Jump to content

iPhone 16 Pro / Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, xabos said:

Έβαλα την 18.1 για να ενεργοποιήσω την εγγραφή κλήσεων..

όπως το φαντάστηκα..IMG_0044.thumb.jpeg.64a8cf8ddd45acfb7e8d600ef4ce8f3d.jpeg

Κι εγώ που είμαι Αγγλία τίποτα δεν έχει ενεργοποιηθεί...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

Έβαλα την 18.1 για να ενεργοποιήσω την εγγραφή κλήσεων..

όπως το φαντάστηκα..IMG_0044.thumb.jpeg.64a8cf8ddd45acfb7e8d600ef4ce8f3d.jpeg

θελει να αλλαξεις χωρα σε αμερικη και θα εχεις...το ειχα τραβηξει screenshot απο ενα forum στο fb

IMG_6129.png

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους...

Είχατε αυτό το πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης;

Υ.Γ: εάν το προλάβατε γιατί έδωσε γρήγορα το fix με την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Ερώτηση προς τους κατόχους...

Είχατε αυτό το πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης;

Υ.Γ: εάν το προλάβατε γιατί έδωσε γρήγορα το fix με την ενημέρωση.

Καλησπέρα εγώ κ μετά την αναβάθμιση συνεχίζω να έχω στα αγγίγματα αλλά πάλι είπαν ότι θα το διορθώσουν τουλάχιστον έτσι διάβασα πολύ σύντομα λογικά θα έρθει η 18.1 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το εργαλείο αφαίρεσης αντικειμένων ( clean up στο app photos ) στο 18.1 …😡 

στο τέλος μόνο το νούμερο αλλάζει , κανένα features για μας στις 28 οχτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν το εχει γιατι αυτο ειναι ai κατι το οποιο δεν ειναι διαθέσιμο στην Ευρώπη και δεν γνωρίζουμε το πότε θα ειναι και ολας! ( Πρέπει να έρθει σε καινούργια σύμφωνια η apple με Ε.Ε ) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Παρατηρω στο 16 pm πολλες φορες οταν βγαινω απο εφαρμογη κανει στιγμιαίο lag...Σας το κανει και εσας?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eddiedimitris said:

Καλησπερα παιδια

Παρατηρω στο 16 pm πολλες φορες οταν βγαινω απο εφαρμογη κανει στιγμιαίο lag...Σας το κανει και εσας?

νομιζω εχουμε λιγο τις αρχικες ασθενειες της νεας συσκευης.Κ εγω 16 προ μαξ ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όσοι παίρνετε κάθε χρόνο iphone, ποτέ θα είναι διαθέσιμο στα ράφια γιατί έχει καταντήσει αηδία η κατάσταση... 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Strofigkas said:

Ρε παιδιά, όσοι παίρνετε κάθε χρόνο iphone, ποτέ θα είναι διαθέσιμο στα ράφια γιατί έχει καταντήσει αηδία η κατάσταση... 

Πέρυσι ήταν περίπου στις γιορτές των Χριστουγέννων και λίγο αργότερα σε κάποια καταστήματα αν δεν με απατά η μνήμη μου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Πέρυσι ήταν περίπου στις γιορτές των Χριστουγέννων και λίγο αργότερα σε κάποια καταστήματα αν δεν με απατά η μνήμη μου 

Ωραία τότε ευκαιρία να το ζητήσω από τον Άγιο Βασίλη για τις γιορτές και επειδή έχω κάνει αρκετά χρόνια τον Άγιο Βασίλη στο χριστουγεννιάτικο πάρκο των Τρικάλων,κάτι μου λέει ότι εγώ θα το πληρώσω κιόλας... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την Δευτέρα συμπληρώνω ένα μήνα αναμονή από τότε που έκανα προ-παραγγελία. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα είναι η πρώτη φορά με iphone και σκέφτομαι για το 16pro. Δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως browsing, social και φωτο. Χωρίς να λάβουμε υπόψη την διαφορά στο μέγεθος, πιστεύετε ότι αξίζει να περιμένω για το 16pro η να πάω στο 15pro max? 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Strofigkas said:

Παιδιά καλησπέρα. Θα είναι η πρώτη φορά με iphone και σκέφτομαι για το 16pro. Δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως browsing, social και φωτο. Χωρίς να λάβουμε υπόψη την διαφορά στο μέγεθος, πιστεύετε ότι αξίζει να περιμένω για το 16pro η να πάω στο 15pro max? 

Γνώμη μου είναι το καινούργιο μοντέλο εφόσον δεν έχεις ήδη το 15αρι...Τωρα αν αλλάζεις συχνά κινητό δεν έχει και τόσο σημασία και επίσης πέρα από το μέγεθος υπολόγισε και την μπαταρια που είναι καλύτερη στα Max μοντέλα. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω ξενερωσει λιγο με το 16 max γιατι κανει σκαλώματα οταν βγαινεις απο εφαρμογες ...Δε ξερω αν εχει να κανει με τη 18.01 αλλα σε 14 max δε τα κανει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eddiedimitris said:

Προσωπικα εχω ξενερωσει λιγο με το 16 max γιατι κανει σκαλώματα οταν βγαινεις απο εφαρμογες ...Δε ξερω αν εχει να κανει με τη 18.01 αλλα σε 14 max δε τα κανει...

Δεν τα βλέπω τα σκαλώματα που λες.

Δοκιμασε να ρίξεις το frame rate μήπως δεις διαφορά.

Αν δεις διαφορά εγώ θα τους το πήγαινα πίσω.

 

IMG_0302.png

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαπιστώσει κ εγώ στην αρχή … μετά έκανα clean install … κ σε μισή ώρα τελείωσαν όλα τα freeze.

Εγκατάσταση σαν νέα συσκευή… καμία νέα μεταφορά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xabos said:

Το είχα διαπιστώσει κ εγώ στην αρχή … μετά έκανα clean install … κ σε μισή ώρα τελείωσαν όλα τα freeze.

Εγκατάσταση σαν νέα συσκευή… καμία νέα μεταφορά 

ακριβως τα ιδια! Στην αρχη ειχα κανει μετα φορα απο το 15 αλλα προχθες αφιερωσα ενα διωρο κ το εκανα σαν νεα συσκευη κ μια μια τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, josuts said:

ακριβως τα ιδια! Στην αρχη ειχα κανει μετα φορα απο το 15 αλλα προχθες αφιερωσα ενα διωρο κ το εκανα σαν νεα συσκευη κ μια μια τις εφαρμογες

Λετε να μου κανει τα ιδια αμα κανω μεταφορα απο andoid?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα παιδια απο πανω εχουν δικιο....Κάθισα και εκανα manual στησιμο χωρις καμία μεταφορα απ το 14 και τωρα ειναι ενταξει...Εφαγα κατι ωρες βεβαια αλλα οκ...

 

Να δω τωρα πως θα περασω κατι ήχους κλησης και τόνους που ειχα στο παλιο γιατι με το iTunes πιο πολυ μπερδεύομαι αλλα Τελοσπαντων 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει με setup σε Apple Watch. Παντα ως νέα συσκευή το στήνουμε γτ αλλιώς έχει θέματα με συγχρονισμούς στην αρχή.

 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nagata said:

Το ίδιο είχα πάθει με setup σε Apple Watch. Παντα ως νέα συσκευή το στήνουμε γτ αλλιώς έχει θέματα με συγχρονισμούς στην αρχή.

 

Έχετε δοκιμάσει για επαναφορά από iCloud backup? 
Οχι από κινητό σε κινητό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2024 at 2:18 ΜΜ, Strofigkas said:

Παιδιά καλησπέρα. Θα είναι η πρώτη φορά με iphone και σκέφτομαι για το 16pro. Δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως browsing, social και φωτο. Χωρίς να λάβουμε υπόψη την διαφορά στο μέγεθος, πιστεύετε ότι αξίζει να περιμένω για το 16pro η να πάω στο 15pro max? 

H ερωτηση που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου ειναι αν αντεχεις μεγεθος και βαρος 15 Pro max σε σχεση με το 16 Pro.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έχετε δοκιμάσει για επαναφορά από iCloud backup? 
Οχι από κινητό σε κινητό 

Και σε αυτη την περιπτωση μου εκανε προβλημα...Μονο οταν τα εκανα ολα ενα ενα μονος λύθηκε το θεμα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, megatr0n said:

H ερωτηση που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου ειναι αν αντεχεις μεγεθος και βαρος 15 Pro max σε σχεση με το 16 Pro.

Το έγραψα ότι δεν παίζει ρόλο η διαφορά στο μέγεθος. Εχώ το fold 5  και παλιότερα s22 ultra 

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...