Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

egw auto pu ekana einai exw valei diko mu onoma stn WIND (to exw onomasei ic3net)... :D

Mporeis na to kaneis apo to operatornames sto registry vazeis ena DWORD "20210" kai to onoma san timi "WIND GR"

Katalaves?

 

EDIT

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\RIL\Operator Names

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

150x ? Καλού-κακού, κάνε ένα backup της κάρτας σου πότε-πότε, γιατί τη δική μου 2GB 133x την έχει "καταστρέψει" 6 φορές....:confused:

τι εννοεις? στην εκαψε? ε ειπα να παρω μια γρηγορη :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβοε στο PC μου ειμαι.. οταν το κανω συνδεση μοθ λεει οτι

Cannot nonnect with current connection settings. Και πως κανεις PrintScreen απο το κινητο σου οπος μου εδηξες παρακατω...? Thanx παντος

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή rom. Το touch FLΟ δουλεύει κανονικά σαν να έχεις τοuch...και δεν ειναι πολυ βαριά αν δεν σε ενοχλεί το αγγλικό μενού...και φυσικά θέλει overcloking........και έχει και λιγα bugs....
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? στην εκαψε? ε ειπα να παρω μια γρηγορη :)

 

Και εγώ αυτό είχα πει, οπότε πήρα ότι καλύτερο -σχεδόν- μπορούσα από πλευράς ταχύτητας....και τελικά φαίνεται ότι το S200 δεν πολυγουστάρει τις πολύ γρήγορες κάρτες. Έτσι και αλλιώς τις δουλεύει στο 80x (νομίζω), και αν είναι πολύ γρήγορη η κάρτα (πάνω από 100x) τότε υπάρχουν δύο πιθανότητες:

1) Να σου χαλάσει το FAT την ώρα της αντιγραφής (οπότε η κάρτα γεμίζει σκουπίδια και θέλει format)

2) Να σου κάψει :blink: την κάρτα, όπως μου έκανε εμένα με την πρώτη κάρτα που είχα, η οποία μετά ήταν για τα σκουπίδια...

Ανακάλυψα ότι το πρόβλημα ήταν συνήθως στην ταυτόχρονη εγγραφή και ανάγνωση, καθώς κάπου οι buffers του S200 τα έκαναν μπάχαλο με αποτέλεσμα να γεμίζει corrupted data το FAT....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή rom. Το touch FLΟ δουλεύει κανονικά σαν να έχεις τοuch...και δεν ειναι πολυ βαριά αν δεν σε ενοχλεί το αγγλικό μενού...και φυσικά θέλει overcloking........και έχει και λιγα bugs....

to touch flo kanei diafora sto otan xrisimopoieis to daxtylo anti tn pena?

Diladi ektws apo ta effe kanei tipota allo?

Link to comment
Share on other sites

to A2DP prepei na yposthrizetai apo th syskevh, oxi apo to bt. gia to S100 (wm5) yparxei progammataki pou eixa anevasei paliwtera (thanks to Joanna). diavase ta posts ksekinwntas apo to prwto pou eixa anevasei (kane scroll down ston pato afths ths selidas)

Έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς τέτοια προγράμματα χωρίς επιτυχία.

Τα S100 είναι WM2003 (μόνο).

Νομίζω ότι πρέπει να υποστηρίζει λειτουργία A2DP οχι μόνο η συσκευή αλλά ΚΑΙ το BT εξάρτημα.

Ειδικά για τα διάφορα i-tech που υπάρχουν στην αγορά, αν δει κανείς στο site της εταιρίας, στα φθηνά όπως π.χ. το clip V εν αναφέρεται δυνατότητα A2DP.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς τέτοια προγράμματα χωρίς επιτυχία.

Τα S100 είναι WM2003 (μόνο).

Νομίζω ότι πρέπει να υποστηρίζει λειτουργία A2DP οχι μόνο η συσκευή αλλά ΚΑΙ το BT εξάρτημα.

Ειδικά για τα διάφορα i-tech που υπάρχουν στην αγορά, αν δει κανείς στο site της εταιρίας, στα φθηνά όπως π.χ. το clip V εν αναφέρεται δυνατότητα A2DP.

 

OK, den to gnwriza. Thanks for the info:confused:

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Oσο για το cannot connect with current settings μονο αυτο μου ερχεται στο μυαλο.

 

Τωρα απο ρυθμισεις, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να μην υποστηριζει WPA ή WEP η συσκευη σου, ενω καποιο απο αυτα τα πρωτοκολλα να ειναι επιλεγμενο στο ρουτερ σου, με αποτελεσμα να μην συνδεεται.

 

Ποιο μοντελο ακριβως ειναι το ρουτερ σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρυθμησα το ρουτερ και ειναι οκ.. τωρα το τι γινετε με το Qtek δεν ξερω....:(

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω και γω.... μηπως να επερνες κανα φιλο σου με pda να εβλεπες τι γινεται με το δικο του? Μηπως εχει καμια ιδιαιτεροτητα το σ200 κ δν την ξερω?

 

Ρωτα στο θεμα του σ200 αμα ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=88464

 

Ελπιζω να τα καταφερεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ απο τότε που το γύρισα σε WM6 έχω πολλά bugs και ιδίως το τραγικότερο όλων το να με καλούν ή να μου στέλνουν sms τα οποάι δεν εμφανίζονται ποτε!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ απο τότε που το γύρισα σε WM6 έχω πολλά bugs και ιδίως το τραγικότερο όλων το να με καλούν ή να μου στέλνουν sms τα οποάι δεν εμφανίζονται ποτε!

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά εχθες έβαλα την PV_4.0.0.0.5a_Cross και την βλέπω αρκετά σταθερή,θα σας πω εντυπώσεις σε καμιά βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω αν και εσείς εδώ μέσα που έχετε WIND - TIM η κάτι τέτοιο δηλαδή έχετε πρόβλημα με το wind plus. Μετά από επικοινωνία με την εταιρία φυσικά δεν είχα βγάλει άκρη έτσι κι αλλιώς .

Έχω και ένα Μ600i το οποίο μπαίνει στο Wind Plus σφαίρα! Πήρα λοιπόν τις ρυθμίσεις και έβαλα ακριβώς ότι λέει το sonyericsson και τώρα το S200 δουλεύει σφαίρα.! Η διαφορά ποια είναι ? Βάλτε στον proxy πόρτες 9401 με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις . Ανοίξτε μετά τον explorer και μπείτε στο http://portal.wind.com.gr και το Wind Plus δουλεύει γρήγορα και κανονικά με όλες τις εικόνες....

αυτά για τώρα....

Link to comment
Share on other sites

με το wind plus μπορεις να σερφαρεις δωρεαν και σε αλλες σελιδες? πχ στο Myphone? γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν γινεται με ολες τις συσκευες !!
Link to comment
Share on other sites

Γειααα σας!

 

Έβαλα στο Qtek S200 Windows Mobile 6, την έκδοση TrueNeytral 1.4 MS και ενώ όλα πάνε μιά χαρά. αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Dial Pad Skin. Πέρασα ένα skin από αυτά που είχα χρησιμοποιήσει κατά καιρούς πρίν την αναβάθμιση, και το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπετε στο Screen Capture από κάτω! Είναι σα να βρίσκονται μαζεμένα όλα τα στοιχεία και τα "κουμπιά" σε ένα μικρό κομμάτι της οθόνης πάνω αριστερά..

 

http://www.imageshack.gr/images/ujmn0wlmdzu1ndyiym3j.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανενας την rom του touch στο s200?αν ναι πως παει ειναι καλο σε ταχυτητα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...