Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Boot Loader: 08.A0.SW

Version:R4513_G_08.B7.ABR

Και ηχους απο καρτα παιζει και τα παντα κανει

Με το που το πηρα πηγα και εκανα αναβαθμηση στην μοτορολα

Τωρα που το λες κι οταν ταρακουνιεται καμια φωρα κανει restart.

Αν ειναι οι κραδασμοι τι κανουμε γι' αυτο;

 

Υπαρχει κανας οδηγος

(υπαρχει αλλα αντε βρες τον τςρα - λεμε εχς να ασχοληθω παρα πολυ καιρο)

Να φορτωσω κανα λογισμικο ολοκληρο απο την αρχη να τελειωνουμε? Το monsterpack που λες πχ;

 

Για το wind Plus:

Ο Browser του συνδεεται μια χαρα ομως εχει πολλους περιορισμους - εβαλα opera και δεν συνδεεται με τιποτα και οσο κι αν εχω ψαξει δεν εχω βρει καπoια ρυθμηση

(στο Κ750 πx μπορω να ρυθμησω ολλες οι java εφαρμογες να συνδεονται με το πριφιλ που οριζω εγω δλδ wind plus)

Το websessions ti einai???

 

Τωρα για την κοπελα μου απο το τιποτα κατι ειναι κι αυτο

ειναι φοιτητρια καταλαβαινεις - ουτε καν οτε δεν εχει (δεν ειπαμε να μπαινει και youtube)

To phone tools δεν βρηκε το κιν αλλα ισως και να φταιει η εκδοση θα ξαναδοκιμασω παντως γινεται να συνδεθει με GPRS ετσι;

 

πΑΝΤΩς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ego telika katafera kai exo internet sto v360 mou me to wind plus!

kai sto opera kai se alles java efargmoges opos mig,ebuddy,sHmessenger ktl!

 

@radical239

apla pane stis web sindeseis!

kai valta opos sta dixno parakato :

 

Όνομα: WIND GPRS

Αρχ.Σελίδα:

http://wapportal.tim.com.gr

Tύπος Υπηρεσίας 1 : http

Proxy 1: 192.168.200.10

Θύρα WAP 1: 9401

Domain 1:

Tύπος Υπηρεσίας 2 : http

Proxy 2:

Θύρα WAP 2: 9401

Domain2:

DNS1:

DNS2:

Λήξη χρόνου: 1 λεπτό

CSD No.1:

Όνομα χρήστη 1:

Κωδικός 1:

Ταχύτητα (Bps) 1: 9600

Τύπος γραμμής 1: ISDN

CSD No2:

Όνομα χρήστη 2:

Κωδικός 2:

Ταχύτητα (Bps) 2: 9600

Τύπος γραμμής 2: modem

GPRS APN: gwap.b-online.gr

Όνομα χρήστη : wap

Κωδικός : wap

 

pistevo na piasei kai sesena!

 

oso gia ta ipolipa...exeis kalo bootloader & version!

xtipato mia anavathmisi...den xaneis tpt...mporei na se voithisei !

isa isa tha ginei akoma kalitero na lithoun kai ta provlimata pou exeis!

Link to comment
Share on other sites

file NIKOSKURT s'eyxaristw poly paw na valw monades twra na to dokimasw!

To HTTP poy evales stis ry8mhseis mou fenetai poly sosto! Den to eixa skeftei...

 

Anava8mish pws 8a kanw? Epsaksa edw alla den katalava poion odhgo na akolou8hsw...

As mou pei kapoios please! Einai krima na to parathsw to kinitaki....

Link to comment
Share on other sites

1ον)Εγκαθιστείς τους drivers αν δεν το έχεις ήδη κάνει

 

Motorola USB Driver v3.3.0 for Windows (32-bit) ή

Motorola USB Driver v3.3.0 for Windows (64-bit)

 

2ον)Επειδή με το flasharisma χάνεις οτιδήποτε δεδομένα υπάρχουν στην μνήμη του κινητού μπορεί να θελήσεις να κάνεις backup πρώτα (χρησιμοποιώντας m phone tools)

 

3ον)Κατεβάζεις και εγκαθιστείς το RSD Lite

http://files.filefront.com/RSD_LITE_3_0rar/;6227050;;/fileinfo.html

 

4ον)Επιλέγεις είτε κάποιο stock firmware (ABR ή ACR) είτε κάποιο modded monsterpack.Δες τι σου αρέσει και συνεχίζουμε μετά

http://perisdr.googlepages.com/firmwares

http://yuetblog.blogspot.com/2006/10/yuetmod-mps-for-v360l7.html

 

Αφού επιλέξεις τι θα περάσεις μετά τα άλλα είναι ψύλλου πήδημα.

 

Όοσο για τους κραδασμούς δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Απλά μην το κραδάζεις :lol: Εγώ αναγκαζόμουν και έκλεινα το καπάκι πολύ μαλακά για να μην μου κάνει restart

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw REY

(sou eimai ypoxreos - ki apo prohgoymenes apanthseis sto thread)

 

8a to koitaksw ligo molis vrw xrono to SK kai 8a sou pw.

(ayta ta firmwares pantws apo oti eida den epanaferontai swsta?)

Einai kapoio apo ayta pou 8a mou protines?

To backup apo to phone tools einai gia ta panta h mono gia ton katalogo kai hmerologio?

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw REY

(sou eimai ypoxreos - ki apo prohgoymenes apanthseis sto thread)

 

8a to koitaksw ligo molis vrw xrono to SK kai 8a sou pw.

(ayta ta firmwares pantws apo oti eida den epanaferontai swsta?)

Einai kapoio apo ayta pou 8a mou protines?

To backup apo to phone tools einai gia ta panta h mono gia ton katalogo kai hmerologio?

 

ειναι για τις επαφες και για το ημερολογιο οπως ειπες.... δεν αξιζει να κανεις αλλες ενεργιες απ'αυτο...

μπορει να αντικατασταθει στην θεση του to leadergl (10.8 version), οπου μπορει να κανει πολλα πραγματα...

απο το phone tools, μονο τα παραπανω.... τα αλλα γινονται με διαφορετικα προγραμματα, που κανουν και περισσοτερα...:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw REY

(sou eimai ypoxreos - ki apo prohgoymenes apanthseis sto thread)

 

8a to koitaksw ligo molis vrw xrono to SK kai 8a sou pw.

(ayta ta firmwares pantws apo oti eida den epanaferontai swsta?)

Einai kapoio apo ayta pou 8a mou protines?

To backup apo to phone tools einai gia ta panta h mono gia ton katalogo kai hmerologio?

Ναι με mpt σώζεις κατάλογο και ημερολόγιο.Τώρα αν έχεις τίποτα ήχους/εικόνες στη μνήμη του κινητού μπορείς να τις μεταφέρεις στο pc με το multimedia studio του mpt.Αν θες μπορείς να περάσεις και τα μηνύματα στο pc αλλά μετά δεν μπορείς να περάσεις πίσω στο κινητό.

 

Τώρα τι να σου προτείνω..Εξαρτάται από τι σκοπεύεις να κάνεις με το κινητό. πχ το Blackout Menace τώρα είναι μάλλον το πληρέστερο mp που υπάρχει.Εγώ όμως δεν θα το έβαζα γιατί έχει πολλά πράγματα που εμένα δεν μου αρέσουν και με αφήνουν αδιάφορο.Ή αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου να moddareis το κινητό περνάς ένα από τα stock firmwares που σου είπα και το κινητό θα είναι ακριβώς όπως το έχεις τώρα.

 

Όλα είναι θέμα προτιμήσεων αναγκών.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

NIKOSKURT

oi ry8mhseis douleyoun apsoga egw kai h kopela mou se eyxaristoume poly.

 

Gia na doume argotera an 8a mporesw na syndesw kai to pc me wind plus....

 

REY twra gia flesharisma 8a to koitaksw molis vrw xrono pantws ksevidwsa to kin (afou den einai se eggyhsh pleon )kai to ka8arisa ligaki apo mesa kai apo tote restarts den eixa opote kati prepei na paizei me skonh.....

Link to comment
Share on other sites

ωραιο δειχνει... για να μπορεσω να το βαλω χρειαζεται και να το βλεπω ομως...:mad:

απο τοτε με την οθονη... μ χει σπασει, και εχω ενα v360 στο ραφι!! ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω μια οθονη για v360, και ποσο εχει...?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ωραιο δειχνει... για να μπορεσω να το βαλω χρειαζεται και να το βλεπω ομως...:mad:

απο τοτε με την οθονη... μ χει σπασει, και εχω ενα v360 στο ραφι!! ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω μια οθονη για v360, και ποσο εχει...?

 

Καλύτερα να πάρεις καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις καινούργιο.

 

ειμαι βολεμενος με το ν3χ! δεν αγοραζω αλλο κινητο!

για service θελουνε 125 ευρω!! δεν τα δινω γτ το κινητο κανει 115!! ελεος!!

θελω να μαθω που μπορω να βρω μια, και να την βαλω εγω στο κινητο!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησες και πιο παλιά και σου είπα:Από εξωτερικό

 

Τράβα ebay και κάνα search για v360 lcd

ή στο goolge για v360 spare parts / screen κλπ

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησες και πιο παλιά και σου είπα:Από εξωτερικό

 

Τράβα ebay και κάνα search για v360 lcd

ή στο goolge για v360 spare parts / screen κλπ

 

ναι ρε συ rey, αλλα ποσο σιγουρο ειναι οτι θα ειναι καλη αυτη?στο ebay, ειναι πολλα τα αοποια ειναι σκαρτα! και δεν ξερω πως να παραγγειλλω, και που θα μου το φερουν (το προϊον) και και και....

καπου, εδω?ελλαδα?εστω σε κανα γερμανο...

το ebay, δεν ειναι και η καλυτερη μορφη αγορας... και πρωπαντων, δεν ξερεις τι θα αγορασεις...

αλλοι λενε θετικα αλλοι αρνητικα...:(:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

yparxei kanena manual gia episkeyh toy sygkekrimenoy modeloy me texnika meroi kai alla?

Κάτι τέτοιο?

 

Motorola V360 Service Manual Level 1 and 2

Motorola V360 Service Manual Level 3

 

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ύστερα από search που έκανα δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε ρωτάω μπας και το ξέρει κάποιος.

Θέλω να πάρω bluetooth handsfree για το V360 μου.

Έχω καταλήξει σε 4 επιλογές από γνωστό online κατάστημα όπου όμως δεν γράφει με ποια κινητά είναι συμβατό το καθένα.

Έχουμε λοιπόν ότι το V360 έχει v1.2 bluetooth ενώ τα 2 handsfree έχουν v2.0 ένα άλλο v2.0+DRM και το τελευταίο v1.1. Θα είναι συμβατό με όλα τα handsfree, με κάποια (ποια; ) ή με κανένα και θα μπλέξω με επιστροφή προιόντος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά γιατί δεν διαλέγεις ένα από αυτά τα 3?

http://www.motorola.com/consumer/v/index.jsp?vgnextoid=aff7594e31c2b010VgnVCM1000008206b00aRCRD&show=accessoryCategoryHome&sid=69531787c85c9010VgnVCM1000008206b00aRCRD&catName=Headsets

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά πήρα το H350 της Motorola από eshop με 28 ευρώ αν θυμαμαι καλά και είμαι ικανοποιημένος.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν το συνδέω στο κινητό τότε αυτομάτως όλοι οι ήχοι κλήσης και μηνυμάτων αλλάζουν σε έναν μονοτονο σπαστικό ήχο και ενώ πάω να τους ξαναριθμίσω και να βάλω τους ήχους κλησεων που είχα βλέπω ότι οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες, δηλαδή δεν έχουν αλλάξει. Προσπαθώ να βάλω έναν οποιοδήποτε άλλο ήχο αλλά πάντα καταλήγω να έχω τον ίδιο σπαστικό ήχο κλήσης!!!:dash::angry:

Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

διοτι εχουν περασει ολοι οι ηχοι σου στον υπολογιστη!! και ετσι εχει το κινητο τους ηχους του κινητου!! (κλασικους)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το H350 της Motorola από eshop με 28 ευρώ αν θυμαμαι καλά και είμαι ικανοποιημένος.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν το συνδέω στο κινητό τότε αυτομάτως όλοι οι ήχοι κλήσης και μηνυμάτων αλλάζουν σε έναν μονοτονο σπαστικό ήχο και ενώ πάω να τους ξαναριθμίσω και να βάλω τους ήχους κλησεων που είχα βλέπω ότι οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες, δηλαδή δεν έχουν αλλάξει. Προσπαθώ να βάλω έναν οποιοδήποτε άλλο ήχο αλλά πάντα καταλήγω να έχω τον ίδιο σπαστικό ήχο κλήσης!!!:dash::angry:

Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω;

Δεν μπορείς.Είναι λόγω του bluetooth.Όπως αν δεν το έχεις ήδη ανακαλύψει, δεν μπορείς να ακούσεις μουσική μέσω του bluetooth.Για αυτό και δεν μπορεί να παίξει ο ήχος κλήσης σου.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως αν δεν το έχεις ήδη ανακαλύψει, δεν μπορείς να ακούσεις μουσική μέσω του bluetooth.

Αυτό το ήξερα εδώ και καιρό, άλλωστε έχω τα ενσύρματα ακουστικά για αυτό το σκοπό. Απλά δεν ήξερα ότι ρυθμίζει μόνο του τον ήχο κλήσης επειδή δεν είναι συμβατό με αρχεία mp3.

Τελως πάντων ευχαριστώ για την ενημέρωση, απλά θα πρέπει να το συνηθίσω καθώς το bluetooth handsfree με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μόλις φόρτισα το 360 μου (εχω αλλάξει 3 συσκευες απο την τελευταια φορα ) ειναι φοβερο οτι αυτο το κινητάκι έχει ακομα κόσμο να φτιάχνει ΜΠ !!!!

 

Ερώτηση το RSD θα παίξει με vista .... σβvista ???

 

Υ.Γ. @REY respect ....για το site και για την αφωσίωσh :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...