Jump to content

Gilmore Girls (CW)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηθελα να αφιερώσω ένα θέμα στη σειρά που με έχει ενθουσιάσει τον τελευταίο καιρό! Είχα διαβάσει αναφορές σε κάποιο θέμα στο φορουμ και μου κίνησε την περιέργεια...Κατέβασα την πρώτη season...Αυτό ήταν!

 

Με τρελαίνει η Lorelai και ο τρόπος που μιλάει! Και η ταχύτητα και αυτά που λέει :D

 

Λίγα πράγματα για τη σειρά :

(2000-?)

 

Παρακολουθεί τη ζωή της μαμάς Lorelai και της κόρης Rory σε μια μικρή πόλη (Stars Hollow,Connecticut) και καθώς η διαφορά ηλικίας μεταξύ τους είναι πολύ μικρή,η σχέση τους είναι άψογη.Φυσικά εμπλέκονται άντρες,γονείς,συμμαθητές,και γενικά όλο το Stars Hollow :D

 

Νομίζω είναι περισσότερο τραβηχτική για το γυναικείο κοινό λόγω της φύσης της και αφού ασχολείται πιο πολύ με την ψυχολογία μαμάς-κόρης.Επίσης,βλέποντας μόνο ένα επεισόδιο,δε μπορείς να μπεις στο κλίμα. Αλλά αν φτάσεις στο σημείο να αγαπήσεις τις πρωταγωνίστριες,κολλάς! (Φυσικά είναι και όμορφες!)

 

Εχω δει τις 3 πρώτες season και δεν έχω βαρεθεί ούτε στιγμή!Περιμένω να δω τις εξελίξεις :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως καλή σειρά! Ευτυχώς τώρα πια τις Κυριακές βάζουν τα καινούρια επισόδεια, γιατί πριν από λίγο καιρό έβαζαν επαναλήψεις..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να αφιερώσω ένα θέμα στη σειρά που με έχει ενθουσιάσει τον τελευταίο καιρό! Είχα διαβάσει αναφορές σε κάποιο θέμα στο φορουμ και μου κίνησε την περιέργεια...Κατέβασα την πρώτη season...Αυτό ήταν!

 

Με τρελαίνει η Lorelai και ο τρόπος που μιλάει! Και η ταχύτητα και αυτά που λέει

 

Εμ οταν τα λεω εγω και η _Chimaira_ δεν μας ακουει κανεις! :p :lol:

(By the way απο που τα κατεβασες; :worry: Δεν εχω βρει πουθενα που να εχει αξιοπρεπη εστω ταχυτητα :( Φυσικα απαντηση περιμενω μεσω Pm αφου μαλλον ψιλοαπαγορευεται στο θεμα... :whistle: )

 

Λίγα πράγματα για τη σειρά :

(2000-?)

 

Παρακολουθεί τη ζωή της μαμάς Lorelai και της κόρης Rory σε μια μικρή πόλη (Stars Hollow,Connecticut) και καθώς η διαφορά ηλικίας μεταξύ τους είναι πολύ μικρή,η σχέση τους είναι άψογη.Φυσικά εμπλέκονται άντρες,γονείς,συμμαθητές,και γενικά όλο το Stars Hollow

 

Νομίζω είναι περισσότερο τραβηχτική για το γυναικείο κοινό λόγω της φύσης της και αφού ασχολείται πιο πολύ με την ψυχολογία μαμάς-κόρης.Επίσης,βλέποντας μόνο ένα επεισόδιο,δε μπορείς να μπεις στο κλίμα. Αλλά αν φτάσεις στο σημείο να αγαπήσεις τις πρωταγωνίστριες,κολλάς! (Φυσικά είναι και όμορφες!)

 

Εχω δει τις 3 πρώτες season και δεν έχω βαρεθεί ούτε στιγμή!Περιμένω να δω τις εξελίξεις

 

Ελπιζω να εννοεις αυτο που ειχα πει και εγω και οχι οτι ειναι "τραβηχτικη" μονο για γυναικες! ;) Αλλιως... :kill: :rotfl: :lol:

 

Στα οσα ηδη εχω αναφερει στα προηγουμενα posts μου να προσθεσω μονο οτι η σειρα κραταει αμειωτο ενδιαφερον σε ολες τις σαιζον, εχει εξαιρετικη συναφεια μεταξυ των επεισοδιων της και κυριως δεν εχει (αν και θα μπορουσε πολυ ευκολα) το κλασικο προβλημα αναλογων σειρων, δηλαδη τη μονιμη ενασχοληση με τα ερωτικα των πρωταγωνιστριων. Παροτι μεν ασχολειται και με αυτα, δεν ειναι το κομβικο σημειο της υποθεσης, στην οποια παρεμβάλλονται και σχολικα, οικονομικα, ηθικα, κτλ διλημματα... :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εμ οταν τα λεω εγω και η _Chimaira_ δεν μας ακουει κανεις! :p

------>

Ηθελα να αφιερώσω ένα θέμα στη σειρά που με έχει ενθουσιάσει τον τελευταίο καιρό! Είχα διαβάσει αναφορές σε κάποιο θέμα στο φορουμ και μου κίνησε την περιέργεια...Κατέβασα την πρώτη season...Αυτό ήταν!

;)

 

Ελπιζω να εννοεις αυτο που ειχα πει και εγω και οχι οτι ειναι "τραβηχτικη" μονο για γυναικες! ;) Αλλιως... :kill: :lol:

 

 

Εννοείται πως συμφωνώ με όσα γράφεις εκεί! Απλά ήθελα να δώσω όλες τις οπτικές και να προλάβω κάποιους που ίσως τη θεωρούν πιο γυναικεία! Κατά τη γνώμη μου κάποια γεγονότα και σκιαγραφήσεις τις γυναικείας ψυχολογίας που γίνονται,είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα οπότε οι άντρες μαθαίνουν και λίγα πράγματα :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Όντως καλή σειρά! Ευτυχώς τώρα πια τις Κυριακές βάζουν τα καινούρια επισόδεια, γιατί πριν από λίγο καιρό έβαζαν επαναλήψεις..
Στο star πρέπει να παίζουν την 4η σεζόν. Είμαι και 'γω fan της σειράς από την αρχή...

:secret:

 

Έχω πολύ καιρό να δω νεα επισόδια με την δουλειά

:cry: :cry: :cry:

 

(By the way απο που τα κατεβασες; Δεν εχω βρει πουθενα που να εχει αξιοπρεπη εστω ταχυτητα Φυσικα απαντηση περιμενω μεσω Pm αφου μαλλον ψιλοαπαγορευεται στο θεμα... )
μπορείς και για μένα?

 

Edit: Είναι δουλειά όχι δουλεία (αυτό παίζεται...)

 

Edit 2:

Κατά τη γνώμη μου κάποια γεγονότα και σκιαγραφήσεις τις γυναικείας ψυχολογίας που γίνονται,είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα οπότε οι άντρες μαθαίνουν και λίγα πράγματα :p
Μπα, δεν νομίζω οτι βοηθάει, ο "άντρας" δεν θα κάτσει να το δει....

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

10/1/2006 , Νέο επεισόδιο : 611.The Perfect Dress

 

Συνοπτικά :

Luke goes to have a talk with his former girlfriend Anna Nardini, Lorelai sets a date for the wedding after finding the perfect dress, Rory goes back at Yale

.

 

PMNEDM έκανα ρεκορ το Δεκέμβριο και σε έφτασα :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

H 1η σαιζον απ’οτι ειδα κυκλοφορησε στα εδω βιντεοκλαμπ. Μακαρι να ακολουθησουν κι οι υπολοιπες, στην Αμερικη εχει βγει σε ντιβιντι μεχρι κι αυτη που παιζεται τωρα απ το Σταρ.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχάριστω (και δημόσια) στο dvd club της γειτονίας μου στην Κύπρο, το οποίο φέρνει τα dvd της σειράς μόλις κυκλοφορούν... Έτσι έχω δει σχεδόν μέχρι και το τέλος της 4ης σεζόν (πλην των τελευταίων οκτών επεισοδείων)... Το Πάσχα όμως σίγουρα θα την τελειώσω και την 4η και την 5η σεζόν.

 

Στα της σειράς, προσωπικά είναι η αγαπημένη μου και ψήνομαι να αγοράσω τα dvd και των 5 σεζόν πακετάκι, 300 ευρώ από Αμαζόνιο... :p

 

Οι ατάκες, όπως και η ταχύτητα με την οποία εκτοξεύονται είναι το κάτι άλλο... Ο σεναριογράφος έχει από μένα ένα τεράαααστιο ΜΠΡΑΒΟ! :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

H 1η σαιζον απ’οτι ειδα κυκλοφορησε στα εδω βιντεοκλαμπ. Μακαρι να ακολουθησουν κι οι υπολοιπες, στην Αμερικη εχει βγει σε ντιβιντι μεχρι κι αυτη που παιζεται τωρα απ το Σταρ.

Το είδα σε videoclub πρόσφατα και έπιασα για πρώτη φορά στα χέρια μου dvd από Gilmore!Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αγνόηση στη σειρά στην Ελλάδα :confused:

 

Το Πάσχα όμως σίγουρα θα την τελειώσω και την 4η και την 5η σεζόν.

 

Οι ατάκες, όπως και η ταχύτητα με την οποία εκτοξεύονται είναι το κάτι άλλο... Ο σεναριογράφος έχει από μένα ένα τεράαααστιο ΜΠΡΑΒΟ! :up:

Δες τα το συντομότερο,θα σου αρέσουν :D

Το σενάριο και το παίξιμο της Lorelai:happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε videoclub πρόσφατα και έπιασα για πρώτη φορά στα χέρια μου dvd από Gilmore!Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αγνόηση στη σειρά στην Ελλάδα :confused:

 

Πραγματικά, ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω... Και να πεις δεν έχει επιτυχία η σειρά... Νομίζω έχει αρκετό και φανατικό κοινό.

 

Δες τα το συντομότερο,θα σου αρέσουν :D

Το σενάριο και το παίξιμο της Lorelai:happy:

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να τα δω πριν το Πάσχα, γιατί η τρελλή ταχύτητα με την οποία μπαίνω Ίντερνετ (56Κ), δεν μου επιτρέπει να κατεβάσω ούτε photo της Lorelai (οποιασδήποτε εκ των δύο)... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω... Και να πεις δεν έχει επιτυχία η σειρά... Νομίζω έχει αρκετό και φανατικό κοινό.

 

Προφανώς δεν έχει απήχηση στο ελληνικό κοινό.

Πουλάει περισσότερο στους αμερικάνους.

Link to comment
Share on other sites

Με τρελαίνει η Lorelai και ο τρόπος που μιλάει! Και η ταχύτητα και αυτά που λέει :D

 

ειναι ολα τα λεφτα η Lorelai :yahoo:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Για τους οπαδους της Lorelai, συνιστω την ταινια, που βγηκε προσφατως σε dvd, Bad Santa - σε εναν ρολο οχι και τοσο μητρικο αρχικως :X

 

Συμφωνω οτι ειναι απο τις λιγες αμερικανικες σειρες που εχουν κεντρισει, προσωπικα, το ενδιαφερον μου :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Για τους οπαδους της Lorelai, συνιστω την ταινια, που βγηκε προσφατως σε dvd, Bad Santa - σε εναν ρολο οχι και τοσο μητρικο αρχικως :X

 

 

την ταινια που λες την εχω δει, ο ρολος νομιζω δεν της ταιριαζε, δεν ειναι για τετοιου ειδος ρολους....

 

 

αλλα ειχε τρελο γελιο ειδικα η σκηνη που βαζει τον Αι Βασιλη κατω :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει γιατί κόπηκε η σειρά; :mad: Έχασα τα τρία τελευταία επεισόδια και ήδη έχω σύνδρομο στέρησης... Και Κύπρο θα κατέβω το Πάσχα (για να τα δω σε dvd)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει γιατί κόπηκε η σειρά; :mad: Έχασα τα τρία τελευταία επεισόδια και ήδη έχω σύνδρομο στέρησης... Και Κύπρο θα κατέβω το Πάσχα (για να τα δω σε dvd)...

 

Δεν κοπηκε, απλα τελειωσαν τα επεισοδια της 5ης σαιζον και εβαλαν το Everwood στη θεση του. Ησουν ατυχος, τα τρια τελευταια που εχασες ηταν και τα 3 τελευταια της season 5.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοπηκε, απλα τελειωσαν τα επεισοδια της 5ης σαιζον και εβαλαν το Everwood στη θεση του. Ησουν ατυχος, τα τρια τελευταια που εχασες ηταν και τα 3 τελευταια της season 5.

 

I knew it... Δεν την θέλω τη ζωή μου... :p

Υπομονή... Σε 20 μέρες άντε 21, θα τα βλέπω! :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

To επόμενο επεισόδιο της 6ης season θα παιχτεί στην Αμερική στις 11/4/2006 - The Real Paul Anka.

Υπομονή και πάλι υπομονή :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση. Στην Ελλάδα έχουν προβληθεί και οι 5 κύκλοι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση. Στην Ελλάδα έχουν προβληθεί και οι 5 κύκλοι;

 

Ναι απ’οσο ξερω αλλα νομιζω οτι οι δυο πρωτοι ειχαν παιχτει μαζι. Φετος το καλοκαιρι ειχαν βαλει επαναληψη τον 2ο και τον 3ο κυκλο.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά το τελευταίο επεισόδιο έχω να πω ότι αντιπαθώ πλέον το Luke! Πρώτη φορά «λυπήθηκα» τη Lorelai.

 

Αν είναι δυνατόν να μη θέλει να την παντρευτεί άμεσα, και πολύ του είναι!

 

 

Αλλα 3 επεισόδια έμειναν για το τέλος,ένα ακόμη τον Απρίλιο και 2 το Μάιο.

 

"Gilmore Girls is definitely coming back for at least one more year," says Dan Palladino, but neither he or his wife could confirm whether they'd be going on with it. Source: Entertainment Weekly

 

Από ό,τι διάβασα θα πάει για 7η. Μακάρι :happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αυτή τη στιγμή κάνω την επανάληψη μου για τον πέμπτο κύκλο. Ελπίζω να υπάρξει και 7η σεζόν, αλλά και να δείξει το Star από το Φθινόπωρο την 6η...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σειρά! Άλλος ένας fan, λόγω κυρίως ρυθμού που μιλάνε μάνα-κόρη μεταξύ τους (τους άλλους τους λυπούνται) θυμίζει παλιό καλό Woody Allen.
KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι fan της σειράς αλλά επειδή ενημερώνομαι καθημερινά για τηλεοπτικά νέα απο Αμερική σας μεταφέρω αυτό:

 

GILMORE GIRLS (The WB) - Creator Amy Sherman-Palladino and fellow executive producer Dan Palladino won't be returning for the show's seventh season, the pair confirmed on Thursday. "Despite our best efforts to return and ensure the future of 'Gilmore Girls' for years to come, we were unable to reach an agreement with the studio and are therefore leaving when our contracts expire at the end of this season," they said in a joint statement to the press. The news comes in spite of a reported $5 million offer by Warner Bros. Television to oversee what many speculate will be "Gilmore's" final season on the soon-to-launch CW network. It's understood the Palladinos were holding out for a two-year commitment from the studio, a demand hampered by the cast only being signed through the 2006-07 season. In their place, writer David Rosenthal has been tapped as showrunner.

 

Source: The Futon Critic

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι fan της σειράς αλλά επειδή ενημερώνομαι καθημερινά για τηλεοπτικά νέα απο Αμερική σας μεταφέρω αυτό:

 

GILMORE GIRLS (The WB) - Creator Amy Sherman-Palladino and fellow executive producer Dan Palladino won't be returning for the show's seventh season, the pair confirmed on Thursday. "Despite our best efforts to return and ensure the future of 'Gilmore Girls' for years to come, we were unable to reach an agreement with the studio and are therefore leaving when our contracts expire at the end of this season," they said in a joint statement to the press. The news comes in spite of a reported $5 million offer by Warner Bros. Television to oversee what many speculate will be "Gilmore's" final season on the soon-to-launch CW network. It's understood the Palladinos were holding out for a two-year commitment from the studio, a demand hampered by the cast only being signed through the 2006-07 season. In their place, writer David Rosenthal has been tapped as showrunner.

 

Source: The Futon Critic

 

Κριμα, πολυ κριμα...:( Πιθανον η σειρα να παρει την κατω βολτα με αλλον στον τιμονι.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...