Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν εγω το παρατησα το s200 μετα απο την περιπετειουλα με την expansys.

 

Απλά δε μου κανει τι να πω, αποδειχτηκε πολύ αργο και στο φινάλε, "σπαστικο" και "κουραστικο" να περιμένεις να φορτώσει την πιο απλή εφαρμογή, να μην τολμάς να βάλεις τπτ στο today screen γιατι θα σερνεται κλπ κλπ.

 

Το s100 ήταν καλύτερο από την άποψη του ότι βγηκε την καταλληλη χρονική στιγμη και πραγματικα "τοτε" σου εκανε εντυπωση. Το s200 ειναι ετεροχρονισμενο, με περισσοτερες δυνατοτητες απο το s100 αλλά με επεξεργαστη απλα ελεεινό. Αν είχε ενα cpu 450-500 mhz θα το κρατούσα 2-3 χρόνια ανετα.

 

Πήγα και πήρα ενα w810i που τα έχει όλα και ηρεμησα.. :D

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και πήρα ενα w810i που τα έχει όλα και ηρεμησα.. :D

 

Τώρα αυτή η δήλωση ήταν όλα τα λεφτά... :D

Φαντάζομαι έχεις και ένα S100 καβάτζα και δεν το άφησες όντως για W810 έτσι? ;)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia tha ithele na me boithisete stis parakatw apories mou.

 

prwton otan h suskueh einai kleistei kai afortisth, thn bazoume na fortizei kai anabei ekeino to lampaki to kitrino... otan h suskueh fortisei entelws to lampaki den prepei na sbhsei????? egw thn eixxa balei na fortizei olo to bradu kai to prwi pou shkwthhka to lampaki htan akoma anamenw... meta...... anoigw to qtek paw sthn mpataria kai mou leei oti einai sto 98% ........ olo to bradu den mporese na paei 100%???????????? na shmeiwsw pws htan h deuterh fora pou to fortiza ... kai thn prwth fora to idio mou ekane alla den edwsa shmasia............. kserete tipota gi'auto ? sas to kanei kai esa?

 

Αυτό που γράφεις με ταλαιπώρησε και με τρόμαξε επίσης και εμένα για 2-3 φορτίσεις.. Το φύσαγα και δεν κρύωνε.. Οι λύσεις από ότι μου είπε άλλος κάτοχος S200 είναι δύο.. Ή το ανοίγεις λίγο πριν το βγάλεις από το φορτιστή για να το "καταλάβει" και να "100αρήσει" ή το φορτίζεις ανοιχτό.. Συμβιβάστηκα με τη δεύτερη.. Δεν ξέρω και αν άλλοι το είχαν αυτό το bug.. Το κάνουν και άλλες συσκευές?? :worry: :blink:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν με ενα S200 το οποιο ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο γινεται να στειλουμε μηνυματα 160 χαρακτηρων με ελληνικα χωρις extra προγραμμα.

Επισης ειναι πιο φθηνα να αγορασει καποιος απο Γερμανια ή Αγγλια?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τη νέα έκδοση ROM του Qtek S200.Υποθέτω όταν θα περαστεί θα σβηστούν όλα.Πρέπω να κάνω συγχρονισμό μόνο ή να κάνω και Backup με κάποιο κατάληλο πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

re paidia pos sindeome sto net me to s200? ilithia erwtisi, alla otan sindew to s200 me to laptop mesw usb den iparxei kapios tropos na dei ta settings ap to laptop?

 

mou irthe simera, omorfo k ediposiako men, dislitourgiko omos oson afora sms kai phonepad, alla ola mia idea einai! :) as me voithisei kapios me to provlima mou plz!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

@aXe KAI @nomikosas

Στο δικο μου οταν φορτιζει κλειστο αναβει ενα κιτρινο λαμπακι και οταν τελειωσει η φορτιση γινεται πρασινο, δε σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κατεβάζω τη νέα έκδοση ROM του Qtek S200.Υποθέτω όταν θα περαστεί θα σβηστούν όλα.Πρέπω να κάνω συγχρονισμό μόνο ή να κάνω και Backup με κάποιο κατάληλο πρόγραμμα?
καλυτερα ειναι οταν κανουμε αναβαθμιση να τα περναμε τα παντα απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

θα συνηθισεις και υα το στηνεις σε 30 λεπτα.... ;-)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τον nomikosas με την πολυτιμη βοηθεια που μου εδωσε να κανω ενα φοβερο ppc

Ε δεν ειναι και τοσο αργο που λετε !!!!! εχετε δει τα Ν80, Ν91 ????? αν ειναι αυτο αργο τότε τα άλλα τι είναι \??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν με ενα S200 το οποιο ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο γινεται να στειλουμε μηνυματα 160 χαρακτηρων με ελληνικα χωρις extra προγραμμα.

Επισης ειναι πιο φθηνα να αγορασει καποιος απο Γερμανια ή Αγγλια?

Thanks!

 

Δες τις τιμές που έχουν τα διάφορα e-shops και θα καταλάβεις ;)

Υπολόγισε και τις διαφορετικές τιμές για τα μεταφορικά που χρεώνουν τα e-shops. Μην ξεχνάς όμως πως ένα s200 αγορασμένο από το εξωτερικό δεν υποστηρίζεται από την Ace Hellas και δεν παίρνει τις αναβαθμίσεις που βγάζει η εδώ αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

@aXe KAI @nomikosas

Στο δικο μου οταν φορτιζει κλειστο αναβει ενα κιτρινο λαμπακι και οταν τελειωσει η φορτιση γινεται πρασινο, δε σβηνει.

 

file mou einai etsi opws ta les. to lampaki den sbhnei ginete apla prasino ;) opote mia xara einai h sukeuh sou mhn agxonese :D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τον nomikosas με την πολυτιμη βοηθεια που μου εδωσε να κανω ενα φοβερο ppc

Ε δεν ειναι και τοσο αργο που λετε !!!!! εχετε δει τα Ν80, Ν91 ????? αν ειναι αυτο αργο τότε τα άλλα τι είναι \??

 

re trele den ekana tipota :) o enas boithaei ton allon!!!! kai mena kapoios allos me boithise :)

na se kala kai an theleis tipota steile kana email :O

Link to comment
Share on other sites

Κάνω εγκατάσταση το εν λόγο προγραμματάκι (αγορασμένο) registered και όλα ωραία και καλά. Το πρόγραμμα δουλεύει άψογα.

Την πρώτη φορά την έπαθα έπειτα απο αφαίρεση προγράμματος που μου ζητησε restart. Το S200 κόλλησε στην μπλε οθόνη που λέει Windows κλπ. και δεν έλεγε να ξεκολήσει.

Χίλια ευχαριστώ στον nomikosas που είχε οδηγίες για hardware reset και το οποίο και έκανα και όλα καλά.

Ξαναδοκιμάζω και κάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα και πάλι τα ίδια μετά από restart.

Φταίει η έκδοση? Τι μπορώ να δοκιμάσω? Έχω το κινητό μια μέρα μόνο...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διάβασα λέει 2002/2003 άρα μάλλον όχι, χωρίσ βέβαια να είμαι σίγουρος. Έχω παρει τη συσκευή από φόβο τώρα. Σε κάθε restart τα παίζω :). Πάντως μετά τα reset το κινητό δεν βρίσκει αυτόματα την c......te και πρέπει να το συνδέω εγώ. Δεν ζητάει κατευθείαν pin.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά την έπαθα έπειτα απο αφαίρεση προγράμματος που μου ζητησε restart. Το S200 κόλλησε στην μπλε οθόνη που λέει Windows κλπ. και δεν έλεγε να ξεκολήσει.

 

Φιλε subwr απενεργοποιησε την επιλογη που εχει για safe mode στα features γιατι απο οτι γνωριζω δημιουργει προβληματα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτή η δήλωση ήταν όλα τα λεφτά... :D

Φαντάζομαι έχεις και ένα S100 καβάτζα και δεν το άφησες όντως για W810 έτσι? ;)

 

Ναι πράγματι είναι ολα τα λεφτα, αφού με τα μισα σχεδον χρήματα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος...

 

Ελπίζω να σε ικανοποιεί ο -200 Mhz βαλτου ενα addon sto today και πες μου αν εσυ είσαι ικανοποιημένος ... rofl

Κάνε και ενα scroll στο in.gr, φτιάξε και καφεδάκι όμως πρώτα... :D :D :D

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε subwr απενεργοποιησε την επιλογη που εχει για safe mode στα features γιατι απο οτι γνωριζω δημιουργει προβληματα ..

 

 

εκτος απο αυτο τσέκαρε και ακριβως την version. η 3 νομιζω δεν παιζει. εγω εχω σπασμενη την 3.1 build 5287 kαι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα. το μονο που εκανα ηταν οπως ειπε κ ο φιλος vervous να βγαλω την επιλογη safe mode αλλα και να βαλω απο την today screen οτι εχει σχεση με μετρητες μπαταριων μνημων κτλ.

 

κ ειναι αριστο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...