Jump to content

X-Men Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Ποιά ταινία σας άρεσε περισσότερο;  

5 members have voted

  1. 1. Ποιά ταινία σας άρεσε περισσότερο;

    • X-Men
      1
    • X2
      1
    • X-Men III - The Last Stand
      0
    • X-Men Origins: Wolverine
      3


Recommended Posts

μολις γυρυσα απο το σινεμα πολυ καλο ηταν αλλα πολυ μου εσπασε τα νευρα η Storm εγινε γνωστη η Halle Bery (δεν ξερω αν το γραφω σωστα'' και μου ηθελε να γινει και πρωταγωνιστρια.Στο κομικ ο ρολος της Storm ειναι σημαντικος αλλα οχι και τοσο πια.Και επιτελους ειδαμε τον Iceman κατασπρο οπως στα παλιοτερα comic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι φαν της ταινιας xmen,xmenII κ δεν πηγα ακομα να δω το 3ο κ τελευταιο..... επειδη εχει περασει πολυ καιρος απο τοτε που τα ειδα....μηπως να τα εριχνα μια ματια τα παλια, για να μην μπερδευτω?
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

σήμερα την είδα και εγώ

μέτρια προς το καλή θα την έλεγα:)

δεν είναι τόσο χάλι αλλά σε καμιά περίπτωση δεν φτάνει την κορυφή που είχαν αγγίξει τα 2 προηγούμενα;)

 

ειδικά το παιδί με τα φτερα...τι ρόλος και αυτός...ούτε για γλάστρα να τον επερναν:(

 

 

 

Πεθαίνει ο καθηγητής και ο Cyclops (spelling?) και τρώμε στην μάπα την storm για παραπάνω από'σο θα'πρεπε!

 

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

σήμερα την είδα και εγώ

μέτρια προς το καλή θα την έλεγα:)

δεν είναι τόσο χάλι αλλά σε καμιά περίπτωση δεν φτάνει την κορυφή που είχαν αγγίξει τα 2 προηγούμενα;)

 

ειδικά το παιδί με τα φτερα...τι ρόλος και αυτός...ούτε για γλάστρα να τον επερναν:(

 

 

 

Πεθαίνει ο καθηγητής και ο Cyclops (spelling?) και τρώμε στην μάπα την storm για παραπάνω από'σο θα'πρεπε!

 

 

βάλε και κανα spoiler

μην εισαι καφρος σε οσους δεν την ειδαν... ;)

:X
Link to comment
Share on other sites

Paidia eida k gw thn tainia kai mou fanhke polu kalh...Exw na pw:

 

-o cyclops kai professor xavier pe8ainei ontws sta comics apo th phoenix h einai ths tainias?

-h maxh sto alcatraz kataplhktikh, an eixe k alles 8a ginotan super tainia...

-apo ton angel ontws perimename energotero rolo.

-h e3eli3h twn dynamewn tou ka8e xarakthra koryfaia...eidika h storm...

-makari na bgaloun kai synexeia me ton apocalypse ;) an kai sto kontino mellon me tous idious h8opoious xlwmo...

 

Link to comment
Share on other sites

Opws proanafera alla prepei kanenas na min to diavase..

 

Erxontai sintoma akoma 2 tainies: "Wolverine" kai "Magnito"

Link to comment
Share on other sites

Μολις γύρισα απο τον σινεμά,μέτρια θα την έλεγα αν και ήμουν φοβερός φάν των 2 πρώτων αυτή είναι σίγουρα κατώτερη... μου φάνηκε σχετικά σύντομη,οτι προσπαθούσε να "εκβιάσει" συναισθήματα και φάγαμε στην μάπα και την Μπέρι... φωτεινή εξαίρεση ο φοίνικας που ήταν πολύ καλή.Ειδικά για τους φίλους του κόμικ (όπως εγώ) είχε 2-3 σκηνές που θα τους εξοργίσουν:

 

 

1.η Τζήν κανονικά θα μπορούσε να σκοτώσει τους πάντες εκτός απο τον Σκότ,τεράστια ισοπέδωση για να πάρει λεπτά συμμετοχής η Στορμ.

2.ο Τζάγκερνατ δεν είναι μεταλλαγμένος και δεν γίνετε να χάσει τις δυνάμεις του απο το μεταλλαγμένο παιδι,μη τα κάνουμε όλα *********..ας χρησιμοποιούσαν κάποιον άλλο.

3.μετα τους Σκοτ/Τζην ο δευτερος πιο δραματικός ερωτας ηταν πάντα Κιττυ/Κολοσσος... ντροπή που δεν έδειξαν έστω κάτι..και τελος πάντων ο Άισμαν (ενα απο τα 4 πρώτα ιδρυτικά μέλη των χ-μεν θυμίζω) δεν έιναι μπαλάκι να τον κάνουμε οτι θέλουμε για να προχωρήσει το σενάριο..σε πόσες θα κολήσει πια?

 

 

Υ.Γ. για οσους πάνε μείνετε μετα τους τίτλους τέλους να δείτε και την κρυφή σκηνη... θα γράψω τι είναι για όσους το είδαν και την έχασαν:

 

η μυστική σκηνή δείχνει πως η συνείδηση του καθηγητή έχει μεταφερθεί στον "φυτο ασθενή" της Μοιρά Μακ Ταργκετ.

 

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

 

μυστική σκηνή δείχνει πως η συνείδηση του καθηγητή έχει μεταφερθεί στον "φυτο ασθενή" της Μοιρά Μακ Ταργκετ

 

 

thanx gia thn plhroforia giati efyga me to pou pesan oi titloi...

Link to comment
Share on other sites

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα κι εγώ από την ταινία. Μου άρεσε πάρα πολύ. Φοβερά εφέ και δράση, ότι ακριβώς περίμενα να δώ.

Πάντως φήμες θέλουνε την ταινία να περιέχει ακόμα μια μυστική σκηνή στην οποία ο wolverine τραγουδάει :

Την σκότωσε...γιατί την αγαπούσε:lol: Φοβερή ατάκα στο τέλος, I LOVE YOU! :p

 

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την είδα :D ωραία ήταν. Tα πράγματα είχαν γίνει έτσι και στο comics?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την είδα :D ωραία ήταν. Tα πράγματα είχαν γίνει έτσι και στο comics?

 

Οχι. Καμια σχεση με το comic. Ειχε αρκετα λαθη.

Link to comment
Share on other sites

Telika tha yparxoun panw apo 2 Spin-offs gia tous X-MEN..

WOLVERINE, MAGNETO ..... and...

USA Today has published an update on the various "X-Men" spinoffs in the works, including Wolverine, Magneto, one on the kids and another on Emma Frost. The newspaper's scoop:

 

The first spinoff will be Hugh Jackman's Wolverine. His character has an as-yet-unrevealed back story in which researchers replaced his original bones with a metal skeleton. Jackman has signed on to star and co-produce, and X-Men producer Lauren Shuler Donner says it will likely head into production next year.

 

"We've also talked about doing something on the kids in (Professor X's) school, focusing on their lives, and less of a global adventure for the team," says Hutch Parker, production president of 20th Century Fox.

 

The studio is also exploring a movie with Three Kings director David O. Russell based on the character of Emma Frost, a sexy mutant telepath who can transform her skin into diamonds. She is an X-Men comics regular but was not featured in the movies.

 

Another likely solo project: Magneto, also in the script phase. The film will focus on his youthful pre-villain days, Shuler Donner says.

 

Though it would require a younger actor for those sequences, she says the film would need Ian McKellen to anchor the flashbacks. "What's a Magneto movie without Ian?" she asks.

 

We'll be following all the projects closely at Superhero Hype!.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα επρεπε να κανουν μια ταινια για τον gambit που δεν ηταν σε καμια ταινια απο τις 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τη γνώμη μου για την ταινία:

Αρκετά μακριά απο τα standards του 2ου τμήματος της τριλογίας, που κατα τη γνώμη μου είναι και το κορυφαίο, και κάπως καλύτερο απο το 1ο της σειράς.

Μου φάνηκε ότι βάλανε μέσα πολλούς χαρακτήρες και έτσι κάποιοι πολύ σημαντικοί και πρωτεύοντες πήραν δυσανάλογα μικρό ρόλο και άλλοι εξαφανίστηκαν κάπου στο background. Και κάποιοι τριτοδεύτεροι σχεδόν άχρηστοι ή αδιάφοροι πήραν ρόλους στην υπόθεση και τους έβλεπες να κόβουν βόλτες στο πανί και κοιτούσες το ρολόι σου απο τη βαρεμάρα.

Πάντως οι νέοι χαρακτήρες + ο bonus νέος

phoenix

ή θα ήταν τρομερά ενδιαφέροντες αλλά με ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ατάκες, ή θα ήταν του κλώτσου και του μπάτσου (όπως πχ

ο άλλος ο σκαντζόχοιρος και η παρέα του

.

Απο σενάριο η αρχή προμηνυε κάτι κορυφαίο. Μετά όμως τα πράγματα μπήκαν σε καλούπια που βρώμαγαν απο μίλια μακρια...

Οι ερμηνείες πάλι (σαφώς επηρεασμένες απο το όλο πεσιμιστικό κλιμα του έργου) είναι πολύ μουντές και με λίγο νεύρο. Συνολικά αδιάφορες.

Και τέλος

οι θάνατοι ή οι εξουδετερώσεις πολλών χαρακτήρων ήταν υπερβολικά απλουστευμένοι (με πιο τρανταχτο παράδειγμα τον Magneto και την Phoenix)

 

Άσχετο ... ο

Angel δε θα πρεπε να ήταν γυναίκα ή εγώ θυμάμαι λάθος?

 

Τέσπα, λείπουν πολλά πράγματα απο αυτό το sequel. Καλό είναι για καλοκαιράκι και για cinema. Αλλά τίποτα στα επίπεδα του προηγούμενου

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Την είδα κι εγώ σήμερα στο σινεμά (παρόλο που την είχα ήδη "νοικιασμένη"!!!χεχε) και μου άρεσε αρκετά!Είχε κάποιες στιγμές πολύ καλές και την προτείνω να την δείτε όσοι δεν το έχετε κάνει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία είναι εξαιρετική.Την βρίσκω ανώτερη των δύο προηγουμένων.

Επίσης θετικότατη εξέλιξη αποτελούν τα πολλά λεπτά συμμετοχής που έχει ο Γούλβεριν.

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε ότι βάλανε μέσα πολλούς χαρακτήρες και έτσι κάποιοι πολύ σημαντικοί και πρωτεύοντες πήραν δυσανάλογα μικρό ρόλο και άλλοι εξαφανίστηκαν κάπου στο background. Και κάποιοι τριτοδεύτεροι σχεδόν άχρηστοι ή αδιάφοροι πήραν ρόλους στην υπόθεση και τους έβλεπες να κόβουν βόλτες στο πανί και κοιτούσες το ρολόι σου απο τη βαρεμάρα.

 

Νομιζω οτι την ''θαβεις'' πολυ την ταινια ηταν πολυ καλη... Οσο για τους ηρωες...λοιπουν πολοι...πχ nightcrawler, gambit, morpheus, jubily αλλα αν ηταν τοσοι πολλοι δεν θα ξεχωριζε κανενας...επεισης ειχα ακουσει περυσι μετα το X-men 2 οτι η Storm (Halle Berry) ειχε μαλωσει με τον σκηνοθετη και του ειπε πως αποχωρω απο το X-men 3 αν δεν βασιζεται στην Storm η να ειχει πρωταγωνιστικο ρολο...Εξου και το σεναριο απο την αρχη...Με το σκηνικο στην λιμνη με τον .... Ξερεται ποιον...και μετα η συνομιλια του Xavier-Storm για την συνεχια της σχολης...

 

Και τέλος

οι θάνατοι ή οι εξουδετερώσεις πολλών χαρακτήρων ήταν υπερβολικά απλουστευμένοι (με πιο τρανταχτο παράδειγμα τον Magneto και την Phoenix)

 

 

αυτο ηταν το μονο που δεν μου αρεσε στην ταινια...

ολοι οπως Cyclops, Xavier και στο τελος...πεθεναν ετσι απλα...χωρις δυσκολια...οσο για της ενεσεις...φαινοταν πολυ αποτελεσματικη κ απλη λυση...κ ηταν λιγο χαζο...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν το μονο που δεν μου αρεσε στην ταινια...

ολοι οπως Cyclops, Xavier και στο τελος...πεθεναν ετσι απλα...χωρις δυσκολια...οσο για της ενεσεις...φαινοταν πολυ αποτελεσματικη κ απλη λυση...κ ηταν λιγο χαζο...

 

Για τον Cyclops, οντως δεν εδειξε τιποτα. Αλλα για τον Xavier, οχι και χωρις δυσκολια. Ισως η καλυτερη σκηνη του εργου, με τα εφε του Φοινικα να ειναι καταπληκτικα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=HkSi0JOukiY&search=x-men%20after%20credits

 

i krymmeni skini meta tous titlous tou telous..

ypopsi oti i MOIRA paizei polli megalo rolo sto kefalaio APOCALYPSE

 

http://www.answers.com/topic/moira-mactaggert

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι παίζει με αυτό το video...ας μου πει κάποιος....

 

Υ.Γ. H ταινία είναι super,αν και λείπει η σκηνοθετική ματιά του Bryan Singer!

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

o Charles Xavier den pethane telika, metaferthike to pneuma tou sto swma pou eidame stin arxi tis tainias

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...