Jump to content

Google Pixel 9 Pro / Pixel 9 pro XL


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 3 μερες παρεα με το 9 pro xl ψιλο εχω βγαλει συμπέρασμα 

Η συγκριση κατα βαση ειναι με 24 ultra που εχω παράλληλα.

Βασικα και ξεκαθαρα οποιος εχει 24 ultra και δε τον ενοχλει το μεγεθος και ειδικα οι γωνιές που κανει μενει ξεκαθαρα με το Samsung.

Προφανως συσκευαρα το pixel αλλα πλεον στα χρηματα που ειναι ανταγωνίζεται τους κορυφαιους και δυσκολεύει το πραγμα...

--Πολυ καλο ηχειο

--Εξαιρετικη οθονη και οχι κυρτή οπως το 8...Παρολα αυτα μεχρι στιγμης δε μου εχει φανει ,πιο φωτεινη απ το 24

--Αρκετα καλο στο χερι και πιο ανετο απ το 24 

--Οσον αφορα την καμερα δεν ειμαι καλος κριτής αλλα προφανως ειναι κορυφαια...Εχω την αισθηση οτι η selfie ειναι καλυτερη απ το 24

--Μπαταρια αν δε το λιώνεις τη βγαζει τη μερα και με Aod ανοικτη

--Θεμα υπερθέρμανσης κλπ δεν εχω δει

--Οφείλω να πω το ακουστικο ειναι παρα πολυ καλο στις κλησεις...ακους πολυ δυνατα και καθαρα μου εκανε εντυπωση.

Γενικα ειναι εξαιρετικη συσκευη και Προσωπικα εμενα με γοητεύει πως δεν εχει φλομώσει η αγορα απο αυτο...μου αρεσει που ειναι ξεχωριστό 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Μετα απο 3 μερες παρεα με το 9 pro xl ψιλο εχω βγαλει συμπέρασμα 

Η συγκριση κατα βαση ειναι με 24 ultra που εχω παράλληλα.

Βασικα και ξεκαθαρα οποιος εχει 24 ultra και δε τον ενοχλει το μεγεθος και ειδικα οι γωνιές που κανει μενει ξεκαθαρα με το Samsung.

Προφανως συσκευαρα το pixel αλλα πλεον στα χρηματα που ειναι ανταγωνίζεται τους κορυφαιους και δυσκολεύει το πραγμα...

--Πολυ καλο ηχειο

--Εξαιρετικη οθονη και οχι κυρτή οπως το 8...Παρολα αυτα μεχρι στιγμης δε μου εχει φανει ,πιο φωτεινη απ το 24

--Αρκετα καλο στο χερι και πιο ανετο απ το 24 

--Οσον αφορα την καμερα δεν ειμαι καλος κριτής αλλα προφανως ειναι κορυφαια...Εχω την αισθηση οτι η selfie ειναι καλυτερη απ το 24

--Μπαταρια αν δε το λιώνεις τη βγαζει τη μερα και με Aod ανοικτη

--Θεμα υπερθέρμανσης κλπ δεν εχω δει

--Οφείλω να πω το ακουστικο ειναι παρα πολυ καλο στις κλησεις...ακους πολυ δυνατα και καθαρα μου εκανε εντυπωση.

Γενικα ειναι εξαιρετικη συσκευη και Προσωπικα εμενα με γοητεύει πως δεν εχει φλομώσει η αγορα απο αυτο...μου αρεσει που ειναι ξεχωριστό 

Μόνο στο τελευταίο κομμάτι μπορώ να σου απαντήσω 

Αν πουλιόταν παντού,και υπήρχε σοβαρό service θα ήταν,αλλιώς τα πράγματα..

Αλλά αυτά τα δύο δεν ενδιαφέρουν την Google...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Μετα απο 3 μερες παρεα με το 9 pro xl ψιλο εχω βγαλει συμπέρασμα 

Η συγκριση κατα βαση ειναι με 24 ultra που εχω παράλληλα.

Βασικα και ξεκαθαρα οποιος εχει 24 ultra και δε τον ενοχλει το μεγεθος και ειδικα οι γωνιές που κανει μενει ξεκαθαρα με το Samsung.

Προφανως συσκευαρα το pixel αλλα πλεον στα χρηματα που ειναι ανταγωνίζεται τους κορυφαιους και δυσκολεύει το πραγμα...

--Πολυ καλο ηχειο

--Εξαιρετικη οθονη και οχι κυρτή οπως το 8...Παρολα αυτα μεχρι στιγμης δε μου εχει φανει ,πιο φωτεινη απ το 24

--Αρκετα καλο στο χερι και πιο ανετο απ το 24 

--Οσον αφορα την καμερα δεν ειμαι καλος κριτής αλλα προφανως ειναι κορυφαια...Εχω την αισθηση οτι η selfie ειναι καλυτερη απ το 24

--Μπαταρια αν δε το λιώνεις τη βγαζει τη μερα και με Aod ανοικτη

--Θεμα υπερθέρμανσης κλπ δεν εχω δει

--Οφείλω να πω το ακουστικο ειναι παρα πολυ καλο στις κλησεις...ακους πολυ δυνατα και καθαρα μου εκανε εντυπωση.

Γενικα ειναι εξαιρετικη συσκευη και Προσωπικα εμενα με γοητεύει πως δεν εχει φλομώσει η αγορα απο αυτο...μου αρεσει που ειναι ξεχωριστό 

Τι χρώμα το πήρες και πόσα gb?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, eddiedimitris said:

Πράσινο 512

Από πού θύμησε μου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Fnac το xl με 512ram στα 1249 (απο 1299 με επιπλεον εκπτωση 50 ευρω με τον κωδικο PIXEL50) ... Και ο θεος βοηθος.....Ειναι το μονο Site που εχει τις μαμα θηκες οπως και τον καινουργιο τον 45watt φορτιστη της Google...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pouneridis said:

Παραγγελια απο Fnac το xl με 512ram στα 1249 (απο 1299 με επιπλεον εκπτωση 50 ευρω με τον κωδικο PIXEL50) ... Και ο θεος βοηθος.....Ειναι το μονο Site που εχει τις μαμα θηκες οπως και τον καινουργιο τον 45watt φορτιστη της Google...

 

Με τιμολόγιο γίνεται??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pouneridis said:

Παραγγελια απο Fnac το xl με 512ram στα 1249 (απο 1299 με επιπλεον εκπτωση 50 ευρω με τον κωδικο PIXEL50) ... Και ο θεος βοηθος.....Ειναι το μονο Site που εχει τις μαμα θηκες οπως και τον καινουργιο τον 45watt φορτιστη της Google...

 

Είχα πάρει το P6 από το Fnac, γενικά δεν είχα θέματα. Όταν χρειάστηκε να επικοινωνήσω έβγαλα άκρη. Η μεταφορική τους ήταν λίγο αργή θυμάμαι, αλλά χωρίς κάτι παραπάνω.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2024 at 10:36 ΜΜ, eddiedimitris said:

Πράσινο 512

δημητρη καλοριζικο...στις φωτο τα pixel δν παιζονται...εφυγα απο s24 u και γυρισα στο pixel 8 pro  και ειμαι ευχαριστημενος..ενταξει...θα θελαμε snapdragon αλλα συμβιμβαζομαστε και με tensor 4!σαν χρωμα αυτο το Hazel λεω

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ παρέλαβα την Τρίτη που μας πέρασε , αγορά από skroutz με τιμολόγιο 1020€ τελική τιμή (obsidian 256gb) με check το imei είναι uk προέλευση η συσκευή .

Πρώτο μου pixel και είμαι καταενθουσιασμένος . Προερχόμενος από s23 ultra μπορώ να πω πως τις 2 πρώτες μερες το έχω ερωτευτεί .

Πολύ καλή κάμερα ( δεν έχω δοκιμάσει ακόμα βραδινές φωτογραφίες) , η μπαταρία ίδια με το s23 ultra αλλά έχω ανοιχτό το aod και έχω πάθει πλάκα με το σήμα του .

Σε σημεία που με το s23 ultra είχα 1 γραμμή και για κλήση χρησιμοποιούσε wifi το pixel έχει 3 μπάρες .

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε την θήκη σιλικόνης της google ;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ernesto1983 said:

δημητρη καλοριζικο...στις φωτο τα pixel δν παιζονται...εφυγα απο s24 u και γυρισα στο pixel 8 pro  και ειμαι ευχαριστημενος..ενταξει...θα θελαμε snapdragon αλλα συμβιμβαζομαστε και με tensor 4!σαν χρωμα αυτο το Hazel λεω

Ειναι 1-2 πραγματα που με ενοχλουν

Το ενα εχει να κανει πως αργούν να μου ερθουν καποιες ειδοποιησεις ,ειδικα email και ερχονται ολες οταν το ξεκλειδώνω...Εννοειται εχω αφαιρέσει οικονομίες μπαταριας και συνολικα και απ την καθε εφαρμογη

το αλλο οτι παρολο που εχω shizuku παλι με cosmote το vowifi δεν παιζει....Βεβαια οτι παιρνω ρισκο στον τομεα αυτο το γνώριζα με την αγορα....

 

Οσον αφορα τον tensor να σου οω επειδη δεν παιζω τιποτα βαρια παιχνιδια διαφορα δεν βλεπω απ το s24 ultra...

 

Παλι θα πω πως αν καποιος θελει το κορυφαιο Android χωρις να αγχώνεται για συμβατότητες κλπ παιρνει s24 ultra...Συνολικα καλυτερο με μονο αρνητικο αυτες τις γωνιές που εχει περιμετρικά 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Ειναι 1-2 πραγματα που με ενοχλουν

Το ενα εχει να κανει πως αργούν να μου ερθουν καποιες ειδοποιησεις ,ειδικα email και ερχονται ολες οταν το ξεκλειδώνω...Εννοειται εχω αφαιρέσει οικονομίες μπαταριας και συνολικα και απ την καθε εφαρμογη

το αλλο οτι παρολο που εχω shizuku παλι με cosmote το vowifi δεν παιζει....Βεβαια οτι παιρνω ρισκο στον τομεα αυτο το γνώριζα με την αγορα....

 

Οσον αφορα τον tensor να σου οω επειδη δεν παιζω τιποτα βαρια παιχνιδια διαφορα δεν βλεπω απ το s24 ultra...

 

Παλι θα πω πως αν καποιος θελει το κορυφαιο Android χωρις να αγχώνεται για συμβατότητες κλπ παιρνει s24 ultra...Συνολικα καλυτερο με μονο αρνητικο αυτες τις γωνιές που εχει περιμετρικά 

Αν ισχύει το ίδιο με το pixel 7 Pro που έχω, για να λειτουργήσει το wifi calling της cosmote εκτός απο το shizuku πρέπει να ενεργοποιήσεις και apn χειροκίνητα. Μετά θα παίζει μια χαρά. Αν και σε καμία 10αρια μέρες λογικά θα έρθει το android 15 και ίσως το έχουν by default. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Ειναι 1-2 πραγματα που με ενοχλουν

Το ενα εχει να κανει πως αργούν να μου ερθουν καποιες ειδοποιησεις ,ειδικα email και ερχονται ολες οταν το ξεκλειδώνω...Εννοειται εχω αφαιρέσει οικονομίες μπαταριας και συνολικα και απ την καθε εφαρμογη

το αλλο οτι παρολο που εχω shizuku παλι με cosmote το vowifi δεν παιζει....Βεβαια οτι παιρνω ρισκο στον τομεα αυτο το γνώριζα με την αγορα....

 

Οσον αφορα τον tensor να σου οω επειδη δεν παιζω τιποτα βαρια παιχνιδια διαφορα δεν βλεπω απ το s24 ultra...

 

Παλι θα πω πως αν καποιος θελει το κορυφαιο Android χωρις να αγχώνεται για συμβατότητες κλπ παιρνει s24 ultra...Συνολικα καλυτερο με μονο αρνητικο αυτες τις γωνιές που εχει περιμετρικά 

Για τις ειδοποιήσεις γίνεται παντού αυτού ή σε κάποιο συγκεκριμένο ασύρματο δίκτυο; Στο κάνει και με δεδομένα; Αυτά που θα σου πρότεινα τα έχεις κάνει ήδη, οπότε δεν μου έρχεται κάποια ιδέα.


Για το δεύτερο είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι δεν κάνεις καλά. Τσέκαρε λίγο τις οδηγίες και βάλε και ΑPN. Θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση να μην παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό android με θέμα στο Gmail...Δεν το κατανοώ...Σε iPhone ΑΜΕΣΑ...Έβαλα spark mail και δουλεύει άψογα στις ειδοποιήσεις.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τον Νοέμβριο θα βρίσκομαι Αμερική και σκέφτομαι να το πάρω από εκεί. Παίζει να υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα να δουλεψει Ελλάδα? 

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγνωμη παιδια...ειχα ξεχάσει τη ρύθμιση για το apn....Μια χαρα παιζει vowifi...Λαθος μου...

Και εγω επειδη το Gmail αργει εχω βαλει την εφαρμογη Mail της Edison ....

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, eklipsi said:

Κλασικό android με θέμα στο Gmail...Δεν το κατανοώ...Σε iPhone ΑΜΕΣΑ...Έβαλα spark mail και δουλεύει άψογα στις ειδοποιήσεις.

Ισχύει αυτό με το Gmail, αλλά δεν γίνεται πάντα. Είναι με τις ώρες του. Πάντως χρησιμοποιώ και εγώ το Spark παράλληλα και δεν έχει καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2024 at 8:11 ΜΜ, eddiedimitris said:

Ζητάω συγνωμη παιδια...ειχα ξεχάσει τη ρύθμιση για το apn....Μια χαρα παιζει vowifi...Λαθος μου...

Και εγω επειδη το Gmail αργει εχω βαλει την εφαρμογη Mail της Edison ....

 

Καλησπέρα.Θα μπορούσες να βοηθήσεις λίγο για την ενεργοποίηση του WiFi calling?

Με Cosmote, έχω στείλει από συμβατό κινητό στο 1333 για την ενεργοποίηση. Έχω φτιάξει το apn, έχω τρέξει το shizuku και έχω βάλει και το pixel IMS. WiFi calling δεν....

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Problem solved. Οι πανηλίθιοι στην cosmote ήθελαν καλοπιασμα για να ενεργοποιήσουν το WiFi calling.Προστεθηκε το APN και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, afilopou said:

Problem solved. Οι πανηλίθιοι στην cosmote ήθελαν καλοπιασμα για να ενεργοποιήσουν το WiFi calling.Προστεθηκε το APN και όλα δουλεύουν μια χαρά.

Τι τους είπες δηλαδή; άρα είναι ξεκάθαρα θέμα παρόχου κι όχι της Google.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rufous said:

Τι τους είπες δηλαδή; άρα είναι ξεκάθαρα θέμα παρόχου κι όχι της Google.

Παρεξηγήθηκε το post μου 😀

 

Εδώ πολλοί από αυτούς δεν γνωρίζουν τα βασικά,δεν θα άνοιγα και κουβέντα περί συμβατότητας και ποιος φταίει 

Όπως είχα γράψει και πιο πάνω, είχα στείλει από iPhone στο 1333 τα γνωστά 5G και WIFICALL και μετά έβαλα την SIM στο pixel.Το μεν 5G έπαιζε μια χαρά, το volte και το WiFi calling όχι.Εννοειται με apn,shizuku και pixel ims..Εβαλα πάλι την SIM στο iPhone και διαπίστωσα ότι ούτε σε αυτό έπαιζε το WiFi calling, πήρα την εξυπηρέτηση όπου μου έλεγαν κάτι βλακείες (του τύπου θέλει 24 ώρες για να ενεργοποιηθεί) , τους ξεχεσα γιατί και 3 ημέρες είχαν περάσει και από όσο θυμάμαι τα απαντητικα μηνύματα είναι άμεσα. Μετά από μια ώρα ήρθε και το SMS της ενεργοποίησης του WiFi calling.Εβαλα την SIM στο pixel και με την προσθήκη του APN,shizuku και pixel ims όλα δουλεύουν τέλεια. Λειτουργικό η 14αρα του Σεπτεμβρίου, κλειδωμένος bootloader.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει το offer για δωρεαν Gemini Advanced για ένα χρόνο; Μου βγάζει offer not available, έχω δοκιμάσει και με VPN αλλά τίποτα 

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...