Jump to content

Samsung Galaxy A55 5G


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 31/5/2024 at 8:04 ΜΜ, doomgeorge said:

Το έχει το cosmodata απο 350 έως 380 ανάλογα το χρώμα για το 256 πήρα το ροζ 380 με τιμολόγιο σε ένα φίλο πήγε 310 νομίζω πολύ καλά 

Πάντως καλή χρυσή η xiaomi την δουλεύω χρόνια αλλά με το software συνέχεια προβλήματακια τώρα έχω το 12 που θεωρείται ναυαρχίδα με το hyperos προβλήματακια αρκετά πιο πολλα από άλλες φορές στο f3 της γυναίκας επίσης με αποκορύφωμα ότι δεν έδειχνε Πίος παίρνει τηλ οπότε της πήρα το a55.... όταν αλλάξω το δικό μου σε Samsung θα πάω βαρέθηκα και μεγάλωσα πια για να ψάχνω στο internet πως θα λύσω θέματα 

385 μόνο σε κιτρινο

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Yparxdos said:

Καλησπέρα. Γνωρίζεις αν λειτουργεί το call recording που έχει? 

Δεν το έχω δοκιμάσει 

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το κινητο προσφατα για μια γνωστη μου και το επαιξα λιγο και η ερωτηση μου ειναι η καμερα εχει ΖΟΟΜ μονο 10Χ ??? γιατι αλλη επιλογη δεν εχει...μιλαω για εφαρμογη καμερας 12 mp ,γυρνωντας σε 50 δεν εχει επιλογη ζοομ.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ktikti said:

εχω παρει το κινητο προσφατα για μια γνωστη μου και το επαιξα λιγο και η ερωτηση μου ειναι η καμερα εχει ΖΟΟΜ μονο 10Χ ??? γιατι αλλη επιλογη δεν εχει...μιλαω για εφαρμογη καμερας 12 mp ,γυρνωντας σε 50 δεν εχει επιλογη ζοομ.

Δεν έχει ξεχωριστό ειδικό τηλεφακό(telephoto)η συσκευή όπως τα ακριβότερα S κινητά.

Μόνο όσο zoom κάνει ψηφιακά.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Δεν έχει ξεχωριστό ειδικό τηλεφακό(telephoto)η συσκευή όπως τα ακριβότερα S κινητά.

Μόνο όσο zoom κάνει ψηφιακά.

Προφανώς εννοεί το ψηφιακό ζουμ που έχουν όλα τα κινητά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 7:44 ΜΜ, Yparxdos said:

Καλησπέρα. Γνωρίζεις αν λειτουργεί το call recording που έχει? 

Δεν λειτουργεί σε ευρωπαϊκές συσκευές το έχουν απαγορεύσει. 

Σε S22 ultra που είχα μόνο με αλλαγή Rom πχ ουκρανίας Ινδονησίας αν θυμάμαι καλά.

Δουλεύει όμως σχεδόν άψογα το Cube Acr call recorder εφαρμογή από το play store μόνο που αν θες να ηχογραφής δυνατά και τον συνομιλητή σου πρέπει να έχεις ανοιχτή ακρόαση λόγο περιορισμών της google.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, manan69t said:

Δεν λειτουργεί σε ευρωπαϊκές συσκευές το έχουν απαγορεύσει. 

Σε S22 ultra που είχα μόνο με αλλαγή Rom πχ ουκρανίας Ινδονησίας αν θυμάμαι καλά.

Δουλεύει όμως σχεδόν άψογα το Cube Acr call recorder εφαρμογή από το play store μόνο που αν θες να ηχογραφής δυνατά και τον συνομιλητή σου πρέπει να έχεις ανοιχτή ακρόαση λόγο περιορισμών της google.

Ειναι ενα θεμα αυτό όντως. Δε ειναι εφικτό να εχεις ανοικτη ακρόαση πάντα. Διαβασα καποια review λενε αυτό που επισημανες. Οι developers βεβαια της εφαρμογής δείχνουν πρόθυμοι να το διορθώσουν αλλα το τι θα γίνει θα δείξει. Σε ευχαριστώ πάντως, αν τυχον εχεις κατι νεότερο για το συγκεκριμένο θεμα, κάνε μια απαντηση αν θέλεις. Και πάλι ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Cube ACR και Cube ACR helper. Κάποιος συφορουμίτης ανέβασε ένα λινκ με αυτές τις δύο εφαρμογές και λειτουργούν κανονικά. Το ανέβασε σε κάποιο νήμα των Α5x αν θυμάμαι καλά, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό απ' όλα. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mike3550 said:

Νεος κατοχος και εγω της συσκευης!δεν εχει ερθει το update Μαιου σε εμενα..υπαρχει και αλλος που δεν το εχει?

Ούτε εμένα... άργησε... μάλλον έχουν δώσει προτεραιότητα στις παλιές συσκευές να πάρουν την 6.1.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σαν να μας ξεχάσανε τελικά, ακόμα και το παλιό μου A52s έχει την 6.1 και πείρε και το patch Μαΐου πριν 2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντέ, μέσα Ιουνίου, εδώ το Α12 της κόρης μου πήρε του Μαίου..

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα βλέπω να πέφτει άλλο η τιμή του 8/256. Έχουμε κάποιο μαγαζί αξιόπιστο για την αγορά του σε Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Α55 και πριν ανοίξω το κουτί παρατηρώ πως οι σφραγίδες ασφαλείας στο πάνω και κάτω μέρος του κουτιού είναι διαφορετικές. Ανοίγω το κουτί και παραλαμβάνω ή πακετάρω και το στέλνω πίσω; Τι λέτε;

Quote

 

 

A55_1.jpg

A55_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, nikolaosp said:

Μόλις παρέλαβα το Α55 και πριν ανοίξω το κουτί παρατηρώ πως οι σφραγίδες ασφαλείας στο πάνω και κάτω μέρος του κουτιού είναι διαφορετικές. Ανοίγω το κουτί και παραλαμβάνω ή πακετάρω και το στέλνω πίσω; Τι λέτε;

 

A55_1.jpg

A55_2.jpg

Προσωπικά μιλώντας, εφοσον δεν ειναι ανοιγμενες και απο οτι βλεπω ειναι αυθεντικες Samsung,το κρατάς....Εγω θα το κραταγα

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Candiaman said:

Προσωπικά μιλώντας, εφοσον δεν ειναι ανοιγμενες και απο οτι βλεπω ειναι αυθεντικες Samsung,το κρατάς....Εγω θα το κραταγα

Το αυτοκόλλητο που γράφει Samsung είναι χοντρό. Φαίνεται, πως μπορεί να ξεκολληθεί και να κολληθεί πάλι χωρίς να σκιστεί. Σκέφτομαι, πως μπορεί να είναι μοντέλο επίδειξης ή open box (για ποιό άλλο λόγο να έχει διαφορετικό αυτοκόλλητο) που όμως δεν πρέπει να πουλάνε ως καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nikolaosp said:

Μόλις παρέλαβα το Α55 και πριν ανοίξω το κουτί παρατηρώ πως οι σφραγίδες ασφαλείας στο πάνω και κάτω μέρος του κουτιού είναι διαφορετικές. Ανοίγω το κουτί και παραλαμβάνω ή πακετάρω και το στέλνω πίσω; Τι λέτε;

 

A55_1.jpg

A55_2.jpg

Αν είναι πεντακάθαρο το κρατάς. Φαίνεται σα να έχει ξανακολληθει η μία ταινία αλλά δες κατάσταση μέσα. Από πού το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, takpanos said:

Αν είναι πεντακάθαρο το κρατάς. Φαίνεται σα να έχει ξανακολληθει η μία ταινία αλλά δες κατάσταση μέσα. Από πού το πήρες?

Ναι, έτσι ακριβώς φαίνεται, να έχει ξανακολληθεί η μία πλευρά! Δεν το ανοίγω γιατί χάνω το δικαίωμα επιστροφής (εντός 14 ημερών) όπως είναι στην αρχική του συσκευασία σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή οδηγία. Έγινε από eurogoods. Έχω στείλει email με φωτογραφίες και ΙΜΕΙ στη Samsung  και περιμένω απάντηση. Το έβαλα εδώ για να δω μήπως και άλλοι από εσάς έχετε παραλάβει με διαφορετικά αυτοκόλλητα στη συσκευασία και είναι σύνηθες αυτό. Συμβαίνει κάτι τέτοιο ή ο μοναδικός είμαι;

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο αυτοκόλλητα και από τις δύο πλευρές πρέπει να ειναι ακριβώς τα ίδια σε σχήμα έτσι είναι το δικό μου κουτί.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anekoulourida said:

Και τα δύο αυτοκόλλητα και από τις δύο πλευρές πρέπει να ειναι ακριβώς τα ίδια σε σχήμα έτσι είναι το δικό μου κουτί.

Και εγώ νομίζω πως έτσι πρέπει να είναι, ίδια αυτοκόλλητα όπως φαίνονται ακριβώς στα διάφορα unboxing που κυκλοφορούν. Μπορείς να μου πεις από που το πήρες;

Edited by nikolaosp
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, nikolaosp said:

Και εγώ νομίζω πως έτσι πρέπει να είναι, ίδια αυτοκόλλητα όπως φαίνονται ακριβώς στα διάφορα unboxing που κυκλοφορούν. Μπορείς να μου πεις από που το πήρες;

Και εμένα και τα 2 αυτοκόλλητα ήταν ίδια και όπως το άλλο όχι το ξανακολλημένο. Για να ανοίξεις το αυθεντικό θέλει σκίσιμο και απο τις δύο πλευρές. Επιστροφή όπως είναι εκτός αν σου έχουν κάνει τιμή refurbished ή εκθεσιακού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...