Jump to content

Harry Potter: Βιβλία


billyavl
 Κοινοποίηση

Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;  

157 members have voted

  1. 1. Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;

    • Ο ΧΠ και η φιλοσοφική λίθος
    • Ο ΧΠ και η κάμαρα με τα μυστικά
    • Ο ΧΠ και ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν
    • Ο ΧΠ και το Κύπελλο της φωτιάς
    • Ο ΧΠ και το Τάγμα του Φοίνικα
    • Ο ΧΠ και ο ημίαιμος πρίγκιπας
    • Ο ΧΠ και οι κλήροι του θανάτου
    • Διάβασα κάποιο και δε μου άρεσε καθόλου
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα και ούτε πρόκειται
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα αλλά θα ήθελα να διαβάσω κάποιο


Recommended Posts

Όχι δεν το κάνει και επιμένω. Εγώ πάλι πιστεύω ότι εσύ λές ψέματα όσον αναφορά τα βιβλία που έχεις διαβάσει.

 

Ο μόνος τρόπος σύμφωνα με τα βιβλία για να επηρεάσεις την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου είναι να χρησιμοποιήσεις μια Ασυγχώρητη Κατάρα, την Εξουσιαστική. Ο ΧΠ δεν έχει τη δύναμη να τη χρησιμοποιησει αλλα και να την είχε πάλι δε θα το έκανε, γιατί πολύ απλά είναι ασυγχώρητη. Αντίθετα, ο μεγάλος κακός της υπόθεσης, ο Βολντερμορτ, τη χρησιμοποιούσε κατα κόρον. Αλλα είπαμε, αν είχες διαβάσει τουλάχιστον το 3ο βιβλίο(η το 4ο, η το 5, η το 6ο) της σειράς θα το ήξερες... αλλα προφανώς δεν το έχεις κάνει.

 

Γνωριζω για την Ασυγχώρητη Κατάρα.

 

Αλλα πως να το κανουμε τωρα φιλε, ο harry θα συνεχισει να καταπατα την ελευθερει βουληση των αλλων. Τα παραπονα στην συγγραφεα:lol:

Εως τώρα δεν μας έχεις πει τη δική σου άποψη για τα βιβλία (αν και είναι προφανές τι άποψη έχεις) παρα μόνο μας δίνεις αποσπάσματα απο άλλα sites. Η ερωτηση μου λοιπόν είναι: Ποια βιβλία έχεις διαβάσει, αν σου άρεσαν σαν υπόθεση, αν σου άρεσε η γραφή τους, αν σε έκαναν να θες να διαβάσεις την επόμενη σελίδα και αν γενικότερα σου άφησαν μια καλή αίσθηση.

 

Εχω διαβασει το 1,2,3 και το 4. Η υποθεση μου αρεσε αρκετα οπως και η γραφη.

Γνωριζεις την αισθηση μου αφησε.

 

 

Σημ: μια απο τις αρετές μου είναι ότι είμαι ιδιαίτερα υπομονετικός, έτσι μπορώ να συνεχίσω με τις ώρες αυτή τη κουβέντα και να αντικρούω τα "επιχειρηματα" σου...

 

Χαιρομαι ιδιαιτερα για την αρετη σου και σου ευχομαι να την κατεχεις παντα.

Φιλε μου δεν μου εχεις απαντηση και το ουσιαστικο.

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 743
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα, ισχυρογνώμων είμαι... αλλα ποτέ δεν υποστηρίζω κάτι το οποίο ξέρω ότι έχω άδικο και είμαι λάθος. Θέλω να πιστεύω πως όσες απαντήσεις έχω δώσει στο θέμα συντελούν σε μια καλή συζήτηση.

 

α φαντομά, ακόμα δεν εχω καταλάβει το νόμο των 3ων... (διδάσκεται στην εκκλησία ?)

ΟΧΙ αλλα διδασκεται με διαφορετικο τροπο

 

άλλη με ερώτηση μου: με όλα αυτά τα κείμενα που παραθέτεις ταυτίζεσαι ?

ΝΑΙ

 

και επίσης δεν απάντησες στη δική μου ερώτηση.:X

Ποια?

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζω για την Ασυγχώρητη Κατάρα.

 

Αλλα πως να το κανουμε τωρα φιλε, ο harry θα συνεχισει να καταπατα την ελευθερει βουληση των αλλων. Τα παραπονα στην συγγραφεα:lol:

Ξέρεις τι είναι ελεύθερη βούληση και λες τετοιες ανακρίβειες ? Πότε καταπάτησε ο Potter την ελεύθερη βούληση ?

Εχω διαβασει το 1,2,3 και το 4. Η υποθεση μου αρεσε αρκετα οπως και η γραφη.

Γνωριζεις την αισθηση μου αφησε.

Εχω σχηματίσει μια άποψη για το τι αίσθηση σου άφησε. Ωστόσω πολύ θα ήθελα να επαναλάβεις... γιατί αν σου άφησαν κακή αίσθηση τότε γιατί έφτασες μέχρι το 4ο ?

Χαιρομαι ιδιαιτερα για την αρετη σου και σου ευχομαι να την κατεχεις παντα.

Φιλε μου δεν μου εχεις απαντηση και το ουσιαστικο.

εμμμ... πιο ουσιαστικό ? πιο ουσιαστικό ερώτημα έχεις κάνει ?

 

Α καλό ταξίδι, καθώς απο pm μου είπες ότι φεύγεις για ταξίδι. Αναμένω συνέχεια στη συζήτηση μας.

 

Ερώτηση προς όλους σας. Ο φαντομάς μου είπε μεσω pm ότι δεν έχω επιχειρήματα... ισχύει κάτι τέτοιο ?:blink: νόμιζα ότι ήμουν ιδαίτερα σαφής στις απαντήσεις μου και πίστευα ότι τις τεκμηρίωνα σωστα...

Link to comment
Share on other sites

1. ΟΧΙ αλλα διδασκεται με διαφορετικο τροπο

 

2. Ποια?

1. ειρωνικό σχόλιο ήταν αυτό. Απλώς δε περίμενα εσένα ένα τόσο θρήσκο άτομο που αφορίζει οτιδήποτε "υπερφυσικο" να ξέρει κάτι διαφορετικό εκτός απο το λόγο του Θεού. Επίσης ξέρεις για γριμόρια... αυτά δεν είναι του Σατανά ?.... και εσύ τι δουλειά έχεις με αυτά τα πράγματα ? Λίγο υποκριτικό δεν είναι αυτό ?

 

2. 1Απάντησες. Σχετικά με το αν έχεις διαβάσει τα βιβλία.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησες. Σχετικά με το αν έχεις διαβάσει τα βιβλία.

 

 

Λοιπον παιδια για να αλλαξουμε θεμα.......Νομιζετε οτι ο DD ΖΕΙ?????:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για να αλλαξουμε θεμα.......Νομιζετε οτι ο DD ΖΕΙ?????:confused: :confused: :confused:

Οχι εγώ προσωπικά δε το πιστεύω. Αν κάποιος ζει αυτός θα μπορούσε να είναι ο Σείριος... και σχετικά με τις θεωρίες με το πολυχημικό φίλτρο και τον DD το θεωρό αδύνατο γιατί κανείς άλλος δεν θα μπορούσε να κάνει αυτά που έκανε ο DD. Αλλα βασικά θέλω να πιστεύω ότι ο Malfoy θα πάει με τους καλούς μόλις συνηδειτοποιείσει τι πήγε να κάνει... στη τελική θα ήταν μια καλή ανατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγώ προσωπικά δε το πιστεύω. Αν κάποιος ζει αυτός θα μπορούσε να είναι ο Σείριος... και σχετικά με τις θεωρίες με το πολυχημικό φίλτρο και τον DD το θεωρό αδύνατο γιατί κανείς άλλος δεν θα μπορούσε να κάνει αυτά που έκανε ο DD. Αλλα βασικά θέλω να πιστεύω ότι ο Malfoy θα πάει με τους καλούς μόλις συνηδειτοποιείσει τι πήγε να κάνει... στη τελική θα ήταν μια καλή ανατροπή.

 

 

Δεν αντιλεγω αλλα περιμενα κατι ποιο ανατρεπτικο..ξερεις κατι που δεν θα μπορουμε να το φανταστουμε..............για αυτο λεω για DD..

αν και αυτο ειναι στην κριση της ροουλιν!!!!!!!!!!!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω αλλα περιμενα κατι ποιο ανατρεπτικο..ξερεις κατι που δεν θα μπορουμε να το φανταστουμε..............για αυτο λεω για DD..

αν και αυτο ειναι στην κριση της ροουλιν!!!!!!!!!!!:) :)

Απο τη Rowling μόνο ανατροπές να περιμένουμε στο 7ο βιβλίο :lol::p;)

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι αυτονόητο. Αφού θα είναι το τελευταίο πρέπει να κλείσει με ένα τρόπο που θα τον θυμόμαστε για καιρό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

skeftite na pathei tipota i rowling kai na min mporei na grapseis to vivlio(xtipiste dinata ksilo gia afta pou akolouthoun):na pethanei(ftou ftou ftou)na minei anapiri ,na tis kopoun ta xeria (ftou ftou ftou) na tin dolofonisoun(!) na pathei kapio atixima kai na katadisei pnevmatika anikani gia na grapsei to 7omo.tote ooooooooloi oi fan tou hp se olo ton kosmo ti tha kanoun?

ps pros theou den efxomai na pathei ola afta i gineka.aplos ipotheseis kanw!

Link to comment
Share on other sites

skeftite na pathei tipota i rowling kai na min mporei na grapseis to vivlio(xtipiste dinata ksilo gia afta pou akolouthoun):na pethanei(ftou ftou ftou)na minei anapiri ,na tis kopoun ta xeria (ftou ftou ftou) na tin dolofonisoun(!) na pathei kapio atixima kai na katadisei pnevmatika anikani gia na grapsei to 7omo.tote ooooooooloi oi fan tou hp se olo ton kosmo ti tha kanoun?

ps pros theou den efxomai na pathei ola afta i gineka.aplos ipotheseis kanw!

 

 

Μα καλα ανθρωπε μου εσυ δεν εχεις τιποτα αλλο να καινεις απο το να μελετας πως μπορει να παθει κατι η Ροουλιν ωστε να μην γραψει το 7ο βιβλιο της!!!!!:confused: :confused:

λοιπον παιδια εγω πιστευω πως δεν θα εινα ιτο τελευταιο βιβλιο της(δεν γνωριζω αν εχει κανει αλλες δηλωσεις θυμαμαι αυτες που ελγε πως θα βγαλει 7 βιβλια...)Παντως με τετοια επιτυχια..........Εχει γλυκαθει και απο ταπολλα τα κερδη......

Εγω λεω πως αμα δεν ''σκοτωσει'' τον ΗΡ (σιγα μην τον σκοτωσει :D ) θα βγαλει στανταρ κι ενα τελευταιο με τις περιπετειες μετα ως ενηλικου μαγου....

παντως το http://www.hpana.com αξιζει για να δειτε πιθανα σεναρια το βιβλιου κια πλοκες μονο που ειναι στα αγγλικα.....

Link to comment
Share on other sites

geia!loipon eimai fanatikh tou harry potter,ta agaphmena mou vivlia htan to 4 k to 6 k exo pragmatika mperdeytei me th symperifora tou snape!pantos sigoura tha eixe kapoion shmantiko logo o ntamplntor gia na ton empisteyetai k tha ton mathoume sto 7.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

geia!loipon eimai fanatikh tou harry potter,ta agaphmena mou vivlia htan to 4 k to 6 k exo pragmatika mperdeytei me th symperifora tou snape!pantos sigoura tha eixe kapoion shmantiko logo o ntamplntor gia na ton empisteyetai k tha ton mathoume sto 7.:ninja:

 

 

εχω χασει πλεον την πιστη μου στην ορθη επιλογη του DD......ΜΑΛΛΟΝ Eπεμεν αδικα.........:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Αλλά δεν νομίζω ότι η Rowling θέλει να "πληγώσει" το κύρος του Dumbledor με το να δείξει ότι είχε κρίνει λάθος τον Snape. O Dumbledor είναι από τους αγαπημένους πρωταγωνιστές των βιβλίων (ή ήταν ανάλογα πως το βλέπει κανείς).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Αλλά δεν νομίζω ότι η Rowling θέλει να "πληγώσει" το κύρος του Dumbledor με το να δείξει ότι είχε κρίνει λάθος τον Snape. O Dumbledor είναι από τους αγαπημένους πρωταγωνιστές των βιβλίων (ή ήταν ανάλογα πως το βλέπει κανείς).

 

 

Παντα μου αρεσε το γαληνιο υφος του DD και το πως ηρεμα ελυνε α προβληματα του....Πιστευω οτι ο καθε αναγνωστης εχει λιγη αδυναμια στονDD:)

ΑΝ και υπαρχουν KAI οι φανατικοι του SNAPE!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι ΄"δεμένοι" με το Ντάμπλουντορ...Κορίτσια[αλλά και αγόρια(όχι φυσικά εγω, μην τρελαθούμε)] έχουν κλάψει όταν διαβάζουν πως πεθαίνει...
Link to comment
Share on other sites

Παντα μου αρεσε το γαληνιο υφος του DD και το πως ηρεμα ελυνε α προβληματα του....Πιστευω οτι ο καθε αναγνωστης εχει λιγη αδυναμια στονDD:)

ΑΝ και υπαρχουν KAI οι φανατικοι του SNAPE!!!!!!!!

 

Σαφέστατα. Πάντα υπάρχουν και φίλοι και πολέμιοι για τον κάθε χαρακτήρα. Πάντως δεν μπορώ να πω ότι δεν με ενόχλησε ο θάνατος του, παρ' όλο που το ήξερα ήδη από το internet...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα. Πάντα υπάρχουν και φίλοι και πολέμιοι για τον κάθε χαρακτήρα. Πάντως δεν μπορώ να πω ότι δεν με ενόχλησε ο θάνατος του, παρ' όλο που το ήξερα ήδη από το internet...

 

 

Καλημερα παιδια και καλο μηνα:) :) !!!! Εγω δεν το ηξερα απο το νετ οτι ο DD πεθαινει κι επαθα σοκ.......Μετα προσπαθουσα στο μυαλο μου να βρω σεναρια που κανουν τον DD ΝΑ ΖΕΙ αλλα τα περισσοτερα ηταν παρανοικα οποτε....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα θα έχει μεγάλες εκπλήξεις το 7ο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα θα έχει μεγάλες εκπλήξεις το 7ο...

 

 

Γ αυτο το πραγμα ειμαστε ολοι σιγουροι!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :)

 

 

 

Πολυ ωραιο το site;) !!!!!!!!!!

Sorry gia τα διπλα posts!!:O :O

Sorry!!!!

Κανα καινουργιο σεναριο??τιποτα νεο?????Καινουργια ταινια ποτε θα βγει????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γ αυτο το πραγμα ειμαστε ολοι σιγουροι!!!!!!!!!!!!!!

Κανα καινουργιο σεναριο??τιποτα νεο?????Καινουργια ταινια ποτε θα βγει????

 

To 5o (Order of the Phoenix) θα βγεί 13/7 @ USA

 

To 7o και τελευταίο βιβλίο προβλέπεται εκέινες τις μέρες... κάτι για 7/7/2007 είχα ακούσει αλλα τίποτα επιβεβαιωμένο

Link to comment
Share on other sites

Πάντα Ιούλιο βγαίνει... Μέχρι το Νοέμβριο του χρόνου θα είναι εδώ και στα ελληνικά και μετά τέλος (; ).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

To 5o (Order of the Phoenix) θα βγεί 13/7 @ USA

 

To 7o και τελευταίο βιβλίο προβλέπεται εκέινες τις μέρες... κάτι για 7/7/2007 είχα ακούσει αλλα τίποτα επιβεβαιωμένο

 

kala to tagma tou foinika den exi idi vgi?

ego to diavasa:X :lol:

 

kikloforoun prota europe kai meta america?

to 7o 8a to diavazo ston strato:X :cry:

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

kala to tagma tou foinika den exi idi vgi?

ego to diavasa:X :lol:

 

kikloforoun prota europe kai meta america?

to 7o 8a to diavazo ston strato:X :cry:

 

Στην ταινία αναφερόμουν :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...