Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (21 Ιούλ. 2004 , 20:22)

 

Νομίζω το I Robot στην Ελλάδα έρχεται μετά το καλοκαίρι.

 

Στην Αμερική όμως παίχθηκε στις 16 Ιουλίου :) ;) :whistle:

 

Δες και εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=489117#post489117

 

thanks :D .γιατί είχα μπερδευτεί λιγάκι

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να δω το BEYOND BORDERS αλλά δεν τα κατάφερα. Μόλις το έκοψα μισή ώρα πριν τελειώσει. Απο τις πιο βαρετές και ανούσιες ταινίες που έχω δει ταλευταία. Δεν μου δίνει το παραμικρό κίνητρο να την συνεχίσω. Κανένα ενδιαφέρον να δω το τέλος της. Αυτό για μένα είναι αποτυχία. Ακόμα και στις μεγαλύτερες πατάτες έχω τουλάχιστον μι άλφα αγωνία να δω το φινάλε, εδώ όμως.

Το έγραψα και σε DVD ο χαζός. Το θέλει κανένας; :D :rolleyes:

 

Το BUTTERFLY EFFECT που είδα επιτέλους εχθές με εντυπωσίασε. Πάρα πολύ έξυπνο σενάριο. Αρκετό μπλέξιμο αλλά τα γουστάρω πολύ αυτά. Πάρα πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (18 Ιούλ. 2004 , 15:44)

 

Το είδα σε "ιδιωτική προβολή" με Ελληνικούς υπότιτλους. :)

 

Δεν είναι τόσο τρομακτικό , menelia όσο δείχνει στα trailer . Εχει ορισμένες σκηνές που φέρνουν σε ταινίες τρόμου.

 

Σας πληροφορώ ότι μέχρι το τέλος της ταινίας θα συμπαθήσετε το Hell boy που είναι φυσικά και ο ήρωας και ο καλός της ιστορίας.

 

Εχει και love story το έργο. Δε λέω άλλα μη σας το χαλάσω. :)

 

 

xoxo.

Μια από τα ίδια και εγώ. Το έιδα πριν από λίγο σε πολυ ιδιωτική προβολή (εγώ και ένα άλλο άτομο :p ).

Καλό το εργάκι και σε κρατάει στη τσίτα μέχρι το τέλος. Συνεχής δράση με μικρά διαλείμματα για να ηρεμεί το μάτι και το μυαλό.

Τον Hellboy τον είχαν κάνει τέλειο ομολογουμένως. Ίδιος με το comic ήταν. Παίρνω πίσω αυτά που είπα για τον Ron Perlman (όχι ότι δεν είναι σαν πίθηκος αλλά νομίζω ο ρόλος του πήγαινε γάντι). Λίγα λόγια και πολλή δράση.

Oι fan του comic πιστεύω ότι θα μείνουν πολύ ευχαριστημένοι. Αν αντί για Hellboy λεγόταν spiderman (αν είχε την φήμη δλδ σαν ήρωας) θα πήγαινε πολύ καλύτερα.

H μουσική επένδυση της ταινίας αξιολόγη και ταίριαζε με το πνεύμα του έργου. Όχι τπτ ιδιαίτερο όμως, κλασσικές μουσικές αγωνίες κλπ.

Τι άλλο; ....

Αξίζει να πάτε να την δείτε μετά τα μέσα του ερχόμενου Οκτώβρη αν δεν παίζει τπτ καλύτερο.

 

PS: Όχι άλλες μεταφορές εικονογραφημένων για φέτος. Από του χρόνου πάλι. ;)

Link to comment
Share on other sites

To Pitch Black το έχετε δει? Καταπληκτικό , κλειστοφοβικό, αγωνιώδες sci fi thriller. :up:

 

Εβγαλαν Νο2 που ονομάζεται "Chronicles of Riddick" (όπου Riddick ο ήρωας του Pitch Black).

 

Πρωταγωνιστεί ο Vin Diesel (fast and the furious, XXX, Boiler room) και πάλι στο ρόλο του Riddick.

 

Μέχρι εδώ όμως. Την είδα χθες την ταινία και όσοι αγαπήσατε το Pitch Black (όσοι δεν το έχετε δει νοικιάστε το από ένα video club , είναι απλά καταπληκτικό) θα ξενερώσετε άσχημα. :down:

 

Το έργο είναι μια μίξη Aliens3 + Battlefield Earth (εκείνη η βλακεία με τον Τραβόλτα) + Hollywood με αποτέλεσμα μια ταινία με ανύπαρκτο σενάριο, μηδέν πρωτοτυπία . Κρίμα γιατί συμπρωταγωνιστεί η Judi Dench (Die another day as "M", Shakespeare in Love) σε ένα ρόλο χωρίς καμμία ουσία και συνοχή.

 

Στη Ελλάδα έρχεται από Σεπτέμβριο.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Προχτές είδα το κάθε φορά πρώτη φορά ήταν........(δεν έχω λόγια να το περιγράψω.....χάλια)

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia (23 Ιούλ. 2004 , 17:03)

 

Προχτές είδα το κάθε φορά πρώτη φορά ήταν........(δεν έχω λόγια να το περιγράψω.....χάλια)

 

 

μια απο τα ιδια.....περιμενα κατι πολυ καλυτερο.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χθες την ταινία και όσοι αγαπήσατε το Pitch Black θα ξενερώσετε άσχημα.
Όχι ρε γαμώτο. Αλήθεια; Τόσο κακό είναι; Πολύ κρίμα γιατί ήταν το περίμενα πάρα πολύ καλό. Τελικά το οτι είναι πολύ ακριβή παραγωγή, τις περισσότερες φορές λειτουργεί αρνητικά για μια ταινία. Άσε που παίζει και αυτός ο Diesel που δεν τον πάω με τίποτα. Μπορεί να του πάει ο ρόλος και να είναι αρκετά συμπαθής, αλλά είναι πολύ ψυχρός και με παντελή έλλειψη ταλέντου.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ θα πάω να το δω(σίγουρα)

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (23 Ιούλ. 2004 , 18:53)

 

Όχι ρε γαμώτο. Αλήθεια; Τόσο κακό είναι; Πολύ κρίμα γιατί ήταν το περίμενα πάρα πολύ καλό. Τελικά το οτι είναι πολύ ακριβή παραγωγή, τις περισσότερες φορές λειτουργεί αρνητικά για μια ταινία.

 

 

Βλέπετε η ταινία , απλά όταν έχει δει κανείς το Pitch Black περιμένει κάτι καλύτερο. Το Chronicles of Riddick μου θύμισε και λίγο ΧΧΧ :down:

 

Εχει πολύ δράση, ωραία εφφέ αλλά αν το Pitch Black έπαιρνε 9.5 στα 10 , αυτό παίρνει 4 στα 10...

 

Η υπόθεση με λίγα λόγια (χωρίς καρφώματα - no spoilers) είναι :

 

Εχουν περάσει 5 χρόνια από το πρώτο έργο και ο Riddick ζει απομονωμένος και μόνος. Τον ψάχνουν , τον βρίσκουν , πάει σε έναν άλλο πλανήτη όπου βρίσκει ξανά τον μαύρο προσκυνητή Keith David (Volcano, Spawn, Platoon) από το Pitch Black και επιτίθενται στον πλανήτη οι Necromongers και φυσικά-προφανώς-ποιός άλλος-είσαι ο ήρωας Riddick είναι ο μόνος που τους πάει κόντρα. Ενας εναντίον όλων σενάριο. Εμφανίζεται και το κοριτσάκι που σώζει ο Riddick στο Pitch Black μόνο που τώρα είναι κοπέλλα (φωτό : Alexa Davalos) πια και μάλιστα πολύ όμορφη.

 

Η ταινία έχει δανειστεί από τις , Dune, Alien3, Independence Day, Star Treks Borg, XXX, Battlefield Earth και πραγματικά περιμένω να δω αν βγάλουν και 3 (έτσι μου φάνηκε , ότι πάνε και για 3) πόσο θα χαλάσουν ακόμα το υπέροχο Pitch Black...

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

An den kanw lathos milame gia tin tainia apolito skotadi?tin eixa dei thimamai, kai paroti den mou ekane idiaiterh entiposi san tainia,mou eixe aresei.

i sinexia tis tainias fisiko den einai na epireastei apo tis emporikes tainies tou xorou,oste to apotelesma na einai to idio..na ftiaxtei mia akomi emporiki tainia diladi.i ipothesh mporei na pairnei 0 alla drash me vin diesel mesa,logika i tainia tha prosferei afthoni!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσους/σες άρεσε το Shrek?? :D

 

 

Λοιπόν το Shrek 2 είναι εξίσου καλό, απλά καταπληκτικό. :up:

 

Επιστρέφει ευτυχώς και ο γαιδουράκος (Εντι Μέρφι) που ήταν όλα τα λεφτά στο Shrek, ο Αντόνιο Μπαντέρας κάνει τον Πούσυ , ένα γάτο ξιφομάχο , επαγγελματία δολοφόνο :lol: και η Τζούλι Αντριους στη φωνή της βασίλισας μαμάς. Φυσικά στο ρόλο της Φιόνα και πάλι η Κάμερον Ντίαζ. :)

 

Απαιχτο. Συνίσταται ανεπιφύλακτα :D :up:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μας τα αργούν όλα ρε γαμώτο. Γιατί πρέπει πάντα να τα βλέπουμε τελευταίοι; Γιατί να μην είμαστε οι πρώτοι που θα εκφράσουν τις εντυπώσεις τους; :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω τη βοηθεια σας, επειδη ημουν τυφλος και βρηκα το φως μου.

Μεσα σε 2 εβδομαδες ειδα τις πιο γνωστες ταινιες ενος εκ των κορυφαιων σκηνοθετων του αειμνηστου STANLEY KUBRIC.Οι ταινιες διαμαντια που ειδα ειναι-space odisey-cukus nest-ματια ερμητικα κλειστα-λαμψη-full metal jacket-κουρδιστο πορτοκαλι.Πραγματικα εκπληκτικες ταινιες γι αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω an γνωριζεται αλλες αξιολογες ταινιες του stanley να μου προτεινεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (24 Ιούλ. 2004 , 18:56)

 

Λοιπον θελω τη βοηθεια σας, επειδη ημουν τυφλος και βρηκα το φως μου.

Μεσα σε 2 εβδομαδες ειδα τις πιο γνωστες ταινιες ενος εκ των κορυφαιων σκηνοθετων του αειμνηστου STANLEY KUBRIC.Οι ταινιες διαμαντια που ειδα ειναι-space odisey-cukus nest-ματια ερμητικα κλειστα-λαμψη-full metal jacket-κουρδιστο πορτοκαλι.Πραγματικα εκπληκτικες ταινιες γι αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω an γνωριζεται αλλες αξιολογες ταινιες του stanley να μου προτεινεται.

 

 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο αλλά αυτός ο Kubric έκανε τρομερά δυνατές ταινίες. Τρομερά μηνύματα. Αυτό που θελε να σου πει η κάθε ταινία σου μενε για πάντα. Πρώτη φορά το συνάντησα αυτό και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.

Δες το "Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb", τρελά γέλια και τρομερά καυστική ταινία. (Peter Sellers rulez all the way) :cool:

Να πω την αμαρτία μου το Eyes wide shut δεν μου χε αρέσει και τόσο. Και αν τη συγκρίνουμε με τις υπόλοιπες του ταινίες, θα την χαρακτήριζα μέτρια.

 

Καλά για το full metl jacket δεν μιλάω. Τρομερή ταινία. Μία σκάλα πάνω από το apocalypse now. Και με κορυφαίες ατάκες. O λοχίας Hartman τρομερή φυσιογνωμία. :eek: :rolleyes:

-------------------------------------------------------------------------------------

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: What`s your name fat-body?!?

Private Gomer Pyle: Sir, Leonard Lawrence, Sir!

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: "Lawrence"?!? Lawrence what of Arabia?!?

Private Gomer Pyle: Sir, No, Sir!

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: That name sounds like royalty are you royalty?!?

Private Gomer Pyle: Sir, No, Sir!

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: Do you suck dicks?!?

Private Gomer Pyle: Sir, No, Sir!

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: Bullshit! I bet you could suck a golfball through a garden hose! I don`t like the name Lawrence, only faggots and sailors are called Lawrence! From now on you`re Gomer Pyle!

------------------------------------------------------------

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: Do I make you nervous?

Private Cowboy: Sir?

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: "Sir" what? Were you about to call me an ASSHOLE?!?!

------------------------------------------------------------

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: How tall are you, private?

Private Cowboy: Sir, five-foot-nine, sir!

Gunnery Sergeant Hartman, Drill Instructor: Five-foot-nine, I didn`t know they stacked shit that high.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (24 Ιούλ. 2004 , 18:56)

 

Λοιπον θελω τη βοηθεια σας, επειδη ημουν τυφλος και βρηκα το φως μου.

Μεσα σε 2 εβδομαδες ειδα τις πιο γνωστες ταινιες ενος εκ των κορυφαιων σκηνοθετων του αειμνηστου STANLEY KUBRIC.Οι ταινιες διαμαντια που ειδα ειναι-space odisey-cukus nest-ματια ερμητικα κλειστα-λαμψη-full metal jacket-κουρδιστο πορτοκαλι.Πραγματικα εκπληκτικες ταινιες γι αυτο θα ηθελα να σας ρωτησω an γνωριζεται αλλες αξιολογες ταινιες του stanley να μου προτεινεται.

 

 

Ποτέ δεν είναι αργά!! :) Δες και το "lolita" άμεσα - μην παραπλανεί ο τίτλος ή η διασκευή ,είναι κοινωνικό και βαρύ μάλιστα,152λεπτά διάρκεια.

 

Καλή "διασκέδαση" με τον Stanley,και όταν τελειώσεις και έχεις όρεξη,πιάσε τον David Lynch :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Exei dei kaneis to RRRrrr (galliki kwmwdia se proistoriki epoxh! )?

Exei dei kaneis to dublex?

Einai na epileksw anamesa sta 2 erga gia cinema kai tha ithela ti gnomi sas :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (25 Ιούλ. 2004 , 07:39)

 

Exei dei kaneis to RRRrrr (galliki kwmwdia se proistoriki epoxh! )?

Exei dei kaneis to dublex?

Einai na epileksw anamesa sta 2 erga gia cinema kai tha ithela ti gnomi sas :)

 

γιατί το σκέφτεσαι;πήγαινε να δεις και τα δύο!!!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ξερω οι ταινιες ειναι ασχετες μεταξυ τους αλλα ποια θα μου προτεινατε για σημερα?

 

jeepers creepers2 η nine hole yards η συγκατοικοι με το ζορι η γκρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia (25 Ιούλ. 2004 , 10:34)

 

γιατί το σκέφτεσαι;πήγαινε να δεις και τα δύο!!!

 

xm,kalh idea..!apla to galliko mou fanike ligo kotsana,alla oi empeiries mou sta gallika erga einai mono kales,opote..

Pantos Cinema den thelw na vlepw tainies oi opoies aksizoun gia dvd..thelw na epilegw sosta,kai na pernaw kala :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (25 Ιούλ. 2004 , 14:56)

 

Ξερω ξερω οι ταινιες ειναι ασχετες μεταξυ τους αλλα ποια θα μου προτεινατε για σημερα?

 

jeepers creepers2 η nine hole yards η συγκατοικοι με το ζορι η γκρρρρρρρρρ

 

συγκάτοικοι με το ζόρι :D

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το jeepers έχω ακούσει τα χειρότερα, αλλά και να μην τα άκουγα δεν θα το έβλεπα με τίποτα. Το πρώτο ήταν χάλι και αυτό είμαι σίγουρος οτι είναι χειρότερο.

Το Γκρρρρρ για σινεμά..... μάλλον όχι.

Το The Whole Ten Yards (και όχι nine hole yards) λένε οτι είναι πολύ κατώτερο απο το πρώτο το οποίο με είχε τρελάνει. Φοβερή κωμωδία. Θα το περιμένω σε DVD.

Το ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ το περιμένω πολύ καλό και αν είχα κάποιο απο τα παραπάνω να διαλέξω να δώ, σίγουρα θα πήγαινα σε αυτό. Ο ΜΠΕΝ ΣΤΙΛΕΡ είναι απίστευτος. Και χάλια να είναι η ταινία, που δεν θα είναι, μόνο που τον βλέπω γελάω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (25 Ιούλ. 2004 , 16:26)

 

 

Το ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ το περιμένω πολύ καλό και αν είχα κάποιο απο τα παραπάνω να διαλέξω να δώ, σίγουρα θα πήγαινα σε αυτό. Ο ΜΠΕΝ ΣΤΙΛΕΡ είναι απίστευτος. Και χάλια να είναι η ταινία, που δεν θα είναι, μόνο που τον βλέπω γελάω. :)

 

εγώ που την είδα μου άρεσε μόνο επειδή έπαιζε ο Μπεν Στίλερ

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...