Jump to content

Αγορά μηχανής 50cc: Προτάσεις


iliasp
 Κοινοποίηση

poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???  

403 members have voted

  1. 1. poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???

    • GILERA RUNNER
      176
    • SUZUKI AY KATANA R
      12
    • YAMAHA AEROX R
      35
    • PEUGEOT SPEEDFIGHT
      25
    • PEUGEOT JETFORCE
      20
    • GILERA ICE
      15
    • KYMCO SUPER 9
      14
    • PIAGGIO NRG
      39
    • APRILIA SR
      43
    • YAMAHA JOG R
      24


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Επειδη ειμαι ασχετος απο μηχανες και θελω να αγορασω ενα μηχανακι για να κανο καποιες βασικες μετακινησεις εντος πολεως.

Βρηκα εκει που δουλευο ενα Gilera stalker 50cc εκει που δουλευω, ειναι μοντελο 2004 με μονο 8000km, το ειχε ενας μεγσαλος ανθρωπος για βασικες μετακινησεις,

Τον χειμωνα ομως ολο το ειχε στο δρομο και εφαγε ολη τη βροχη. Φαινεται σκυριασμενη η εξατμιση και η περιοχη στα φρενα.. Παιρνει μπρος αλλα θα βαλει καινουργια μπαταρια.

Ειναι πολυ επιφοβο τα νερα που εφαγε_ ? Αν το παρω σε συνεργειο τηα μπορεσουνε να δουνε αν εχει προβλημα στη μηχανη?

για να κανω ενα μεγαλο service ποσο τηα μου παρει αν ειναι να αλλαξω λαδια και τακακια ...

 

Το πουλαει 350 euro.. τι λετε_?

 

ευχαριστω

 

 

Δες μην εχει σκουριασει και κανενας σκελετος.Σαν τιμη παντως ειναι καλη αν ολο το μηχανακι δουλευει σωστα.

 

to 50ari gilera pote den 8a ginei piravlos , osa lefta kai na doseis gt 8a stamatisei se ena kit malossi pou exoun posa alla ekatontades mixanakia gilera .. apo 50aria mono ta glx einai auta pou ginontai prionia giati poli apla ginontai mexri 60.5mm , deiladei 160cc ... pou simenei---> :kill: :kill: :kill: :rocket: :rocket:

 

Ti les re filaraki exeis dei runner 50 me ena kitaki pou ftanei ta 26-27 aloga?tis mallosi einai to big bore.....prin kanete post na skefteste kai ligo.....akou ekei!!!!!OMG:lol::lol::lol:

 

Ναι ριχνεις 2500 ευρω τουλαχιστον πανω σε ενα μηχανακι και το κανεις πυραυλο με σχετικη εννοια του ορου πυραυλου και με παρα πολυ μειωμενες αντοχες.Και με 1500 ευρω φτιαχνεις Ζ που πολυ απλα δεν πιανεται και ειναι και για βολτες.Μην τρελαθουμε εντελως.Σχετικα ειναι ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to 50ari gilera pote den 8a ginei piravlos , osa lefta kai na doseis gt 8a stamatisei se ena kit malossi pou exoun posa alla ekatontades mixanakia gilera .. apo 50aria mono ta glx einai auta pou ginontai prionia giati poli apla ginontai mexri 60.5mm , deiladei 160cc ... pou simenei---> :kill: :kill: :kill: :rocket: :rocket:

το παιδι θελει μηχανακι να κανει τις βολτες του! επισης λες @@@@,δεν εχεις :blink: "φτιαγμενο" gilera.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

ψάχνω για μια μηχανή super motard 50cc για 800€ το πολύ και μοντέλο απο το 2001 έως 2009.Μένω στην Χαλκιδική και ψάχνω τέτοια μηχανή.Απαραίτητα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση με τα service της και όλα τα σχετικά.Κάθε πρόταση δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Μανώλης.:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

ψάχνω για μια μηχανή super motard 50cc για 800€ το πολύ και μοντέλο απο το 2001 έως 2009.Μένω στην Χαλκιδική και ψάχνω τέτοια μηχανή.Απαραίτητα πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση με τα service της και όλα τα σχετικά.Κάθε πρόταση δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Μανώλης.:)

 

ψαξε στο http://www.car.gr

Link to comment
Share on other sites

50cc mono super motard den 8a einai gt den exei dinami auto to prama kai 8a einai fisika kanena dixrono pou den paei vima kai akougetai san ilektriki skoupa , kai oso afora gia tin polisi tis otan vare8eis tin skoupa tis delonghi h kamias aprilia ( to idio kanei :lol: ) meta den 8a to pernei kanenas gt poli apla den pane auta ta mixanakia kai einai panakriva ta antallaktika tous.... opote pane gia kana 90ari kai eisai jet :) 8a eisai kai nomimos
Link to comment
Share on other sites

και ενα ρανερ 50αρι αμα το κανεις ολο μαλοσσι πεταει..το θεμα ειναι να εχει καποιο γκαζι εργοστασιακο,νομιζω ενα husqvarna wre 125 ειναι πολυ καλο,πολυ δυνατο..αν και απ οσο φανταζομαι το θες για την τρελα σου,οποτε θα σε προωθουσα να αγοραζες (4τ) παπι.. περι ορεξεως..
Link to comment
Share on other sites

δε γραφεις και την ηλικια σου...

παντως 50αρακι δε θα κοιτουσα με τιποτα.ειναι βεβαια και το οικονομικο στην μεση αλλα...υπομονη καλυτερα ωστε να μπορεις να διαθεσεις αρκετα παραπανω παρα να πας και να παρεις ενα φαγωμενο 50αρακι και να δωσεις οτι θα εδινες για να παρεις ενα σωστο μηχανημα,σιγα σιγα βεβαια φευγουν τα λεφτα στις ζημιες αλλα οταν τα κοστολογησεις τοτε θα καταλαβεις ποσα θα χουν φυγει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

poia derby re paidia plaka kanete? ena soro lefta tZampa , edo sas leo oti to mono 50ari pou ginetai terma 160cc einai to 90ari(alliws se 50ari glx ) opou ekei ama kaneis tin sosti douleia exeis kai to analogo apotelesma kai fisika einai 4 stroke , oute ladiles oute " stamatise h antlia kai kollise to pistoni kai oute mia eksatmisi markas p.x gianneli pou kanei 500 euro h mia klp...kai to perneis me 200 euro kai vaZeis alla 800 kai to kaneis koukli kai emfanisiaka kai mixanika kai xoris megales patentes...giauto..

glx ftw , an kai asximo gia merikous...

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Η βοήθεια σας αποδείχτικε πολύτιμη μετά απο πολλή σκέψη και πολλή συζήτηση αποφάσισα να πάρω καινούριο μηχανάκι σχετικά μάρκας Aprilia και είμαι στα 2 αυτά μοντέλα τί να πάρω,τί μου προτίνετε,τί είναι καλύτερο ?Είναι τα παρακάτω μοντέλα : RS 50 / RX 50.Είναι 50cc και τα δύο.Επίσης είναι πώς θα βγάλω πινακίδες πώς θα βγάλω άδεια και όλα τα σχετικά και πόσο θα κοστίσουν.Και σχετικά τί μπορώ να κάνω για να το τροποποιήσω να πάει πιό γρήγορα χωρίς να με πιάσει η ΕΛ.ΑΣ. ?Τί θα κοστίσει σύνολο το (upgrade) τί κιτ να πάρω ?

 

Ευχαριστώ,

Μανώλης Μαμούρης.:cry::ninja::cry:

Link to comment
Share on other sites

Η βοήθεια σας αποδείχτικε πολύτιμη μετά απο πολλή σκέψη και πολλή συζήτηση αποφάσισα να πάρω καινούριο μηχανάκι σχετικά μάρκας Aprilia και είμαι στα 2 αυτά μοντέλα τί να πάρω,τί μου προτίνετε,τί είναι καλύτερο ?Είναι τα παρακάτω μοντέλα : RS 50 / RX 50.Είναι 50cc και τα δύο.Επίσης είναι πώς θα βγάλω πινακίδες πώς θα βγάλω άδεια και όλα τα σχετικά και πόσο θα κοστίσουν.Και σχετικά τί μπορώ να κάνω για να το τροποποιήσω να πάει πιό γρήγορα χωρίς να με πιάσει η ΕΛ.ΑΣ. ?Τί θα κοστίσει σύνολο το (upgrade) τί κιτ να πάρω ?

 

Ευχαριστώ,

Μανώλης Μαμούρης.:cry::ninja::cry:

 

και το RX 50 και το SX 50(ιδια ειναι απλως το δευτερο ειναι supermotard)ειναι πολυ ασχημα αφου θες να χαλασεις πολλα λεφτα(αφου σκεφτεσε aprilia)παρε την RS 50 που ειναι κουκλα...εξατμιση να βαλεις(gianelli πολυ ακριβη αλλα τι να κανουμε)γιατι στα 2Τ ειναι σημαντικη η εξατμιση,βεβαια ο ηχος που 8α κανει θα ειναι δυνατος κ ενοχλητικος που μια μερα θα τον βαρεθεισ κ εσυ ο ιδιος...πρεπει να το στρωσεισ καλα(μην πηγαινεισ σε πολυ μεγαλεσ ευθειες κ προσπαθισε να αποφευγεισ τησ ανηφορες)νομιζω βγαζει καποιο ΚΙΤ(λογικα η mallossi)που σου το κανει μ φαινετε 80cc...βεβαια μπορει να σκασεισ τρελα λεφτα για ολο αυτο το θεμα...αλλα η RS εχει κ μερικα καλα(θα σε κοιτανε τα κοριτσακια;)) αυτο που σου προτεινω εγω ειναι να παρεισ ενα 4Τ παπακι αν θεσ οπωςδηποτε 50cc παρε daytona k πειραξε το....τα 2τ θελουν μεγαλη προσοχη...

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα ωραιο ρανερ ρε φιλαρακι το καινουργιο,και γω πριν χρονια οταν ημουν 15,ειχα τα ιδια διληματα,το ρσ 50,θα βαρεθεις να αλλαζεις ταχυτητες και ειναι κ κουραστικο σαν οδηγικο στυλ (ξπλωμενος,πολυ βαρος στα χερια),ρανερ,ευκολια ομορφο,ειναι και αρκετα καλυτερα πιστευω..παντως 50αρι δεν αξιζει με τπτ..εγω το χα κανε 80 σχεδον τερμα εβγαζε καμποσα χλμ,αλλα τωρα εχω κρυπτον και χαλαρα κανεις μεγααλες αποστασεις πολυ πιο ανετα,χωρις να σκεφτεσαι να κολλησει..4τ φορ εβερ:)
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε συμφωνο μαζι σου για το runner,και νομιζω το runner και το aerox ειναι τα καλυτερα 50αρακια...ενα απο αυτα 8α παρω(παντα για 50cc).
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε συμφωνο μαζι σου για το runner,και νομιζω το runner και το aerox ειναι τα καλυτερα 50αρακια...ενα απο αυτα 8α παρω(παντα για 50cc).

ειχα βρει ενα μεταχειρισμενο αεροξ ολα τα λεφτα!!!! 50κκ

Link to comment
Share on other sites

ποσο το πηρες?για να ξερω που κυμαινονται οι τιμες στα μεταχειρισμενα.

 

den to pira to skeftomai akomi

apo emfanisi mamaei mpes car.gr kai psaxe aerox kai tha s bgali polla nomizo to proto einai i to deutero

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα παιδες

Διαβαζω τοση ωρα εδω τις μ******ς που λετε για τα daytona και συγκεκρημενα για το καινουργιο το sprinter το 50cc.. οτι και καλα ειναι μουφα και οτι πας και πιο γρηγορα με τα ποδια και τετοια..

Τι στιγμη που δεν ξερεις τι σου γινεται ΜΗ μιλας για την συγκεκρημενη μαρκα. Γιατι φενεται οτι δεν ξερεις με τις μλκιες που λες. Εγω προσωπικα σας το προτεινω να το παρεται γιατι το εχω και ξερω.

 

ρε φιλαρακι 8ελω να παρω και εγω το sprinter γιατι μου αρεσει to modenas dynamic αλλα γιατι δεν βγενει σε 50αρι ειπα να παρω to sprinter που του μοιαζει αλλα μου ειπαν πως τριζουν τα πλαστικα του ειναι αλι8εια αυτο?????

Link to comment
Share on other sites

Mexri proxthes kegw ithela na parw to sprinter.Omws telika exthes parageila to gillera tou simonelli .einai oti pio a3iopisto sta 50 cc k xwris imerominia lh3hs opws ta papia sta 50 cc.Vevaia i timh einai tsimpimenh 2200 euro k 2000 gia aplh ekdosh + to oti logo 2xronilas kaiei ta mallia tou...alla protimotero apo to na eisai se ena mhxanaki p trizei k p tha thelei kathe trith mhxaniko .an paizoun gafra,pare to gillera alliws pare to sprinter i to dy50

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

2χρονο μοτερ που πιανει χιλιομετρα τοσα..Ποσα?Τοσα..Οσα δν φτανει το κεφαλι σου να βαλει μωρη κλοσσα...
Link to comment
Share on other sites

Mexri proxthes kegw ithela na parw to sprinter.Omws telika exthes parageila to gillera tou simonelli .einai oti pio a3iopisto sta 50 cc k xwris imerominia lh3hs opws ta papia sta 50 cc.Vevaia i timh einai tsimpimenh 2200 euro k 2000 gia aplh ekdosh + to oti logo 2xronilas kaiei ta mallia tou...alla protimotero apo to na eisai se ena mhxanaki p trizei k p tha thelei kathe trith mhxaniko .an paizoun gafra,pare to gillera alliws pare to sprinter i to dy50

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=47&a=90

Link to comment
Share on other sites

Mexri proxthes kegw ithela na parw to sprinter.Omws telika exthes parageila to gillera tou simonelli .einai oti pio a3iopisto sta 50 cc k xwris imerominia lh3hs opws ta papia sta 50 cc.Vevaia i timh einai tsimpimenh 2200 euro k 2000 gia aplh ekdosh + to oti logo 2xronilas kaiei ta mallia tou...alla protimotero apo to na eisai se ena mhxanaki p trizei k p tha thelei kathe trith mhxaniko .an paizoun gafra,pare to gillera alliws pare to sprinter i to dy50

 

φιλε μου το παπι στα 50κκ οντωσ δεν ειναι καλο!το διχρονο καλυτερο αλλα το παπι το κανεις μια αναβαθμιση σε 100αρι και γινεται πυραυλακι.Αντιθετα στο gillera αν το κανεις 72και βαλεις και καμια εξατμιση η συνολικη τιμη θα φτασει περιπου στα 3000.Ενω το παπι αντε το πολυ 1500-1600 και θα ειναι σχεδον υσοδυναμα με το 72διχρονο

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το παπι στα 50κκ οντωσ δεν ειναι καλο!το διχρονο καλυτερο αλλα το παπι το κανεις μια αναβαθμιση σε 100αρι και γινεται πυραυλακι.Αντιθετα στο gillera αν το κανεις 72και βαλεις και καμια εξατμιση η συνολικη τιμη θα φτασει περιπου στα 3000.Ενω το παπι αντε το πολυ 1500-1600 και θα ειναι σχεδον υσοδυναμα με το 72διχρονο

τωρα συγκρινεις διχρονο υγροψηκτο μηχανακι "πυραυλο" με 100αρι κινεζικο μοτερ που με το ζορι θα πηγαινεις 100χλμ!

 

τα 2000 ευρο που δινεις για 50ρι μηχανακι σκουτερ,αξιζουν και με το παραπανω..αμα το φτιαξεις και οπως πρεπει..αντε πιαστο μετα :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως αξιζουν τα λευτα τους τα gillera .Οπως ο κολλιτος μου αγορασε ενα gillera evolution μοντελο του '98 κ το εχει κανει σχεδον ολο malossi πιανει τελικη 150 κ ισως κ παραπανω.Ομως το 8εμα ειναι αν θα πετυχει ι μετατροπη ι 8α σου καταστραφει το μιχανακι...

 

P.S>>To evolution μαμα ηταν125 μην μπερδευτουμε k το εχει φτασει 216 cc

2χρονο μοτερ που πιανει χιλιομετρα τοσα..Ποσα?Τοσα..Οσα δν φτανει το κεφαλι σου να βαλει μωρη κλοσσα...
Link to comment
Share on other sites

τωρα συγκρινεις διχρονο υγροψηκτο μηχανακι "πυραυλο" με 100αρι κινεζικο μοτερ που με το ζορι θα πηγαινεις 100χλμ!

 

τα 2000 ευρο που δινεις για 50ρι μηχανακι σκουτερ,αξιζουν και με το παραπανω..αμα το φτιαξεις και οπως πρεπει..αντε πιαστο μετα :worry:

 

Σε αυτο εχεις δικαιο αλλα δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για ενα 50αρι scooter γιατι πολυ απλα με αυτα τα λεφτα θα μπορουσες να παρεις παπι 125..

Τα gillera εχω ακουσει και εχω δει(τα καινουργια) εχουν προβληματα με τα ηλεκτρικα τους...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...