Jump to content

[temp lock] Καταστήματα Wind: Είστε ευχαριστημένοι;


billakosss
 Κοινοποίηση

Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;  

372 members have voted

  1. 1. Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;

    • Ναι
      188
    • Όχι
      152
    • Εξυπηρετούμαι από άλλα καταστήματα...
      32


Recommended Posts

To γραφω εδω για να μην ανοιγω νεο topic.Προσπαθω να στειλω ενα βιογραφικο στη Wind κι ολο μου λεει οτι το mail ειναι λαθος και δεν μπορει να το στειλει,ενω το mail ειναι σωστο.Μεσα απο το site της Wind το πατησα και τιποτα..

Υπάρχουν τρεις τρόποι:

 

E-mail: jo@wind.com.gr

Fax: +30 210 6106504

Ταχυδρομικώς: WIND HELLAS Α.Ε.Β.Ε. Κηφισίας 66, 151 25 Μαρούσι, Αθήνα

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 546
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον υπερβολή ε το ότι χρέωσε 100€ παραπάνω τον φίλο σου ε?? Δηλαδή ο φίλος σου δεν είδε τον κατάλογο??

Οταν πρωτο κυκλοφορισε το Κ800i του το πουλησε 510 € και αυτη η τιμη ητανε λεει επειδη ητανε τα πρωτα που ειχανε ερθει στην Ροδο.

 

Έλεος.

Αυτα τα καστήματα της Ρόδου εξακολουθούν μετά από τόσα χρόνια να είναι φρικτά...

Άλλαξε κατάστημα. Σου προτείνω της Vodafone!

 

Μαλλον θα παω cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ειμουνα Q1 μου μου αλλαξαν δωρεαν την καρτα sim με την Tim στο προγραμμα Tim1 και τωρα οι λογαριασμοι ειναι της Wind. Το μονο προβλημα που ειχα και συνεχιζω να εχω, δεν μου αποστελονται αμεσως τα μυνηματα παλιοτερα που ειχε την συνεργασια με την Voda ενεργοποιουσα και τα 2 δικτυα και ,αμεσως φευγανε τα μυνηματα, ποτε μου δεν ειχα και εχω καταλαβει μεχρι σημερα τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα έπαθα σοκ!

Να τονίσω ότι δεν κατηγορώ, ίσα ίσα με εξυπηρέτησαν γιατί περπάτησα λιγότερο.

Πήγα σε κατάστημα Wind να αγοράσω ένα bluetooth και επειδή το μοντέλο που ήθελα δεν το είχε το συγκεκριμένο κατάστημα,αντί να μου πουν να πάω σε κάποιο άλλο κατάστημα Wind με έστειλαν στη Vodafone!

-"Υπάρχει σε κάποιο άλλο κατάστημα Wind;"

-"Ναι,αλλά πήγαινε στη Βονταφον να το πάρεις,ίδια τιμή είναι!"

-"Ε;":lol:

-"Ζήτα τον Κωστή και πες του ότι σε έστειλα εγώ!"

:lol:

Τελικά πήγα στη Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, της Βόνταφον η απόδειξη δεν έλεγε όνομα ιδιοκτήτη καταστήματος(μάλλον είναι ιδιόκτητο).

Όμως τα καταστήματα Wind ανήκουν στον ίδιο ιδιοκτήτη...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι και τα δυο καταστηματα franchise του ιδιου ιδιοκτητη?

γιατι γινεται αυτο?

ενας ιδιοκτητης 2 εταιριες???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

γιατι γινεται αυτο?

ενας ιδιοκτητης 2 εταιριες???

 

κανονικά δεν γίνετε , αλλά..

μπορεί το ενα να είναι π.χ (Μάκης Ο.Ε.) & το αλλο (Βασίλης & Μακης Ο.Ε.)

η ακόμα και (γυναίκα του Μάκη Ο.Ε.) Το κάνουν αυτο !

Link to comment
Share on other sites

Περα απο καποιες ειδικες περιπτωσεις σε συγκεκριμενο καταστημα στην Πατρα/./...γενικοτερα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα της wind της Χαλκίδας είναι σκέτη τραγωδία επιεικώς.

Όσες φορές και αν πήγα απογοητεύτηκα σε σημείο να μην θέλω να τους ξαναδώ και κρίμα γιατί η εταρία ειναι καλή.

 

1. Είχα πάει για να πάρω ένα bluetooth και το είχα δει στον κατάλογο 29 ευρώ. Μου λέει η πωλήτρια ότι κάνει 35 και της λέω ότι στον κατάλογο το έχετε 30 (στρογγυλά). Αυτή επιμένει ώσπου αναγκάζομαι και της δείχνω τον κατάλογο του καταστήματος που είχε δίπλα της και που έγραφε 29 ευρώ. Α ναι μου λέει 30 κανει. Της λέω, για την ακρίβεια 29. Όχι λέει έχει ανέβει η τιμή και κάνει 30...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Έχετε ξαναδεί bluetooth να περνάει ο καιρός και να ανεβαίνει η τιμή???

Δεν είναι θέμα του 1 ευρώ, αλλά η κοροιδία...

 

2. Πρόσφατα ρώταγα για ένα συμβόλαιο και σε κάθε κατάστημα μου έλεγαν διαφορετικές επιδοτήσεις...

 

3. Πήγα και πήρα το motorola A1200 σε συμβόλαιο την περασμένη τρίτη και μου είπαν οτι δεν είναι ετοιμοπαράδοτο αλλά θα έρθει σε 2-3 μέρες. Πήγε Σάββατο και ακόμα κανένα τηλέφωνο. Πάω σήμερα Δευτέρα και πάλι δεν το είχαν φέρει (άσε που με κοίταζαν σαν χάνοι όταν τους είπα ότι έχει περάσει μια βδομάδα και ακόμα να το φέρουν).Μου λέει ο τύπος να του δώσω ένα τηλ να με πάρει μέχρι το μεσημέρι να μου πει τι συμβαίνει. Εννοείται ότι δεν πήρε ποτέ και αναγκάστηκα και ξαναπήγα εκεί. Η απάντηση είναι ότι θα έρθει αύριο ή μεθαύριο...

 

Λέτε να υπάρχχουν λόγοι να αμφιβάλλω????

Είμαι ένα βήμα από το να το ακυρώσω...

 

ΥΓ: Ξέρει κανείς που δουλεύει σε wind αν υπάρχει περίπτωση τέτοιας καθυστέρησης για κάποιον λόγο? Άλλες παραγγελίες είχαν έρθει κανονικά, ήταν εκεί τα κουτιά...

Link to comment
Share on other sites

Περα απο καποιες ειδικες περιπτωσεις σε συγκεκριμενο καταστημα στην Πατρα/./...γενικοτερα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...

 

Επειδή μένω στην Πάτρα, μπορείς να μου πεις σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι? Εγώ έχω παρατηρήσει εδώ στην Πάτρα ότι είναι καλοί άνθρωποι στην Κολοκοτρώνη, χαμηλά, απέναντι από την Eurobank και με πολύ διάθεση να σε εξυπηρετήσουν, αλλά δε μου φαίνονται πολύ ενημερωμένοι, με αποτέλεσμα να παίρνουν συνεχώς τηλέφωνα και να ρωτάνε στα κεντρικά της Wind και να κάνουν πολύ περισσότερο χρόνο απ' ότι χρειάζεται για να σε εξυπηρετήσουν... Βέβαια το αποτέλεσμα είναι θετικό, αλλά κάνουν τον διπλάσιο χρόνο μέχρι να φτάσουν στο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν παντα ετσι ολα τα καταστηματα. Δεν ειναι καθολου κακο να ρωταει νεος υπαλληλος, αρκει να κανει σωστα την δουλεια του. Γιατι και ετσι δεν γινονται λαθη, και μονο ετσι θα μαθει τις σωστες διαδικασιες, και ετσι δεν θα βρεθει προ δυσαρεστων εκπληξεων πελατης, που θα πρεπει να οχληθει και αυτος και αλλα τμηματα της εταιρειας (πχ λογιστηριο κτλ) για να διορθωσουν λαθη ενος "εξυπνου" υπαλληλου που ηταν ξερολας και δεν ηθελε να ρωτησει στα κεντρικα κατι....
Link to comment
Share on other sites

Στο φυλλάδιο και στην ιστοσελίδα της Wind αναφέρεται πως η τιμή του U600 ισούται με 300 ευρώ. Όταν ρώτησα όμως σε ένα κατάστημα της εταιρείας, πληροφορήθηκα πως στοίχιζε 337 ευρώ ή κάτι παραπάνω. Είναι ποτέ δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος μπορω να πω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο φυλλάδιο και στην ιστοσελίδα της Wind αναφέρεται πως η τιμή του U600 ισούται με 300 ευρώ. Όταν ρώτησα όμως σε ένα κατάστημα της εταιρείας, πληροφορήθηκα πως στοίχιζε 337 ευρώ ή κάτι παραπάνω. Είναι ποτέ δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο;

Αποκλείεται!Πιθανότατα το κατάστημα δεν έχει ενημερώσει την τιμή του...299,88 είναι η τιμή,μόλις το τσέκαρα και εγώ για σιγουριά.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

wres wres span ta nevra mou eite apo thn anamonh eite apo teis gnwseis tou prosopikou(egw kserw perisotera:lol:)

ti na kanoume,mhn ta theloume kai ola dika mas!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(egw kserw perisotera:lol:)

 

Καλά αυτό ξαναπές το.

Ήθελα να ξερα με τί προσόντα τους/τις παίρνουν?Με τα 2 μέτρα μπόι?

 

Πάντως έχω τύχει και σε ξεφτέρια πωλητές αλλά δυστυχώς σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό ξαναπές το.

Ήθελα να ξερα με τί προσόντα τους/τις παίρνουν?Με τα 2 μέτρα μπόι?

 

Πάντως έχω τύχει και σε ξεφτέρια πωλητές αλλά δυστυχώς σπάνια.

 

egw akoma den exw tyxh:mad:kai paw kai peftw kathe fora se kapoious pou gia na fantasteis sto telos tous ta lew egw fevgw kai mou lene kai euxaristw gia thn enhmerwsh!!!eleos:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμ, δεν ανοίγουν να διαβάσουν ένα site τουλάχιστον... Έλεος, για να παίρνουν τα λεφτά πάνε στις δουλειές τους? Δεν τους νοιάζει να την κάνουν καλά και να μην ξεφτιλίζονται?
Link to comment
Share on other sites

egw akoma den exw tyxh:mad:kai paw kai peftw kathe fora se kapoious pou gia na fantasteis sto telos tous ta lew egw fevgw kai mou lene kai euxaristw gia thn enhmerwsh!!!eleos:cry:

 

Πλάκα κάνεις!:lol:

 

Εμ, δεν ανοίγουν να διαβάσουν ένα site τουλάχιστον... Έλεος, για να παίρνουν τα λεφτά πάνε στις δουλειές τους? Δεν τους νοιάζει να την κάνουν καλά και να μην ξεφτιλίζονται?

 

Από εδώ και πέρα θα τους προτείνουμε το myphone μπας και μάθουν τπτ κι αυτοί;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Από εδώ και πέρα θα τους προτείνουμε το myphone μπας και μάθουν τπτ κι αυτοί;)

 

:lol::lol::lol:kalo!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις!:lol:

 

 

 

Από εδώ και πέρα θα τους προτείνουμε το myphone μπας και μάθουν τπτ κι αυτοί;)

 

Μπα, εδώ μέσα έχει πολλές πληροφορίες και θα έχουμε άλλα προβλήματα... Θα μπουκώσουν, θα τα μπερδέψουν και θα το παίζουν ξερόλες και θα πετάνε τα απίθανα καλούδια μετά... Άστο!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται!Πιθανότατα το κατάστημα δεν έχει ενημερώσει την τιμή του...299,88 είναι η τιμή,μόλις το τσέκαρα και εγώ για σιγουριά.

Έχεις δίκιο. Τους επισήμανα τη διαφορά αυτήν στο κόστος αγοράς και με διαβεβαίωσαν πως η ισχύουσα τιμή είναι πάντα εκείνη που αναγράφεται στην ιστοσελίδα και στο φυλλάδιο της Wind.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μπαινω στην ιστοσελιδα της wind πως μπορω να επιλεξω συσκευες κινητων τηλεφονων??? εχω σκοτωθει να ψαχνω και τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...