Jump to content

Samsung Galaxy Watch7/Ultra


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Βλέπω θέμα δεν υπάρχει και ανοίγω αυτό. Επεσε η προπαραγγελία και από το 5άρι θα πάω στο 7αρι.... οταν το παρω θα πω εντυπωσεις... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, doganos said:

Καλησπέρα,

Βλέπω θέμα δεν υπάρχει και ανοίγω αυτό. Επεσε η προπαραγγελία και από το 5άρι θα πάω στο 7αρι.... οταν το παρω θα πω εντυπωσεις... 

Ωραίος !

Εγώ από 5 pro σε ultra Titanium silver 🙂 περίμενα να βγει κάποιο με 590mah μπαταρία και LTE 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qosmio said:

Ωραίος !

Εγώ από 5 pro σε ultra Titanium silver 🙂 περίμενα να βγει κάποιο με 590mah μπαταρία και LTE 

Ωραίος! 

Σίγουρα θα δω σβελταδα. Στο τωρινό όταν περπατάω και ακούω μουσική και θέλω να πάρω την κάπου κολλήσει υπερβολικά...

Να μου πείτε 2 γενιές πίσω είναι αυτό που έχω, λογικό ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βλέπω αποτυχία για την Σαμσουνγκ 

1.590 μπαταρία ίδια με το watch 5 pro διετίας 

2.μεγεθος 1,47 δηλαδή τι ultra είναι θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 2 ίντσες.

3.καταδυση όχι κολύμπι στη θάλασσα μόνο περίπου 10 λεπτά.

4.σχεδιασμος κλεμμένος 

τι να τον κάνω τον επεξεργαστή.να τρέχει γρηγορότερα ?

Το watch 4 pro που έχω είναι σκάλες πιο ποιοτικό και ας στερείται των Google services .για να μην πω ότι το watch 5 pro που έχει ο γιος  μου είναι τούμπανο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

στο 7 εάν το έχουμε μόνο για ειδοποιήσεις και lift to wake, ούτε ύπνος ούτε καρδιακός ρυθμός κλπ πόσο θα κρατάει περίπου. γιατί τώρα το huawei gt2 μου κρατάει 10 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει, οπότε έκανα και εγώ την προπαραγγελία χθές στο πλαίσιο. 

Στο site τους δε, αναφέρεται ότι θα σταλούν με κούριερ νωρίτερα (17/7) από ότι στο επίσημο release που θα γίνει στις 24. 

Με το καλό σε όσους θα το πάρουν και φυσικά λογικό είναι σε άλλους να αρέσει και σε άλλους όχι. 

Όταν το παραλάβω θα μπορώ να πω περισσότερες εντυπώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, varaderum said:

Προσωπικά μου αρέσει, οπότε έκανα και εγώ την προπαραγγελία χθές στο πλαίσιο. 

Στο site τους δε, αναφέρεται ότι θα σταλούν με κούριερ νωρίτερα (17/7) από ότι στο επίσημο release που θα γίνει στις 24. 

Με το καλό σε όσους θα το πάρουν και φυσικά λογικό είναι σε άλλους να αρέσει και σε άλλους όχι. 

Όταν το παραλάβω θα μπορώ να πω περισσότερες εντυπώσεις. 

αναμένουμε.. ειδικά για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ σήμερα το πρωί περιμένω να μου έρθει από Samsung shop

Μόλις παρέλαβα η υπνική άπνοια δεν είναι ενεργοποιημένη για ελλάδα δεν την βρίσκω πουθενά

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα για παραλαβη απο Public (κανονικά το περίμενα για 24/7), θα ενηνερώσω μετά την παραλαβη

Edited by HexDec
Link to comment
Share on other sites

Εντέλει από Πλαίσιο τίποτα.

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα.

Ζήτησα τα χρήματα μου πίσω για αθέτηση συμφωνίας και περιμένω απάντηση.

Αν μη τι άλλο, εάν δεν ήταν σίγουροι και δεν το είχαν πλήρως εξασφαλίσει, ας μην το "τόνιζαν" στο site τους ότι θα έχουν early delivery στις 17. 

Link to comment
Share on other sites

Γερμανό εγώ φυσικά περιμένω....

21 minutes ago, varaderum said:

Εντέλει από Πλαίσιο τίποτα.

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα.

Ζήτησα τα χρήματα μου πίσω για αθέτηση συμφωνίας και περιμένω απάντηση.

Αν μη τι άλλο, εάν δεν ήταν σίγουροι και δεν το είχαν πλήρως εξασφαλίσει, ας μην το "τόνιζαν" στο site τους ότι θα έχουν early delivery στις 17. 

Αν δεν είχες ιδιαιτερο λόγο να πάρεις από πλαίσιο , έπρεπε να επιλέξεις Samsung που είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα στείλει νωρίτερα 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, doganos said:

Γερμανό εγώ φυσικά περιμένω....

Αν δεν είχες ιδιαιτερο λόγο να πάρεις από πλαίσιο , έπρεπε να επιλέξεις Samsung που είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα στείλει νωρίτερα 

Αυτό έκανα (..έπρεπε να είχα κάνει και θα κάνω από δω και πέρα).

Ακύρωσα την παραγγελία από το Πλαίσιο (θα μου επιστρέψουν τα  χρήματά μου εντός δύο ημερών) και το παράγγειλα στην Samsung.

Τους πήρα τηλέφωνο, τους είπα πως την "πάτησα" με την εν λόγω προπαραγγελία και μου είπαν ότι θα προσπαθήσουν να το στείλουν το συντομότερο δυνατό.

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο και ακύρωσα από το Πλαίσιο, είναι ότι εφόσον δεν το είχαν "σιγουρέψει", το είχαν φάτσα κάρτα στο site τους ότι θα σταλεί στις 17 και γιαυτό τους εμπιστεύτηκα.

Οπότε και αύριο να μου το έστελναν, για εμένα είναι πλέον αναξιόπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το παρέλαβαν. 

Και εγώ έριξα παραγγελία για το Ultra από Κωτσό. 

Περιμένω νέα τους. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις, προερχόμενος απο Galaxy Watch 4 Classic, (το οποίο έχω αγοράσει συνολικά 3 φορές), το Ultra είναι πολυ πιο γρήγορο, τα GW4 τελευταία καθυστερούν σε πολλές βασικές λειτουργίες, είναι μεγαλύτερο και αυτό ίσως είναι πρόβλημα για όσους έχουν μικρούς καρπούς, αλλά είναι και πολυ ποιοτικό σαν κατασκευή. Η οθόνη του στα μάτια μου είναι άριστη, αλλά δεν έχω καταλάβει μεγάλη διαφορά απο το 4αρι (ίσως σε εξωτερικούς χώρους που παίζει ρόλο η φωτεινότητα).

Το λουράκι του επίσης πολύ ωραία κατασκευή αν και ο μηχανισμός αλλαγής κάτι μου θυμίζει... Φορτίζει και με τους φορτιστές του 4, πράγμα το οποίο είναι μεγάλο συν για εμένα γιατί έχω παντού και απο ένα. Ο αισθητήρας φωτός άψογος σε σκοτεινό δωμάτιο αμέσως γυρίζει σε λειτουργία νύκτας. Επίσης η λειτουργία απάντησης με τα δάκτυλα φαίνεται πολυ ενδιαφέρουσα αλλά δεν πρόλαβα ακόμα να την δοκιμάσω εκτενώς. Τις βιομετρικές δυνατότητες θα τις δοκιμάσω σταδιακά, όπως φυσικά και την αυτονομία.

Αναφορικά με την επικοινωνία με το κινητό, όλα γίνονται εύκολά και γρήγορα στο δικό μου samsung

Κλείνοντας όφειλω να παραδεχθώ ότι οι προδιαγραφές αντοχής του είναι τουλάχιστον εντυπωσιακές, αλλά εγώ δεν προτίθεμαι να το δοκιμάσω στην θάλασσα ή να το ζορίσω σε βουνά και λαγκάδια, τουλάχιστον τώρα καθώς τα 700 ευρω της τιμής του δεν είναι και λίγα για ενα smartwatch.

Αν θέλετε κάποια άλλη πληροφορία πείτε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.κατοχος και γω του ρολογιου απο χθες το πρωι.πολυ ωραιο κατασκευαστικα με πολλες λειτουργιες αλλα και μια ερωτηση.το παρελαβα με 82 τοις 100 μπαταρια ατις 9.50 το πρωι.μεχρι τις 9 το βραδυ ειχε σβησει απο μπαταρια και για να φορτισει εκανε πανω απο 3 ωρες με τον φορτιστη του.  Ειναι λογικοι χρονοι;εχω σοκαριστε λιγο απο την μπαταρια....αν συνεχισει ετσι θα ειναι δυσκολη η συμβιωση μαζι του....σημερα,υστερα απο ουτε 8 ωρες που ειχε φορτισει πληρως εχει ηδη χασει ενα 10 τοις 100..απλα που κοιμηθηκα φορωντας το...ελπιζω να στρωσει αρκετα γιατι αλλιως...

manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το κάνει και σε εσάς ένα bug που βρήκα ή είναι μόνο σε μένα έχω στην δεξιά οθόνη κάποια πλακίδια αν βάλω ένα από μια εφαρμογή που δεν είναι της samsung πχ Google home και μετά πατήσω πάνω του παρατεταμένα και πατήσω επεξεργασία δεν κάνει τίποτα δεν προχωράει μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει?

Ευχαριστώ 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manaros19 said:

Καλημερα σε ολους.κατοχος και γω του ρολογιου απο χθες το πρωι.πολυ ωραιο κατασκευαστικα με πολλες λειτουργιες αλλα και μια ερωτηση.το παρελαβα με 82 τοις 100 μπαταρια ατις 9.50 το πρωι.μεχρι τις 9 το βραδυ ειχε σβησει απο μπαταρια και για να φορτισει εκανε πανω απο 3 ωρες με τον φορτιστη του.  Ειναι λογικοι χρονοι;εχω σοκαριστε λιγο απο την μπαταρια....αν συνεχισει ετσι θα ειναι δυσκολη η συμβιωση μαζι του....σημερα,υστερα απο ουτε 8 ωρες που ειχε φορτισει πληρως εχει ηδη χασει ενα 10 τοις 100..απλα που κοιμηθηκα φορωντας το...ελπιζω να στρωσει αρκετα γιατι αλλιως...

Και εμένα ήρθε με περίπου 83% μπαταρία αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μάλιστα χρησιμοποιώ τον φορτιστή απο το 4αρι και το φόρτισα 2 φορές απο 50 - 95% μεσά σε περίπου 1:30 ώρα αν δεν κάνω λάθος. Το βράδυ έχασε περίπου 7% απο τις 12 μέχρι τις 8 που ξύπνησα (βέβαια δεν έχω AOD και raise to wake ενεργοποιημένα ποτέ και σε κανενα ρολοι) 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, HexDec said:

Και εμένα ήρθε με περίπου 83% μπαταρία αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μάλιστα χρησιμοποιώ τον φορτιστή απο το 4αρι και το φόρτισα 2 φορές απο 50 - 95% μεσά σε περίπου 1:30 ώρα αν δεν κάνω λάθος. Το βράδυ έχασε περίπου 7% απο τις 12 μέχρι τις 8 που ξύπνησα (βέβαια δεν έχω AOD και raise to wake ενεργοποιημένα ποτέ και σε κανενα ρολοι) 

aod δεν εχω ουτε εγω.και η φορτιση ειναι τοοοοσο αργη;περιμενα σε καμια ωρα να φορτιζει,οχι 3,5  ωρες απο αδειο...ελπιζω να λυθουν τα θεματα με την κυκλοφορια των συσκευων στις 24 με update γιατι κατα τα αλλα ειναι φανταστικο..

manaros
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, manaros19 said:

aod δεν εχω ουτε εγω.και η φορτιση ειναι τοοοοσο αργη;περιμενα σε καμια ωρα να φορτιζει,οχι 3,5  ωρες απο αδειο...ελπιζω να λυθουν τα θεματα με την κυκλοφορια των συσκευων στις 24 με update γιατι κατα τα αλλα ειναι φανταστικο..

Δεν ξέρω, την φόρτιση την θεωρώ ικανοποιητική, βέβαια εγώ προτιμω κανονική φορτίση (και όχι γρήγορη) σε όλες τις συσκευές μου οπότε μάλλον έχω υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Από samsung ήρθε σε δύο μέρες. 

..με το καλό και σε όλους όσους τυχόν το περιμένουν. 

20240719_112504.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manaros19 said:

Καλημερα σε ολους.κατοχος και γω του ρολογιου απο χθες το πρωι.πολυ ωραιο κατασκευαστικα με πολλες λειτουργιες αλλα και μια ερωτηση.το παρελαβα με 82 τοις 100 μπαταρια ατις 9.50 το πρωι.μεχρι τις 9 το βραδυ ειχε σβησει απο μπαταρια και για να φορτισει εκανε πανω απο 3 ωρες με τον φορτιστη του.  Ειναι λογικοι χρονοι;εχω σοκαριστε λιγο απο την μπαταρια....αν συνεχισει ετσι θα ειναι δυσκολη η συμβιωση μαζι του....σημερα,υστερα απο ουτε 8 ωρες που ειχε φορτισει πληρως εχει ηδη χασει ενα 10 τοις 100..απλα που κοιμηθηκα φορωντας το...ελπιζω να στρωσει αρκετα γιατι αλλιως...

ως τωρα παει αρκετα καλυτερα απο μπαταρια απ οτι εχθες.βγηκε εχθες στις 12.30 το βραδυ και υστερα απο 13,5 ωρες ειναι στο 77 τοισ 100 η μπαταρια.πηρα μια ανασα...

και ενημερωτικα εκανα προπαραγγερλια 12\7 απο Πλαισιο,με ενημερωσαν οτι οι αποστολες ξεκινανε 17 του μηνα και 18 θα παραλαβω.ετσι κι εγινε.

manaros
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το εργαλείο... Πρωην κάτοχος galaxy watch 5 pro.. Πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο, λουρακι τέλεια εφαρμογή, γρήγορο, smooth, κλήσεις καθαρες με ενταση σε ακουν τέλεια, μπαταρία δεν μπορώ να πω θέλει λίγο χρονο να μάθει τα μοτιβα σου.. 

20240719_140808.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο Samsung members τα πλεονεκτήματα ανοίγουν αφού κλείσουν οι προπαρεγγελίες; Για την διαδικασία για το δωρεάν trail band. 

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...