Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντί να ασχολούμαστε με λεπτομέριες ας παντήσουμε στα βασικά!

 

Ενας που το έχει σε ΚΑΝΟΝΙΚΗ εκδοση (όχι Voda-Live) ας απαντήσει

 

--> Αναφορά μυνημάτων (SMS) έχει η κανονική εκδοση? Tα voda-live ΔΕΝ έχουν!! βεβαιωμένα :shock: το καταλαβαίνεται, και εσέις ασχολίστε αν η εξωτερική οθώνη έχει 1 ή 4 χρωμματα :mad: Περασαν τρείς σελίδες μέχρι να το αναφέρει κάποιος (θα έπρεπε να είναι στην πρώτη με κόκκινα γραμματα). Και δεν μιλάω για την γελέια ρύθμηση να πρέπει να ρυθμίσεις σε κάθε μυνημα ξεχωριστά, να σου στίλει ανφορά :chair: Standard αναφορά όπως όλαα τα κανονικά κινητά έχει??? (και πριν πείτε για πράσινα και κόκκινα σύμβολα στα σταλμένα (που γράφτηκε παραπάνω) δοκιμάστε το πρώτα για να αποφευγονται οι ανακρίβιες για ένα τόσο σωβαρό θέμα)

 

---> Συγχρονισμό στα τηλέφων κάνει (το μάθαμε αυτό από άτομο που το έχει σε LIVE). Τα SMS backup στο υπολογισ΄τη μπορούμε να τα πάρουμε, και με ελληνικά??

 

Αυτά για τώρα, και παρακαλώ για απαντησεις από κάποιον που το έχει το κινητό:superman: Το πόσα χρώμματα έχει η εξ. οθόνη είναι δευτερευον για εμένα

 

Ευχαριστώ πολυυυ :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

update

Χθές έπαιζα μεενα ν220 το οποίο ούτε αυτό έχει "μονιμη" αναφορά στα SMS. Για κάθε ένα πρέπει να το ζητάς.

Δια ταυτα είμαι 99% πεπισμένος ότι η Moto δεν έχει "μονιμη" αναφορα.

Επιβεβαιώνω ότι τα χρώματα και συμβολα στα σταλμένα είναι άσχετα με την αναφορά.

 

Μα καλά ολοι εσείς, και με το συμπαθιο δηλαδή, :happy: μάλλον όλα τα κινητά σας θα ήταν Moto για να σας φαίνεται φυσιολογική η "αναφορά μυνηματων" που προσφέρει η εταιρία. :lol:

 

Μάλλον άλλαξα γνώμμη, θα σκευτώ αν μπορώ να ανεχθώ ένα τόσο συμαντικό faul.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Όντος το voda δεν εχει αναφορα απο default (για το απλο δεν ξερω) , αλλα μπορεί να λυθεί πολύ απλα με ενα seem edit, το τηλ έχει αρκετά bugs και ενοχλιτικά πραγμματακια και ακομα περισσότερα στη voda live version το γεγονος όμως ότι μπορείς να βρείς απ'ιστευτο info στο net και ότι το "λειτουργικό" τις Motorola μπορεί να "hackευτεί" για εμένα ήταν μια αποκάλυψη ...για άλλους βέβαια μπορεί να είναι και ο λόγος για να το πετάξουν
Link to comment
Share on other sites

... αλλα μπορεί να λυθεί πολύ απλα με ενα seem edit...

Δε θυμαμαι ποτε να λυνοταν το προβλημα της μονιμης αναφορας μεσω Seem edit;)

Αλλα απ οτι διαβασα σε review αποφασισε επιτελους η ΜΟΤΟ να ενσωματωσει τη λειτουργια της μονιμης αναφορας στο ΝΕΟ v3x! Απλα να το επιβεβαιωσει καποιος που το πηρε ηδη κ να μας ενημερωσει :ninja:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά είναι θέμα συνήθειας, ή τέλος πάντων για κάποιους από μας μπορεί να είναι πολύ σημαντικό. Αν έχεις μάθει με άλλο κινητό και πας σε motorola, μπερδεύεσαι.

Μέχρι τώρα όλα τα ΜΟΤΟ δεν είχαν μόνιμη ενεργοποιημένη αναφορά. Μακάρι να αλλάξει αυτό και να έχει το V3x.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνιμη αναφορά δεν έχει κανένα Motorola. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Άπο πρώτο χέρι μπορώ να σου πω για τα v66, v66i, T720i, E365, E398, V360, V620. Και μιλάω πάντα για κανονικές εκδόσεις. Κάθε εταιρεία έχει τα δικά της κολλήματα. Η Motorola, εκτός των άλλων, έχει και αυτό. Προσωπικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος και δύσκολα θα αλλάξω εταιρεία. Για το 360 τι άλλο θέλεις να μάθεις; (Κανονική έκδοση)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντί να ασχολούμαστε με λεπτομέριες ας παντήσουμε στα βασικά!

 

Ενας που το έχει σε ΚΑΝΟΝΙΚΗ εκδοση (όχι Voda-Live) ας απαντήσει

 

--> Αναφορά μυνημάτων (SMS) έχει η κανονική εκδοση? Tα voda-live ΔΕΝ έχουν!! βεβαιωμένα :shock: το καταλαβαίνεται, και εσέις ασχολίστε αν η εξωτερική οθώνη έχει 1 ή 4 χρωμματα :mad: Περασαν τρείς σελίδες μέχρι να το αναφέρει κάποιος (θα έπρεπε να είναι στην πρώτη με κόκκινα γραμματα). Και δεν μιλάω για την γελέια ρύθμηση να πρέπει να ρυθμίσεις σε κάθε μυνημα ξεχωριστά, να σου στίλει ανφορά :chair: Standard αναφορά όπως όλαα τα κανονικά κινητά έχει??? (και πριν πείτε για πράσινα και κόκκινα σύμβολα στα σταλμένα (που γράφτηκε παραπάνω) δοκιμάστε το πρώτα για να αποφευγονται οι ανακρίβιες για ένα τόσο σωβαρό θέμα)

 

---> Συγχρονισμό στα τηλέφων κάνει (το μάθαμε αυτό από άτομο που το έχει σε LIVE). Τα SMS backup στο υπολογισ΄τη μπορούμε να τα πάρουμε, και με ελληνικά??

 

Αυτά για τώρα, και παρακαλώ για απαντησεις από κάποιον που το έχει το κινητό:superman: Το πόσα χρώμματα έχει η εξ. οθόνη είναι δευτερευον για εμένα

 

Ευχαριστώ πολυυυ :)

Ασχοληθήκαμε με την αναφορά εκτενέστατα. Διάβασε λίγες σελίδες πιο πισω και θα το δεις και μονος σου.:) Μάλιστα ένα παιδί είχε γράψει και για κάποιο τικ, το οποίο όμως δεν ισχυε.

Αφηρημένεεεεεεεεε:lol: :lol:

Εχεις απόλυτο δικιο: είναι πολυ εκνευριστική η παράλειψη κι έγώ τουλάχιστον που έχω το κινητό κάμποσο καιρό, δε θυμάμαι να τσεκάρω την αναφορά και καταλαβαίνεις...:mad:

Επίσης αν έχεις πρόβλημα μυωπίας, αστιγματισμου ή καποιο παρεμφερές (έχω βαρεθεί να το λέω) τσέκαρε τα γράμματα.

Επίσης, το organizer, δε σου δειχνει όλες τις καταχωρήσεις μαζί, αλλά, πρέπει να πας, μήνα μήνα για να βρεις αυτο που θες.

Εγώ δηλαδή που χρησιμοποιω το organizer κατά κόρον και βασίζομαι καθ' ολοκληρίαν πάνω του και όχι στην ελλατωματική μου μνήμη, έχω πρόβλημα.

Αυτά τα τρωτά εν ολίγοις.:)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

το πηρα και βλεπω οτι εχει καταπληκτικα δυνατο ηχο για κουδουνισμα

εξαιρετικα μικρους χαρακτιρες για φοντς

δεν ξερο πως βλεπεις το FIRMWARE VER.

H VDLIVE συσκευη μου δεν εχει μονιμη επιβεβαιωση αποστολης

δουλεψε αμεσως με απλο usb καλωδιο απο την videocam τισ sony εχω και φορτιζει

διαβασα στα forums για τα seems αλλα σιγουρα θα ηθελα ενα guide να μην κανω καμια xxxkia

και σιγουρες ξεκαθαρες απαντησεις

κατεβασα και ανεβασα video πηρα με το τηλεφωνο και ανεβασα foto poy otan htan megales apla δεν τισ δειχνει και θα ηθελα μα μαθω μεχρι πιο μεγεθος μπορει να δειξει καθως και ενα μπ3 192kbs που παιζει θαυμασια ολα στην καρτα

θελω και αν ξερει καποιοσ να απαντησει να κατεβασω τον τηλεφωνικο καταλογο μου εχω bacup απο csv oxygen kai handset manager

exo kai mobiledit 1,99

den exo motorola phone tools 3.x

alla θα ηθελα και υποδειξεις τι να χρησιμοποισω απο prg skins για bakup edit klp the works.

EYXARISTO gia ton xrono sas

den einai to section organomeno oso ta alla nokia siemens an kapoios kserei kai mporei na to αναλαβει για faq kai guides gia ta motorola.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθήκαμε με την αναφορά εκτενέστατα
Δεν ήσουν κατηγοριματικός :p και επιπλέον άλλοι αφήσαν υπονούμενα ότι δουλευει :wacko: (πιο να πιστεψεις). Επίσεις ενώ μιλάμε για δύο κινητά (με Live και ΧΩΡΙΣ) οι πιο πολλοί αναφερεστε στο δικό σας :mad: (χωρίς να διευκρινίζεται τι έχετε, το οποίο είναι κρίσιμο στοιχείο όταν μιλάμε για bugz). Οπως ξέρεται τα Live από τα κανονικά (αυτό ισχύει σε πολλές μάρκες δεν ξέρω για moto) μπορέι να έιναι η μέρα με την νύχτα :cold: . Θα έπρεπε να είναι διαφορετικά threads. .. Α και ευχαριστώ για το tip για organizer (άλλο πάλι αυτό $%^&^!)

Επίσης αν έχεις πρόβλημα μυωπίας, αστιγματισμου ή καποιο παρεμφερές (έχω βαρεθεί να το λέω) τσέκαρε τα γράμματα

:confused: Είμαι πολύ ανορθόγραφος όταν είμαι βιαστικός, αλλά εσύ τι εννωείς? :confused:

 

Φίλε μου μόνιμη αναφορά δεν έχει κανένα Motorola..

Το κατάλαβα! ;)

 

.. Κάθε εταιρεία έχει τα δικά της κολλήματα..

Συμφωνώ και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.. Αλλά ας μην συμπερένουμε ότι όλοι όσοι διαβάζουν ένα thread το γνωρίζουν. Εγώ προέρχομε από siemens (αψογα σε μενού και ευχριστία κινητά αλλά έχουν μινει πίσω σε δυνατότητες) και κάτι τέτοια τα θεωρώ απαράδεχτα.. Ας μας προειδοποιεί και εμάς κανένας πριν την πατήσουμε :elephant: :O

 

Τελικά SMS παίρνουμε back up με το software ή θα ξαναπάρω siemens Να περιμένω το S88? :whistle:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

keysmith σχετικα με τα γράμματα, δεν εννοω την ορθογραφία. Για το μεγεθος τους μιλάω. Αν για παράδειγμα έχεις καποιο (μικρό ή μεγάλο) πρόβλημα οράσεως, τα γράμματα είναι πολύ μικρά και δεν πολυφαίνονται. Πράγμα, που αν είχες (όπως εγω, ευτυχισμένοι καιροί :happy: ) siemens, έβαζες την κατάλληλη ρύθμιση κ διορθωνόταν. Εδώ, δε γίνεται. Μπορείς ομως να περάσεις skins, που βοηθάνε αρκετά στην ευκρινεια.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι να κανει με κεφαλαία όμως ελληνικά.

Μήνυμα>Νέο Μηνυμα Πατάει το ΄μεσαίο απο τα πάνω πλήκτρα (μενού μηνύματος). Επιλέγει "ρύθμιση εισαγωγής" Εδώ ρυθμίζεις την κυρια και τη δευτερεύουσα ρύθμιση πχ μπορείς να βάλεις σαν κύρια itap ελληνικά και σαν δευτερευουσα σκέτο έλληνικά.

Η φιλη σου ας βάλει Ελληνικά σαν κύρια.

Κοιταξε με το πληκτρο 0 μπορει να αλλαζει σε ΟΛΑ κεφαλαια, Το πρωτο κεφαλαιο η ολα μικρα πατψντας το διαδοχικα!!!Τωρα οσο για το πως θα το πραλαβαει ο αλλος μαλλον αυτο θα ειναι με ολα κεφαλαια μιας και ετσι τα μετατρεπει το κινητο οταν στελνει το μηνυμα ωστε να σταλουν 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα!!!!Βεβαια σε παλαιοτερα κινητα της μοτορολα θυμαμαι υπηρχε μια ρυθμιση να πειραζες το κινητο ωστε να στελνει unicode μικρα γραμματα αλλα στα νεα κινητα μαλλον δεν εχουν βρει ποια ακριβως διευθυνση πειραζεις στα seems ωστε να γινει αυτο!!!Τωρα αν υπαρχει καμια ρυθμιση,καθοτι δεν εχω το ιδιο το κινητο αυτο, θα πρεπει να ψαξει λιγο καλυτερα το κινητο αν και δεν το νομιζω μιας και ετσι δουλευουν ολα τα κινητα μοτορολα καιρο τωρα!!!:ninja:

 

Παιδιά έχω το κινητό στα χέρια μου και δοκίμασα ό,τι μου είπατε αλλά δεν βγήκε άκρη (garfield η κύρια ρύθμιση είναι στα ελληνικά, αλλά δεν είναι εκεί το prob). Καταρχάς να επαναπροσιορίσω το πρόβλημα γιατί έτσι όπως μου τα'λεγε τις προάλλες... :cool:

Το "πρόβλημα" είναι ότι όταν γράφεις μήνυμα στα ελληνικά (ή και στα αγγλικά) με μικρούς χαρακτηρές και πατήσεις να σβήσεις έναν χαρακτήρα, το πληκτρολόγιο γυρνάει σε κεφαλαία (δείχνει ABC πάνω) και πρέπει να πατήσω το 0, όπως λες Άγνωστε, για να γυρίσω πάλι σε μικρά. Δεν υπάρχει τρόπος να μην γυρνάει καν σε κεφαλαία;;;

 

Επίσης, κάντε έναν κόπο σας παρακαλώ. Γράψτε ένα μήνυμα με μικρά ελληνικά και απλά αποθηκεύστε το. Σας το κρατάει με μικρά; Γιατί εμένα μου τα γυρνάει σε κεφαλαία. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι αλήθεια και το θέμα είναι ότι το κάνει και σε άλλες συσκευές και μόνο στα ελληνικά.

Αν δοκιμάσεις να γράψεις σε άλλη γλώσσα κρατάει το μήνυμα στα μικρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα πως το ειχα γραψει, ναι οταν αποθηκευεις παντα τα κανει κεφαλαια!!Αλλα για το αλλο που λες δε μου γυρισε σε κεφαλαια οταν εσβηνα καποιο γραμμα...:ninja:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αλλα για το αλλο που λες δε μου γυρισε σε κεφαλαια οταν εσβηνα καποιο γραμμα...:ninja:

Ενδιαφέρον αυτό! Τι firmware έχεις;

Εγώ Έκδοση Software: R4513_G_08.B7.56R_A

Λίστα Γλωσσών: 0031

Έκδοση Flex: SE6148AXXG10BD

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάντε έναν κόπο σας παρακαλώ. Γράψτε ένα μήνυμα με μικρά ελληνικά και απλά αποθηκεύστε το. Σας το κρατάει με μικρά; Γιατί εμένα μου τα γυρνάει σε κεφαλαία.

 

Τα μικρά και καιφαλαία είναι γνωστό ζήτημα στα κινητά αλλά μπερδευουν το πολύ κόσμο. Είναι απόδειξη ότι ΕΥΤΥΧΩΣ δεν γράφει μηνυματα στα ελληνικά σε Unicode μορφή. ΔΕΝ (ΔΕΝ) υπάρχουν μικρά ελληνικά στα GSM κινητά κατά το αρχικό πρότυπο. Τα ελληνικά υποστιρίζονταν από το 92 μόνο τα καιφαλαία. Με αυτό τον τρόπο είχαμε 160 χαρ. ανά μηνυμα. Μετά ήρθαν τα UNICODE (πιο πολλά bit ανά γράμμα) για να υποστιριχθούν και άλλα αλφάβητα πλην του λατινικού. Με αυτό τον τρόπο (με unicode) μπορέις να έχει αρμένικα, ρώσικα, ευραικά και μικρά ελληνικά αλφάβητα ή/και συνδιασμό τους στο ίδιο SMS. Το κόστος είναι ότι στέλνεις 70 χαρ/SMS. Αυτό δεν πέρασε στην ελλάδα. Αρχικά κάποιες φίρμες γράφαν μόνο Unicode με αποτέλεσμα να στέλνουν μεν μικρά γράμματα στον άλλο αλλά να χρεόνονται ένα SMS κάθε 70 χαρ (ήθελε 2 περίπου για τα πιο πολλά SMS που αν δεν είχαμε τα unicode Θα ήταν ένα SMS).

 

Πολλές φίρμες (όπως NOKIA) ενώ αρχικά εσύ βλέπεις ότι γράφεις μικρά (unicode) τελικά πριν στίλουν το μηνυμα το μετατρέπουν σε καιφαλαία (NON-unicode) και το στέλνουν. Ο άλλος το λαμβάνει σε καιφαλαία (μην μου πέιτε ότι δεν το έχεται προσέξει? :O ) Αν δείτε τα λειφθέντα σας θα διαπιστόσεται ότι από πολύ λίγους λαμβάνεται SMS με μικρά ελληνικά (κάποιους με παλιά samsung, κακορυθμισμένα NOKIA ή Erricson κτλ)

 

Ευτυχώς το κάνει αυτό η MOTO, γιατί αλλοιώς θα είχαμε διπλή χρέωση. Το ζήτημα έιναι μήπως όταν χρησιμοποιείς T9 (ή όπως το λέει το δικό της) αυτό μπερδευται και τελικά στέλνει σε Unicode? Αυτό συνέβαινε σε κάτι samsung. Ο μόνος τροπος να στέιλεις 160 χαρ SMS στα ελληνικά ήταν να ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις το T9. Έτσι ο κωσμος ΔΕΝ χρησιμοποιούσε Τ9.

Εδώ τη αλήθεια γίνεται με το T9?

 

παρε siemens

Μακάρι να είχε κάποιο αξιόλογο (τεχνολογικά) σπαστό. Εχει μίνει πίσω. Το αντίστοιχο (σε χρηματα) CFX75 δεν συγκρίνεται με το 360 (δεν έχει BT, Κάρτα, καλή οθόνη, αυτονομία). Αν είχε καλό μοντέλο... δεν θα το σκευτόμουν πολύ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ευτυχές στην υπόθεση δεν καταλαβαίνω που βρίσκεις. :O

Αν ο χρήστης θέλει να γράφει σε unicode και να χρεώνεται ανά 70 chars, είναι δική του απόφαση και θα έπρεπε να υπάρχει σαν επιλογή.

Πολλά κινητά το υποστηρίζουν και αφού το υποστηρίζουν και τα ελληνικά δίκτυα, το βλέπω ως έλλειψη.

Από Nokia 3100 που έχω δοκιμάσει λαμβάνω κανονικά μικρά ελληνικά, το ίδιο και από το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο χρήστης θέλει να γράφει σε unicode και να χρεώνεται ανά 70 chars, είναι δική του απόφαση και θα έπρεπε να υπάρχει σαν επιλογή.

Συμφωνώ. Οταν μπορέις να το επιλέξεις είναι ακόμα καλύτερο. Δεν συμφωνώ όταν εξ ορισμού (by deafult) τα κινητά έρχονται ρυθμισμένα σε Unicode οπότε ο πολίς κόσμος (που δεν ξέρει λεπτομέριες και δεν την ψάχνει) χρεόνεται παραπάνω ανά SMS (2 SMS αντί 1 τις πιο πολλές φορές). Επίσεις ΔΕΝ συμφωνώ όταν έρχονται με δυνατόtητα ΜΟΝΟ Unicode. :whip: Το ευτύχημα για να απαντήσω είναι ότι τουλάχιστον το MOTOROLA δεν είναι σε αυτή την κατηγορία.

 

Γιατί δεν πιστευω να πιστευει κανείς ότι οι πιο πολλοι "επιθυμούν" να στέλνουν με μικρά ακόμα και αν χρεόνονται 2SMS αντί 1? :confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αφου ελαχιστοι θα προτιμουσαν να στειλουν 2 σμς μεσω Unicode δεν το θεωρησαν σκοπιμο να βαλουν επιλογη! Βεβαια για οσους ψαχνονται αγρια υπαρχει σιγουρα η επιλογη αυτη μεσα στα seems!!Ε αν την εχει βρει καποιος και το εχει ποσταρει σε καποιο σαιτ τοτε μπορειτε να βαλετε Unicode απο κει αν πειραξετε το κινητο με καλωδιο!!!Αυτο το ειχανε βρει αν θυμαμαι καλα σε v600 και οχι στα μετεπειτα κινητα....Εγω οταν πειραζα τα κινητα ΜΟΤΟ μου δεν ασχοληθηκα με αυτη την επιθλογη δυστυχως!!!:this:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα !

Έψαξα όλες τις σελίδες , και τελικά δεν κατάλαβα αν υπάρχει πρόγραμμα επικοινωνίας του τηλεφώνου με το PC η όχι (αν υπάρχει, που μπορούμε να το βρούμε και να το κατεβάσουμε ?). Υπάρχουν κάπου παιχνίδια ή άλλες εφαρμογές που μπορούμε να του φορτώσουμε ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Είμαι καινούριος χρήστης του v360 και διαβάζοντας τα προηγούμενα έχω να πω τα εξής:

Για τα στερεοφωνικά ακουστικά υπάρχουν, αλλά μάλλον όχι τόσο διαδεδομένα. Στο γερμανό της γειτονιάς μου δεν τα είχε, αλλά αν δεις ένα χαρτί που έχει το κουτί του κινητού με τις διευθύνσεις και τα τηλέφωνα του service μπορείς να πάρεις τηλ ένα της περιοχής σου και να μάθεις αν έχουν διαθέσιμα (πουλάνε και αξεσουάρ εκτός από το service). Εγώ τα αγόρασα με 15 Ε και από άποψη στερεοφωνικής είναι καλά, άκουσα τον ήχο "φωτιά" και έμεινα ευχαριστημένος (mp3 δεν μπορώ να παίξω ακόμα δεν έχω usb καλώδιο).

Για τις τιμές της transflash στο γερμανό τις έχει 33 Ε την 256μ και 55 την 512μ. Πιο φθηνά δεν ξέρω. Στο service που ρώτησα τα έχουν 15 ευρώ ακριβότερα γιατί είναι αυθεντικά!

Για το τέλος φόρτισης την πρώτη φορά που το φόρτιζα κλειστό εμφανιζόταν κανονικά στην εξωτερική οθόνη. Τη δεύτερη φορά που το φόρτιζα ανοιχτό δεν είχε ένδειξη εκτός από τη μπαταρία που αναβόσβηνε. Στην εσωτερική οθόνη όμως πάνω αριστερά, κάτω από την ένδειξη του σήματος, έλεγε ότι φόρτιζε και, όταν τελείωσε, έλεγε "τέλος φόρτισης".

Για τα μικρά γράμματα είχα και εγώ πρόβλημα στην αρχή, όποτε πατούσα del μου το άλλαζε. Έβαλα πρωτεύον το iTAP ελληνικά, πάτησα το 0 και δούλεψε κανονικά. Δοκίμασε να βάλεις το Abc. Αν πάλι το κάνει άστο με αυτές τις ρυθμίσεις, ίσως θέλει λίγο χρόνο. Έχω την εντύπωση ότι και σε εμένα άργησε λίγο να "τα κάψει"!

Και τώρα μια παρατήρηση που μου κάνει εντύπωση πώς δεν αναφέρθηκε ως παράπονο. Όταν το bt είναι ενεργοποιημένο και το ακουστικό είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν παίζει παρά μόνο τους 3-4 πρώτους ήχους κουδουνίσματος (τα κλασσικά ντριν!). Ούτε το mp3 player παίζει. Για αυτό κρατάω το ακουστικό αποσυνδεδεμένο και την τροφοδοσία ανοιχτή και για να απαντήσω πατάω 2-3 φορές το ακουστικό, πρώτα για να συνδεθεί και μετά για να απαντήσει. Όταν τελειώσει η κλήση αποσυνδέω πάλι το ακουστικό για να επανέλθουν οι ήχοι. Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι έτσι είναι το κινητό. Δηλαδή δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης mp3 όταν χρησιμοποιώ ακουστικό bt; Μου κάνει εντύπωση. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για το θέμα, please ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τα εξης 3 πραγματα για το κινητο απο καταστημα της Μοτορολα: usb cable, handsfree & radio (2 in 1) και μια κάρτα μνήμης 512MB. Αυτο που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι γιατί στο κατάστημα της Μοτορολα τα έχουν όλα τόσο ακριβά. Την κάρτα μνήμης για παράδειγμα την είχαν 70 ευρώ. Και όταν είδε ότι ψιλοστράβωσα απο 70 μου την άφησε και καλά 50 ευρώ. Όσο για το ραδιοφωνάκι, μην το πάρει κανείς, γιατί θα το μετανιώσει.

 

Υ.Γ. Μου τη δίνει που ενώ έχω ένα σωρό mp3 στο κινητό, δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ως ήχους κλήσης. Κάτι πρέπει να γίνει μ'αυτο. Τελικά μου φαίνεται ότι το Nokia 7610 που είχα, ήταν πολύ καλύτερο.:(

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα που παρατήρησα πριν λίγες μέρες...Ήθελα να στείλω ένα βιντεάκι με mms και δεν το εστελνε με τπτ. Μόνο εικόνες στέλνει. Είναι και κάποιος άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...