Jump to content

Poco F6/F6 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές ήμουν golden hall και φυσικά επισκεφθήκαμε το mi store. Βλέπουν οι πιτσιρικάδες το F6 στα 500€ αν πρόσεξα σωστά και μου λένε καλά ρε μπαμπά έδωσες 500€ για κινητό? Και μετά καπάκι ο μεγάλος θέλω drone. Άντε να εξηγήσεις τις άριστες υπερατλαντικές φιλικές σχέσεις με τους Κινέζους!!!

Screenshot_2024-07-10-12-52-13-940_org.telegram.messenger-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SAKIS1980 said:

Εχθές ήμουν golden hall και φυσικά επισκεφθήκαμε το mi store. Βλέπουν οι πιτσιρικάδες το F6 στα 500€ αν πρόσεξα σωστά και μου λένε καλά ρε μπαμπά έδωσες 500€ για κινητό? Και μετά καπάκι ο μεγάλος θέλω drone. Άντε να εξηγήσεις τις άριστες υπερατλαντικές φιλικές σχέσεις με τους Κινέζους!!!

Screenshot_2024-07-10-12-52-13-940_org.telegram.messenger-edit.jpg

Ολα αυτα δεν ειναι custom roms, απλα πηραν τη stock και τη modαραν, δυστυχως ακομα δεν υπαρχει κατι σε AOSP/CAF/Lineage.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, samantas5855 said:

Ολα αυτα δεν ειναι custom roms, απλα πηραν τη stock και τη modαραν, δυστυχως ακομα δεν υπαρχει κατι σε AOSP/CAF/Lineage.

 

Την stock ή της xiaomi.eu ?

Γιατί αν πήραν της xiaomi.eu και αφαίρεσαν κιάλλα θα είναι παναλαφρες....

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και πολλη σημασια, και η Xiaomi.eu βασισμενη στο Hyper OS ειναι και απλα αφαιρεσε μερικες εφαρμογες. Το θεμα ειναι να παρουμε αληθινες custom rom, from the ground up (aosp/caf)

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, samantas5855 said:

Δεν εχει και πολλη σημασια, και η Xiaomi.eu βασισμενη στο Hyper OS ειναι και απλα αφαιρεσε μερικες εφαρμογες. Το θεμα ειναι να παρουμε αληθινες custom rom, from the ground up (aosp/caf)

Γουσταρεις bugs και fc ?:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_nova said:

Γουσταρεις bugs και fc ?:classic_laugh:

Βρε ας βγάλουν twrp και μετά θα πηγαίνουν οι rom κορδέλα 🤣🤣🤣

Μέχρι να βρεθεί η ιδανική!!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε σήμερα η xiaomi.eu_PERIDOT_OS 1.0.14.0.UNPCNXM_14.zip. Η xiaomi.eu_PERIDOT_OS1.0.13.0.UNPCNXM_14.zip ηταν εξαιρετικη. Την είχα παραπανω απο μια εβδομαδα.

Έχουν βγει και 2 AOSP μέχρι τωρα. Έχουν δοκιμαστεί όλες και συνεχίζονται οι δοκιμές. 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς που έχουν πάρει το F6.Κανένας με το F6 pro να μας πει εντυπώσεις;

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Έχει πάρει κανείς το Pro να μας πει εντυπώσεις; Πώς είναι από βάρος, αίσθηση στο χέρι, φωτεινότητα οθόνης;

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το νέο Realme GT 6 και δεν μπορώ να καταλήξω. Τι πράγμα κι αυτό να μην τα φέρνει καμία μεγάλη αλυσίδα να μπορούμε να τα δούμε ανοιχτά 😝 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, glitsokambia said:

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Έχει πάρει κανείς το Pro να μας πει εντυπώσεις; Πώς είναι από βάρος, αίσθηση στο χέρι, φωτεινότητα οθόνης;

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το νέο Realme GT 6 και δεν μπορώ να καταλήξω. Τι πράγμα κι αυτό να μην τα φέρνει καμία μεγάλη αλυσίδα να μπορούμε να τα δούμε ανοιχτά 😝 

Αν εισαι Αθηνα τα εχουν τα Mi store  για να τα δεις ζωντανα .  

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/POCO.aspx

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου ήρθε ειδοποίηση να εγκαταστήσω 1.0.5.0.UNPMIXM,ξέρει κανένας αν είναι οκ ή να το αφήσω καλύτερα;δεν έχω κάποιο παράπονο από την προηγούμενη έκδοση 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nikos0002 said:

Καλησπέρα,μου ήρθε ειδοποίηση να εγκαταστήσω 1.0.5.0.UNPMIXM,ξέρει κανένας αν είναι οκ ή να το αφήσω καλύτερα;δεν έχω κάποιο παράπονο από την προηγούμενη έκδοση 

Μια χαρά πάει, δεν βλέπω κάτι αρνητικό,

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2024 at 8:15 ΜΜ, samantas5855 said:

Να γραψω λιγο για το unlock, αρχικα θα χρειαστειτε Mi Account πανω απο 30 ημερων που δεν εχει ξεκλειδωσει αλλη συσκευη προσφατα (υπαρχει οριο 3 το χρονο και 1 το μηνα νομιζω). Πρεπει επισης να εχετε sim με δεδομενα μεσα.

Αν δεν εχετε δηλωσει email πρεπει να βαλετε ενα, πρεπει επισης να εχετε προσβαση στον τηλεφωνικο αριθμο του account καθως εκει θα σταλει 2FA sms. Εαν δεν εχετε προσβαση μπορειτε να τον αλλαξατε αν ειστε συνδεμενοι στο account απο το https://account.xiaomi.com

Απο τις ρυθμισεις > προσθετες ρυθμισεις > συντομευσεις χειρονομιας > εκκινηση βοηθου google > ανενεργη για να μπορουμε να κανουμε επανεκκινηση

Ρυθμισεις > σχετικα με το τηλεφωνο > εκδοση λειτουργικου συστηματος > παταμε παρατεταμενα μεχρι να παρουμε προσβαση στα dev settings

Ρυθμισεις > προσθετες ρυθμισεις > επιλογες προγραμματιστων > ξεκλειδωμα OEM > το ανοιγουμε

Κατεβαζουμε και εγκαθιστιστουμε το πιο προσφατο Xiaomi Commumity apk απο το https://new.c.mi.com/global/post/693711

Το ανοιγουμε και συνδεομαστε με το Mi Account και μολις παει 7 ακριβως το απογευμα παμε στο Me > Unlock bootloader και ζηταμε προσβαση

Μολις παρουμε επιτυχως προσβαση παμε ξανα επιλογες προγραμματιστων και επειτα κλεινουμε wifi, ανοιγουμε δεδομενα και παταμε κατασταση mi ξεκλειδωματος και προσθετουμε το λογαριασμο.

Δεν ξαναπαταμε προσθηκη αλλη φορα καθως αυτο θα αρχισει το χρονο απο την αρχη

Σε 72 ωρες μπορουμε να ξεκλειδωσουμε

Για ευκολη προσβαση στο fastboot παταμε επανεκκινηση με κρατημενο το volume -

Για εσάς με Windows:
Mi Unlock από εδώ https://xdaforums.com/attachments/miflash_unlock_en_7-6-727-43-zip.6097046/

αφού το ανοίξετε γραναζάκι και Check για να βάλετε τον driver

Για εμάς με Linux:

https://github.com/offici5l/MiUnlockTool

Καλησπερα εχει ηχογραφηση η xiaomi.eu? Νομιζω πως ναι παρακαλω για την επιβεβαιωση σου 

On 5/7/2024 at 8:15 ΜΜ, samantas5855 said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

@sakis1980 

Καλο βραδυ αυτην εχεις

xiaomi.eu_VERMEER_OS1.0.17.0.UNKCNXM_14.zip

εχει ota updates ?

η κατεβαζεις καποια νεοτερη ρομ και την περνας ως update?

 

Ευχαριστω

Edited by satiros1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...