Jump to content

Samsung Galaxy Watch7/Ultra


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 30/7/2024 at 6:52 ΜΜ, qosmio said:

Απο 5 pro ερχομαι και θεωρώ πως δεν φτάνει το 5 pro σε διάρκεια μπαταρίας αλλά είναι μακράν ποιο ποιοτικό, μπράβο στη Sammy 🙂

 

20240730_120931 (1).jpg

Καλημέρα και καλοδούλευτο είναι πολύ όμορφο πάντως. Μπορείς να μας πεις ένα παράδειγμα τι εννοείς δηλαδή η αυτονομία το 5pro πχ ήταν μια μέρα παραπάνω κλπ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν watch 7 μπορούν να επιβεβαιώσουν ή όχι αν το ρολόι φορτίζεται και με τον παλαιό φορτιστή του 5?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alex61 said:

Όσοι έχουν watch 7 μπορούν να επιβεβαιώσουν ή όχι αν το ρολόι φορτίζεται και με τον παλαιό φορτιστή του 5?

Με του 4 πάντως φορτίζεται μια χαρά, φανταζομαι και με του 5

Edited by HexDec
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zerv_5800 said:

Καλημέρα και καλοδούλευτο είναι πολύ όμορφο πάντως. Μπορείς να μας πεις ένα παράδειγμα τι εννοείς δηλαδή η αυτονομία το 5pro πχ ήταν μια μέρα παραπάνω κλπ??

το 5 pro αν δεν έπαιζα πολύ έβγαζε πάνω απο 3 ημέρες με max 4. Το 7 ultra μέχρι στιγμής (ακόμα είναι σε learning process) βγάζει max 2 (χωρίς βέβαια αυτό να είναι πρόβημα για μένα) 

25 minutes ago, alex61 said:

Όσοι έχουν watch 7 μπορούν να επιβεβαιώσουν ή όχι αν το ρολόι φορτίζεται και με τον παλαιό φορτιστή του 5?

Ναι φορτιζει μια κανονικά

39 minutes ago, philos said:

Ξέρετε αν είναι συμβατό με το Samsung Tab S9+;

Μέχρι τουλάχιστον το Watch 6, η Samsung έχει καταστήσει τα tablet της μη συμβατά με τα ρολόγια.

Έλεγα μήπως με το Watch 7 αποφάσισε να αλλάξει τακτική.

Δεν γνώριζα ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα και είναι περιεργο...

Δυστυχώς πάντως απ' ότι λέει η Samsung, όχι.

 

Screenshot_20240801_102319_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

μολις εσκασε το update που εννοειται φτιαχνει τη μπαταρια , L310XXU1AXG2 . ελπιζω να κανει δουλεια γιατι σημερα μου εκανε κολπα με τη φορτιση .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα τις ενέργειες για το λουράκι. Όποιος προλάβει, μπορεί να το ξανάκλείσουν αυτοί 😃

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, efbill said:

Μόλις έκανα τις ενέργειες για το λουράκι. Όποιος προλάβει, μπορεί να το ξανάκλείσουν αυτοί 😃

Και εγώ για τα bud3, ας ελπίσουμε όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε όντως κρατάει μόνο 2 μέρες με νορμάλ χρήση?? Διότι εάν είναι έτσι είναι χειρότερη αυτονομία σε σχέση με το 5 Pro... Νομίζω.. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, zerv_5800 said:

Παιδιά όσοι το έχετε όντως κρατάει μόνο 2 μέρες με νορμάλ χρήση?? Διότι εάν είναι έτσι είναι χειρότερη αυτονομία σε σχέση με το 5 Pro... Νομίζω.. 

Μέτρια χρήση ανετα πανω απο 3 ημέρες... Μην ακούς τι λένε... Το εχω απο 18 του μήνα ότι καλύτερο, γρήγορο, smooth βούτυρο... Με φουλ χρήση ολα ανοιχτά τα πάντα 1,5 ημέρα.. Μιλαμε όμως να το λιώσεις.... 

Screenshot_20240802_164726_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, zerv_5800 said:

Παιδιά όσοι το έχετε όντως κρατάει μόνο 2 μέρες με νορμάλ χρήση?? Διότι εάν είναι έτσι είναι χειρότερη αυτονομία σε σχέση με το 5 Pro... Νομίζω.. 

Έχω το Ultra από την Δευτέρα. Πιστεύω ακόμη δεν "έστρωσε" η μπαταρία. Στην τελευταία φόρτιση μου έβγαλε 26 ώρες με υπόλοιπο 35%. Σε αυτές τις ώρες :

- Ύπνο με μέτρηση οξυγόνου και θερμοκρασίας

- AOD off και σήκωμα για ενεργοποίηση on.

- Φωτεινότητα στο αυτόματο.

- Ειδοποιήσεις από viber, email κλπ

- Ένα τρέξιμο με AOD on διάρκειας 70 λεπτών.

- Μία ώρα ποδήλατο εσωτερικού χώρου. 

- Συνεχής μέτρηση παλμών. 

Όπως είναι τώρα σίγουρα δεν το εμπιστεύομαι για μέτρηση δεύτερου ύπνου. Σίγουρα θα το φορτίσω. Ελπίζω να μπορώ τουλάχιστον να κοιμηθώ δύο βραδιές και μετά να πρέπει να το φορτίσω.

Να πω και δύο λόγια για την μέτρηση παλμών από τον καρπό. Εχθές έκανα μια διαλειμματική προπόνηση, τρέξιμο σε ανηφόρες. Πραγματικά σε σύγκριση με την ζώνη polar h9 έχανε το πολύ 1-2 παλμούς. Έπιανε πολύ γρήγορα τα πάνω κάτω στους παλμούς μου. Επιτέλους μπορώ να εμπιστευτώ την Samsung σε αυτό το κομμάτι. Εννοείται πως ότι γράφω αφορά ΕΜΕΝΑ. Δεν σημαίνει πως σε όλους θα μετράει το ίδιο σωστά. Παίζουν ρόλο διάφοροι παράγοντες που δεν είναι της ώρας να αναφέρω. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Παιδιά όσοι το έχετε όντως κρατάει μόνο 2 μέρες με νορμάλ χρήση?? Διότι εάν είναι έτσι είναι χειρότερη αυτονομία σε σχέση με το 5 Pro... Νομίζω.. 

Ναι, 2 μέρες και κάτι βγάζει με απλή χρήση, νορμάλ ειδοποιήσεις και κλειστό AOD.

Προσωπικά έχω βάλει και e-sim (άλλο νούμερο), που δεν κάνει όμως διαφορά γιατί την έχω να ανοίγει όταν δεν έχει συνδεσιμότητα με το κινητό, πράγμα σπάνιο.

κατά τ άλλα έχω αντίστοιχες ρυθμίσεις με τον φίλο πιο πάνω απο ειδοποιήσεις και όχι για την μπαταρία, αλλά γιατί θέλω να χτυπάει για τα βασικά. Τα υπόλοιπα τα βλέπω όταν χαζεύω στο κινητό (X, youtube, insta κλπ..)

Αρα εχω

  • Κλειστό AOD
  • Σηκωμα για ενεργοποίηση
  • Αυτόματη φωτεινότητα οθόνης
  • e-mail (λαμβάνω αρκετά μες στη μέρα)
  • Teams (αρκετή αλληλογραφία), Viber (normal αλληλογραφία), whatsapp (λιγότερη αλληλογραφία), Telegram (μόνο ο κολλητός), messenger και sms ελάχιστα..
  • Εχω βγάλει την πυξίδα απο το Ultra Analog watch face γιατί δεν μου χρειάζεται
  • Απενεργοποίησα την Google Assistant γιατι δεν την χρησιμοποιώ και απο τα στοιχεία μπαταρίας μου έκαιγε 8% ενω οι άλλες εφαρμογές απο 1% και κάτω μες στη μερα, ενω άφησα την Bixby με απενεργοποιημένο το "ξύπνημα" με φωνη
  • Απο health, ύπνους κλπ έχω αφήσει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις 

Με αυτά βγάζει τις 2 μέρες και κάτι.

Ιδανικά θα ήθελα τις 4 μέρες max που έχει το 5 pro και αυτό γιατί κάνω 3ημερα με 4ημερα (ανάλογα τις πτήσεις) ταξιδια επαγγλεματικά εξωτερικό και με έβγαζε just..

Απο smartwatch εχω αρκετά και απ όλα κάτι λέιπει.. Παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι απο τα πιο πλήρη που έχω και ας χρειάζεται νά κάνω μια φόρτιση στην αρχή της τρίτης μέρας. Θα ζήσω 😋..

κι αν ασχολείται κανείς απο δω και με vintage ρολογάκια - ίσως άσχετο εμφανησιακά - αλλά να πω πως οταν το φοράω, μου φέρνει έντονα στην μνήμη το citizen c022 που έχω 😁 (λόγω κατασκευής αλλά και περισσότερο μάλλον το λουράκι..)

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, qosmio said:

Ναι, 2 μέρες και κάτι βγάζει με απλή χρήση, νορμάλ ειδοποιήσεις και κλειστό AOD.

Προσωπικά έχω βάλει και e-sim (άλλο νούμερο), που δεν κάνει όμως διαφορά γιατί την έχω να ανοίγει όταν δεν έχει συνδεσιμότητα με το κινητό, πράγμα σπάνιο.

κατά τ άλλα έχω αντίστοιχες ρυθμίσεις με τον φίλο πιο πάνω απο ειδοποιήσεις και όχι για την μπαταρία, αλλά γιατί θέλω να χτυπάει για τα βασικά. Τα υπόλοιπα τα βλέπω όταν χαζεύω στο κινητό (X, youtube, insta κλπ..)

Αρα εχω

  • Κλειστό AOD
  • Σηκωμα για ενεργοποίηση
  • Αυτόματη φωτεινότητα οθόνης
  • e-mail (λαμβάνω αρκετά μες στη μέρα)
  • Teams (αρκετή αλληλογραφία), Viber (normal αλληλογραφία), whatsapp (λιγότερη αλληλογραφία), Telegram (μόνο ο κολλητός), messenger και sms ελάχιστα..
  • Εχω βγάλει την πυξίδα απο το Ultra Analog watch face γιατί δεν μου χρειάζεται
  • Απενεργοποίησα την Google Assistant γιατι δεν την χρησιμοποιώ και απο τα στοιχεία μπαταρίας μου έκαιγε 8% ενω οι άλλες εφαρμογές απο 1% και κάτω μες στη μερα, ενω άφησα την Bixby με απενεργοποιημένο το "ξύπνημα" με φωνη
  • Απο health, ύπνους κλπ έχω αφήσει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις 

Με αυτά βγάζει τις 2 μέρες και κάτι.

Ιδανικά θα ήθελα τις 4 μέρες max που έχει το 5 pro και αυτό γιατί κάνω 3ημερα με 4ημερα (ανάλογα τις πτήσεις) ταξιδια επαγγλεματικά εξωτερικό και με έβγαζε just..

Απο smartwatch εχω αρκετά και απ όλα κάτι λέιπει.. Παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι απο τα πιο πλήρη που έχω και ας χρειάζεται νά κάνω μια φόρτιση στην αρχή της τρίτης μέρας. Θα ζήσω 😋..

κι αν ασχολείται κανείς απο δω και με vintage ρολογάκια - ίσως άσχετο εμφανησιακά - αλλά να πω πως οταν το φοράω, μου φέρνει έντονα στην μνήμη το citizen c022 που έχω 😁 (λόγω κατασκευής αλλά και περισσότερο μάλλον το λουράκι..)

 

Καλοφορεμένο και να το χαρείς. Μια ερώτηση αν μπορείς να δώσεις απάντηση. Φορτίζει και με τον φορτιστή του 5 pro? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alex61 said:

Καλοφορεμένο και να το χαρείς. Μια ερώτηση αν μπορείς να δώσεις απάντηση. Φορτίζει και με τον φορτιστή του 5 pro? 

Ναι φορτίζει, στο είχα απαντήσει και λίγο πιο πάνω 😋

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, qosmio said:

Ναι φορτίζει, στο είχα απαντήσει και λίγο πιο πάνω 😋

Sorry δεν το είδα, thanks, επειδή μου έμεινε ένας από το 5 pro στη δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει λάβει κανείς το email έγκρισης για το δώρο; Ή ακόμη καλύτερα έχει παραλάβει κάνεις το δωρεάν λουράκι; 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα. Έχει λάβει κανείς το email έγκρισης για το δώρο; Ή ακόμη καλύτερα έχει παραλάβει κάνεις το δωρεάν λουράκι; 

 

Screenshot_20240806_142604_Gmail.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα. Έχει λάβει κανείς το email έγκρισης για το δώρο; Ή ακόμη καλύτερα έχει παραλάβει κάνεις το δωρεάν λουράκι; 

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την Samsung και μου έστειλαν και email, τώρα ξεκίνησαν να τα δουλεύουν τα αιτήματα. Λίγο υπομονή ακόμα. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κανένας καμία αναβάθμιση (για το Ultra??? 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά πήρε κανένας καμία αναβάθμιση (για το Ultra??? 

Ποια έκδοση έχεις; Η AXFB είναι η τελευταία. Εγώ με αυτήν το παρέλαβα. 

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, efbill said:

Ποια έκδοση έχεις; Η AXFB είναι η τελευταία. Εγώ με αυτήν το παρέλαβα. 

Και εγώ αυτή έχω, απλώς ρώτησα γιατί λίγο πιο πάνω ένας φίλος ανέφερε ότι ήρθε αναβάθμιση και είπα μήπως και βγήκε κάποια άλλη. 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό "δωράκι". 

..καλή παραλαβή και σε όσους άλλους το περιμένουν. 

Υ. Γ. Πάντως το δικό του αυτό που ήδη φοράει, επειδή έχει τις τρύπες, μπορεί να είναι πιο "δροσερό" για τώρα το καλοκαίρι. 

20240808_090042.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα modes (λειτουργίες) σας λειτουργούν εσάς; φτιάχνω στο τηλέφωνο modes και αυτά που υπάρχουν ήδη (ύπνος κλπ) και μετά από το ρολόι μου λέει ότι δεν υπάρχουν λειτουργίες και αν θέλω να προσθέσω...το δοκίμασα και στο 5 pro που έχω και μου κάνει τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η bixby σας δουλεύει σωστά; Όταν την ενεργοποιώ από το εικονίδιο όλα καλά. Με το long πάτημα του πάνω πλήκτρου κλείνει αμέσως, πριν καν προλάβω να μιλήσω. 

Άκυρο, το βρήκα. Πρέπει να συνεχίσεις να κρατάς το κουμπί πατημένο. 

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...