Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να τα δεις και τα δυο Kώστα, αλλα το Moon αμεσα!

Απιθανο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχαστειτε αυριο Τhe Nun :D

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει σχέση με conjuring έτσι είδα την τύπισσα που έπαιζε στο 2 που ήταν σα διάολος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με conjuring, έτσι; Eίδα την τύπισσα που έπαιζε στο 2 που ήταν σα διάολος.

 

fixed να βγάλουμε νόημα, γμτ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχαστειτε αυριο Τhe Nun :D

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενώ έχω όλη την καλή διάθεση να πάω, έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα ξαναπάω σε horror σε σινεμά με όλα τα μ******ένα ναγελάνε, να μιλάνε, να βγάζουν κινητά και λοιπά. Ξέρω ότι δεν θα το τηρήσω όπως ξέρω και ότι θα μπω αύριο εδώ μέσα να γράψω πάλι τα ίδια και τα ίδια και να κράξω. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω όλη την καλή διάθεση να πάω, έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα ξαναπάω σε horror σε σινεμά με όλα τα μ******ένα ναγελάνε, να μιλάνε, να βγάζουν κινητά και λοιπά. Ξέρω ότι δεν θα το τηρήσω όπως ξέρω και ότι θα μπω αύριο εδώ μέσα να γράψω πάλι τα ίδια και τα ίδια και να κράξω. :lol:

Ναι αυτο ειναι ενα προβλημα γι αυτο επιλεγω καθημερινες και συνηθως προβολες αργα οσο γινεται πχ 11 να μην εχει πολλα βλαμμενα. Και στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι οκ.

Έχει σχέση με conjuring έτσι είδα την τύπισσα που έπαιζε στο 2 που ήταν σα διάολος.
Ναιιιι τοποθετειται πρωτα απο τα conjuring

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε τίποτα ταινίες/σειρές επιστημονικής φαντασίας (με εξωγήινους ή μη) που να έχουν κάπως βαθύτερο νόημα; Έχω βαρεθεί ταινίες/σειρές του στυλ έρχονται εξωγήινοι, μας σκοτώνουν όλους, και κάποιος/κάποιοι κάτι κάνουν και σώζουν τον πλανήτη. Κάποιες που είδα και μου άρεσαν αρκετά είναι τα : Knowing (με τον Nicolas Cage), The Day The Earth Stood Still (με τον Keanu Reeves) και το Childhood's End.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Casualties of War (1989) 7/10

 

Πολυ καλη. Καλο σεναριο-σκηνοθεσια. Δε ξερω τι ακριβως της ελειπε, μαλλον ο Μαικλ Τζ. Φοξ ηταν ακαταλληλος για το πρωτο ρολο.

 

Close Encounters of the Third Kind (1977) 6/10

 

Ταινια επιστημονικης φαντασιας που εκανε θραυση στην εποχη της. Μου φανηκε κουραστικη και ξεπερασμενη. Δε βρηκα κατι ιδιαιτερο, ουτε πολυκαταλαβα το σεναριο. Εχει κανει αρκετα καλυτερες ο Σπιλμπεργκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε τίποτα ταινίες/σειρές επιστημονικής φαντασίας (με εξωγήινους ή μη) που να έχουν κάπως βαθύτερο νόημα; Έχω βαρεθεί ταινίες/σειρές του στυλ έρχονται εξωγήινοι, μας σκοτώνουν όλους, και κάποιος/κάποιοι κάτι κάνουν και σώζουν τον πλανήτη. Κάποιες που είδα και μου άρεσαν αρκετά είναι τα : Knowing (με τον Nicolas Cage), The Day The Earth Stood Still (με τον Keanu Reeves) και το Childhood's End.
"Close encounters of the third kind" 1977, "The Abyss" 1989, "Contact" 1997, "Cocoon" 1985, "Starman" 1984 η και το πιο πρόσφατο "Arrival" 2016.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

"Close encounters of the third kind" 1977, "The Abyss" 1989, "Contact" 1997, "Cocoon" 1985, "Starman" 1984 η και το πιο πρόσφατο "Arrival" 2016.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το Contact (1997) και το Arrival (2016) επίσης τα είδα και μου άρεσαν (το Arrival όχι και τόσο αλλά το Contact κορυφή). Τα υπόλοιπα θα τα έχω στα υπόψη.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Casualties of War (1989) 7/10

 

Πολυ καλη. Καλο σεναριο-σκηνοθεσια. Δε ξερω τι ακριβως της ελειπε, μαλλον ο Μαικλ Τζ. Φοξ ηταν ακαταλληλος για το πρωτο ρολο.

 

Close Encounters of the Third Kind (1977) 6/10

 

Ταινια επιστημονικης φαντασιας που εκανε θραυση στην εποχη της. Μου φανηκε κουραστικη και ξεπερασμενη. Δε βρηκα κατι ιδιαιτερο, ουτε πολυκαταλαβα το σεναριο. Εχει κανει αρκετα καλυτερες ο Σπιλμπεργκ.

Θα διαφωνήσω, αλλά γούστα είναι αυτά. "Οι στενές επαφές τρίτου τυπου" είναι η καλύτερη ταινία που έχει γυριστεί πάνω στο θέμα των εξωγήινων και είναι ταινία ορόσημο μέχρι σήμερα.

 

Το πιο περίεργο όμως με αυτή την ταινία, είναι εμφανίζονται για πρώτη φορά οι "γκρίζοι", κατα κάποιο τρόπο, που μέχρι τότε δεν τους γνωρίζαμε. Οι γκρίζοι για πρώτη φορά εμφανίζονται στο εξώφυλλο της ταινίας "Communion" 10 χρόνια μετα, με τον Chistopher Walken. Στις στενες επαφές μαλιστα έγινε με συμβούλους όπως ο Allen Hynek και ο Jacques Vallee (για όσους τους γνωρίζουν)τον οποίο υποδύεται ο Γάλλος Truffaut.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και το CLOSE ENCOUNTERS πλέον είναι παλιό, αλλά αν κάποιος δεν την καταλαβαίνει καλύτερα να μην ξαναδεί sci-fi ταινία.

 

Ήταν και είναι πρωτοπόρος ταινία του Spielberg στο κομμάτι αυτό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεσαλώσει εδώ και κάνα 2 εβδομάδες και έχετε προτείνει καμία 25αρια ταινίες!!! Να δω που θα προλάβω να δω καμία τώρα που άρχισα και δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τα έχω δει. Είναι από τα αγαπημένα μου ήδη και ήθελα να δω αν μου έχει ξεφύγει κάποιο.
Δες και το sunshine 2007 και το pandorum 2009

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Δες και το sunshine 2007 και το pandorum 2009

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Φίλε το pandorum το είχα δει πρεμιέρα και μπορώ να πω μου άρεσε πάρα πολύ παρόλο που θάφτηκε αρκετά.

 

Το sunshine τι τρομερό cast έχει; Μπήκε watchlist επίσης! Μπράβο ρε παιδιά!

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

UPGRADE

απ τα πολυ καλα θριλερ φαντασιας αυτη τη χρονια πιστευω.θα θυμισει πολυ εντονα σαν ενα μεγαλο επεισοδιο του .Black mirror..Η ταινια μπαινει κατευθειαν στο ζουμι,με γοργους ρυθμους,και κυριαρχει η πολυ καλη δραση. και τα ωραια εφε.Επισης ο πρωταγωνιστης ειναι καλος και οχι αχαρος, αγωνιοντας για τη τυχη του.

το φιναλε σε αφηνει με ανοιχτο το στομα

δειτε την απο χθεσ:D

 

Τη σειρα εννοεις?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λατρης των horror movies,εχω δει οτι εχει κυκλοφηρησει σχεδον με τις κορυφαιες των τελευταιων ετων! ειδα χθες το hereditary,πολυ μετριο για τα γουστα μου,,το περιμενα πολυ καλυτερο απο τις κριτικες που διαβασα!σαββατο εκτοος απροοπτου θα δω το the nun!
Link to comment
Share on other sites

Dressed to Kill (1980) 7/10

 

Ο σκηνοθετης ηταν σιγουρα επηρεασμενος απο το Ψυχω του Χιτσκοκ. Γενικα καλο αποτελεσμα βγηκε. Ο Μαικλ Κειν σε περιεργο ρολο.

 

Grease (1978) 8/10

 

Πολυ καλο μιουζικαλ. Εγινε σωστη επιλογη των ηθοποιων και ειχαν καλες φωνες για τα τραγουδια. Το ειχα δει πρωτη φορα στο κινηματογραφο στην επανεκδοση του 1998 και εμεινα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το Nun.

Πάρα πολύ καλή. Θα μπορούσε να αποφύγει κάποια ακραία πράγματα στο σενάριο αλλά ήταν πολύ τίμιο από άποψη ατμόσφαιρας, ωραία ηθοποιία και πολλά και απολαυστικά jump scares.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία! Δρομολογω προβολή την τρίτη!!!!

Ελπίζω να με αρεσει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηταν καλο και ειδα το σινεμα ΓΕΜΑΤΟ μετα απο πολυ καιρο. Ουτε 1 αδεια θεση. Ελεγ θα μρτανιωσω που πηγα στων 9 αλλα ηταν νορμαλ το κοινο.

 

Θα ηθελα μια καλυτερη ηθοποιο στη θεση της νεαρης καλογριας αλλα οκ δεν ηταν και κακη.

 

Η ταινια εχει τρομερη ατμοσφαιρα σκοτεινη και κατανυκτικη. Βασικα ειναι ταινια που αν εχεις καλη τηλεοραση και καλο home cinema σ ενα σκοτεινο δωματιο θα την ευχαριστηθεις καργα.

 

Το μονο που με χαλασε ηταν οτι κι εδω ειχαμε 2-3 σκηνες ψιλοκωμικες οπου γελασε η αιθουσα. Ε δε γινεται να βγαζεις ταινια τρομου με τετοιο hype και να δινεις στο κοινο αστειακια....

 

Αξιζει παντως. Διαβασα οτι θα βγει και conjuring 3 εν τω μεταξυ

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...