Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εχει μονο 65000 χρωμματα και οχι 264000 οπως ολα τα καινουρια κινητα??? (Για αυτο αναρωτιεμαι αν η οθονη του ειναι καλυτερη απο το Ν70).

 

Περα απο τα χρωματα ,παιζουν ρολο και οι διαστασεις της οθονης .;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hack για να μπορείτε να βάλετε ROM Prophet οποιαδήποτε εταιρίας (I-mate, Qtek, XDA, Dopod, Κτλ.)

σε οποιοδήποτε Prophet (I-mate JamIn, Qtek S200, XDA neo, dopod 818pdo, Κτλ.)

 

Αφού κάνουμε πρώτα Download την ROM που θέλουμε,

ύστερα την ανοίγουμε με κάποιο πρόγραμμα συμπίεσης (WinRAR, WinZIP, κτλ.)

Κάνουμε extract τα αρχεία που είναι μέσα στο .exe σε έναν νέο φάκελο

και ύστερα αντικαθιστούμε το αρχείο romupdateutility.exe με το αρχείο που

Θα κάνουμε Download από εδώ:

 

http://rapidshare.de/files/17839764/romupdateutility.exe.html

 

είτε από εδώ:

(αφού έχουμε πρώτα κάνει Register και Login στο site http://forum.xda-developers.com/)

 

http://forum.xda-developers.com/download.php?id=10811

 

Βασίλης

 

Qtek S200

ROM: 2.9.7.24 WWE

RADIO: 02.07.20

ExtROM: 2.9.7.106

Qtek S200

ROM: 2.9.7.24 WWE

RADIO: 02.07.20

ExtROM: 2.9.7.106

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παρω τελικα απο handit.com θα εχει ελληνικο μενου?

Με το advanced payment πως γινεται? Εβγαλε κανεις ακρη?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παρω τελικα απο handit.com θα εχει ελληνικο μενου?

Με το advanced payment πως γινεται? Εβγαλε κανεις ακρη?

 

Όχι δεν θα έχει ελληνικό menu.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αυτο το καταστημα το Handit με εχει ψιλοξενερωσει. Το παραγγειλα το περασμενο σαββατο οπως εχω ξαναπει και περα απο το αυτοματοποιημενο email επιβεβαιωσης της παραγγελιας και ενος email οπου μου ζητουσαν φωτοτυπια της ταυτοτητας μου και της καρτας, δεν εχω κανενα νεοτερο για την εξελιξη της παραγγελιας. Δεν εχω λαβει κωδικο UPS, ουτε απαντουν στα email μου (3 εχω στειλει μεχρι τωρα).

 

@freyarip Μπορεις να χρησιμοποιησεις μια προπληρωμενη καρτα αν δεν βγαλεις ακρη με το advanced payment. Με τετοια το πληρωσα και γω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω 2 πραγματακια για το κινητο?α) παιρνει καποιο δεκτη gps? β) πληκτρολογιο εξωτερικο μπορεις να του συνδεσεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω 2 πραγματακια για το κινητο?α) παιρνει καποιο δεκτη gps? β) πληκτρολογιο εξωτερικο μπορεις να του συνδεσεις?

α)ναι β)ναι

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο, στο πλαίσιο είδα ένα lazer εικονικό πληκτρολόγιο, σαν αυτό που είχαμε πρωτοδεί με το sx1 αν θυμάμαι καλά, μόνο που είναι ξεχωριστή συσκευή για οποιοδήποτε ppc (δεν ξέρω αν κάνει και για pc). Cool!!!!!!!!

(γύρω στα 230 ευρώ αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

το s-200 ειναι η δευτερη μερα που το εχω στα χερια μου το αγορασα απο πλαισιο,πραγματικα αψογο στο θεμα της φορητοτητας και της εμφανισης,η οθονη του ειναι αψογη,η καμερα του πολυ καλη ομως θελει σταθερο χερι.

δυστυχως δεν εχω καταφερει λογω δουλειας να το φορτωσω ωστε να δω πως παει.παντως μου αρεσει πολυ και σιγουρα δεν το μετανιωνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 4 μερες στα χερια και ολα καλα αψογο ,μεχρι χτες που ξαφνικα μου εβγαλε μια μαυρη γραμμη στην οθονη μονο οταν ενεργοποιω την καμερα πουθενα αλλου ουτε στην today ουτε στα programs.ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?υπαρχει περιπτωση να επιρρεαζει καποιο προγραμμα την καμερα η ειναι χαλασε ο φακος της?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα προχθές. Είναι το πρωτο Palm που δουλεύω και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η μόνη δυσκολία που συναντώ είναι τα εκατοντάδες προγράμματα που κυκλοφορούν και είναι δύσκολο να δοκιμάζεις ένα ένα πιο κάνει ακριβώς την δουλειά που θέλεις και εύκολα. Πάντως είναι πολύ κομψό και ο λόγος που δεν είχα μέχρι τώρα Palm ήταν ο όγκος τους, αλλά το συγκεκριμένο είναι ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα Gb SD κάρτα υποστηρίζει το S200?Μου είπαν μάλλον 1Gb αλλά θέλω να πάρω 2Gb.

εγω του εχω βαλει μια 1giga και δουλευει αψογα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ πλέον σαν S200. Άψογη ποιότητα κατασκευης, πολύ φωτεινή οθόνη, καμία σχέση οι φωτογραφίες του... εντυπωσιακές δηλαδή.

 

Αργό όμως, στο scrolling σελίδων του ΙΕ για παράδειγμα. Επίσης η οθόνη αφής είναι λίγο πιο σκληρή στην επαφή και όχι τόσο ευαίσθητη όσο του 9000. Θέλει διπλό πάτημα ορισμένες φορές για να δεχτεί την εντολή...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Myth... Να περιμένουμε review σύντομα;

:D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μένα. Ειμαι σχεδον ετοιμος να το αγορασω ομως ενα review όπως αναφέρει και ο manos the greek θα βοηθουσε παρα πολυ. Να περιμένουμε κάτι σύντομα?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

telika paidia apo to plaisio poso kanei? apo ton germano poso? kai apo tim poso???? kai genika poios to exei fthnotero apo magazi? oxi eshop...

 

Το φθηνότερο αγγλικό Qtek S200 κάνει 489 ευρώ από

εδώ: http://www.handit.com/index.php?fuseaction=detail&katid=177&produktid=3618

 

Το φθηνότερο ελληνικό Qtek S200 κάνει 654 από

εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2743

 

Το πλαίσιο το έχει στα 669 ευρώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα θέμα χρόνου. Πιθανότατα ναι, θα το έχετε σαν review. Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα αν όλα πάνε καλά.

 

Για όσους έχουν το 9100 όμως, δεν έχει σημαντικές διαφορές εκτός από:

 

1) Άψογη συμπεριφορά σαν τηλέφωνο.

2) Πολύ καλή αυτονομία

3) Κορυφαία κάμερα για Windows Mobile συσκευή.

3) Ίδια συμπεριφορά σε ταχύτητα και μενου με το 9100.

4) Σκληρή οθόνη, θέλει και δεύτερα κλικς μερικές φορές για να δεχθεί την εντολή.

5) Κορυφαία ποιότητα για Windows Mobile.

6) Tο πενάκι χάνει μόνο σε ποιότητα, αφού λυγίζει στο χέρι αρκετά εύκολα. Είναι ίδιο με του S100, αλλά δε θυμάμαι εκείνο να λύγιζε τόσο εύκολα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω καποιο καιρο το jamin και με εχει βολεψει αρκετα. ειμαι νεος στα windows mobile phones και ολες αυτες οι ευκολιες με βολευουν πολυ στην δουλεια μου.

 

δεν το εχω φορτωσει πολυ και τρεχει ικανοποιητικα, σιγουρα οχι τρελα γρηγορα. αυτο που κανα 2 φορες με εχει εκνευρισει ειναι οταν χτυπαει το τηλεφωνο και παταω ignore αργει να παρει την εντολη και ετσι συνεχιζει να χτυπαει για αρκετα δευτερολεπτα. μαλιστα μια φορα επειδη παταγα συνεχως το ignore κολλησε και επρεπε να του βγαλω/βαλω την μπαταρια για να ξαναξυπνησει

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ο επεξεργαστης S200 ειναι στα ιδια ή καλυτερα επιπεδα απο αυτον το 2020i? Και γενικά σε σύγκριση με 2020i που το δούλεψα και έμεινα ευχαριστημένος απο την δύναμη του τι λεει?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ο επεξεργαστης S200 ειναι στα ιδια ή καλυτερα επιπεδα απο αυτον το 2020i? Και γενικά σε σύγκριση με 2020i που το δούλεψα και έμεινα ευχαριστημένος απο την δύναμη του τι λεει?

 

Δυστυχώς ο επεξεργαστής του S200 είναι κατά πολύ κατώτερος

του 2020i την Παρασκευή που δούλεψα ένα καινούργιο S200 του φίλου ταξιδιώτη το οποίο δεν είχε καμία εφαρμογή πάνω η πλοήγηση στο menu

ήταν πολύ πιο αργή από του 2020ί που είχε και Wisbar Advance 2 πάνω,

όταν δε το έβαλα στα 520 στο turbo mode το 2020ί απλά δεν πιανόταν

και ούτε κατά διάνοια δεν μπορούσε να συγκριθεί με το S200.

 

Πάρε το S200 για την οθόνη και για την καμερά του όχι

για την επεξεργαστική του δύναμη.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Κριμα με την δυναμη του 2020ι ειχα μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Απλα, θεματα οπως η κακη καμερα το προβληματικο ασυρματο δικτυο και το μεγεθος με εκαναν να το πουλησω.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...