Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει το ActyveSync 4.2 να μη συχρονιζει ΟΛΕΣ τις επομενες συναντησεις στο ημερολογιο αλλα μοο οσες θελω εγω; (πχ. τις 2 επομενες βδομαδες, οπως γινοταν στο ActiveSync 3.8)
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα για profiles στο S200:)

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω το S200 εδώ και 4-5 μέρες, και όσο και αν προσπαθώ, δεν μπορώ να ξεζουμίσω την μπαταρία. Αρκετή χρήση (ΠΑΡΑ πολλά παιχνίδια :lol: ), και μόνο που το βάζω στο USB για να περάσω προγράμματα και να κάνω sync. Παρόλα αυτά, δεν έχει πέσει κάτω από το 70%.

 

Το έβαλα στα 220MHz, μήπως και έτσι καταφέρω να το ζορίσω λιγάκι....α, και βάλτε όλοι το BatteryStatus, γιατί είναι what the doctor ordered για o/cing του OMAP :cool:

 

Πάντως μέχρι στιγμής, αν εξαιρέσουμε το AvantGo και κάποια "βαριά" videos, ακόμα και στα 180MHz ο OMAP τρέχει μια χαρά, και παίζει τα πάντα σχεδόν τέλεια....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε μια ματιά στο phoneAlarm

Αψογος!!! Ευχαριστώ πολύ.

Αλλά δεν τελείωσες μαζί μου.

Μήπως ξέρεις πως μπορούμε να βγάλουμε τα εικονίδια που εμφανίζει στην οθόνη (μπαταρία, sms,μνήμη κ.λ.π.)και να μείνει μόνο το profile.:cool:

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Αψογος!!! Ευχαριστώ πολύ.

Αλλά δεν τελείωσες μαζί μου.

Μήπως ξέρεις πως μπορούμε να βγάλουμε τα εικονίδια που εμφανίζει στην οθόνη (μπαταρία, sms,μνήμη κ.λ.π.)και να μείνει μόνο το profile.:cool:

 

δυστυχώς θα σε απογοητέψω... το συγκεκριμένο πρόγραμμα με ενδιέφερε μόνο για το billing (καταγραφη κλήσεων, χρεώσεις κ.λ.π). Τα άλλα τα προσπέρασα...

Πάντως άν πας στο site της κατασκευάστριας εταιρίας, θα δείς πολλά skin για το today plugin του προγράμματος. Ίσως απο εκεί βοηθηθείς.

Link to comment
Share on other sites

κανα tip παιδια να μπορεσω να ανοιξω pdf αρχεια? το χρειαζομαι για σκονακι στη σχολη μου (η υλη του μαθηματος ειναι σε διαλεξεις pdf)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

κανα tip παιδια να μπορεσω να ανοιξω pdf αρχεια? το χρειαζομαι για σκονακι στη σχολη μου (η υλη του μαθηματος ειναι σε διαλεξεις pdf)

 

Εκτός του οτι το S200 έχει ήδη δικο του PDF viewer, μπορείς να εγκαταστήσεις το Acrobat Reader CE/WM που θα βρεις στο site της Adobe

 

http://www.adobe.com/products/acrobat/readerforppc.html

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

με το clear vue pdf δεν μπορουσα να ανοιξω καποια αρχεια...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.

 

mia sintomi erotisoula, ka8ws einai adynaton na diavasw thread 53 selidwn.

 

iparxei programma antistoixo tou outlook sto s200 wste na boro na sigxronizw to s200 me to outlook 2003 tou desktop (me endiaferoun kirios contacts kai tasks)??

thnx

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.

 

mia sintomi erotisoula, ka8ws einai adynaton na diavasw thread 53 selidwn.

 

iparxei programma antistoixo tou outlook sto s200 wste na boro na sigxronizw to s200 me to outlook 2003 tou desktop (me endiaferoun kirios contacts kai tasks)??

thnx

 

ναι, βάλε το activesync http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync42.mspx

 

καλύτερα το 4.2,πρέπει να είναι και στο cd του s200.. και όταν συνδεθούν θα σε ρωτήσει τι θές να συγχρονίσεις..

 

 

 

Υ.Γ. το activesync είναι σχετικά ευαίσθητο σε firewall και anti-virus,αν έχεις προβλήματα να συνδεθούν απενεργοποιήσε αυτά.. :)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=5380593

 

poli poli xrisimo gia deite to gia to pda mas.

 

:spam:

 

Υπάρχει και το Buy and Sell (General) για τέτοια μηνύματα... για να μην "λερώνουμε" τα υπόλοιπα θέματα (δύο θέματα - S200 & 9100 - στην δική σου περίπτωση)... και ιδιαίτερα όσοι έχουμε πάνω από 75 μηνύματα και είμαστε γραμμένοι πάνω από 75 ημέρες στο φόρουμ και άρα μπορούμε να βάλουμε αγγελίες!...

Link to comment
Share on other sites

ναι, βάλε το activesync http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync42.mspx

 

καλύτερα το 4.2,πρέπει να είναι και στο cd του s200.. και όταν συνδεθούν θα σε ρωτήσει τι θές να συγχρονίσεις..

 

 

 

Υ.Γ. το activesync είναι σχετικά ευαίσθητο σε firewall και anti-virus,αν έχεις προβλήματα να συνδεθούν απενεργοποιήσε αυτά.. :)

 

thnx

vasika den boro na to valw giati den to exw, apla rotisa gia na dw ean to ipostirizei epeidi psinomai na to parw...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help pls!!!

Χτες πήρα ένα bt ακουστικό το οποίο το συγχρόνισα και έπαιξε μια χαρά με το s200. Οταν το αποσύνδεσα η συσκευή είχε περάσει σε mute μόνο όσον αφορά το ηχείο. Ούτε ήχο κλήσης ούτε τίποτα. Λέω θα άκανα καμιά μ@@@κια. Το κάνω format και χωρίς να στήσω προγράμματα το ίδιο πρόβλημα. Το τηλ. παίζει κανονικά αν του βάλεις ακουστικά αλλά ήχο δεν ακούω χωρίς αυτά.

Ειχε κανείς το ίδιο πρόβλημα ???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λειτουργεί ούτε το εξωτερικό ηχείο, ούτε το ακουστικό τότε βάλε & βγάλε μερικές φορές το βύσμα των ακουστικών και πιθανώς να διορθωθεί (κολλάει καμιά φορά και νομίζει ότι έχεις ακουστικά ενώ δεν έχεις).

Αν δεν λειτουργεί μόνο το εξωτερικό ηχείο τότε υπάρχει η πιθανότητα να κάηκε... Βάλε κανένα τραγούδι να παίξει με τον media player και αν είναι μουγκό (ενώ ο συνομιλητής σου ακούγεται από το ακουστικό του τηλεφώνου όταν καλείς κάποιον), τότε μάλλον σε βλέπω προς ACE Hellas μεριά για αλλαγή εξωτερικού ηχείου... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το προβλημα μου ειναι το εξης.Περασα το Resco Keyboard στο S200 κ μου ζητησε να κανω soft reset.Απο εκεινη τη στιγμη το κινητο δεν ανοιγει καθολου.Βγαζει την οθονη για boot κ μετα μια λευκη οθονη.Εκανα hard reset αλλα τζιφος.Τι μπορει να φταιει?Υπαρχει καποια λυση γιατι μου φαινεται οτι θα το σπασω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help pls!!!

Χτες πήρα ένα bt ακουστικό το οποίο το συγχρόνισα και έπαιξε μια χαρά με το s200. Οταν το αποσύνδεσα η συσκευή είχε περάσει σε mute μόνο όσον αφορά το ηχείο. Ούτε ήχο κλήσης ούτε τίποτα. Λέω θα άκανα καμιά μ@@@κια. Το κάνω format και χωρίς να στήσω προγράμματα το ίδιο πρόβλημα. Το τηλ. παίζει κανονικά αν του βάλεις ακουστικά αλλά ήχο δεν ακούω χωρίς αυτά.

Ειχε κανείς το ίδιο πρόβλημα ???

 

δηλαδη για να καταλαβουμε παιζει κανονικα ηχους εκτος των κλησεων?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε ακούσει τπτ για ενδεχόμενη κατάργηση του s200 ως μοντέλου???εχει αναφερθεί απο χρήστη στο forum ths qtek.gr ο οποίος χρήστης το έμαθε απο cosmote

τι λέτε να παίζει????

<a href="http://www.freesms4all.tk">http://www.freesms4all.tk</a>

Δωρεάν SmS σε ολα τα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβουμε παιζει κανονικα ηχους εκτος των κλησεων?

 

Από ήχους τίποτα απολύτως. Μόνο όταν συνδέσεις ακουστικά ακους κανονικά. Το τηλ. όμως δουλέυει δηλ. ακους τον άλλο κανονικά.

Anyway, το πήγα ace μεριά και μου είπαν το γνωστό για το εσωτερικό ηχειάκι, αλλά (κάθεστε ???!!!), δεν έχουν τώρα ανταλλακτικό και θα περιμένουν σε 20 μέρες και βάλε να φέρουν...... snifffff

Link to comment
Share on other sites

...δεν έχουν τώρα ανταλλακτικό και θα περιμένουν σε 20 μέρες και βάλε να φέρουν...... snifffff

 

Κάποιος πρέπει να τους μιλήσει για logistics & διαχείριση αποθεμάτων!... :down:

Ο αντιπρόσωπος κρίνεται για τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών!.... Για "υποστήριξη" πληρώνουμε την ACE Hellas... Βρήκαν και κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Μιά βοήθεια

Απεγκατέστησα το spb pocket plus (s200) και έβγαλα <χειροκίνητα> κάποια υπόλοιπα αρχεία που άφησε και τώρα πάω να κάνω νέα εγκατάσταση και μου λέει οτι η εγκατάσταση απέτυχε Τί κάνω???:wacko:

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μιά βοήθεια

Απεγκατέστησα το spb pocket plus (s200) και έβγαλα <χειροκίνητα> κάποια υπόλοιπα αρχεία που άφησε και τώρα πάω να κάνω νέα εγκατάσταση και μου λέει οτι η εγκατάσταση απέτυχε Τί κάνω???:wacko:

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι μετά την απεγκατάσταση έχεις κάνει soft reset. Αν όχι κάνε και ξαναδοκίμασε την εγκατάσταση.

 

Αν δεν πιάσει (ή αν το έχεις ήδη κάνει το soft reset) τότε με έναν registry editor, όπως π.χ. τον phm Regedit που είναι και freeware, κάνε αναζήτηση και σβήσε όλες τις εγγραφές για spb pocket plus στη registry. Μετά βάλε το ppc για ύπνο (suspend) και μετά από κανένα λεπτό κάνε soft reset.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Το "πείραγμα" της registry μπορεί να αποβεί μοιραίο για το ppc σου, αν σβήσεις κάτι που δεν πρέπει... μπορεί να αναγκαστείς να κάνεις hard reset. Δοκίμασε όσα σου γράφω με δική σου ευθύνη και πολλή προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι μετά την απεγκατάσταση έχεις κάνει soft reset. Αν όχι κάνε και ξαναδοκίμασε την εγκατάσταση.

 

Αν δεν πιάσει (ή αν το έχεις ήδη κάνει το soft reset) τότε με έναν registry editor, όπως π.χ. τον phm Regedit που είναι και freeware, κάνε αναζήτηση και σβήσε όλες τις εγγραφές για spb pocket plus στη registry. Μετά βάλε το ppc για ύπνο (suspend) και μετά από κανένα λεπτό κάνε soft reset.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Το "πείραγμα" της registry μπορεί να αποβεί μοιραίο για το ppc σου, αν σβήσεις κάτι που δεν πρέπει... μπορεί να αναγκαστείς να κάνεις hard reset. Δοκίμασε όσα σου γράφω με δική σου ευθύνη και πολλή προσοχή!

Φίλε ZOO όπως πάντα άμεσος στις απαντήσεις σου. Σ` ευχαριστώ.

Ακολούθησα τις οδηγίες σου αλλά εξακολουθεί να μου λέει οτι η εγκατάσταση απέτυχε. (Οταν λες βάλε το ppc για ύπνο πιστεύω να ενοείς κλείσιμο με το κόκκινο κουμπάκι πλάι πάνω δεξιά) (είμαι ολίγον άσχετος)

Υποθέτω λοιπόν οτι η μένω χωρίς pocket plus η hard reset:(

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...