Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να ρωτήσω κάτι. ενδιαφέρομαι να πάρο ένα pda/phone και έχω καταλήξει στο s200. Όσο περίεργο και αν φαίνεται έχω κολλήσει σε μια λεπτομέρεια. Δεν έχει radio. Υπάρχει κανένα hands-free που να έχει radio, και αν ναι που θα το βρω? Κάποιος μου είπε ότι υπάρχει ένα τις motorola.

 

Επίσης επειδή είμαι λίγο άσχετος. Το s200 είναι ok με navigation software και τα σχετικά η είναι πολύ αργό?

 

pare to p3300 poy k wraio design exei k radio k gps!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό είναι το θέμα δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά (μέχρι 500). Το navigation δεν με ενδιαφέρει τόσο (και χωρίς gps είμαι ok). Πιο πολύ με νοιάζει το radio και η εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά νομίζω ότι πρέπει να το ξεχάσεις το ραδιόφωνο με το S200. Όσο το έχω ψάξει (και πιστεύω ότι το έψαξα αρκετά) δεν έχω βρει λύση... αν κάποιος άλλος βέβαια ξέρει κάτι παραπάνω ας μας διαφωτίσει...

 

Όσο για το Motorola που με ρώτησες πριν, είναι δύσκολο να το βρεις. Εγώ το είχα βρει μεταχειρισμένο από site δημοπρασιών. Το κράτησα μία ημέρα και μετά την αποτυχημένη δοκιμή το πούλησα...

Link to comment
Share on other sites

απλά για να καταλάβω. Ακόμα και αν το βρω θα άκουω radio απλά δεν θα μπορώ να μιλήσω. Σωστά?

 

Διάβασε αυτό το μήνυμά μου όπου περιγράφω την εμπειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

etsi k alliws tha dwseis l7... opote dwse 100 parapanw na pwrw8eis... k na ta xeis ola..!! to 3300 einai diadoxos tou s200 k klaseis Anwtero se yliko poiothta kataskeyhs k se emfanish k se dynatotes

Gnwmh moy !giati ta exw both!

Link to comment
Share on other sites

etsi k alliws tha dwseis l7... opote dwse 100 parapanw na pwrw8eis... k na ta xeis ola..!! to 3300 einai diadoxos tou s200 k klaseis Anwtero se yliko poiothta kataskeyhs k se emfanish k se dynatotes

Gnwmh moy !giati ta exw both!

Υπερβάλεις, με λιγότερα χρήματα παίρνει καλύτερη συσκευή. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα λεξικό για Windows Mobile 5? Ενδιαφέρομαι κυρίως για ΕλληνοΑγγλικό και ΕλληνοΓαλλικό (και τα αντίστροφα φυσικά).
Link to comment
Share on other sites

είδα και το comment για το radio και τελικά είναι πιο χαλια από ότι νόμιζα. Δεν παίζει. Οποτε η s200 χωρίς radio η xda atom. Sorry aloy8020 απλά άλλο 350 για s200 μεταχειρισμένο και άλλο 600-700
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν μπορει κανεις να βοηθησει:

 

Αγορασα ενα μεταχειρησμενο (m600). Μια χαρα το μηχανακι αλλα θελω να του κανω αναβαθμιση και στο φορουμ της ace δε μπορω να μπω μιας και ζηταει imei απο συσκευες της ace. Μηπως εχει κανεις το αρχειο αναβαθμισης να μο το δωσει? υπαρχει καποιο αλλο site που μπορω να το βρω? (για το greek version παντα)

 

ευχαριστω

ITS NICE TO BE INPORTANT, BUT ITS MORE INPORTANT TO BE NICE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν μπορει κανεις να βοηθησει:

 

Αγορασα ενα μεταχειρησμενο (m600). Μια χαρα το μηχανακι αλλα θελω να του κανω αναβαθμιση και στο φορουμ της ace δε μπορω να μπω μιας και ζηταει imei απο συσκευες της ace. Μηπως εχει κανεις το αρχειο αναβαθμισης να μο το δωσει? υπαρχει καποιο αλλο site που μπορω να το βρω? (για το greek version παντα)

 

ευχαριστω

Φίλε μου το eten m600 δεν έχει καμία σχέση με την ACE. Η ACE εισάγει qtek, HTC και έχει αναβαθμίσεις μόνο για αυτά.

Ψάξε το ανάλογο θέμα για eten m600.

Link to comment
Share on other sites

φιλε johner μπερδευτηκες νομιζω...λεγωντας m600 εννοω την εκδοση της αγγλικης orange για το τηλεφωνο. Ειναι δηλαδη ακριβως το ιδιο μονο που στην αγγλια λεγεται spv m600 αντι qtek s200
ITS NICE TO BE INPORTANT, BUT ITS MORE INPORTANT TO BE NICE
Link to comment
Share on other sites

φιλε johner μπερδευτηκες νομιζω...λεγωντας m600 εννοω την εκδοση της αγγλικης orange για το τηλεφωνο. Ειναι δηλαδη ακριβως το ιδιο μονο που στην αγγλια λεγεται spv m600 αντι qtek s200
to idio einai to imate i to spv m600 i ace ellas ipostirizi mono ta qtek s200 pou einai agorasmena apo autin
Link to comment
Share on other sites

και τι μου προτινεται να κανω τωρα? δεν υπαρχει λυση να περασω τα ελληνικα windows εγω? που μπορω να τα βρω?
ITS NICE TO BE INPORTANT, BUT ITS MORE INPORTANT TO BE NICE
Link to comment
Share on other sites

και τι μου προτινεται να κανω τωρα? δεν υπαρχει λυση να περασω τα ελληνικα windows εγω? που μπορω να τα βρω?

 

O καλός johner κάτι έχει και για σένα!:p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=283676&highlight=greek

Link to comment
Share on other sites

και τι μου προτινεται να κανω τωρα? δεν υπαρχει λυση να περασω τα ελληνικα windows εγω? που μπορω να τα βρω?

 

Επειδη το m600 σου ειναι πιθανοτατα κλειδωμενο δεν θα σου δουλεψει το update utility που εχει στο λινκ που εδωσε ο johner.Τουλαχιστον σ'εμενα δεν δουλεψε...Οποτε σου παραθετω τις οδηγιες του φιλτατου andrew_sh για να μπορεις να εχεις την ελληνικη Rom(βαριεμαι να τα μεταφραζω γι'αυτο τα κανω copy paste):

 

you need these two tools:

TyphoonNbfTool_04.exe and

aWizard-v1_2 (avoid using version 1.3, it didn't work for me)

1.with thyphoonnbftool you decrypt from nk.nbf found in greek rom, a new file named OS.n_d and rename it to OS.nba

2.use awizard and in options menu first do rapi unlock, then cid unlock and finaly press w to flash the new rom.

3.wait about 20-25 minutes

4.hard reset and you have a greek rom in your prophet

5.In my case there was a little bug, but thanks to andrew_sh 's instructions i managed to overcome it. There was no start menu, no settings, nothing.If you experience that, then keep middle key of the d-pad pressed and also keep pressed with the stylus the battery icon on the top right corner of the screen.A menu will appear and you will press ektelesi.

Then write langbootcheck and press ok

It is done!

you have a greek qtek s200!

 

Για τυχον αποριες pm me ;)

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα ενα ταξιδι στο εξωτερικο. ανοιξα το wifi σε διαφορα μερη οπως αεροδρομια, ξενοδοχεια, wifi hot spots.

 

το συμπερασμα ειναι οτι η συνδεσιμοτητα ειναι λιγο αναξιοπιστη. για αγνωστο λογο ενω εβρισκε το δικτυο, πηγαινε να συνδεθει χωρις επιτυχια. νομιζα οτι κατι εγω κανω λαθος μεχρι που σε ενα απο αυτα συνδεθηκα με την μια και με καλες ταχυτητες. μεχρι chat στο msn messenger εκανα! μαζι ειχα και το laptop μου οπου συνδεθηκε κανονικα παντου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου αλλου η ελληνικη ρομ γιατι στο λινκ που εδωσε πιο πανω ο johner δεν λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου αλλου η ελληνικη ρομ γιατι στο λινκ που εδωσε πιο πανω ο johner δεν λειτουργει.

Kάπου την έχω, αλλά θέλει λίγο ψάξιμο για να τη βρω.:O

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα θελω να κανω, επειδη δεν εχω κανει ποτε firmware update στο S200 εννοειται πως οτι backup θελω να κανω γινεται μεσω του activesync? απο εκει ε?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα θελω να κανω, επειδη δεν εχω κανει ποτε firmware update στο S200 εννοειται πως οτι backup θελω να κανω γινεται μεσω του activesync? απο εκει ε?

 

Το activesync σου κανει backup των επαφων και το ημερολογιο σου. Εγω χρησημοποιω το spb backup.Κανει backup e-mail sms επαφες αρχεια και αλλα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα θελω να κανω, επειδη δεν εχω κανει ποτε firmware update στο S200 εννοειται πως οτι backup θελω να κανω γινεται μεσω του activesync? απο εκει ε?

Aν θέλεις να κάνεις firmware update καλύτερα να τα περάσεις όλα από την αρχή.

Κράτα backup μόνο PIM.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το m600 σου ειναι πιθανοτατα κλειδωμενο δεν θα σου δουλεψει το update utility που εχει στο λινκ που εδωσε ο johner.Τουλαχιστον σ'εμενα δεν δουλεψε...Οποτε σου παραθετω τις οδηγιες του φιλτατου andrew_sh για να μπορεις να εχεις την ελληνικη Rom(βαριεμαι να τα μεταφραζω γι'αυτο τα κανω copy paste):

 

 

 

Για τυχον αποριες pm me ;)

 

 

ολα καλα φιλε μου, μονο που δε δουλευει το link. μηπως γνωριζεις καποιο αλλο?

ITS NICE TO BE INPORTANT, BUT ITS MORE INPORTANT TO BE NICE
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Έχω ένα i-tech bluetooth σαν Hands free το οποίο το χρησιμοποιώ και δουλεύει κανονικά.

Πρόσφατα αγόρασα το i-tech clip IIs για να το χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική στερεοφωνικά.

Για να γίνει αυτό πέρασα το πρωτόκολλο A2DP οπότε δουλεύει κανονικά και το δεύτερο ακουστικό, το έχω ορίσει σαν wireless stereo.

Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Επειδή θέλω να χρησιμοποιώ και τα δύο ακουστικά, μιας και το δεύτερο δεν με βολεύει σαν Hands free λόγω του ότι πρέπει να βγάζω το δεύτερο ακουστικό,

ενώ το πρώτο όταν το κλείσω και τότε που χρειάζομαι το ανοίγω δουλεύει κανονικά, το στερεοφωνικό όταν το κλείσω και το ανοίξω για να δουλέψει πρέπει να πάω στο bluetooth/ρυθμίσεις/συσκευές να επιλέξω το i-tech clip IIs να πατήσω το ανανέωση να τσεκάρω το wireless stereo και να πατήσω το αποθήκευση για να δουλέψει.

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς πως να το κάνω να δουλεύει κανονικά χωρίς να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το S200 μου! Ενώ δεν το χρησιμοποιώ, είναι σε standby και το έχω στο τσαντάκι, στην τσέπη, στο γραφείο.. κολλάει. Πατάω το κουμπί Power για να ανοίξει και με κλάνει. Τα λαμπάκια απ' την άλλη αναβοσβήνουν κανονικότατα!

 

Προλίγου που μου το ξανάκανε, δοκίμασα να το καλέσω πριν το κάνω soft reset και εκεί είναι που φόρτωσα κανονικά! Απ' το τηλέφωνο που καλούσα, χτυπούσε κανονικότατα ενώ την ίδια στιγμή το S200 εξακολουθούσε να με κλάνει!!

 

Περιττό να αναφέρω ότι μετά το soft reset δεν υπήρχε ουτε αναπάντητη, ούτε τίποτα... Με λίγα λόγια χάνω κλήσεις μέχρι να πάρω πρέφα ότι κόλλησε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...