Jump to content

Ποιός πάροχος κινητής είναι ο καλύτερος το 2024 κατά την άποψη σας;


elkons
 Κοινοποίηση

Ο καλύτερος πάροχος κινητής 2024  

13 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλύτερη εταιρεία κινητής κατά την γνώμη σας; [2024]


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ποιός είναι ο καλύτερος πάροχος κινητής τηλεφωνίας το 2024 κατά την γνώμη σας ;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάποιος να ψηφίσει δύο εταιρείες;

Έτσι δείχνουν τα έως τώρα αποτελέσματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Γίνεται κάποιος να ψηφίσει δύο εταιρείες;

Έτσι δείχνουν τα έως τώρα αποτελέσματα.

Φυσικά,οποία θέλει ψηφίζει ο κάθε ένας , μπορεί και μια και δυο ή ακόμα και όλες ανάλογα με τις προτιμήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Λίγο περίεργο πάντως.

Αλλά αφού έτσι είναι, κανένα πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, elkons said:

Ποιός είναι ο καλύτερος πάροχος κινητής τηλεφωνίας το 2024 κατά την γνώμη σας ;

Από άποψη ταχυτήτων COSMOTE. Από άποψη τιμών-παροχών και care Vodafone. H ΝOVA είναι ακόμα υπό την δημιουργία ταυτότητας και πιστεύω με την ολοκλήρωση του επενδυτικού πλάνου να έχει φτιάξει και δίκτυο και ταυτότητα. Μέχρι τότε αν σε καλύπτει η Vodafone είναι η καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paulmor said:

Από άποψη ταχυτήτων COSMOTE. Από άποψη τιμών-παροχών και care Vodafone. H ΝOVA είναι ακόμα υπό την δημιουργία ταυτότητας και πιστεύω με την ολοκλήρωση του επενδυτικού πλάνου να έχει φτιάξει και δίκτυο και ταυτότητα. Μέχρι τότε αν σε καλύπτει η Vodafone είναι η καλύτερη επιλογή

Συμφωνώ μαζί σου ! ,η Vodafone έχει τιμές σε κανονικό επίπεδο,και οι ταχύτητες αρκετά καλές είναι, η Cosmote το έχει πάρα κάνει με τις τιμές αλλά είναι καλή όπως και η Vodafone απλά έχει καλύτερες ταχύτητες. Για την Nova δεν έχω βγάλει ένα ολοκληρωμένο συμπέρασμα απλά έχει ακόμα πολύ δρόμο για να φτάσει και τους άλλους 2 και από άποψη ταχύτητας είναι μέτρια.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον Cosmote γιατί έχει ρίξει τιμές, ενώ έχει το καλύτερο δίκτυο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

Πλέον Cosmote γιατί έχει ρίξει τιμές, ενώ έχει το καλύτερο δίκτυο.

Από θέμα δικτύου είναι κορυφή, όσο κόσμο και αν έχει αντέχει, λειτουργεί ακόμα και στο υπόγειο και έχει πολύ καλές ταχύτητες, ενώ σπάνια να πάει σε EDGE.Οι τιμές σε σύγκριση με τα προηγούμενα χρόνια έπεσαν όντως. Γενικά δεν έχω κακιά εικόνα για την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Από θέμα δικτύου είναι κορυφή, όσο κόσμο και αν έχει αντέχει, λειτουργεί ακόμα και στο υπόγειο και έχει πολύ καλές ταχύτητες, ενώ σπάνια να πάει σε EDGE.Οι τιμές σε σύγκριση με τα προηγούμενα χρόνια έπεσαν όντως. Γενικά δεν έχω κακιά εικόνα για την εταιρεία.

GigaMax unlimited στα 23,50€ ενώ ήμουν ήδη σε καρτοκινητό της εταιρείας.

Πώς να μην είμαι ικανοποιημένος;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MIKU said:

GigaMax unlimited στα 23,50€ ενώ ήμουν ήδη σε καρτοκινητό της εταιρείας.

Πώς να μην είμαι ικανοποιημένος;

Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή και αν έχεις και σταθερό σε Cosmote αν δεν κάνω λάθος έχεις 10% έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο! Αξίζει φουλ αυτό και είσαι στο γρηγορότερο δίκτυο κινητής της χώρας!. Έχω what's up και σκέφτομαι να το κάνω και εγώ συμβόλαιο στο Gigamax unlimited οπότε αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Τηλέφωνο = ομιλία. Ποια έχει τον καλύτερο κρυστάλλινο ήχο;

 Cosmote κ Vodafone φέτος είδα βέβαια μεγάλη βελτίωση στις κλήσεις με Nova οπότε Κ οι 3 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στην πράσινη είναι λίγο πιο δύσκολο να πιάσεις τέτοιες τιμές

Εάν έχεις σε αυτούς σταθερή γραμμή εύκολο είναι σήμερα έκανα την προσπάθεια και έκανα συμβόλαιο Gigamax unlimited στα 20.50 !

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, elkons said:

Εάν έχεις σε αυτούς σταθερή γραμμή εύκολο είναι σήμερα έκανα την προσπάθεια και έκανα συμβόλαιο Gigamax unlimited στα 20.50 !

Γενικά η Cosmote και η Vodafone είναι αξιόπιστες λύσεις με βάση αναφορές των φίλων εδώ μέσα 

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα "καμία". 

Με σειρά σε σχέση υπηρεσιών φωνής: nova, vodafone, cosmote (πολλές φορές ούτε κλήση)

Με σειρά σε σχέση υπηρεσιών δεδομένων :

Vodafone,  ,  , nova, cosmote (ούτε mail) 

Στην περιοχή της εργασίας μου. Στο σπίτι αλλάζει η σειρά σε :

Υπηρεσίες φωνής :

Nova, vodafone, cosmote 

Υπηρεσίες δεδομένων :

Cosmote, vodafone,  ,   , nova. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, andreasomageiras said:

Ψήφισα "καμία". 

Με σειρά σε σχέση υπηρεσιών φωνής: nova, vodafone, cosmote (πολλές φορές ούτε κλήση)

Με σειρά σε σχέση υπηρεσιών δεδομένων :

Vodafone,  ,  , nova, cosmote (ούτε mail) 

Στην περιοχή της εργασίας μου. Στο σπίτι αλλάζει η σειρά σε :

Υπηρεσίες φωνής :

Nova, vodafone, cosmote 

Υπηρεσίες δεδομένων :

Cosmote, vodafone,  ,   , nova. 

Απλή ερώτηση. Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό (και τι συσκευή έχεις)

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elkons said:

Απλή ερώτηση. Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό (και τι συσκευή έχεις)

Απαντώ ανάποδα. 

Realme gt master edition. 

Βόρια - βορειοδυτικά, του Πολυκάστρου. Εκατοντάδες μέτρα με το που βγει κάποιος από τον οικισμό. Η cosmote έχασε κάθε επαφή με το που έκοψε το 3g.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Απαντώ ανάποδα. 

Realme gt master edition. 

Βόρια - βορειοδυτικά, του Πολυκάστρου. Εκατοντάδες μέτρα με το που βγει κάποιος από τον οικισμό. Η cosmote έχασε κάθε επαφή με το που έκοψε το 3g.

Αποτι ξέρω η συγκεκριμένη συσκευή είναι 5g και γενικά είναι πολύ καλή. Έχεις ανοιχτό τ 5G στην Cosmote? Συνήθως σε τέτοια σημεία κανένας απο τους 3 δεν λειτουργεί για κάποιο ανεξήγητο λόγο 

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι δύο λειτουργούν όμως 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, elkons said:

Αποτι ξέρω η συγκεκριμένη συσκευή είναι 5g και γενικά είναι πολύ καλή. Έχεις ανοιχτό τ 5G στην Cosmote? Συνήθως σε τέτοια σημεία κανένας απο τους 3 δεν λειτουργεί για κάποιο ανεξήγητο λόγο 

Και με ultrex λούστηκα... 😂😂😂

37 minutes ago, p_k said:

Οι άλλοι δύο λειτουργούν όμως 

Καλά και οι άλλοι δύο "μη σκίζουν τα καλτσόν τους", απλά δεν είναι τελείως εκτός, πόντο παίρνουν γιατί το αναγνωρίζουν ότι δεν έχουν καλή καλήψη, ενώ η "πρώτη" εταιρία δεν μπορεί να το δεχτεί "αποκλείεται να μην έχουμε ΕΜΕΊΣ σήμα, είμαστε οι καλύτεροι, ξέρετε όμως σας καλούμε και δεν μπορούμε να πιάσουμε γραμμή...", ένα πόντο χάνει η cosmote και από την ειρωνεία "αν φύγεις από εμάς, που θα βρεις σήμα σε άλλη;"

Μέχρι νεοτέρας Χ από εμένα η cosmote. 

Η επιλογή πρέπει να γίνεται (γνώμη μου) λαμβάνοντας υπόψη την καλήψη και έπειτα (μεταξύ παρόμοιας καλήψης) την τιμή. 

Μου είναι αδιάφορο εάν κάποια από τις 3 είναι πρώτη κατά μέσο όρο σε όλη την επικράτεια ή αν πιάνει τρελές ταχύτητες με πολλαπλάσιο κόστος. Τις ανάγκες μου να καλύπτω όσο πιο vfm γίνεται και όσο το δυνατόν δίχως υποχωρήσεις. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, andreasomageiras said:

Και με ultrex λούστηκα... 😂😂😂

Καλά και οι άλλοι δύο "μη σκίζουν τα καλτσόν τους", απλά δεν είναι τελείως εκτός, πόντο παίρνουν γιατί το αναγνωρίζουν ότι δεν έχουν καλή καλήψη, ενώ η "πρώτη" εταιρία δεν μπορεί να το δεχτεί "αποκλείεται να μην έχουμε ΕΜΕΊΣ σήμα, είμαστε οι καλύτεροι, ξέρετε όμως σας καλούμε και δεν μπορούμε να πιάσουμε γραμμή...", ένα πόντο χάνει η cosmote και από την ειρωνεία "αν φύγεις από εμάς, που θα βρεις σήμα σε άλλη;"

Μέχρι νεοτέρας Χ από εμένα η cosmote. 

Η επιλογή πρέπει να γίνεται (γνώμη μου) λαμβάνοντας υπόψη την καλήψη και έπειτα (μεταξύ παρόμοιας καλήψης) την τιμή. 

Μου είναι αδιάφορο εάν κάποια από τις 3 είναι πρώτη κατά μέσο όρο σε όλη την επικράτεια ή αν πιάνει τρελές ταχύτητες με πολλαπλάσιο κόστος. Τις ανάγκες μου να καλύπτω όσο πιο vfm γίνεται και όσο το δυνατόν δίχως υποχωρήσεις. 

Κοίτα έχεις και εσύ δίκιο σε μερικά, επιλέγεις τον πάροχο που θα καλύψει τις ανάγκες σου καθώς στα μέρη που θες σε καλύπτουν μόνο η κόκκινη και η μαύρη όχι τρελά αλλά για ανάγκη πχ μπορείς αλλά δεν γίνεται να λες πως η Cosmote πουλάει ειρωνία επειδή δηλαδή δεν έχει σήμα σε μερικά μέρη. Εάν δεις σε πόσα σημεία η μαύρη δεν έχει σήμα θα απογοητευτείς και από αυτές. Γενικά προς τις περιοχές που είσαι κανένας δεν έχει κάνει σωστή δουλειά ενώ τους είναι αδιάφορο, αυτό είναι κακό και για τις 3 ελπίζω στο μέλλον να κάνουν κάτι και να μην τις έχουν στην απέξω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

1) Κοίτα έχεις και εσύ δίκιο σε μερικά, επιλέγεις τον πάροχο που θα καλύψει τις ανάγκες σου καθώς στα μέρη που θες σε καλύπτουν μόνο η κόκκινη και η μαύρη όχι τρελά αλλά... για ανάγκη πχ μπορείς

2) αλλά δεν γίνεται να λες πως η Cosmote πουλάει ειρωνία επειδή δηλαδή δεν έχει σήμα σε μερικά μέρη.

3) Εάν δεις σε πόσα σημεία η μαύρη δεν έχει σήμα θα απογοητευτείς και από αυτές.

4) Γενικά προς τις περιοχές που είσαι κανένας δεν έχει κάνει σωστή δουλειά ενώ τους είναι αδιάφορο, αυτό είναι κακό και για τις 3 ελπίζω στο μέλλον να κάνουν κάτι και να μην τις έχουν στην απέξω 

1) επέλεξα την εταιρεία που έχει καλήτερη καλήψη, εκεί όπου εμένα με ενδιαφέρει (και δεν είναι πολύ χάλια σε σχέση με τις άλλες όπου πάω λιγότερο συχνά, η πλάκα είναι ότι και στις παραλίες τις Πιερίας που πάω το χειμώνα σπάνια η cosmote με κάλυπτε) 

2) μπορώ να το λέω, έχω ζητήσει την καταγεγραμμένη συνομιλία και τότε ήταν που έβαλε νερό στο κρασί της κάνοντας "υποχώρηση" προσφέροντας ατελώς διακοπή, με επιστροφή 2-3 παγίων. 

3) 🤔 με ενδιαφέρουν τα σημεία που κυκλοφορώ, η γενική (ανά την επικράτεια) εικόνα της κάθε εταιρίας δεν με επηρεάζει ως καταναλωτή-πελάτη.

4) εδώ θα συμφωνήσω ΑΠΌΛΥΤΑ μαζί σου και θα τονίσω ότι είναι και μια οδική είσοδος τις χώρας.

Μόνο αν αποφασίσω να κάνω καμιά "γειτονική" σύνδεση ίσως βρω το φως μου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...