Jump to content

Samsung Galaxy A55 5G


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν έχει κανένα κόλλημα. Είναι αρκετά γρήγορο. Η φόρτιση σχετικά καλή αν φορτίσεις μάλιστα με τον δικό του φορτιστή τον 25W. Συγκριτικά με τον ανταγωνισμό, σαφώς κατώτερο, για τα δεδομένα τα δικά μου οκ. Μπαταρία τι να πω, απίστευτη. Μετά από μια εβδομάδα τώρα είναι ακόμα καλύτερη. Τώρα από το πρωί έχω ακόμα 61% με την ίδια χρήση πάνω κάτω. Υπάρχει ένα θέμα με το αποτύπωμα, πολλές φορές δεν πιάνει καλά έως καθόλου. Εγώ κατάφερα να το σετάρω πριν αλλάξω την ευαισθησία της οθόνης σε έξτρα λόγω του τζαμιού. Ειδάλλως είναι σπάσιμο νεύρων. Υπάρχουν αρκέτές αναφορές στα φόρα του εξωτερικού με το θέμα αυτό. Ελπίζουμε να λυθεί με μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, drivth said:

Καλησπέρα. Δεν έχει κανένα κόλλημα. Είναι αρκετά γρήγορο. Η φόρτιση σχετικά καλή αν φορτίσεις μάλιστα με τον δικό του φορτιστή τον 25W. Συγκριτικά με τον ανταγωνισμό, σαφώς κατώτερο, για τα δεδομένα τα δικά μου οκ. Μπαταρία τι να πω, απίστευτη. Μετά από μια εβδομάδα τώρα είναι ακόμα καλύτερη. Τώρα από το πρωί έχω ακόμα 61% με την ίδια χρήση πάνω κάτω. Υπάρχει ένα θέμα με το αποτύπωμα, πολλές φορές δεν πιάνει καλά έως καθόλου. Εγώ κατάφερα να το σετάρω πριν αλλάξω την ευαισθησία της οθόνης σε έξτρα λόγω του τζαμιού. Ειδάλλως είναι σπάσιμο νεύρων. Υπάρχουν αρκέτές αναφορές στα φόρα του εξωτερικού με το θέμα αυτό. Ελπίζουμε να λυθεί με μελλοντικό update.

Ok φιλε μου σε ευχαριστω!

Ετσι για συγκριση τι κινητο ειχες πριν?

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2024 at 8:29 ΜΜ, drivth said:

Καλησπέρα. Δεν έχει κανένα κόλλημα. Είναι αρκετά γρήγορο. Η φόρτιση σχετικά καλή αν φορτίσεις μάλιστα με τον δικό του φορτιστή τον 25W. Συγκριτικά με τον ανταγωνισμό, σαφώς κατώτερο, για τα δεδομένα τα δικά μου οκ. Μπαταρία τι να πω, απίστευτη. Μετά από μια εβδομάδα τώρα είναι ακόμα καλύτερη. Τώρα από το πρωί έχω ακόμα 61% με την ίδια χρήση πάνω κάτω. Υπάρχει ένα θέμα με το αποτύπωμα, πολλές φορές δεν πιάνει καλά έως καθόλου. Εγώ κατάφερα να το σετάρω πριν αλλάξω την ευαισθησία της οθόνης σε έξτρα λόγω του τζαμιού. Ειδάλλως είναι σπάσιμο νεύρων. Υπάρχουν αρκέτές αναφορές στα φόρα του εξωτερικού με το θέμα αυτό. Ελπίζουμε να λυθεί με μελλοντικό update.

Τα δακτυλικά πέρασέ τα ξανά με το τζάμι. Θα δεις θα πιάνει ακαριαία. Μόνο να είναι διαφανές, γιατί με σκούρο τζαμάκι έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα σήμερα με την οθόνη του Α55 πολύ καλη βελτιωση εφάμιλλη κατά πολύ  με την σειρά S  πολλά μπράβο.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

στη τρυπα της selfie camera, εχει το ασημι δαχτυλιδι που ειχε το 54,53 & 52? 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, katsiletra said:

Τα δακτυλικά πέρασέ τα ξανά με το τζάμι. Θα δεις θα πιάνει ακαριαία. Μόνο να είναι διαφανές, γιατί με σκούρο τζαμάκι έχει θέμα.

Ετσι τα περασα. Απλα αν το περασεις με ενεργοπιημενη την εξτρα ευαισθησία που έχει σαν ρύθμιση, καλα κρασιά. Θέλει με off την ρύθμιση αυτή, σετάρισμα το αποτύπωμα και ενεργοποίηση ξανά μετά.

8 ώρες πριν, ea6gka said:

στη τρυπα της selfie camera, εχει το ασημι δαχτυλιδι που ειχε το 54,53 & 52? 

αν εννοείς το γραφικό που κάνει όταν αναγνωρίζει το πρόσωπο, ναι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drivth said:

αν εννοείς το γραφικό που κάνει όταν αναγνωρίζει το πρόσωπο, ναι

Δεν εννοεί αυτό. Εννοει ενα μικρό μεταλικό περίβλημα που υπάρχει γύρω απο την selfie κάμερα. Δεν το εχουν όλα και αυτά που δεν το έχουν ειναι με λίγο μεγαλύτερη σε διάμετρο. Λογικά αυτό που σίγουρα έχει το Α52 (γιατί το έχω εγώ) είναι για την στεγανοποίηση της κάμερας. Το Α 55 δεν ξερω κ θα με ενδιέφερε και εμένα να μάθω.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, drivth said:

Ετσι τα περασα. Απλα αν το περασεις με ενεργοπιημενη την εξτρα ευαισθησία που έχει σαν ρύθμιση, καλα κρασιά. Θέλει με off την ρύθμιση αυτή, σετάρισμα το αποτύπωμα και ενεργοποίηση ξανά μετά.

Ναι θέλει να τη έχεις απενεργοποιήσει την έξτρα ευαισθησία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ένα αξιόπιστο φορτιστή γιατί μέσα η συσκευασία δεν έχει; 

Τόσα λεφτά και δεν έχουν φορτιστή. Μόνο καλώδιο 😵💫🙃

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evankap70 said:

Μπορείτε να μου πείτε ένα αξιόπιστο φορτιστή γιατί μέσα η συσκευασία δεν έχει; 

Τόσα λεφτά και δεν έχουν φορτιστή. Μόνο καλώδιο 😵💫🙃

Εχω χρησιμοποιώ έναν 20w της baseus που είχα και στο iphone. Ειδάλλως θα πήγαινα κατευθείαν στον μαμα original 25w που παίζει στις μεγάλες αλυσίδες στο 20αρικο.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, spy14 said:

Αυτός;https://www.e-shop.gr/samsung-15w-travel-charger-ta200nw-bulk-white-p-TEL.087092

Δεν ανοίγει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spy14 said:

Αυτός είναι ο ταχυφορτιστής αλλά χωρίς καλώδιο. Παίρνεις και ένα καλώδιο από το ίδιο σάιτ, type c σε type c και είσαι κομπλέ 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spy14 said:

Αυτός είναι με τα 15W. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα.απλα δεν ανέφερε ο φίλος πόσα βατ θέλει.σαν τον ποιο οικονομικό το ανέβασα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο στη συσκευασια ειναι type c σε type c. Νομιζω καλυτερα αυτον 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατοχος και γω του τηλεφώνου απο χτες και είμα.απογοητευμενος με τα χρώματα του. Καμια σχεση με το Α70 που ειχα. Στο Α55 ειναι ξεπλυμενα χωρίςζωντανια. Μπορεί κάποιοςνα μου πει πανω σε αυτο. Μήπως εχει πρόβλημα η συσκευή μου? 

 

Screenshot_20240517_150859_One UI Home.jpg

Screenshot_20240517_151345_Gallery.jpg

Edited by stafos30
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, τα pull tabs οταν τα πηρατε το χρωμα τους ηταν λιγο πιο "κιτρινα" σε σχεση με το κουτι? Pull tabs Ειναι τα αυτια ασφαλειας που εχει το κουτι πανω και κατω. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2024 at 3:12 ΜΜ, stafos30 said:

Ρε παιδιά κατοχος και γω του τηλεφώνου απο χτες και είμα.απογοητευμενος με τα χρώματα του. Καμια σχεση με το Α70 που ειχα. Στο Α55 ειναι ξεπλυμενα χωρίςζωντανια. Μπορεί κάποιοςνα μου πει πανω σε αυτο. Μήπως εχει πρόβλημα η συσκευή μου? 

 

Screenshot_20240517_150859_One UI Home.jpg

Screenshot_20240517_151345_Gallery.jpg

Πηγαινε στις ρυθμισεις οθονης .

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, αυτο εχω να πω. ενα S24 plus - 400 € και εχω δουλεψει το 24 plus. Αν ειχε και τηλεφακο θα ηταν GOAT 

Εννοειτε οτι το S21 παροπλιζεται. 

επισης ειναι 128 και ufs 3.1

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...