Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Qtek S200 παίρνει την Transcend SD 2GB Highspeed...;;; :worry:

Δεν έχω να βάλω link να σας την δείξω,γιατί στο περιοδικό του Πλαισίου του μήνα Ιουλίου την έχουν,αλλά στο site απο Transcend,έχει μόνο αυτές -> http://www.plaisio.gr/productlist.as...egory=56580348

 

Ααα,να.Αυτή εννοώ -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=810010

 

Την δέχεται...;;;:worry:

 

Γιατί να μην τη δέχεται ? Τώρα, το αν θα καταφέρει να εκμεταλευτεί το HS, άλλη ιστορία.....πάντως οτιδήποτε πάνω από 100-120x δεν νομίζω ότι χρειάζεται....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω μια 4GB 150x της AData και δουλεύει μια χαρά, οπότε δεν βρίσκω λόγο να μην δει την κάρτα των 2GB. Την ταχύτητα της κάρτας δεν την χρησιμοποιεί το ppc, απλώς αν τη βάλεις σε card reader να γράψεις 2 γίγα τραγούδια δεν θα περιμένεις μία ημέρα!... :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής:

Στο Word Mobile του S200 μου (από την ACE Hellas) κάνω αντιγραφή τη φράση "Στοιχεία για τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ " και, όταν την επικολλώ παρακάτω στο ίδιο έγγραφο, μου βγάζει: "Stοιχeίa γιa ta dροµολόγιa tου ΚΤΕΛ ".

Τέτοια συμπτώματα παρατήρησα και στις Εργασίες, Σημειώσεις κλπ αλλά εκεί περιορίζονται στην αλλαγή σε λατινικό του πρώτου μόνο γράμματος, πχ η λέξη Σημειώσεις γίνεται Sημειώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση.Οταν τραβαω video την ωρα που η εικονα κινητε δεν εχει καθολου καλη εικονα.Δηλαδη δεν εχει εικονα γιατι αφηνει πολυ ''ιχνος" γενικα οτι κινητε.Τοσο χαλια βιντεο εχει το κινητο η υπαρχει καποια ρυθμιση που να διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Στο S200 έχω τρεις browsers. Τον explorer (που είναι και προεγκατεστημένος) τον opera for windows mobile ver. 8.6 και τον opera mini.

Εδώ θα κάνω μία μικρή παρένθεση για τον opera mini. Ο opera mini είναι μία εφαρμογή java ειδικά για κινητά τηλέφωνα. Υπάρχει σε πάρα πολλές εκδόσεις σχεδόν για όλα τα κινητά που κυκλοφορούν στην αγορά. Η ιδιαιτερότητα του πηγάζει από το γεγονός ότι κατά το σερφάρισμα χρησιμοποιεί έναν remote server ο οποίος επεξεργάζεται τις σελίδες που κατεβάζεις εξασφαλίζοντας γρήγορη πλοήγηση στο κινητό σου. Δηλαδή αυτό που επιτυγχάνει είναι να μειώνει το μέγεθος των σελίδων ώστε να μπορείς από το κινητό σου να έχεις γρήγορο και απροβλημάτιστο σερφάρισμα. Μην ξεχνάτε ότι κατά βάση τον χρησιμοποιούν απλά κινητά και όχι smartphones με μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ. Επίσης τον opera mini δύναται να τον χρησιμοποιήσεις και με σύνδεση wap χωρίς κανένα πρόβλημα. Στην πραγματικότητα ενώ η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας σου νομίζει ότι κάνεις χρήση του wap και μπαίνεις μόνο σε wap sites ( η χρήση wap κατά κανόνα κοστίζει πιο φθηνά από την χρήση κανονικού internet) εσύ με το συγκεκριμένο browser σερφάρεις ελεύθερα σε κανονικά sites. Περισσότερα για τον opera mini εδώ: http://www.opera.com/products/mobile/operamini/

Τώρα για να συνδέομαι στο internet από το τηλέφωνο χρησιμοποιώ είτε wifi (έχω adsl στο σπίτι με έναν ασύρματο router ) είτε όταν είμαι εν κινήσει και εκτός σπιτιού χρησιμοποιώ το tim plus non stop από την tim.

Eδώ θα ξανακάνω μία παρένθεση για να πω δύο πράγματα για το tim plus non stop. Με το tim plus non stop μπορείς με 3.49€ τον μήνα να έχεις δωρεάν και απεριόριστη πλοήγηση στο μενού του tim plus και επίσης (αυτό είναι το σημαντικό) δωρεάν και απεριόριστη πλοήγηση σε όλα τα wap sites. Έτσι αν έχεις εγκατεστημένο το opera mini στο κινητό σου στην πραγματικότητα δεν έχεις περιορισμό κανέναν και μπορείς να μπαίνεις σε όποιο site θέλεις, δηλαδή έχεις mobile internet στο κινητό σου απεριόριστο μόνο με 3.49€ τον μήνα.

Περισσότερα για το tim plus εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=100453&page=1

 

Τώρα αυτό που συμβαίνει εμένα είναι το εξής:

με σύνδεση wi fi ενώ παίζει ο opera for mobile και ο opera mini δεν παίζει με τίποτα ο explorer. Ενώ με σύνδεση tim plus (δηλαδή wap over gprs) παίζει ο explorer (απροβλημάτιστα) και ο opera for mobile (με προβλήματα) αλλά όχι ο opera mini (που θα έπρεπε να παίζει). Λίγο κουλό αυτό που συμβαίνει αλλά εγώ την δουλειά μου την κάνω. Καταφέρνω να έχω internet στο κινητό μου όπου και αν βρίσκομαι. Άλλωστε αυτός ήταν ο λόγος που πήρα το S200....

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοήηηηηηηηηηηηθεια.

 

εβαλα ένα πρόγραμμα, το απεγκαθιστώ... αλλά το εικονίδιο του παραμένει στα "Προγράμματα". Πως μπορώ να το σβήσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοήηηηηηηηηηηηθεια.

 

εβαλα ένα πρόγραμμα, το απεγκαθιστώ... αλλά το εικονίδιο του παραμένει στα "Προγράμματα". Πως μπορώ να το σβήσω;;;

 

Απο το διαχείρηση αρχείων, Windows, Start_menu, Προγράμματα. Το βρίσκεις και το σβύνεις...

Πρόσεχε, μέσα στον κατάλογο Windows έχει 2 Start Menu. To ένα είναι Start Menu (το αγνοείς), το δικό μας είναι start_menu

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, είναι καλύτερο να κάνεις απεγκατάσταση ενός προγράμματος αμέσως μετά από soft reset. Ακόμα και αν το πρόγραμμα είναι κλειστό (π.χ. χρησιμοποιώντας κάποιον task manager), έχω παρατηρήσει ότι συχνά μένουν κατάλοιπα με την απεγκατάσταση, ενώ αν αυτή γίνει αμέσως μετά από ένα soft reset δεν μένει σχεδόν τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Χρειάζομαι βοήθεια στο εξής πρόβλημα.

Είμαι συνδεδεμένος στο PC μου μέσω AS και το PC είναι συνδεδεμένο στο internet. Οταν προσπαθώ να μπώ στο internet από το PPC μου αυτό με συνδέει μέσω GPRS και οχι μέσω του pc.

Μπορεί αυτό να αλλάξει μέσω κάποιων ρυθμίσεων???

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

kalimera tha ithela na mathw pio gps receiver einai katalilotero gia to s200.

eyxaristw.

 

Ego exo to FORTUNA SLIM...Apla Apsogo!!! Sto Synisto Anepifilaxta

!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

μήπως έχετε βρεί κάποιο άλλο hands free εκτός από αυτό που περιλαμβάνει το η συσκευασία; Επειδή ξεκίνησαν τα μαθήματα το χρησιμοποιώ σαν mp3 player αλλά δεν με βολεύει καθόλου το μήκος που παραείναι μεγάλο... :worry:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Χρειάζομαι βοήθεια στο εξής πρόβλημα.

Είμαι συνδεδεμένος στο PC μου μέσω AS και το PC είναι συνδεδεμένο στο internet. Οταν προσπαθώ να μπώ στο internet από το PPC μου αυτό με συνδέει μέσω GPRS και οχι μέσω του pc.

Μπορεί αυτό να αλλάξει μέσω κάποιων ρυθμίσεων???

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του AS στον υπολογιστή σου και διάλεξε "Connection Settings" στο παράθυρο που θα σου βγάλει, κάτω-κάτω δες να γράφει: This Computer is Connected to: "The Internet"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το S200 ως GPRS modem στον υπολογιστή του; Δηλαδή για να δίνει πρόσβαση ίντερνετ στον υπολογιστή μέσω του GPRS του S200.

 

1. Έχω εγκαταστήσει τον οδηγό για το modem στον υπολογιστή

2. Έχω βάλει το *99# ως αριθμό κλήσης και το σωστό AT command string στα Advanced Properties του Modem

3. Στο S200 έχω επιλέξει στην "Σύνδεση Modem" την Σύνδεση USB.

4. Στο "Όνομα Access point" δεν με αφήνει να βάλω τίποτα, μόνο "κανένα" έχει ως επιλογή. Έχω φάει τον κόσμο και λύση δεν βρήκα σε αυτό.

 

Όταν κάνω κλήση από υπολογιστή φαίνεται ότι συνδέεται κανονικά αλλά δεν μου δίνει ούτε IP ούτε πρόσβαση στο ίντερνετ.

Το χρειάζομαι απαραίτητα και θα εκτιμούσα μια βοήθεια

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι και εγώ ενας ευτυχής κάτοχος ενός S200 εδώ και τρεις μέρες τώρα. Διάβασα όλο το thread αλλά θα ήθελα τα φώτα σας στο αν υπάρχουν προγράμματα που να κάνουν τα εξής:

 

1. Θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο αποθηκευμένο στην κάρτα sim και να το βάλω στην επαφή "Παπαδόπουλος" στη θέση τηλ.εργασίας που υπάρχει στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

2. Θα ήθελα να του δίνω διεύθυνση και να μου την δείχνει σε χάρτη της Αθήνας. (κάτι σαν το οδόραμα του flash.gr) Πρόγραμμα όμως όχι έξτρα κάρτα sd ή gps.

 

3. Στο παλιό μου τηλέφωνο έβαζα ένα παιχνίδι σε .jar το έτρεχα και έπαιζα. Το έκανα αυτό στο s200 αλλά ενώ μου εμφάνισε το παιχνίδι μέσα στο MIDlet δεν το τρέχει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι του φόρουμ!!! Με βλέπω και εμένα να εκμεταλλεύομαι τα 333 ευρώ της επιδότησης της Vodafone, πάνω σε αυτό το γλυκούλι κινητάκι/pocket PC.

1) Δε θα τρέχω παιχνίδια (αντε κανα aoe στα μεγάλα κέφια :p )

2) Δε με ενδιαφέρει το GPS

3) Με ενδιαφέρει να βγάζει μια μέρα η μπαταρία του, με μέτρια χρήση.

4) Με ενδιαφέρει το wi-fi... Ας μου πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει, τι παίζει με το wi-fi? Δουλεύει καλά? Τρώει πολύ μπαταρία? Αμα το εχω ανοιχτό όλη τη μέρα αντέχει το κιν? Επίσεις αμα τρέχω συνέχεια Skype, με ανοιχτό το wlan, θα βγάζει άραγε τη μέρα? Downloads και έτσι παίζουν χαλαρά πιστεύω...

5) Μερικές net related εφαρμογές πείτε μου παρακαλώ! (FTP clients, SIP clients κτλ)

6) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το SJPhone (http://www.sjlabs.com) παίζει? Το έχει δουλέψει κανείς?

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να παρω ppc phone που θα εχει τον επεξεργαστη που εχει και το s200(htc P3300)

εχω διαβασει σε γενικες γραμμες εντυπωσεις απο το s200 αλλα επειδη με προβληματιζουν καποιες αποψεις θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του αν τελικα ο επεξεργαστης ειναι αρκετα καλος

οι χρηση που θα του κανω ειναι

1)τηλεφωνο

2)word-excel

3)gps destinator-tomtom

με λιγες η πολλες κουβεντες θα χαρακτηριζατε τον επεξεργαστη ικανο να τα βγαλει περα αξιοπρεπως?

η θα το μετανιωσω?

θα με ενδιεφερε και το skype αλλα απο οτι εχω διαβασει μαλλον δεν θα τα καταφερνει στην συγκεκριμενη εφαρμογη

ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να παρω ppc phone που θα εχει τον επεξεργαστη που εχει και το s200(htc P3300)

εχω διαβασει σε γενικες γραμμες εντυπωσεις απο το s200 αλλα επειδη με προβληματιζουν καποιες αποψεις θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του αν τελικα ο επεξεργαστης ειναι αρκετα καλος

οι χρηση που θα του κανω ειναι

1)τηλεφωνο

2)word-excel

3)gps destinator-tomtom

με λιγες η πολλες κουβεντες θα χαρακτηριζατε τον επεξεργαστη ικανο να τα βγαλει περα αξιοπρεπως?

η θα το μετανιωσω?

θα με ενδιεφερε και το skype αλλα απο οτι εχω διαβασει μαλλον δεν θα τα καταφερνει στην συγκεκριμενη εφαρμογη

ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις

 

 

1) Σαν τηλεφωνο σε καλυπτει στις βασικες αναγκες. Οχι κατι ιδιαιτερο.Αν στελνεις και πολλα sms αστα.

2) Βασικες λειτουργειες.

3) Εγω με destinator πολυ καλα θα ελεγα. Κανενα προβλημα και κολημα.

Ειναι μια μετρια συσκευη που κολαει συχνα πθκνα αν την δουλευεις αρκετα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι του φόρουμ!!! Με βλέπω και εμένα να εκμεταλλεύομαι τα 333 ευρώ της επιδότησης της Vodafone, πάνω σε αυτό το γλυκούλι κινητάκι/pocket PC.

1) Δε θα τρέχω παιχνίδια (αντε κανα aoe στα μεγάλα κέφια :p )

2) Δε με ενδιαφέρει το GPS

3) Με ενδιαφέρει να βγάζει μια μέρα η μπαταρία του, με μέτρια χρήση.

4) Με ενδιαφέρει το wi-fi... Ας μου πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει, τι παίζει με το wi-fi? Δουλεύει καλά? Τρώει πολύ μπαταρία? Αμα το εχω ανοιχτό όλη τη μέρα αντέχει το κιν? Επίσεις αμα τρέχω συνέχεια Skype, με ανοιχτό το wlan, θα βγάζει άραγε τη μέρα? Downloads και έτσι παίζουν χαλαρά πιστεύω...

5) Μερικές net related εφαρμογές πείτε μου παρακαλώ! (FTP clients, SIP clients κτλ)

6) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το SJPhone (http://www.sjlabs.com) παίζει? Το έχει δουλέψει κανείς?

 

Aνοιχτο wifi και μπαταρια μια μερα ξεχνα το.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι και εγώ ενας ευτυχής κάτοχος ενός S200 εδώ και τρεις μέρες τώρα. Διάβασα όλο το thread αλλά θα ήθελα τα φώτα σας στο αν υπάρχουν προγράμματα που να κάνουν τα εξής:

 

1. Θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο αποθηκευμένο στην κάρτα sim και να το βάλω στην επαφή "Παπαδόπουλος" στη θέση τηλ.εργασίας που υπάρχει στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

2. Θα ήθελα να του δίνω διεύθυνση και να μου την δείχνει σε χάρτη της Αθήνας. (κάτι σαν το οδόραμα του flash.gr) Πρόγραμμα όμως όχι έξτρα κάρτα sd ή gps.

 

3. Στο παλιό μου τηλέφωνο έβαζα ένα παιχνίδι σε .jar το έτρεχα και έπαιζα. Το έκανα αυτό στο s200 αλλά ενώ μου εμφάνισε το παιχνίδι μέσα στο MIDlet δεν το τρέχει.

 

Ευχαριστώ.

 

 

2. Κατι τετοιο δεν υπαρχει απο οτι ξερω.

 

3. Υπαρχουν τοσα καλα παιχνιδια για windows mobile γιατι ταλαιπωρησαι με java?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...