Jump to content

The Mall Athens


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pantos sta katastimata pou exei poly Marinopoulos paizei..

 

sigkekrimena?

 

Chapion (toy marinopouloy)

Marks & Spencer (Tou marinopoyloy)

Sephora (Tou marinopouloy)

Starbuks (Tou marinopouloy)

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pantos sta katastimata pou exei poly Marinopoulos paizei..

 

sigkekrimena?

 

Chapion (toy marinopouloy)

Marks & Spencer (Tou marinopoyloy)

Sephora (Tou marinopouloy)

Starbuks (Tou marinopouloy)

Ναι εχεις δικιο, φαινεται οτι εχειγνει καποια συμφωνια, τα μαγαζια αυτα παντως νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα παντως.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα μόνο Μαρινόπουλου (που πράγματι έχει γίνει συμφωνία), αλλά κυρίως θέμα brand. Ειδικά όσον αφορά Starbucks, M&S, Sephora, καταστήματα τα οποία είναι πολύ γνωστά και γι' αυτό δεν θα μπορούσαν να απουσιάζουν.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τσού! δεν με καλύπτει τίποτε! Πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο εμπορικό κέντρο που χάλασαν αρκετά λεφτά για να το φτιάξουν. Μπορούσαν να κάνουν χρήση νέας τεχνολογίας για να βεβαιώσουν ότι όποιος παρκάρει δωρεάν, μένει εντός του εμπορικού κέντρου.
:blink: Ε, αυτό θα ήταν παγκόσμια νομίζω πρωτοτυπία (εκτός αν υπάρχει ήδη κάπου αλλού :worry: ). Πως θα πρότεινες να γίνει αυτό; Να χτυπάνε π.χ. κάρτες οι πελάτες; Να είναι κλειστό το Mall; Δεν ρωτάω ειρωνικά, μην με παρεξηγήσεις, απλά μου φαίνεται λίγο ανεφάρμοστο.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον, να ήταν φθηνώτερη η χρέωση. Εκατσα 4 ώρες και μου άρπαξαν 6,5 ευρό. Ειναι σωστό αυτό;
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα περισσότερο με ενοχλεί που τα τραπέζια εστίασης (μπροστά από Starbucks, Goody΄s κλπ) είναι ανάκατα για καφέ, φαί κλπ (ασε που είναι και λίγα) παρά το πάρκινγκ. Παίρνει κάποιος το δίσκο του και δεν έχει πού να καθίσει. Αλλά με τον καιρό θα ισορροπήσει η κατάσταση. Δεν θα έχει για πάντα την κοσμοσυρροή της πρώτης εβδομάδας.

 

Εκτός από την πολυκοσμία δεν βρήκα κάτι που να με ενοχλεί πραγματικά ή που να μην λύνεται ήδη (πχ πεζογέφυρα με ΗΣΑΠ). Όσο για το εξωτερικό που δεν έχει διαμορφωθεί ακόμη ας μην γκρινιάζουμε. Το εσωτερικό είναι που έχει σημασία και ορθώς πήρε προτεραιότητα. Άλλωστε χειμώνας είναι ακόμη, όταν έρθει η άνοιξη θα ανοίξουν και οι βεράντες του και θα βλέπουμε τη θέα προς ΟΑΚΑ.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνουνε πεζογεφυρα για συνδεση με ΗΣΑΠ??? Μπραβο και παλι μπραβο!!!

Αντε μπας και θυμηθουν τα απο 20ετιας αιτηματα για πεζογεφυρες επι της Κηφισιας,

και ειδικα κοντα στη διασταυρωση με την οδο Πεντελης προς Μελίσσια στο υψος της Αγια-Σωτηρας πιο κατω απ του Γερμανου, οπου σκοτωνονται τακτικα οι πεζοι: ενα σωρο γεροντια και μικρα παιδια -καποτε παρολιγο και ο γιος μου .

Μηπως να βαζαμε χορηγο τη LAMDA DEVELOPMENT για να μας υπ-ακουσει ο βωβοδημαρχος????

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνουνε πεζογεφυρα για συνδεση με ΗΣΑΠ??? Μπραβο και παλι μπραβο!!!

Αντε μπας και θυμηθουν τα απο 20ετιας αιτηματα για πεζογεφυρες επι της Κηφισιας,

και ειδικα κοντα στη διασταυρωση με την οδο Πεντελης προς Μελίσσια στο υψος της Αγια-Σωτηρας πιο κατω απ του Γερμανου, οπου σκοτωνονται τακτικα οι πεζοι: ενα σωρο γεροντια και μικρα παιδια -καποτε παρολιγο και ο γιος μου .

Μηπως να βαζαμε χορηγο τη LAMDA DEVELOPMENT για να μας υπ-ακουσει ο βωβοδημαρχος????

 

Για όλη τη Κηφισίας, ψιλοχλωμό το βλέπω, αλλά στο Mall σίγουρα θα κατασκευαστεί κι ελπίζω σύντομα για η διαδρομή Ηλεκτρικός - Mall είναι Camel Trophy...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για όλη τη Κηφισίας, ψιλοχλωμό το βλέπω, αλλά στο Mall σίγουρα θα κατασκευαστεί κι ελπίζω σύντομα για η διαδρομή Ηλεκτρικός - Mall είναι Camel Trophy...
Ασε... πολυ πεζοπορεια βρε παιδι μου, τη πρωτη φορα που πηγα εψαχνα να βρω πως θα περασω απεναντι :p
Link to comment
Share on other sites

Ασε... πολυ πεζοπορεια βρε παιδι μου, τη πρωτη φορα που πηγα εψαχνα να βρω πως θα περασω απεναντι :p

 

Δεν σε βοήθησαν οι stewarts; Ούτε ράλλυ Ακρόπολις να ήταν. Κι εγώ τι θα κάνω αύριο που θα ξαναπάω; Μήπως έχει φύγει κανείς με ταξί από κει να μου πει αν βρίσκεις;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βοήθησαν οι stewarts; Ούτε ράλλυ Ακρόπολις να ήταν. Κι εγώ τι θα κάνω αύριο που θα ξαναπάω; Μήπως έχει φύγει κανείς με ταξί από κει να μου πει αν βρίσκεις;
Οταν πηγα δεν ηταν εκει... καλα ολοι θα παμε αυριο????
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα δεν ηταν εκει... καλα ολοι θα παμε αυριο????

 

Και αύριο και μεθαύριο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

:blink: Ε, αυτό θα ήταν παγκόσμια νομίζω πρωτοτυπία (εκτός αν υπάρχει ήδη κάπου αλλού :worry: ). Πως θα πρότεινες να γίνει αυτό; Να χτυπάνε π.χ. κάρτες οι πελάτες; Να είναι κλειστό το Mall; Δεν ρωτάω ειρωνικά, μην με παρεξηγήσεις, απλά μου φαίνεται λίγο ανεφάρμοστο.
απλά. μπαίνεις στο πάρκιγνκ, παίρνεις μια μαγνητική κάρτα εισόδου στην οποία αποθηκεύεται η ώρα που μπήκες. Η μαγνητική κάρτα εντοπίζεται και καταγράφεται αν βγει εκτός οικοπέδου the mall και έτσι όταν γυρίσεις πληρώνεις για όλο το πάρκιγνκ. Αν δεν έχεις βγει εκτός the Mall, το σύστημα σου απαντάει ότι δε χρωστάς τίποτε και βγαίνεις ελεύθερα. Και αυτό είναι μόνο μια ιδέα... Οι σχετικές εταιρίες θα μπορούσαν να προτείνουν ένα σωρό...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

απλά. μπαίνεις στο πάρκιγνκ, παίρνεις μια μαγνητική κάρτα εισόδου στην οποία αποθηκεύεται η ώρα που μπήκες. Η μαγνητική κάρτα εντοπίζεται και καταγράφεται αν βγει εκτός οικοπέδου the mall και έτσι όταν γυρίσεις πληρώνεις για όλο το πάρκιγνκ. Αν δεν έχεις βγει εκτός the Mall, το σύστημα σου απαντάει ότι δε χρωστάς τίποτε και βγαίνεις ελεύθερα. Και αυτό είναι μόνο μια ιδέα... Οι σχετικές εταιρίες θα μπορούσαν να προτείνουν ένα σωρό...
Ξέρεις αν έχει εφαρμοστεί κάπου αυτό;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βοήθησαν οι stewarts; Ούτε ράλλυ Ακρόπολις να ήταν. Κι εγώ τι θα κάνω αύριο που θα ξαναπάω; Μήπως έχει φύγει κανείς με ταξί από κει να μου πει αν βρίσκεις;

 

Δε βρίσκεις... Εγώ το δοκίμασα με την τεμπέλα την αδερφή μου που βαριόταν να περπατήσει μέχρι το σταθμό. Υπάρχει μια πιάτσα στην οποία παρκάρουν μηχανάκια :mad: . Ταξί περνούν αραιά και που, οι ταξιτζήδες δεν το έχουν καταλάβει ακόμα φαίνεται :rolleyes: .

Αν είσαι τυχερός και έχεις υπομονή θα βρεις αλλά δε στο προτείνω.

 

Κατά τα άλλα το εμπορικό κέντρο είναι πάρα πολύ καλό. Ειδικά με τη FNAC έπαθα την πλάκα μου.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

phga xthes to prwi gia na apofygw tis ordes

gia ta ellhnika dedomena einai kati entelws kainourgio

 

gia mena htan apolaystikh h bolta ekei! Poly oraios xoros, exyphretikotato pou einai pragmatika OLA ta magazia ths agoras mazemena ekei.

 

O periballwn xwros thelei akoma douleia, alla eswterika einai ok!

 

apo katasthmata twra

osoi eiste filoi tou Omilou ZARA (pullbear, bershka, massimo dutti, oysho) kairos na gnwrisete ton antagwnisth tou sthn Ispania me to onoma SFERA. exei poly poly oraia rouxa se times zara antrika kai gynaikeia.

 

To FNAC pragmati entypwsiako, kompsotatos xwros, den exei thn amerikania tou emporiou sthn atmosfaira kai pragmatika prosferei ta panta. bravo bravo.

 

O Kotsovolos kati antipathes exei to katasthma tou! xaotiko.

 

o PAPASWTHRIOU para poly oraio diakosmhmeno katasthma, exeis thn aisthisi oti briskesai se ena atmosfairiko bibliopwleio ths neas yorkhs/londinou/parisiou. bravo no 2.

 

to GERMANOS CENTRAL exei ontws PROSFORES. xthes eixe ola ta kinhta -25% alla super prosfora htan to 2+2 mhnes 105 euro ONDSL KIT me dwro to polymhxanhma HP 1510 (axias 120 euros kata pws elege). IRTHE mia filh mou kai tsimphse to paketo. TREXATE eixan meinei kamika 30aria!

 

to mono asxhmo sto MALL pou eniosa htan stis eisodous orofous pou exoun katharistries ntymenes me thn "kompsh" stolh na katharizoun astamathta tis eisodou. M epiase h psyxh mou me tous anthropous pou fthanoun se mia hlikia, menoun anergoi kai kanoun ayth th douleia emfanws katabeblhmenoi. krima. ouf....

 

oxymora skhnika sto mall. parees mesa sthn kalh xara kai thn katanalwsh kai anthropoi pou kanoun mia douleia pou apexthanontai ekeinh thn wra.

 

 

ayta apo ton nao ths katanalwshs.

 

welcome MALL

Link to comment
Share on other sites

απλά. μπαίνεις στο πάρκιγνκ, παίρνεις μια μαγνητική κάρτα εισόδου στην οποία αποθηκεύεται η ώρα που μπήκες. Η μαγνητική κάρτα εντοπίζεται και καταγράφεται αν βγει εκτός οικοπέδου the mall και έτσι όταν γυρίσεις πληρώνεις για όλο το πάρκιγνκ. Αν δεν έχεις βγει εκτός the Mall, το σύστημα σου απαντάει ότι δε χρωστάς τίποτε και βγαίνεις ελεύθερα. Και αυτό είναι μόνο μια ιδέα... Οι σχετικές εταιρίες θα μπορούσαν να προτείνουν ένα σωρό...

Απλά, δεν σκέφτηκες πριν γράψεις. Αν εφαρμοζόταν αυτό που λες, θα άφηνε ο καθένας την καρτούλα του στο αυτοκίνητο και θα πήγαινε στη δουλειά του. :cool:

Άσε που θα έπρεπε να ζώσουν το κτίριο με ανιχνευτές. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα...

 

edit: Πέρασα σήμερα το πρωί ξανά. Χωρίς κόσμο είναι όνειρο. Φωτεινό, δροσερό, ήσυχο, άνετο. Όπως ελπίζω να είναι μετά τις γιορτές που σχεδιάζω να ξαναπάω. Δεν έχω καμία όρεξη για χριστουγεννιάτικα τσαλαπατήματα και αγκωνιές με συμ-πελάτες. :rolleyes:

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

edit: Πέρασα σήμερα το πρωί ξανά. Χωρίς κόσμο είναι όνειρο. Φωτεινό, δροσερό, ήσυχο, άνετο. Όπως ελπίζω να είναι μετά τις γιορτές που σχεδιάζω να ξαναπάω. Δεν έχω καμία όρεξη για χριστουγεννιάτικα τσαλαπατήματα και αγκωνιές με συμ-πελάτες. :rolleyes:

 

 

Σωστόοος, ούτε εγώ μπορώ τα τσαλαπατήματα , ειδικά χριστουγεννιάτικα.

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Eγω λογω του ιδιου σκεπτικου με εσας, δεν εχω παει ακομα. Μολις διαβασα και τις 9 σελιδες και μπορω να πω οτι δεν το περιμενα ετσι. Αναρωτιωμουν ποσο να εχει το Parking γιατι ημουν σιγουρος οτι δεν ειναι δωρεαν. Ποσες ωρες θελω να το γυρισω? 4-5 μεσα στο νερο ε? Αν διαλεξω την Αττικη Οδο ειναι €2.50+€.250+The Mall Parking, μιλαμε για κανενα 10ευρω δηλαδη! Oh shit δεν αξιζει!

 

Δεν περιμενα οτι θα ηταν ημιτελη τοσο τα μαγαζια, οσο και το ιδιο το The Mall. Ετσι θελουν να λεγονται σοβαρη επιχειρηση? Η ''εξειδικευμένη εταιρεία στον τομέα διαχείρισης εμπορικών κέντρων'' οπως λενε και στο site τους, μαλλον εχει παραλειψει βασικα πραγματα ως προς την οργανωση. Το οτι τα εχω ολα μεσα στα ποδια μου ειναι καλο. Το οτι ολα τα καταστηματα ειναι μεγαλα brands ειναι κακο γιατι ενα ζευγαρι adidas θα ειναι πιο ακριβο απο το ιδιο ζευγαρι σε ενα μικροτερο μαγαζι.

 

Ελεγα να παω αυριο το πρωι αλλα το ξανασκεφτομαι γιατι μαλλον θα γινεται χαμος.....

Link to comment
Share on other sites

Eγω λογω του ιδιου σκεπτικου με εσας, δεν εχω παει ακομα. Μολις διαβασα και τις 9 σελιδες και μπορω να πω οτι δεν το περιμενα ετσι. Αναρωτιωμουν ποσο να εχει το Parking γιατι ημουν σιγουρος οτι δεν ειναι δωρεαν. Ποσες ωρες θελω να το γυρισω? 4-5 μεσα στο νερο ε? Αν διαλεξω την Αττικη Οδο ειναι €2.50+€.250+The Mall Parking, μιλαμε για κανενα 10ευρω δηλαδη! Oh shit δεν αξιζει!

 

Δεν περιμενα οτι θα ηταν ημιτελη τοσο τα μαγαζια, οσο και το ιδιο το The Mall. Ετσι θελουν να λεγονται σοβαρη επιχειρηση? Η ''εξειδικευμένη εταιρεία στον τομέα διαχείρισης εμπορικών κέντρων'' οπως λενε και στο site τους, μαλλον εχει παραλειψει βασικα πραγματα ως προς την οργανωση. Το οτι τα εχω ολα μεσα στα ποδια μου ειναι καλο. Το οτι ολα τα καταστηματα ειναι μεγαλα brands ειναι κακο γιατι ενα ζευγαρι adidas θα ειναι πιο ακριβο απο το ιδιο ζευγαρι σε ενα μικροτερο μαγαζι.

 

Ελεγα να παω αυριο το πρωι αλλα το ξανασκεφτομαι γιατι μαλλον θα γινεται χαμος.....

Αυτο ομως φιλε ειναι δικη σου αποφαση αμα δε σου αρεσει μπορεις να μην τα αγορασεις απο εκει τα adidas που θες αλλα απο το αλλο μικρο μαγαζι. Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τοση γκρινια για τα μαγαζια, μεχρι χθες που δεν υπηρχε αλλα λεγαμε...
Link to comment
Share on other sites

Α δεν εχω προβλημα! Αν μ αρεσει κατι το χτυπαω οπου και να το βρω, αρκει να μην ειναι κοροϊδια! Γιατι πιστευεις οτι οσοι λενε για μαγαζια και υπερκαταναλωτισμο δεν θα ψωνισουν απο το The Mall? ;)
Link to comment
Share on other sites

Α δεν εχω προβλημα! Αν μ αρεσει κατι το χτυπαω οπου και να το βρω, αρκει να μην ειναι κοροϊδια! Γιατι πιστευεις οτι οσοι λενε για μαγαζια και υπερκαταναλωτισμο δεν θα ψωνισουν απο το The Mall? ;)
Eννοηται πως θα αγορασουν και με το παραπανω! :D
Link to comment
Share on other sites

ομολογώ οτι εντυπωσιάστηκα.δεν το περίμενα έτσι το mall.

υπερπλήρες το εμπορικό.νομίζω οτι έχεις πληθώρα επιλογών όσον αφορά τα ψώνια,αλλά τις τιμές όντως τις έχουν χτυπήσει σε ακραίο βαθμό μπο΄ρω να πώ,αλλά απο την άλλη λογικό είναι.

πώς θα πληρώσουν τα υπέργοκα ενοίκια που ζητάει ο λάτσης?

και τα village full ανανεωμένα.

φάση είχε ένα σουβλατζίδικο που είναι στον 3ο και είχαν πλακώσει περίπου 100-150 άτομα και φώναζαν απο μέσα οτι τέλειωσαν οι πατάτες και οι πίτες. :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ οτι εντυπωσιάστηκα.δεν το περίμενα έτσι το mall.

υπερπλήρες το εμπορικό.νομίζω οτι έχεις πληθώρα επιλογών όσον αφορά τα ψώνια,αλλά τις τιμές όντως τις έχουν χτυπήσει σε ακραίο βαθμό μπο΄ρω να πώ

Οχι σε ολα τα προιοντα, για παραδειγμα, αγορασα το DVD του sin City 15 ευρω(απο τα fnac) την ωρα που η φθηνοτερη τιμη που εχω βρει σε αλλα μαγαζια ειναι 18.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...