Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

georgepao13 να σαι καλά. Απότομο το τέλος αλλά μου άρεσε που άφησε όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά. :)

 

 

Ρε παιδιά είδα το Eternal Sunshine of the Spotless Mind............... ΤΙ ΤΑΙΝΙΑΡΑ;;;;;; αν και το έχασα λίγο σε ένα σημείο..

Α ρε Carrey για πάντα ο αγαπημένος μου ηθοποιός..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι φαση; το ειδε κανεις;

 

Μετριότητα. Τιποτα το ιδιαιτερο και αρκετες σκηνες θα μπορουσαν να λειπουν. Δες το καλυτερα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

FROZEN GROUND

 

Αστυνομικό με Nicholas Cage και John Cusak.

Βλέπεται άνετα, αλλά προβλεπόμενο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες ταινίες του Cage αλλά και του Cusack... Έχει αρκετή αγωνία και πρόκειται για ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα και μάλιστα με ακριβή μεταφορά...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Είδα το You're next

 

Καλό θριλερακι με αρκετό αίμα και ενδιαφέρουσα εξέλιξη.

 

κορυφή θρίλερ και ξεφεύγει από τα κλισέ

τουλάχιστον εγώ δεν έχω ξαναδεί

κοπέλα να σφάζει με όλους τους τρόπους τους "κακούς" και μετά να κάνει σα να μην τρέχει τίποτα :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Xθες ειδα το Trance (2013) σεναριακα μπορει να μην ηταν κατι το ιδιαιτερο αλλα απο σκηνοθεσια ο Μποιλ για αλλη μια φορα παρεδιδε μαθηματα.

 

Για την Ροζαριο να μην πω και πολλα τα σχολια ειναι περιττα. ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανεις last Vegas?

Ναι τη είδα..

Καλη απλά για να περάσεις την ώρα σου.

 

Η ταινία όμως που μου έκανε τρομερή εντύπωση και είναι αληθινή ιστορία ήταν το Rush..

Δείτε το!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω: περνάς ένα πολύ ευχάριστο δίωρο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Deadfall (2012) : 7/10

 

Μια ωραια ιστορια με μικρη διαρκεια ωστε να μην κουρασει ... για να περασει ευχαριστα η ωρα (οχι οτι ειναι αυτο το στορυ )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Gravity: X/10: Αν και με ενθουσίασε η υπόθεση και την βρήκα πολύ ωραία ταινία, αναγκάστηκα να τη σταματήσω ένα μισάωρο μετά μιας και δεν έβρισκα τίποτα το ωραίο στην 25'' τηλεόραση που την είδα. Ελπίζω σε μεγαλύτερη που θα τη δω σε λίγες μέρες να'ναι καλύτερα, αν και ακόμα μετανιώνω που δεν πήγα να τη δω στον κινηματογράφο. Μέχρι εκεί που είδα, οι ερμηνείες ήταν πολύ καλές, θα τη συνεχίσω οπωσδήποτε.

 

Οικογένεια Μίλερ: 3/10: Και πάνω που έχεις δει ή έχεις σταματήσει σε μία ποιοτική ταινία, βάζεις να δεις τους "Μίλερ" και ξενερώνεις. Προσωπικά, θεωρώ πως είναι η χειρότερη ταινία που είδα από τα Χριστούγεννα έως τώρα (μιας και τώρα είχα χρόνο να τις δω όλες μαζεμένες). Δεν έχω να γράψω κάτι, ούτε για το σενάριο, ούτε για τα "αστεία", είναι 100% αμερικανιά κι εκτός από το λίγο στριπτίζ της Ρέιτσελ, δεν άξιζε τίποτε άλλο. Απορώ τί βρήκαν αυτοί που το βαθμολόγησαν στο imdb κι έχει 7/10 .. :weird: :down:

 

Εγώ ο απαισιότατος 1 & 2: 11/10: Τα Minions κάνουν τη διαφορά αν και θεωρώ πως η 2η ήταν αρκετά καλύτερη από την πρώτη, βλέπεται ευχάριστα και είναι ό,τι πρέπει για μικρά (και μεγάλα) παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

κορυφή θρίλερ και ξεφεύγει από τα κλισέ

τουλάχιστον εγώ δεν έχω ξαναδεί

κοπέλα να σφάζει με όλους τους τρόπους τους "κακούς" και μετά να κάνει σα να μην τρέχει τίποτα :lol:

Εντελώς μπούρδα.το είδα χτες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

WOLF OF WALL STREET

 

Οκ σε αυτή την ταινία ο Ντικάπριο τα κάνει όλα!!

Πιστέψτε με, δεν έχετε ξαναδεί τόσες γυμνές γυναίκες σε μία ταινία! :lol:

Τρομερός στον ρόλο του και ιδιαίτερα απολαυστικός στην σκηνή της παράλυσης.

Μόνο μείον ότι φτάνει τις 3 ώρες η ταινία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

WOLF OF WALL STREET

 

Οκ σε αυτή την ταινία ο Ντικάπριο τα κάνει όλα!!

Πιστέψτε με, δεν έχετε ξαναδεί τόσες γυμνές γυναίκες σε μία ταινία! :lol:

Τρομερός στον ρόλο του και ιδιαίτερα απολαυστικός στην σκηνή της παράλυσης.

Μόνο μείον ότι φτάνει τις 3 ώρες η ταινία.

 

3 ωρες αλλα δεν κουραζει, ουτε το χανει το σεναριο! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Gravity 2/10. Πολύ βαρετό και ανούσιο. Απορώ γιατί έχει 8.3 στο IMDB.

 

Last Vegas 5/10. Καθόλου comedy, ζήτημα να γέλασα μια φορά. Πιο πολύ δράμα ήταν. Αλλά δεν περίμενα και κάτι καλύτερο μιας και απ' τη στιγμή που ήταν "περιπέτεια" 4 γέρων (και όχι νέων), ήξερα ότι δε θα μου άρεσε τόσο. Αν δεν ήταν αυτοί οι ηθόποιοι και οι users δεν έκριναν με κριτήριο τους ηθοποιούς ζήτημα να είναι 3 στο IMDB.

 

Carrie 4/10.

 

We're the Millers 7/10. Πολύ ευχάριστη κωμωδία. Γενικά, μ' αρέσει αυτό το είδος.

 

Εντός των ημερών θα δω: Cloudy with a chance of meatballs 2, Machete kills, Rush, Social Nightmare, You 're next.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Gravity 2/10. Πολύ βαρετό και ανούσιο. Απορώ γιατί έχει 8.3 στο IMDB.

 

Last Vegas 5/10. Καθόλου comedy, ζήτημα να γέλασα μια φορά. Πιο πολύ δράμα ήταν. Αλλά δεν περίμενα και κάτι καλύτερο μιας και απ' τη στιγμή που ήταν "περιπέτεια" 4 γέρων (και όχι νέων), ήξερα ότι δε θα μου άρεσε τόσο. Αν δεν ήταν αυτοί οι ηθόποιοι και οι users δεν έκριναν με κριτήριο τους ηθοποιούς ζήτημα να είναι 3 στο IMDB.

 

Carrie 4/10.

 

We're the Millers 7/10. Πολύ ευχάριστη κωμωδία. Γενικά, μ' αρέσει αυτό το είδος.

 

Εντός των ημερών θα δω: Cloudy with a chance of meatballs 2, Machete kills, Rush, Social Nightmare, You 're next.

 

Το Rush ήταν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τον τελευταίο χρόνο και πραγματικά βλέπω πολλές. Πάρα πολύ καλή ταινία. Το you re next το έχω κι εγώ λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το δω. Συμφωνώ και για το last vegas και κυρίως για το carrie που θα του έβαζα και 3/10.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πάρε να δείτε το American Hustle, κυριολεκτικά ταινιάρα!
Link to comment
Share on other sites

Το Rush ήταν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τον τελευταίο χρόνο και πραγματικά βλέπω πολλές. Πάρα πολύ καλή ταινία. Το you re next το έχω κι εγώ λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το δω. Συμφωνώ και για το last vegas και κυρίως για το carrie που θα του έβαζα και 3/10.

Μόλις είδα το Rush. Μπορώ να πω ότι θα του έβαζα ένα καθαρό 10. Ήταν πολύ καλό και δεν βαρέθηκα ούτε μια στιγμή.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Rush. Μπορώ να πω ότι θα του έβαζα ένα καθαρό 10. Ήταν πολύ καλό και δεν βαρέθηκα ούτε μια στιγμή.

 

Πραγματικά πιο ρεαλιστική ταινία από το Rush δεν υπάρχει... Θεωρώ ότι πρόκειται από τις καλύτερες βιογραφικές ταινίες ever μαζί με του Di Cabrio το Hoover...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...