Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest bazile
Μαλλον δεν καταλαβες τι σου ειπε:)

 

Μια χαρά κατάλαβα..

Μετά από πολύ καιρό συμβίωσης με s60 (απ'όταν πρωτοβγήκε το 3650), μου κακοφάνηκε κάπως που επέστρεψα στο s40 (είχα να χρησιμοποιήσω απ'την εποχή του 7210)...

Στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι το μόνο μειονέκτημά τους, θα είναι το ότι δεν παίρνουν sis, και είπα ποιος τα ... τα sis... Μετά από σύντομη χρήση όμως, σου κακοφαίνεται αμέσως το κλείσιμο των εφαμογών, η μη γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών (τύπου alt+tab), η απουσιά του πλήκτρου γραφής, η παλιά έκθεση που δεν κάνει αυτόματη αναζήτηση και συγκεντρωτική προβολή των πολυμέσων, η μη δυνατότητα επιλογής προεπιλεγμένης μνήμης για εισερχόμενα μηνύματα, κ.ά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από πολύ καιρό συμβίωσης με s60 (απ'όταν πρωτοβγήκε το 3650), μου κακοφάνηκε κάπως που επέστρεψα στο s40 (είχα να χρησιμοποιήσω απ'την εποχή του 7210)...

Στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι το μόνο μειονέκτημά τους, θα είναι το ότι δεν παίρνουν sis, και είπα ποιος τα ... τα sis... Μετά από σύντομη χρήση όμως, σου κακοφαίνεται αμέσως το κλείσιμο των εφαμογών, η μη γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών (τύπου alt+tab), η απουσιά του πλήκτρου γραφής, η παλιά έκθεση που δεν κάνει αυτόματη αναζήτηση και συγκεντρωτική προβολή των πολυμέσων, η μη δυνατότητα επιλογής προεπιλεγμένης μνήμης για εισερχόμενα μηνύματα, κ.ά...

Ακουγεται οτι το νεο Σ40 θα εχουν αυτα που ειναι εντονα... ειδωμεν!!!

-"συγκεντρωτική προβολή των πολυμέσων" δεν ειναι για ολους ομως κατι το ιδανικο(φωτος,φλασακια και βιντεο σε ενα φακελο-εμενα δεν μου πολυαρεσει αλλα τι να κανουμε....)

-"η απουσιά του πλήκτρου γραφής" δεν ειναι κατι το τρομακτικο νομιζω, την δουλεια σου την κανεις εξισου καλα!!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

as elpisoume i vdomada pou mas erxetai..na einai i ''megali'' vdomada ekseliksewn oson afora gia to sigkekrimeno kinito...:D :D
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

...Το πακέτο ποιο πλήρες του 6270 ( καλώδιο, κάρτα, αντάκτορας φορτιστή )...

 

 

αφου το παληκαρι λεει οτι το καλωδιο ειναι μεσα στη συσκευασια γιατι παρακατω λετε οτι δεν υπαρχει καλωδιο μαζι με τη συσκευη?:blink:

Link to comment
Share on other sites

as elpisoume i vdomada pou mas erxetai..na einai i ''megali'' vdomada ekseliksewn oson afora gia to sigkekrimeno kinito...:D :D

Η συσκευασία του 6233, ΔΕΝ παεριλαμβάνει ούτε αντάπτορα ούτε καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω λοιπόν:

Κάποιο Nokia shop από Θεσσαλονίκη το έχει φέρει; Γενικά στη Θεσσαλονίκη που μπορούμε να το βρούμε;

 

Κάτι ακόμα, το κινητό συνοδεύεται από καινουργια θέματα, ήχους κλπ ή έχει τα ίδια;

:confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

...Το πακέτο ποιο πλήρες του 6270 ( καλώδιο, κάρτα, αντάκτορας φορτιστή )...

 

 

αφου το παληκαρι λεει οτι το καλωδιο ειναι μεσα στη συσκευασια γιατι παρακατω λετε οτι δεν υπαρχει καλωδιο μαζι με τη συσκευη?:blink:

 

 

Κάνω σύγκριση του 6270 με το 6233

 

Το πακέτο ποιο πλήρες του 6270 ( καλώδιο, κάρτα, αντάκτορας φορτιστή )

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβουμε: Το πακέτο του 6270 είναι πιο πλήρες από το πακέτο του 6233, γιατί περιέχει επιπλέον καλώδιο για σύνδεση με PC και αντάπτορα φορτιστή.

Το 6233 έχει επίσης κάρτα μνήμης 64ΜΒ.

Τα ίδια έκανε η ΝΟΚΙΑ και με το 6131. Για να μειώσει το κόστος δεν έβαλε μέσα ούτε CD. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία του 6233, ΔΕΝ παεριλαμβάνει ούτε αντάπτορα ούτε καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ...

φιλε μου δεν νομιζω να εννοεις διαψευση το οτι ειπα οτι δεν μου φανηκε τοσο δυνατο οπως στο 6270,ωστοσο ακομα δεν εχω πειραξει τους ηχους για να πιασω τη μεγιστη ενταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγω τις εντυπωσεις μου.

ηχος απο το μεγαφωνο πολυ καλος, μου φαινεται δυνατοτερος απο το Ν90 και το 6270. Επισης πολυ καλυτερος απο το Κ800. Αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που το πηρα.

Ραδιόφωνο απαιχτο, ακουγεται ακομα πιο δυνατα, αλλα πρεπει να συνδεσεις ακουστικα για να ενεργοποιηθει. Επειτα μπορεις να ακουσεις απο το μεγαφωνο.

Οθονη γενικα καλη, αλλα το Ν90 εχει την πιο απαιχτη οθονη.

Ωραιος μπλε φωτισμος στα πληκτρα.

Φωτο ακομα δεν μπορω να σας πω, γιατι δεν εβαλα το καινουριο PC Suite πανω απο το παλιο που ειχα και τα εχει παιξει με αποτελεσμα να μην μπορω να μεταφερω τιποτα.

Παντως απο οτι ειχα δει στο Ιντερνετ ειναι χειροτερες απο K800 και W800.

Αλλα αρνητικα ειναι η απουσια USB cable (Ευτυχως που εχω απο το αλλο κινητο)

Οι περισσοτερες Java εφραμογες που δοκιμασα παιζουν κανονικά. Bluetooth μια χαρα. Εχει και ενα nokia presenter που λεει μπορεις να το χρησιμοποιησεις για να ελεξεις τον Η/Υ. Δεν το εχω δει αυτο. Ξερει κανεις τι χρειάζεσαι στο Η/Υ? infrared ή bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

simera piga sto plaisio PATRAS na rwtiso an irthe kai mou eipan oti tha to exoun telos tou mina.akrivos dipla iparxi nokia shop sto opoio to 6233 ipirxe stin vitrina.!!!

 

TREXTE SE NOKIA SHOPS GIA PIO FTINA KAI NA EKSIPIRETITHITE PIO GRIGORA!!!

Link to comment
Share on other sites

crazy 2005 apo pou to agorases???exo trelathei me tin anipomonisia na to agoraso:w00t: :w00t: ....elpizo mexri paraskeui na exei erthei....gia na doume:ninja: :ninja:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Ηράκλειο Κρήτης όπου κι αν ρώτησα δεν το έχουν. 'Ισως στο τέλος της εβδομάδας μου είπαν. Κανείς από Ηράκλειο που να το βρήκε, κι αν ναι που ? Πάντως φαίνεται να είναι κινητό - αστέρι. Θα κάνει χρυσές πωλήσεις με αυτή την τιμή ...
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Ηράκλειο Κρήτης όπου κι αν ρώτησα δεν το έχουν. 'Ισως στο τέλος της εβδομάδας μου είπαν. Κανείς από Ηράκλειο που να το βρήκε, κι αν ναι που ? Πάντως φαίνεται να είναι κινητό - αστέρι. Θα κάνει χρυσές πωλήσεις με αυτή την τιμή ...

εγω φιλε μου αλλα το εφερα απο αθηνα,μου το εστειλαν δηλαδη απο nokia shop.μεχρι τελος της βδομαδας θα το εχουν κι εδω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

file taxidiotis22 se pia nokia shop pires???se rotao giati ston Peiraia den iparxoun akoma kai mou eipan autes tis meres:wacko: :wacko: ...
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κι εγώ πλέον κάτοχος του 6233 :yahoo: Μαύρο στα 309 ευρόπουλα από Πλαίσιο Καλαμαριάς στη Θεσσαλονίκη.

 

Λοιπόν! Πρώτες εντυπώσεις:

 

  • Οθόνη: Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Μου φάνηκε να προσθέτει λίγο μπλε-ροζ στα χρώματα
  • Ηχεία κ' ένταση: Απλά με ξεκούφανε! Δεν έχω χρησιμοποιήσει κινητό με πιο δυνατό ήχο
  • Πλήκτρα-αίσθηση αφής: Η χαρά του μηνυματάκια!
  • Φορητότητα, ευχρηστία: Πάρα πολύ καλό!
  • Συμβατότητα με pc κλπ: Άψογη
  • Νέες εφαρμογές: Presenter για USB remote control σε PowerPoint, Nokia Sensor Bluetooth (ακόμα δεν ασχολήθηκα)
  • Παιχνίδια: Ό,τι είχαν τα 6270/6280 αλλά και Sudoku 2D
  • Media Player: Καλύτερος των 6270/6280 γιατί σου επιτρέπει με μια κίνηση να επιλέξεις το equalizer που θέλεις
  • Ραδιόφωνο: Δυνατό και με καλή λήψη
  • Ποιότητα ήχου: Τι να λέμε, στέρεο ηχεία και ένταση για αυτιά που αντέχουν...
  • Πλήκτρα συντόμευσης: Επιτέλους στο δεξί μπορούμε να αναθέσουμε απ' ευθείας την Αριθμομηχανή!
  • Μειονεκτήματα: Έλλειψη καλωδίου σύνδεσης με PC και οθόνη με βαθμολογία 8/10
  • Πλεονεκτήματα: Πολλά πολλά πολλά!

 

Συμπληρωματικά αναφέρω ότι περιέχει μερικά νέα θέματα, ήχους και ταπετσαρίες. Γενικά αποτελεί την πιο ολοκληρωμένη αγορά έως 500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη διαβασα οτι εχει το καινουργιο μενου S40, μπορει καποιος να μου πει εαν ο τηλεφωνικος καταλογος του σου δινει τις επιλογες που εχουν και τα S60 κινητα, δηλ. εαν ας πουμε μπορεις να αλλαξεις την ετικετα "κινητο" και να την κανεις "κινητο Μαριας" ή "τηλ. εργασιας" να την κανεις "τηλ. συνεργειου" κ.τ.λ.

Ευχαριστω!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη διαβασα οτι εχει το καινουργιο μενου S40, μπορει καποιος να μου πει εαν ο τηλεφωνικος καταλογος του σου δινει τις επιλογες που εχουν και τα S60 κινητα, δηλ. εαν ας πουμε μπορεις να αλλαξεις την ετικετα "κινητο" και να την κανεις "κινητο Μαριας" ή "τηλ. εργασιας" να το κανεις "τηλ. συνεργειου" κ.τ.λ.

Ευχαριστω!

Όχι φίλε μου δεν γίνεται. Μπορεί να δεχτεί τους εξής τύπους αριθμών: Κινητό, Γενικός, Εργασίας, Σπιτιού και Fax. Επιπρόσθετα όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο τύπο τηλεφώνου όσες φορές θέλεις, πχ 5 κινητά ή 5 εργασίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

simera piga sto plaisio PATRAS na rwtiso an irthe kai mou eipan oti tha to exoun telos tou mina.akrivos dipla iparxi nokia shop sto opoio to 6233 ipirxe stin vitrina.!!!

 

TREXTE SE NOKIA SHOPS GIA PIO FTINA KAI NA EKSIPIRETITHITE PIO GRIGORA!!!

 

Από Πλαίσιο Πάτρας μου είπαν κι εμένα μέσα στο μήνα, αλλά το ίδιο και από τη ΝΟΚΙΑ δίπλα. Μάλλον της βιτρίνας είναι dummy. Οπότε το παρήγγειλα από Microland (Αθήνα) στα 292 ευρώ και αύριο το πρωί θα το έχω. Μου φαίνεται επαρχία θα περιμένουμε αρκετά για να παραλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ειναι και το μονο μειονεκτημα για μενα, παρ' ολα αυτα ομως θα αντικαταστησω το 6600 με το 6233 τις προσεχεις ημερες!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα ήχου απο τα ακουστικά είναι ίδια με του 6270/80;
Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετα για τα χαρακτηριστικά του 6233 αναφέρω (ας μου συμμαζέψει κάποιος τα σκόρπια posts :lol:)

 

  • Πλέον ο ήχος υπενθύμισης στο ημερολόγιο μπορεί να αλλάξει απευθείας από τη συσκευή. Δεν χρειάζεται να αλλαχτεί από το Theme Studio
  • Όταν υπάρχει σύνδεση USB ή Bluetooth, το εικονίκιο αλλάζει (προσθήκη εικονιδίου όταν είναι USB) και μπορούμε να ξέρουμε αν υπάρχει ή όχι σύνδεση
  • Ξαναλέω! Παιδιά μη βάλετε την ένταση στο μέγιστο! Λυπηθείτε τα αυτιά σας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...