Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μηδενιζουμε τη διαρκεια κλησεων?

 

μονο με περασμα αλλης ρομ απο πανω..

 

δυστυχως δεν γινεται αλλιως...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1) Πριν λίγο καιρό είχα ένα V3xx.

Στις Ρυθμίσεις ήχων είχε μία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ λειτουργία.

Υπήρχε το ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΝΟΥΝΤΟΣ η οποία όταν ήταν στο ΟΧΙ, κατα την διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης, αναγνωρίζονταν τα πάντα ΕΚΤΟΣ απο τον ήχο κλήσης που είχες ορίσει στην επαφή!

Τί σημαίνει αυτό:

Οι περισότεροι ήχοι που έχω αντιστοιχίσει στις επαφές είναι άστα να πάνε...

απο σκυλάδικα, βλάχικα και ΠΟΝΤΙΑΚΑ έως στρουμφάκια και ροζ πάνθηρα!

Είμαι όμως και επαγγελματίας (Μηχ.Μηχ).

Φαντάζεστε να είμαι με πελάτη και να αρχίσει να ακούγεται το "Φτιάξε μου έναν καφέ...!";

Θέλω λοιπόν ένα πρόγραμμα το οποίο με ΑΠΛΟ ΤΡΟΠΟ πχ με αλλαγή ενός προφίλ, να ενεργοποιεί και να απενεργοποιεί τους προσωπικούς ήχους κλήσης...

Τα άλλα φυσικά θα πρέπει να λειτουργούν κανονικά. Δηλαδή να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ο default ήχος κλήσης (ή κάποιος άλλος που έχεις ορίσει), να αναγνωρίζεται η φωτογραφία κτλ...

 

2) Πώς στην ευχή επεξεργάζομαι τις ομάδες των επαφών; Δεν μπορώ να διαγράψω τις υπάρχουσες, και για να βάλω επαφές σε μια ομάδα... πρέπει να ανοίγω τη επαφή μία μία...

 

3) Στην εφαρμογή Sbp Backup όταν κάνω backup τα PIM Data γίνονται backup και οι ΕΠΑΦΕΣ; Άν ναι το backup είναι πλήρης;(φωτο,ομάδα,ήχο κλήσης κτλ)

 

 

 

Παρακαλώ τον monderator να διαγράψει το post.Το έχω ξαναγράψει αλλού.! :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

πως μηδενιζουμε τη διαρκεια κλησεων?

Εγώ όταν ανακάλυψα ότι ο μετρητής είναι μάπα δοκίμασα κάποια προγράμματα και κατέληξα στο Phone Dashboard. Μπορείς να βάλεις στις ρυθμίσεις τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς (πόσα λεπτά), πότε μηδενίζεται ο χρόνος ομιλίας σου, ποιούς αριθμούς να μην υπολογίζει στο μέτρημα (εξυπηρέτηση, πληροφορίες, 90*) και πολλά ακόμα. Δοκίμασε το :)

Link to comment
Share on other sites

Για μετρητής κλήσεων ίσως να είναι ακόμα καλύτερο το battery status.

 

Εκτός από μετρητής κλήσεων, μετρά SMS και κάνει και overclock.

 

Επίσης βγαίνει στο Today screen και είναι ελαφρύτερο από το Dashboard.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το battery status αλλα το μονο που μου λεει ειναι ποσο μπαταρια εχω οταν παταω πανω του δε γινεται τιποτα αλλο πως μπορω να το χρησιμοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Σε περίπου 2 εβδομάδες θα έχω το S200.Βλέπω, λέτε διάφορα για updates κτλ και θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση καθώς θα είναι το πρώτο μου PPC.Με το που το πάρω μια και δεν θα έχω τίποτα από δεδομένα αρά δεν θα παίζει και απώλεια δεδομένων τι να του βάλω?..Υπάρχουν updates, firmwires κτλ?Επίσης από προγράμματα πια είναι τα σύνηθη και γνωστά στο χώρο?Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Σε περίπου 2 εβδομάδες θα έχω το S200.Βλέπω, λέτε διάφορα για updates κτλ και θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση καθώς θα είναι το πρώτο μου PPC.Με το που το πάρω μια και δεν θα έχω τίποτα από δεδομένα αρά δεν θα παίζει και απώλεια δεδομένων τι να του βάλω?..Υπάρχουν updates, firmwires κτλ?Επίσης από προγράμματα πια είναι τα σύνηθη και γνωστά στο χώρο?Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για την βοήθεια.

 

 

φιλε μου γιατι δεν προτιμησες το 3600 η τον τιτανα?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου γιατι δεν προτιμησες το 3600 η τον τιτανα?

εννοεις να το επαιρνα απο την htc?γιατι δεν το βρηκα μεταχειρισμενο.τιτανα? δεν τo γνωριζω.το s200 μου το προτειναν το κοιταξα μου αρεσε το πηρα.Εχει ολα τα χαρακτηριστικά που θελω αν και απο οτι καταλαβα τα 200mhz ειναι λιγα συκριτικα με αλλα.Παντως στιρηχθηκα πολυ στο review του myphone.Πιστεύω πως για πρωτο ppc ειναι μια χαρα.Μπορει τωρα καποιος να με διαφωτισει σχετικα με την προηγουμενη ερωτηση μου?

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να το επαιρνα απο την htc?γιατι δεν το βρηκα μεταχειρισμενο.τιτανα? δεν τo γνωριζω.το s200 μου το προτειναν το κοιταξα μου αρεσε το πηρα.Εχει ολα τα χαρακτηριστικά που θελω αν και απο οτι καταλαβα τα 200mhz ειναι λιγα συκριτικα με αλλα.Παντως στιρηχθηκα πολυ στο review του myphone.Πιστεύω πως για πρωτο ppc ειναι μια χαρα.Μπορει τωρα καποιος να με διαφωτισει σχετικα με την προηγουμενη ερωτηση μου?

Ευχαριστω και παλι.

 

 

απευθυνσου εκει

 

http://www.qtek.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=24

 

θα βρεις οτι χρειαστεις για αρχη :)

τα υπολοιπα απο εδω μεσα στην συνεχεια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απευθυνσου εκει

 

http://www.qtek.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=24

 

θα βρεις οτι χρειαστεις για αρχη :)

τα υπολοιπα απο εδω μεσα στην συνεχεια ;)

το site που μου εδωσες απαιτει registration και θελει το IMEI της συσκευης.Εγώ θα την παρω μεταχειρισμενη + οτι οπως ειπα ΘΑ..Μηπως μπορειτε να μου πειτε συνοπτικα λιγα πραγματα να ξεκινησω...5 γραμμες..update το ταδε δες το ταδε προγραμμα αυτο ειναι γνωστο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αμα θες να βαλεις τα WΜ6 θα πρεπει να θυσιασεις τα αρχεια σου γιατι θα χαθουν ολα! το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις την καινουργια ROM απο την ΑCE www.htc.com.gr που και παλυ χανεις τα δεδομενα σου αλλα δεν κανεις πειραματα με ανοκλιροτες εκδοσεις των WM6!

Καινούρια ROM ακούω!:p

Κάποιος να δώσει link;

Link to comment
Share on other sites

το site που μου εδωσες απαιτει registration και θελει το IMEI της συσκευης.Εγώ θα την παρω μεταχειρισμενη + οτι οπως ειπα ΘΑ..Μηπως μπορειτε να μου πειτε συνοπτικα λιγα πραγματα να ξεκινησω...5 γραμμες..update το ταδε δες το ταδε προγραμμα αυτο ειναι γνωστο κτλ.

 

οταν το παρεις θα εχεις και το ΙΜΕΙ οποτε κανεις και εγγραφη και τα βρισκεις ολα οσα χρειαστεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ROM ακούω!:p

Κάποιος να δώσει link;

 

δεν υπαρχει κατι επισημο ακομα ετοιμο γιαννη..

 

παραθετω το μηνυμα φιλου που αναφερει για την αναβαθμιση σε wm6

 

""Μέσα στο τρέχον μήνα αναμένεται να δοθεί η δυνατότητα στους χρήστες αρκετών από των συσκευών της HTC να τις αναβαθμίσουν, «εγκαθιστώντας» το λειτουργικό σύστημα Windows Mobile 6. Σε σχετική ανακοίνωση της ταϊβανέζικης εταιρείας, στην οποία «εκφράζει» την επίσημη πολιτική της για το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, αναφέρεται ότι η πολυπόθητη αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη στο εγγύς μέλλον για πολλές από τις νεότερες συσκευές της, και συγκεκριμένα για τις HTC Advantage, TyTN, S620 και P4350. Η νεότερη έκδοση του «mobile» λειτουργικού συστήματος της Microsoft θα διατεθεί και για το HTC P3300, ενώ τον Ιούνιο αναμένεται να ξεκινήσει η διάθεση αναβαθμίσεων και για κάποιες από τις συσκευές που φέρουν το brand name των «συνεργατών» της.

 

Η HTC αναφέρει ότι οι συγκεκριμένες συσκευές επιλέχθηκαν έναντι των υπολοίπων, αφού οι δυνατότητές τους εστιάζονται στις λειτουργίες που αφορούν το messaging και κατά συνέπεια οι χρήστες τους θα επωφεληθούν από τις βελτιωμένες ικανότητες των Windows Mobile 6. Είναι πολύ πιθανό ωστόσο η εταιρεία να... «αποφασίσει» και τη διάθεση της αναβάθμισης και για τις υπόλοιπες συσκευές της, εφόσον παρουσιαστεί σχετική ζήτηση. Η HTC αναφέρει πως η νεότερη έκδοση του λειτουργικού συστήματος θα προσφέρεται δωρεάν, ενώ οι αναβαθμίσεις θα παρέχονται από τη σχετική ιστοσελίδα, που βρίσκεται στη διεύθυνση http://downloads.europe.htc.com/ .""

 

 

 

μελλοντικα αναφερεται για την ""ανοιξη του 2007"" θα ειναι διαθεσιμο update σε wm6 απο την htc.com ;)

 

το μοναδικο updateγια το s200 το δινει η ace hellas και ειναι αυτο ;)

Τελευταία έκδοση:

GSM 02.47.21 / OS 2.20.7.34 / IPL 2.09 / SPL 2.20.000x / GR 2.2.0 (20/11/2006)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ahaaa, thanx για την ενημέρωση zaxaraki!:D

 

παντα στην διαθεση σου φιλε :respect:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

borei kapoios na mou dwsei ena link gia..

το μοναδικο updateγια το s200 το δινει η ace hellas και ειναι αυτο

Τελευταία έκδοση:

GSM 02.47.21 / OS 2.20.7.34 / IPL 2.09 / SPL 2.20.000x / GR 2.2.0 (20/11/2006)

kai basika borei kapoios na mou pei pio einai to teleutaio update gia rom i kati allo den kserw alla OXI ta WM6?

Kai ti einai to HTC Wizard?

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

borei kapoios na mou dwsei ena link gia..

το μοναδικο updateγια το s200 το δινει η ace hellas και ειναι αυτο

Τελευταία έκδοση:

GSM 02.47.21 / OS 2.20.7.34 / IPL 2.09 / SPL 2.20.000x / GR 2.2.0 (20/11/2006)

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=1317 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thelw na rwtisw to eksis?einai to idio na katebazeis roms apo tin qtek px kai apo to xda-developers?mipws autoi bazoun tipota extra registry hacks i kati tetoio?episis pio update na balw twra (an ginete dwste mou ena link)?ta kritiria mou einai: simbatotita me ellinika (se minimata giati menu ktl etsi kai alliws protimw agglika), A2DP , kai fisika oso pio kainourgia ginete..

Episis borw telika na kanw Skype calls i tha kollaei?

Sas exw priksei teleutaia alla pairnw to prwto mou PPC kai apo oti blepw den exoun kamia sxesei me ta nokia (n90 pou eixa..).Oi dinatotites einai aperioristes.

Link to comment
Share on other sites

thelw na rwtisw to eksis?einai to idio na katebazeis roms apo tin qtek px kai apo to xda-developers?mipws autoi bazoun tipota extra registry hacks i kati tetoio?episis pio update na balw twra (an ginete dwste mou ena link)?ta kritiria mou einai: simbatotita me ellinika (se minimata giati menu ktl etsi kai alliws protimw agglika), A2DP , kai fisika oso pio kainourgia ginete..

Episis borw telika na kanw Skype calls i tha kollaei?

Sas exw priksei teleutaia alla pairnw to prwto mou PPC kai apo oti blepw den exoun kamia sxesei me ta nokia (n90 pou eixa..).Oi dinatotites einai aperioristes.

 

το λινκ που σου εδωσα σου παρεχει ελληνικη και με εγγυηση ρομ για το τηλ σου.συν οτι ειναι ελληνικο μενου.

απο εκει και μετα μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ απο αλλες ρομ αλλα παντα χωρις καμια εγγυηση και με ρισκο δικο σου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες , τι κανουμε??

 

Μπορει να ειναι λιγο ασχετο αυτο που θελω αλλα δεν ηξερα που αλλου να γραψω.

ψαχνω το παιχνιδι ποιος θελει να γινει εκκατομυριουχος για το s200 , ελληνικο ή αγγλικο , ξερει κανεις τιποτα??

Thanks Και συγγνωμη αν ειναι λαθος το Thread!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...