Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia sas paidia!!!

8a ei8ela tin voi8ia sas se oti afora tin anava8misi tou kinitou diladi an iparxei manual me ton tropo pou ginete kai dief8inseis apo opou 8a vro ta sxetika programata opos kai to sxetiko arxeio gia tin anava8misi tou. efxaristo ek ton proteron :)

 

 

Εκτός από οδηγίες (γιατί είναι πανέυκολο το πρόγραμμα), όλα τα άλλα υπάρχουν. Αν ψάξεις πιο πάνω, θα δεις ότι το έχουμε ξαναναλύσει το θέμα. Αν δεις ότι δεν τα καταφέρνεις, στείλε μου ΡΜ και θα σου τα πω όσο πιο αναλυτικά μπορώ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia extes pira to handsfree fm100 alla otan paizei to mp3 player akougetai mono to ena akoustiko, opws akrivws otan leitourgei to handsfree.

 

Einai fusiologiko i exei kanena provlima an kai otan akouw radio leitourgoun kai ta duo akoustika.

 

Please help giati 'klaiw' ta leftakia mou.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia extes pira to handsfree fm100 alla otan paizei to mp3 player akougetai mono to ena akoustiko, opws akrivws otan leitourgei to handsfree.

 

Einai fusiologiko i exei kanena provlima an kai otan akouw radio leitourgoun kai ta duo akoustika.

 

Please help giati 'klaiw' ta leftakia mou.

 

Μάλλον εγώ πρέπει να κλαίω τα λεφτά μου, γιατί και το ραδιόφωνο ακούγεται από το ένα ακουστικό. :p Μην ανησυχείς, όλα έτσι είναι. Αν διαβάσεις πιο πάνω, θα δεις ότι και άλλοι έψαχναν ανταπτοράκια για να βάλουν κανονικά ακουστικά ώστε να ακούνε μουσική και από τα δύο ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....εχω το Motorola V360...μπορει καποιος να με δωσει

καποιο link να κατεβασω το προγραμμα που κανω διαχειρηση το κινητο απο τον Η\Υ..? εχω cable usb

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Γνωριζει κανεις πως μπορω να ξεκλειδωσω το ν360; Το αγορασα απο vodafone UK αλλα δεν δουλευει σε vodafone GR. Μου ζηταει subsidy code...
Link to comment
Share on other sites

tha mporousa na eixa k egw file to link me to en logo programmataki???

THANKS:!:

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Paidia help!Exw to v360 edw kai ena mhna kai exw parathrhsei oti to shma einai poly as8enes (me thn idia etairia kai sto idio shmeio alla kinhta exoun full ki egw exw 1-2 bares) kai oti poly dyskola 8a steilei mhnyma h 8a kanei klhsh otan den exei panw apo 3 bares.Exete dei kati tetoio h na tous to paw pisw?
Link to comment
Share on other sites

Paidia help!Exw to v360 edw kai ena mhna kai exw parathrhsei oti to shma einai poly as8enes (me thn idia etairia kai sto idio shmeio alla kinhta exoun full ki egw exw 1-2 bares) kai oti poly dyskola 8a steilei mhnyma h 8a kanei klhsh otan den exei panw apo 3 bares.Exete dei kati tetoio h na tous to paw pisw?

Αυτό σου συμβαίνει μόνο στο συγκεκριμένο σημείο, ή και αλλού; Υποθέτω ότι τα άλλα κινητά δεν είναι όλα V360, το οποίο μπορεί να σημαίνει ότι: Όταν εσύ έχεις σήμα π.χ. 60-70%, δείχνει 3/4 γραμμές, ενώ κάποιο άλλο κινητό να θεωρεί 4/4 το 70-100%. Οπότε, στο 70% οι άλλοι φαίνονται καλύτεροι ενώ δεν είναι.

 

Δοκίμασες να μιλήσεις υπό αυτές τις συνθήκες; Σου έκανε διακοπές;

 

Ή ακόμη μπορεί να μπαίνει σε ένα power saving mode όταν δε χρησιμοποιείται, για εξοικονόμηση ενέργειας και να γυρνάει στο φουλ όταν δεχθεί κλήση ή μήνυμα.

 

Γενικά, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τις μπαρες σήματος και το ποσοστό εμβέλειας που δηλώνουν σε κάθε κινητό ξεχωριστά.Όμως,αν ένα SE στο ίδιο σημείο έχει 1-2 μπάρες κι εγώ έχω το ίδιο,το SE επικοινωνεί κανονικά,ενώ το 360 δε στέλνει καν μήνυμα (ούτε φυσικά μπορώ να μιλήσω).
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τις μπαρες σήματος και το ποσοστό εμβέλειας που δηλώνουν σε κάθε κινητό ξεχωριστά.Όμως,αν ένα SE στο ίδιο σημείο έχει 1-2 μπάρες κι εγώ έχω το ίδιο,το SE επικοινωνεί κανονικά,ενώ το 360 δε στέλνει καν μήνυμα (ούτε φυσικά μπορώ να μιλήσω).

Το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο σημείο, ή και σε άλλα;

 

Όλα τα κινητά του "πειράματος" είναι με σύνδεση ή κάρτα; (και φυσικά της ίδιας εταιρίας). Θα ακουστεί επιστημονική φαντασία αυτό που θα πω, αλλά δεν είναι απίθανο το δίκτυο να δίνει προτεραιότητα στη σύνδεση, έναντι της κάρτας, σε περίπτωση που το δίκτυο είναι στα όριά του από κίνηση (τεχνικά, κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει).

 

Δοκίμασες να το κλείσεις για 2'-3' και να το ξανανοίξεις; Ίδια γεύση πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη κάτι περίεργο στο κινητό μου: Είχε ήδη αποθηκευμένα μέσα γύρω στα 15 μηνύματα στο inbox (2 εκ των οποίων mms και 2-3 διπλά sms) και περίπου άλλα τόσα στο outbox. Έρχεται ένα διπλό sms και γίνεται το έλα να δεις!!!

 

Εκείνο το pop-up animation με το φάκελο που έρχεται από τα σύννεφα δείχνει "15 new messages"!!! :wacko:

 

Μπαίνω στο inbox να δω τι παίζει και διαπιστώνω ότι είχα λάβει μόνο το 1ο μέρος του 2πλού sms (από εκεί κατάλαβα ότι ήταν 2πλό, αφού το κινητό κουδούνισε μόνο μία φορά), ενώ τα άλλα φαίνονταν εντάξει. Μετά από λίγο ψάξιμο, διαπίστωσα ότι είχει εξαφανιστεί το 2ο μισό ενός ήδη υπάρχοντος sms. :shock: Το προέβαλλε κανονικά, αλλά κοβόταν απότομα σε κάποιο σημείο.

 

Έχει ξανασυμβεί σε κάποιον από εσάς κι αν υπάρχει γιατρειά, ποια είναι;

 

Ευτυχώς δεν ήρθε και το 2ο μισό του 2πλού sms!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλα τα σημεία και όλα τα κινητά του πειράματος είναι καρτοκινητά της ίδιας εταιρίας.Ό,τι μπορείς να φανταστείς δοκίμασα....Το έκλεισα,το άνοιξα,τίποτα.Για να καταλάβεις πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα,είμαι στη μέση της Εγνατίας με 2 μπάρες σήμα και δε στέλνει μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλα τα σημεία και όλα τα κινητά του πειράματος είναι καρτοκινητά της ίδιας εταιρίας.Ό,τι μπορείς να φανταστείς δοκίμασα....Το έκλεισα,το άνοιξα,τίποτα.Για να καταλάβεις πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα,είμαι στη μέση της Εγνατίας με 2 μπάρες σήμα και δε στέλνει μήνυμα...

Αφού είναι έτσι όπως τα λες, τότε μάλλον καλό θα ήταν να το πας να του ρίξουν μια ματιά...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω το bluetooth handsfree το κινητό χτυπάει μόνο με έναν ήχο;Έχω ένα κλασικό "ντριν" στο προφίλ,αλλά όταν χτυπάει όσο έχω το bt handsfree έχει έναν άλλο ήχο της ίδιας κατηγορίας.Μπορώ να το αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις διαδικασίες του φλασαρίσματος του v360v που πρότειναν οι gscorpio και neos11.

 

- Τι επιπτώσεις έχει αυτό στα υπάρχοντα δεδομένα του τηλεφώνου; Τα σβήνει τελείως; Εννοώντας SMS, MMS, εικόνες, ήχους και skins που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου, επαφές, κτλ. Κυρίως με απασχολούν τα SMS/MMS και εικόνες, ήχοι και skins που ΔΕΝ είναι ορατά στο pc από κανένα πρόγραμμα, οπότε ΔΕΝ μπορώ να τις αντιγράψω και μετά να τις ξαναπεράσω. Για τις επαφές ένας συγχρονισμός με το Outlook είναι αρκετός.

 

- Αν όλα πάνε καλά, ισχύει η εγγύηση, δεδομένου ότι το κινητό ήταν Vodafone Live; Αν πάω σε Motorola Center για την αναβάθμιση, μπορούν να περάσουν άλλο firmware που να αντικαθιστά το αρχικό με Vodafone Live, ή δεν έχουν άδεια να το κάνουν;

 

Πιθανόν να μου έρθουν και άλλες απορίες στη συνέχεια...:-)

 

Αν πάντως θυμάστε και κάτι άλλο που διαπιστώσατε ΜΕΤΑ την διαδικασία, μην διστάσετε να το αναφέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις διαδικασίες του φλασαρίσματος του v360v που πρότειναν οι gscorpio και neos11.

 

- Τι επιπτώσεις έχει αυτό στα υπάρχοντα δεδομένα του τηλεφώνου; Τα σβήνει τελείως; Εννοώντας SMS, MMS, εικόνες, ήχους και skins που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου, επαφές, κτλ. Κυρίως με απασχολούν τα SMS/MMS και εικόνες, ήχοι και skins που ΔΕΝ είναι ορατά στο pc από κανένα πρόγραμμα, οπότε ΔΕΝ μπορώ να τις αντιγράψω και μετά να τις ξαναπεράσω. Για τις επαφές ένας συγχρονισμός με το Outlook είναι αρκετός.

 

- Αν όλα πάνε καλά, ισχύει η εγγύηση, δεδομένου ότι το κινητό ήταν Vodafone Live; Αν πάω σε Motorola Center για την αναβάθμιση, μπορούν να περάσουν άλλο firmware που να αντικαθιστά το αρχικό με Vodafone Live, ή δεν έχουν άδεια να το κάνουν;

 

Πιθανόν να μου έρθουν και άλλες απορίες στη συνέχεια...:-)

 

Αν πάντως θυμάστε και κάτι άλλο που διαπιστώσατε ΜΕΤΑ την διαδικασία, μην διστάσετε να το αναφέρετε.

 

 

Μετά την αναβάθμιση σβήνεται ό,τι έχεις αποθηκευμένο στο κινητό (στην κάρτα μνήμης παραμένουν ως έχουν). Τα μηνύματα μπορείς να τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή σου με το Motorola Phone Tools. Όσο για την εγγύηση, αν όλα πάνε καλά (και φυσικά δεν καταλάβουν ότι 'πείραξες' το κινητό) δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Θα συνεχίσει να ισχύει. Εγώ πάντως που το αναβάθμισα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις εγγύηση γιατί δεν το πας στην Motorola να στο κάνουν αυτοί?Τζάμπα είναι.Και το κεφάλι σου θα έχεις ήσυχο αν πάει κάτι στραβά.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω το v360 με πρόσθετη μνήμη 128 mb.Το συνδέω στον υπολογιστή με card reader.Έχω περάσει τα πάντα εκτός από skins.Μήπως δε γίνεται?Στην κάρτα μνήμης δεν υπάρχει φάκελος skin ή κάτι τέτοιο.:(
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να τα θέλει αποθηκευμένα στην ενσωματωμένη μνήμη, όπως και τις φωτό που βγαίνουν στον τηλ. κατάλογο. Είναι λογικό να το θέλει εκεί, γιατί σκέψου τι θα έπρεπε να κάνει σε περίπτωση που έβγαζες την κάρτα, ή γινόταν προσωρινά μη διαθέσιμη (π.χ. σύνδεση με καλώδιο usb).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το εν λόγο κινητό το οποίο έχει μενού Vodafone Live και θα ήθελα να το αλλάξω. Από όσο έχω διαβάσει εδώ έχω κατεβάσει το Motorola RSD Lite 2.6, το R4513_G_08.B7.56R_A_PDS00C_LP002C_DRM0101_JPJAVA_G_08_V360_06_00_34R_SE6158AXXW60C8_1FF.shx από ένα site που έδωσε ένας φίλος και το Motorola Phone Tools v.2. Ακόμα με ένα καλώδιο που είχα από ένα παλιό Card Reader(USB) το συνδέω και μου ζητάει οδηγούς αλλά αν και έχω εγκατεστημένο το Motorola Phone Tools δεν μπορεί να το βρει. Τι πρέπει να κάνω για να του αλλάξω το λογισμικό; Παίζει τίποτα κι εδώ με Symbian όπως και στα Sony Ericsson;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εν λόγο κινητό το οποίο έχει μενού Vodafone Live και θα ήθελα να το αλλάξω. Από όσο έχω διαβάσει εδώ έχω κατεβάσει το Motorola RSD Lite 2.6, το R4513_G_08.B7.56R_A_PDS00C_LP002C_DRM0101_JPJAVA_G_08_V360_06_00_34R_SE6158AXXW60C8_1FF.shx από ένα site που έδωσε ένας φίλος και το Motorola Phone Tools v.2. Ακόμα με ένα καλώδιο που είχα από ένα παλιό Card Reader(USB) το συνδέω και μου ζητάει οδηγούς αλλά αν και έχω εγκατεστημένο το Motorola Phone Tools δεν μπορεί να το βρει. Τι πρέπει να κάνω για να του αλλάξω το λογισμικό; Παίζει τίποτα κι εδώ με Symbian όπως και στα Sony Ericsson;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Οι οδηγοί παιρνούνται αυτόματα από το RSD Lite. Μέσα στο φάκελό του υπάρχει ό,τι χρειάζεσαι. Όσο για το firmware που κατέβασες, έχει LP002, ενώ αυτό που έχει ελληνικά είναι το LP0031. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει στη σελίδα που σου έδωσε ο φίλος σου, στείλε μου ΡΜ να σου δώσω μία άλλη σελίδα που το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί παιρνούνται αυτόματα από το RSD Lite. Μέσα στο φάκελό του υπάρχει ό,τι χρειάζεσαι. Όσο για το firmware που κατέβασες, έχει LP002, ενώ αυτό που έχει ελληνικά είναι το LP0031. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει στη σελίδα που σου έδωσε ο φίλος σου, στείλε μου ΡΜ να σου δώσω μία άλλη σελίδα που το έχει.

 

geia xara exei kati kalo to neo f/w ?

an mporei/s grapse an +prostethike kati kalo px unlimited video?

 

euxaristo

satiros

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάποιος/α από εσάς κανένα Monster Pack ώστε να μας πει μία γνώμη? Έχω κατεβάσει 3 (και μάλλον είναι και τα μόνα που υπάρχουν προς το παρόν) και σκέφτομαι να τα δοκιμάσω μέσα στο Σαββατοκύριακο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει μονιμη αναφορα και θα πρεπει σε καθε μηνυμα να την βαζεις πατωντας μενου και επιλεγοντας επιλογες μηνυματων ενεργοποιεις την αναφορα για το μηνυμα που στελνεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...