Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανείς τι είναι η Εκκαθάριση και Αυτόματη εκκαθάριση που είναι στο μενού των μηνυμάτων;!; Έψαξα το manual, κατέβασα ακόμα και το αγγλικό από το site της Motorola, αλλά δεν βρήκα να αναφέρεται πουθενά.

Η εκκαθάριση είναι διαγραφή.Αν πας στα εξερχόμενα και πατήσεις εκκαθάριση θα σου πει διαγραφή όλως των εξερχομένων?Η αυτόματη όπως λέει και το όνομα θα περίμενες να διαγράφει από μόνη της κάποια μηνύματα έπειτα από μερικές μέρες (εσύ το ρυθμίζεις).Ωστόσο την αυτόματη εκκαθάριση δεν έχω καταφέρει να την χρησιμοποιήσω και μάλιστα φοβάμαι να την χρησιμοποιήσω μπας και μου διαγράψει μηνύματα που θέλω να κρατήσω.Αυτόματη εκκαθάριση θα ήταν καλή για τα εξερχόμενα αλλά είναι δυσνόητη λειτουργία..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia thelw voitheia!!! Exw kalwdio usb pou sundew to motorola v360 me to pc

Exw steilei kanonika paixnidia kai douleuoun alla den mporw na steilw screensavers kai themes! Gnwrizw oti xreiazetai kapoio programma, katevasa to P2K tools alla den vriskei tin siskeui. Mipws xreiazomai drivers?? To kalwdio to eixa apo tin psifiaki mixani mou kai den exw cd gia na valw drivers. An mporei kapoios na me voitheisei... epsaksa oles tis selides alla mperdeutika perissotero... gi'auto an ginetai na ta grapsei kapoios ola mazi gia na min psaxnoun oloi kai tis 26 selides....

Episis thelw kapoio site gia java games, screensavers kai themes...

euxaristw.... :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw voitheia!!! Exw kalwdio usb pou sundew to motorola v360 me to pc

Exw steilei kanonika paixnidia kai douleuoun alla den mporw na steilw screensavers kai themes! Gnwrizw oti xreiazetai kapoio programma, katevasa to P2K tools alla den vriskei tin siskeui. Mipws xreiazomai drivers?? To kalwdio to eixa apo tin psifiaki mixani mou kai den exw cd gia na valw drivers. An mporei kapoios na me voitheisei... epsaksa oles tis selides alla mperdeutika perissotero... gi'auto an ginetai na ta grapsei kapoios ola mazi gia na min psaxnoun oloi kai tis 26 selides....

Episis thelw kapoio site gia java games, screensavers kai themes...

euxaristw.... :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Να οι drivers

http://rapidshare.de/files/29492183/drivers.zip.html

Τα υπόλοιπα πρέπει να κάνεις search στο internet και αν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις κάτι.Αν έχεις limewire κάνε search για πχ Prince of Persia και όλο και κάποιο jar θα σου βγάλει.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό και τρέχεις το p2k.Λογικά τα windows θα σου βγάλουν μήνυμα "Νέο υλικό βρέθηκε".Εσύ απλά λες στα windows να κάνουν αναζήτηση των drivers μέσα στον φάκελο drivers.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

H διαδικασία επαναλαμβάνεται 3 ή 4 φορές και κάθε φορά θα σου ζητησει σε κάποια φάση να επιλέξεις το αρχείο με τους drivers. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία θα σου βγάλει ένδειξη στην οθόνη ότι το υλικό εγκαταστάθηκε σωστά και είναι έτοιμο προς χρήση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den mporw na ta perasw giati kathe fora pou mou leei entopistike neo iliko to egkatastei mono tou kai den mporw na valw ta drivers pou mou dwsate. Ti a kanw?

Δεν το θυμάμαι απέξω το μήνυμα αλλά όταν εμφανίζεται το παράθυρο που λέει εντοπίστηκε νέο υλικό σου δίνει δύο επιλογές:

1)Να κάνουν τα windows αυτόματη αναζήτηση για τα drivers

2)Επιλέξτε μια θέση για αναζήτηση

 

Επιλέγεις το 2ο πατάς επόμενο και μετά έχει κουμπί browse.Επιλέγεις τον φάκελο "drivers" και είσαι ok

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

to katefera ta evala ta drivers alla to P2K den douleuei...

Oute to Motorola Phone Tools douleuei....

Ti na kanw???? Exw perasei drivers se 3 diaforetikes usb thires........ HELP!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το συνδέεις σαν δεδομένα fax? (Ρυθμίσεις>Σύνδεση>Ρυθμίσεις USb)

Το να μην σου δουλέουν τα Motorola Phone Tools είναι λογικό γιατί ακόμα και η version 4 δεν αναγνωρίζει το κινητό αν δεν κάνεις update.Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να σου βγάλει πρόβλημα με το P2K.Αν όλα αποτύχουν προτείνω να συνδέσεις το κινητό και να πας στις ιδιότητες του υπολογιστή και μετά στη διαχείριση συσκευών.Μετά βρες οποιαδήποτε συσκευή μπορεί να έχει σχέση με το κινητό και κάνε κατάργηση.Εννοώ και κάτι άλλα όπως Motorola Interface.Όλα κατάργησε τα και μετά ξαναπροσπάθησε από την αρχή.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Εγώ δε θυμάμαι να είχε κάποιο πρόβλημα το MPT 4. Το βρήκε το τηλέφωνο και το σετάρισε μια χαρά, χωρίς να βάλω εξτρά drivers.

 

@thanasis00: Ποια έκδοση του MPT 4 έχεις; 4.0.4b Deluxe και πάνω, ή παλιότερη;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε να βρείτε το RSD Lite 2.8..

μολις το εγκατεστησα, λειτουργουν ολα τα p2k χωρίς προβλημα!!

 

επισης για το ΜΡΤ, χρησιμοποιείστε το DriverTool πρώτα, το οποίο θα καθαρίσει ό,τι προηγούμενους drivers έχετε...:!:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα καλά τί γίνεται με τις αναφορές παράδοσεις στις vodafone live συσκευές...

1)Είναι εύκολο να με βοηθήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα?

 

2)Και κάτι άλλο...,μπορώ να χρησιμοποιήσω mp3 ως ήχο ειδοποίησης για τα μηνύματα?

 

3)Στερεοφωνικό Hands Free μπορώ τελικά να βρώ εύκολα για το συγκεκριμένο κινητό?

 

4)Σε ποια χρώματα μπορώ να το βρώ στα ελληνικά καταστήματα? Ρωτάω απλά γιατί σε ξένες ιστοσελίδες το έχω δει και σε ασημί και σε μπλε σκουρο... τι ακριβώς γίνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα καλά τί γίνεται με τις αναφορές παράδοσεις στις vodafone live συσκευές...

1)Είναι εύκολο να με βοηθήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα?

Λογικά θα είναι το ίδιο και με τις μη-Vodafone συσκευές, δηλαδή πρέπει πριν από κάθε αποστολή μηνύματος να ρυμίσεις να σου έρθει αναφορά (σπαστικό, αλλά το συνηθίζεις).

 

2)Και κάτι άλλο...,μπορώ να χρησιμοποιήσω mp3 ως ήχο ειδοποίησης για τα μηνύματα?

Ναι, εφόσον τον αντιγράψεις στη μνήμη του τηλεφώνου. Αν και κάποιοι αναφέρουν ότι υπό συνθήκες γίνεται απευθείας από την κάρτα μνήμης.

 

Για τα άλλα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

4)Σε ποια χρώματα μπορώ να το βρώ στα ελληνικά καταστήματα? Ρωτάω απλά γιατί σε ξένες ιστοσελίδες το έχω δει και σε ασημί και σε μπλε σκουρο... τι ακριβώς γίνεται?

Το μπλε αφορά μονο τις vodafone συσκευές, το ασημί όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λίγο ακόμα βοήθεια please!

 

Το αγόρασα σήμερα τελικά, vodafone live σε μαύρο χρώμα, είναι υπέροχο!

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω μέχρι στιγμής είναι οτί δεν μπορώ να μεταφέρω μέσω bluetooth τις φωτό που έχω από το παλιό μου sony ericsson στο V360.. Ενώ συνδέεται κανονικά και γράφει "εισερχόμενη μεταφορά" μετά δεν συνεχίζει.. σταματάει εκεί! Μήπως μεταφορά εικόνων μπορεί να γίνει μόνο μέσω usb ή απλά δεν είναι αρκετά καλή η συνδεσιμότητα? Δεν ξέρω τί άλλο να υποθέσω.... Θέμα μνήμης δεν υπάρχει αφού έχει μέσα 64mb από την κάρτα μνήμης, οπότε τί γίνεται?

 

Με τα mp3 ωστόσο δεν αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα καθώς αποθηκεύονται κανονικά στην κάρτα μνήμης..

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Ευχαριστώ για τις προηγουμενες απαντήσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τα mp3 ωστόσο δεν αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα καθώς αποθηκεύονται κανονικά στην κάρτα μνήμης..

Μήπως τα mp3 γεμίσανε την κάρτα; 64 ΜΒ δεν είναι και πολλά, αν το κινητό το χρησιμοποιείς και ως mp3 player. Μπες π.χ. στο μενού των ήχων, πάτα το κουμπάκι του μενού (με τις παυλίτσες) και πήγαινε στην τελευταία επιλογή να δεις τον ελεύθερο χώρο.

 

Αν κατάφερες να μεταφέρεις mp3, σημαίνει ότι το bluetooth λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Για να επιλέξετε ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης, θα πρέπει να κάνετε αναβάθμιση του λογισμικού του κινητού. Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R4513_G_08.B7.ABR SE6148AXXG1132
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης έχει γύρω στα 40mb ελεύθερο χώρο,δεν την έχω φορτώσει με mp3.. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεί να πάρει φωτογραφίες μεγέθους λίγων kb μέσω bluetooth...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης έχει γύρω στα 40mb ελεύθερο χώρο,δεν την έχω φορτώσει με mp3.. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεί να πάρει φωτογραφίες μεγέθους λίγων kb μέσω bluetooth...

Εγώ όταν είχα βάλει την κάρτα στο κινητό για την πρώτη φορά είχα πρόβλημα. (δεν μου εμφάνιζε μικρογραφίες στις φωτογραφίες και δεν μπορούσα να αλλάζω φακέλους με * ή #) Μόλις έκανα ένα format λύθηκαν όλα τα προβλήματα.Αν όλα αποτύχουν προτείνω να δοκιμάσεις να κάνεις format στην κάρτα.Αν και νομίζω ότι πρέπει να έχει πρόβλημα το bluetooth.Έχεις bluetooth στο pc ή μέσω από άλλο κινητό στέλνεις ότι θες?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

μακριά απο vodafone live συσκευές...

πιθανόν αυτό να είναι το πρόβλημα...!!

 

κλειδώνουν πολλές λειτουργίες απο τη vodafone :mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

μακριά απο vodafone live συσκευές...

πιθανόν αυτό να είναι το πρόβλημα...!!

 

κλειδώνουν πολλές λειτουργίες απο τη vodafone :mad:

Χμμμ... Παίζει να είναι κι αυτό... Αλλά γιατί να μπορεί να μεταφέρει mp3 και όχι φωτό; Εκτός αν οι φωτό είναι copyrighted από τη Vodafone. Θυμάμαι ένα περιστατικό που ένας φίλος μου δεν μπορούσε να μου στείλει κάτι φωτό που προϋπήρχαν στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...