Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις είδα το Divergent, αξίζει να την δει κανείς.

8/10

Χωρίς να έχεις διαβάσει το αντίστοιχο βιβλίο, δύσκολα θα έδινα τέτοια βαθμολογία.

Φαντάσου είδα την ταινία, μου προκάλεσε λίγο ενδιαφέρον, διάβασα το βιβλίο και αφού την ξαναειδα, τότε με ενθουσίασε πραγματικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Divergent, αξίζει να την δει κανείς.

8/10

 

Την είδα και εγώ χθες το βράδυ! Πάρα πολύ καλή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

βίντεο κλάμπ

 

Υπάρχουν τέτοια μαγαζιά ακόμα :cry:

Και εγώ κάποτε νοίκιαζα ταινίες, αλλά από τότε που ήρθαν τα torrent έκλεισε.:(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τέτοια μαγαζιά ακόμα :cry:

Και εγώ κάποτε νοίκιαζα ταινίες, αλλά από τότε που ήρθαν τα torrent έκλεισε.:(

 

Κι όμως υπάρχουν :O

Link to comment
Share on other sites

Το United 93 το έχει δει κανείς; Πώς σας φάνηκε; Την βρήκα τυχαία στο βίντεο κλάμπ πριν και λέω να τη τιμήσω..
κοιτα Αν θες μια δακρυβεχτη ιστορια με στιγμες εντονης συγκινησης, και αγωνιας ,και με δραματικο φιναλε <μη πει κανεις πως εκανα σποιλερ γιατι θα τον βαρεσω:lol:> τοτε η ταινια κανει καλα τη δουλεια της για 2 και κατι ωριτσες που διαρκει.Μαλιστα το χαρακτηριστικο ειναι πως ολα γινονται σε ενα κατα καπιο τροπο ντουκουμεριστικο στυλ,μιας και στο πυργο ελεγχου δεν ειναι ηθοπιοι η εξτρας αλλα πραματικοι που κανουν αυτοσχεδιασμο:cry:.Αν και φυσικα δε λειπουν και καπιες καλες ερμηνειες απο γνωστα προσωπα που τα χες ξαναδει στη τβ.

ειναι ωραια ταινιουλα και την ειχα παρει και σε ντιβιντι ,αλλα για μενα προσωπικα ειναι ενα αλλο 9 11 παραμυθι.γιατι ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΤΣΙ.....

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα LUCY.

Αδιάφορη η Scarlet, η ταινία έχει αρκετή δράση και όσοι θυμούνται τις ταινίες TAXI, που είναι του ίδιου σκηνοθέτη, θα γουσταρουν με ένα τρελό αυτοκινητοκυνηγητο μέσα στο Παρίσι!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις γύρισα από SIN CITY 2.

Καταρχήν να πω ότι το θέμα Eva Green το εξαντλησαμε τελείως. Τα έδειξαν όλα όσα είχε να δείξει.

Ο Ρουρκ παίζει τον ρόλο του τέλεια αφού του ταιριάζει, η Αλμπα σε όλη την ταινία κάνει χορό,αλλά παίζει και λίγο στο τέλος, ενώ θεωρώ ως καλύτερο χαρακτήρα τον Λεβιτ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τον λαβυρινθο τον εχει δει κανεις;καιγομαι να το δω αλλα φοβαμαι μηπως μην ειναι πολυ νεανικο:happy: βεβαια ασχολιαστο που ειναι αλλο ενα hunger games
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

τον λαβυρινθο τον εχει δει κανεις;καιγομαι να το δω αλλα φοβαμαι μηπως μην ειναι πολυ νεανικο:happy: βεβαια ασχολιαστο που ειναι αλλο ενα hunger games

 

Αρκετά καλό! Σε κρατάει απ την αρχή μέχρι το τέλος. Πέρασα αρκετά ευχάριστα και δεν βαρέθηκα καθόλου.

 

Οι ηθοποιοί είναι ολοι πολυ νέοι και άπειροι κατι που φαίνεται αλλά σίγουρα μου κίνησε το ενδιαφέρον για να δω την επόμενη του χρονου αφου ειναι τριλογία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις γύρισα από SIN CITY 2.

Καταρχήν να πω ότι το θέμα Eva Green το εξαντλησαμε τελείως. Τα έδειξαν όλα όσα είχε να δείξει.

Ο Ρουρκ παίζει τον ρόλο του τέλεια αφού του ταιριάζει, η Αλμπα σε όλη την ταινία κάνει χορό,αλλά παίζει και λίγο στο τέλος, ενώ θεωρώ ως καλύτερο χαρακτήρα τον Λεβιτ.

 

Σε σχέση με το πρώτο πως το βρήκες;;

Link to comment
Share on other sites

ερχεται και ο Δρακουλας....https://www.youtube.com/watch?v=hZFZxEnB7ws

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό! Σε κρατάει απ την αρχή μέχρι το τέλος. Πέρασα αρκετά ευχάριστα και δεν βαρέθηκα καθόλου.

 

Οι ηθοποιοί είναι ολοι πολυ νέοι και άπειροι κατι που φαίνεται αλλά σίγουρα μου κίνησε το ενδιαφέρον για να δω την επόμενη του χρονου αφου ειναι τριλογία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε σχέση με το πρώτο πως το βρήκες;;

Και θέλω να πάω να το δω με την Γυναίκα μου, αλλά είχα ενδοιασμούς μήπως είναι πατάτα η ταινία. Τελικά θα πάμε μετά από αυτό που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό! Σε κρατάει απ την αρχή μέχρι το τέλος. Πέρασα αρκετά ευχάριστα και δεν βαρέθηκα καθόλου.

 

Οι ηθοποιοί είναι ολοι πολυ νέοι και άπειροι κατι που φαίνεται αλλά σίγουρα μου κίνησε το ενδιαφέρον για να δω την επόμενη του χρονου αφου ειναι τριλογία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε σχέση με το πρώτο πως το βρήκες;;

 

Καλύτερο το πρώτο σαφέστατα.

Δεν μας έκανε κάτι το ιδιαίτερο στο μυαλό η συνέχεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το πρώτο σαφέστατα.

Δεν μας έκανε κάτι το ιδιαίτερο στο μυαλό η συνέχεια.

 

Συμφωνώ και εγώ.. Πολύ καλύτερη η πρώτη.. Είχαν πιο ενδιαφέρον οι ιστορίες και με τον elijah wood να δίνει ρέστα.. Το δεύτερο δεν ήταν κακό αλλά ούτε καλό.. Οι ιστορίες του δεν είχαν τπτ το ενδιαφέρον.. Μόνο της Eva Green η ιστορία άξιζε.. Με την alba πραγματικά το παρατραβηξαν, εκει που στο πρώτο ο χορός της είχε μείνει στην ιστορία στο δεύτερο δεν κάνει τίποτα παραπάνω από αυτό, όλο χορός χορός χορός.. Ο μικι ρουρκ μου άρεσε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το πρώτο σαφέστατα.

Δεν μας έκανε κάτι το ιδιαίτερο στο μυαλό η συνέχεια.

 

Συμφωνώ και εγώ.. Πολύ καλύτερη η πρώτη.. Είχαν πιο ενδιαφέρον οι ιστορίες και με τον elijah wood να δίνει ρέστα.. Το δεύτερο δεν ήταν κακό αλλά ούτε καλό.. Οι ιστορίες του δεν είχαν τπτ το ενδιαφέρον.. Μόνο της Eva Green η ιστορία άξιζε.. Με την alba πραγματικά το παρατραβηξαν, εκει που στο πρώτο ο χορός της είχε μείνει στην ιστορία στο δεύτερο δεν κάνει τίποτα παραπάνω από αυτό, όλο χορός χορός χορός.. Ο μικι ρουρκ μου άρεσε πολύ..

 

Αυτο ακούω απ όλους δυστυχώς. Μετα απο 9 ολόκληρα χρόνια περίμενα κατι άρτιο και εξίσου καλό με το πρώτο. Θα το δω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Maze Runner.

Καθόλου παιδικό και οι πρωταγωνιστές αν και νεαροί φέρονταν σαν ενήλικες πχ μπορούσαν να σκοτώσουν ή να βασανίζουν.

Ενδιαφέρον σενάριο και σε κρατάει σε όλη την ταινία.

Πάει για sequel.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είδα την Πομπηία. Ένα 6 από εμένα. Μέτριο έργο.

Με κράτησε μόνο για τις μονομαχίες και για τα εφέ που ήταν πολύ καλά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω μια ταινία με μια φίλη μου σήμερα και δεν ξέρω τι να επιλέξω!! Έλεγα κάτι σε ρομαντικό ποιο πολύ αλλα και περιπέτεια!! Όχι θρίλερ πάντως!! Ευχαριστώ!!
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω μια ταινία με μια φίλη μου σήμερα και δεν ξέρω τι να επιλέξω!! Έλεγα κάτι σε ρομαντικό ποιο πολύ αλλα και περιπέτεια!! Όχι θρίλερ πάντως!! Ευχαριστώ!!

 

Κατέβασε το the fault in our stars.. αν είναι ευαίσθητη θα κλάψει οπότε αν σου αρέσει θα σου δωθεί ευκαιρία να κάνεις κίνηση :D:p

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω μια ταινία με μια φίλη μου σήμερα και δεν ξέρω τι να επιλέξω!! Έλεγα κάτι σε ρομαντικό ποιο πολύ αλλα και περιπέτεια!! Όχι θρίλερ πάντως!! Ευχαριστώ!!

One day. Εκεί να δεις σκοράρισμα. Ρομαντικό για κλαμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Need for Speed

Το Need for Speed δεν υστερεί για μένα κυρίως στο δεύτερο κομμάτι για μια ταινία τους είδους της, με το στοιχείο της υπερβολής να μην απουσιάζει αλλά η αλήθεια είναι πως σε συνεπαίρνει όλος αυτός ο μικρός χαμός το "οδόστρωμά" παίρνει φωτιά και μάλιστα ακόμη και οι σκηνές με χιούμορ δεν λείπουν. Υπάρχουν και ορισμένες μελοδραματικές κορυφώσεις της πλοκής αλλά ακόμη και εκεί δεν σε φορτώνουν αρνητικά συναισθήματα.

 

Καλύτερη από ότι θα περιμένατε!!

 

6,5/10

 

Non-stop

 

Μια περιπέτεια πολύ διαφορετική με όλες τις άλλες, μόνο που το ασθενές σενάριο εμένα με κούρασε, τα περισσότερα σημεία της ταινίας κουράζουν, ευτυχώς που προτίμησαν τον Liam Neeson που με το αψύ παρουσιαστικό ταυτίζεσαι λίγο μαζί του και λες οκ, δεν κλείνω την tv, θα το δω από περιέργεια. Κατά τα άλλα, θα την χαρακτήριζα ως μια ταινία που απλώς θα πεις στο τέλος ότι την είδα, αλλά ουσιαστικά ούτε κάποιο μήνυμα περνά, ούτε είχε κάποια ιδιαίτερα φανταχτερά σκηνικά καθώς όλα συμβαίνουν σε ένα αεροπλάνο.

 

4/10

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το need for speed θα πρεπε να παρει oscar βατομουρου ευκολα κατα τη γνωμη μου και ο ασσος που του εδωσα στο imdb ηταν πολυ επιεικης
Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την διάρκεια του need for speed,ποτέ δεν μπόρεσα να χωνέψω την και_καλά_άγρια_τσαντισμενη_μαγκικη_***** φάτσα και φωνή του πρωταγωνιστή... Μου προξένουσε συνέχεια γέλια...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...