Jump to content

OnePlus 12R


MAGAKOS-E
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Να κάνω μια ερώτηση βρε παιδιά. Κάτοχος του τηλεφώνου εδώ κάποιες μέρες αλλά στην συσκευασία δεν είχε φορτιστη.

Απ' ότι είδα ακόμη και με τους qualcomm φορτιστές 33ως100βατ φορτίζει με 16 οπότε είμαι στην αναζήτηση φορτιστή. 

Η ερώτηση μου είναι με πόσα βατ φορτίζει με τον μαμά φορτιστή και χωρίς την επιλογή της "super φόρτισης" .

Το σκέφτομαι να σας πω να τον αγοράσω αλλά είναι σχετικά ακριβός , συν ότι δεν θέλω να φορτίζω  με 100βατ συνέχεια...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πώς γίνεται να μην είχε φορτιστή;;; Κ από αλλού το έχω διαβάσει αυτό... Εγώ από Κωτσόβολος που το πήρα είχε μέσα....να σου πω την αλήθεια δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά... επειδή φορτίζω μόνο βράδυ επιλέγω απλό φορτιστή... βέβαια το τηλέφωνο είναι προγραμματισμένο να προσαρμόζεται το βράδυ ανάλογα της ταχύτητας φόρτισης... λογικά θα σου βγάζει κ εσένα την ειδοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί αν δεις είναι πιο μικρό αρκετά κ έχει μόνο καλώδιο. Εμένα μου το έδωσε κάποιος που το αγόρασε από Σκρουτζ και επειδή δεν είχε φορτιστη δεν το ήθελε.

Σκέφτομαι.να βρω κανέναν supervooc 65w που θα είναι σγρ πιο οικονομικός και θα φορτίζει σχετικά γρήγορα.

Αν κάποιος δοκιμάσει κάτι , με οποιοδήποτε φόρτιστη ας το γράψει παιδιά να έχουμε μια εικόνα.. ευχαριστώ πολύ..

 

Link to comment
Share on other sites

33w της Xiaomi....μια χαρά γρήγορος είναι...δεν έχω μετρήσει χρόνους... αλλά κάνει την δουλειά του....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, geoanto555 said:

Καλημέρα. Να κάνω μια ερώτηση βρε παιδιά. Κάτοχος του τηλεφώνου εδώ κάποιες μέρες αλλά στην συσκευασία δεν είχε φορτιστη.

Απ' ότι είδα ακόμη και με τους qualcomm φορτιστές 33ως100βατ φορτίζει με 16 οπότε είμαι στην αναζήτηση φορτιστή. 

Η ερώτηση μου είναι με πόσα βατ φορτίζει με τον μαμά φορτιστή και χωρίς την επιλογή της "super φόρτισης" .

Το σκέφτομαι να σας πω να τον αγοράσω αλλά είναι σχετικά ακριβός , συν ότι δεν θέλω να φορτίζω  με 100βατ συνέχεια...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ψαξε banggood για φορτιστη αυθεντικο με Ευρωπαικα προτυπα,σιγουρα δεν εχεις να χασεις κατι και εννοειται εξαιρετικες τιμες. 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένας παλιότερο φορτιστή από oneplus 65w να δοκιμάσει αν φορτίζει με όσα αναφέρει παιδιά ; 

Σκέφτομαι να πάρω έναν με 65w.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, geoanto555 said:

Έχεις κανένας παλιότερο φορτιστή από oneplus 65w να δοκιμάσει αν φορτίζει με όσα αναφέρει παιδιά ; 

Σκέφτομαι να πάρω έναν με 65w.

 

 

Φορτιζω το 9R με φορτιστη Xiaomi των 33w ενω ειχα εναν Oneplus των 65w μην σε αγχωνει αφοβα πηγαινε. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με προβληματίζουν τα watt αλλά αν ενεργοποιεί την φόρτιση των 65..

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, geoanto555 said:

Δεν με προβληματίζουν τα watt αλλά αν ενεργοποιεί την φόρτιση των 65..

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ειναι αρκετα πιθανο να φορτιζει με αρκετα χαμηλοτερα των 65w αν χρησιμοποιησεις 65ρι φορτιστη. 

4 ώρες πριν, CamuCamu said:

Φορτιζω το 9R με φορτιστη Xiaomi των 33w ενω ειχα εναν Oneplus των 65w μην σε αγχωνει αφοβα πηγαινε. 

Κι εγω στο OP12 χρησιμοποιουσα εναν 24.50w Huawei για να μην ανεβαζει θερμοκρασιες αλλα παρατηρησα καλυτερη συνεργασια φορτιστη-συσκευης όποτε χρησιμοποιουσα τον OP φορτιστη τον 100ρι και εν τελει πλεον φορτιζω με αυτον. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ειναι αρκετα πιθανο να φορτιζει με αρκετα χαμηλοτερα των 65w αν χρησιμοποιησεις 65ρι φορτιστη. 

Κι εγω στο OP12 χρησιμοποιουσα εναν 24.50w Huawei για να μην ανεβαζει θερμοκρασιες αλλα παρατηρησα καλυτερη συνεργασια φορτιστη-συσκευης όποτε χρησιμοποιουσα τον OP φορτιστη τον 100ρι και εν τελει πλεον φορτιζω με αυτον. 

Καλα εμενα ειναι εντελως διαφορετικη ιστορια ειχα παρει το κινητο απο το banggood και μου ηρθε με Αμερικανικο φορτιστη και για να γεφυρωσουν το χασμα αυτο εβαλαν EU Adapter στους δυο πολους μπροστα. 

Ε και ετσι μετα απο 3-4 μηνες το ανταπτορακι ειχε βαρεσει αναποδες και καθε φορα που εβαζα τον φορτιστη ακουγα εναν περιεργο ηχο σαν να υπερφορτωνοταν η καλωδιωση,καποια στιγμη εκει που κουναω τον φορτιστη μαζι με το εξαρτημα αριστερα δεξια αρχισε τα ηλεκτρικα "τσαφ".

Το πεταξα και ησυχασα ασε που παρατηρω οτι δεν χαλαω την υγεια της μπαταριας. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2024 at 10:36 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Ειναι αρκετα πιθανο να φορτιζει με αρκετα χαμηλοτερα των 65w αν χρησιμοποιησεις 65ρι φορτιστη.

Θα με καλύπτουν σγρ ακόμη και τα 33 watt.

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
14 ώρες πριν, mike3550 said:

Καλημερα καμια γνωμη για το κινητο απο καποιον που το εχει καιρο?απο καμερες πως τα παει?

Καμερες με τρομερες ληψεις μην περιμενεις απο 1+ εκτος εαν αγορασεις το 11 η το 12 με την συνεργασια της Hasselblad. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, CamuCamu said:

Καμερες με τρομερες ληψεις μην περιμενεις απο 1+ εκτος εαν αγορασεις το 11 η το 12 με την συνεργασια της Hasselblad. 

Το 11 το εχει η γυναικα μου..ειναι χειροτερο ε?το 12 θελω να παρω αλλα ειναι ψηλα σε τιμη ακομα 1150 ευρω

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mike3550 said:

Το 11 το εχει η γυναικα μου..ειναι χειροτερο ε?το 12 θελω να παρω αλλα ειναι ψηλα σε τιμη ακομα 1150 ευρω

Κοιτα εχω το 9R αλλα παραδοσιακα η αχιλλειος πτερνα της 1+ εκτος απο τις ναυαρχιδες ειναι οι καμερες.. 

Επισης μολις εκανα comparison στο Kimovil οι διαφορες στις φωτογραφιες και στους φακους ειναι πραγματικα ενα κλικ καλυτερες απο το 9αρι.

Μονο τα specs στα βιντεο υπερτερουν στο 12R,η επιλογη δικη σου φυσικα. 

 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 11.

Η αγορά θα γίνει από κοτσω για απαλλαγή ΦΠΑ.και δόσεις.

Το 11 το βρίσκω εκθεσιακό στα 549 και το 12r στα 649.

Ποιο από τα 2 να επιλέξω ή να σκεφτώ και μια 3 επιλογή?

Χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν με σειρά προτίμησης:

Performance 

Οθόνη 

Μπαταρία 

Κάμερα 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε διαφέρει τόσο η κάμερα...παρε 12r....με κλειστά μάτια....σε αυτή την τιμή δεν έχει αντίπαλο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή . Σίγουρα βγάζει την ημέρα με όσο χρήση και να το κάνεις. Με χαλαρή χρήση εμένα με πάει 3εις ημέρες.

Η βασική κάμερα είναι καλή , την περίμενα χειρότερη. Μετά από πολύ ψάξιμο και στησιμο google cameras μπορώ να πω ότι βγάζει πολύ καλά. 

Αν κάποιος χρειάζεται  gcam πείτε μου να ανεβάσω αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξετάζω αυτό το κινητό  προς αγορά .Θέλω ένα κινητό να με βγάλει για 4 τουλάχιστον  χρόνια. Έχω το Samsung S20 fe.Καποιες εντυπώσεις από φίλους που το έχουν?Κάποια bugs?

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί του εξωτερικού που μπορώ να το παραγγειλω?

(Η χρήση του είναι καθαρά τυπική,σερφαρισμα και social κυρίως και λίγη μουσική φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Damian19741974 said:

Εξετάζω αυτό το κινητό  προς αγορά .Θέλω ένα κινητό να με βγάλει για 4 τουλάχιστον  χρόνια. Έχω το Samsung S20 fe.Καποιες εντυπώσεις από φίλους που το έχουν?Κάποια bugs?

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί του εξωτερικού που μπορώ να το παραγγειλω?

(Η χρήση του είναι καθαρά τυπική,σερφαρισμα και social κυρίως και λίγη μουσική φυσικα)

Αν δεν θελεις υψηλης ποιοτητας φωτογραφιες/βιντεο ειναι VFM το κινητο. Οχι πως και στις φωτο/βιντεο υστερει αλλα δεν εχει καμερα ναυαρχιδας. Η κυρια καμερα του ομως ειναι πολυ τιμια. 

Μια χαρα λειτουργει χωρις bugs. Το μονο που εχω εντοπισει, το οποιο εχουν για την ωρα ολες οι συσκευες σε Oxygen 14 ειναι ενα 1sec delay οταν στο home screen (launcher) κανεις καθετο σκρολαρισμα μετα απο οριζοντιο ή το αναποδο. Αλλα μαλλον για καποιο λογο (που δεν τον καταλαβαινω) το εχουν σετταρει ετσι και πρεπει να χρησιμοποιεις το κινητο με πολυ γρηγορες κινησεις για να το διαπιστωσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αν δεν θελεις υψηλης ποιοτητας φωτογραφιες/βιντεο ειναι VFM το κινητο. Οχι πως και στις φωτο/βιντεο υστερει αλλα δεν εχει καμερα ναυαρχιδας. Η κυρια καμερα του ομως ειναι πολυ τιμια. 

Μια χαρα λειτουργει χωρις bugs. Το μονο που εχω εντοπισει, το οποιο εχουν για την ωρα ολες οι συσκευες σε Oxygen 14 ειναι ενα 1sec delay οταν στο home screen (launcher) κανεις καθετο σκρολαρισμα μετα απο οριζοντιο ή το αναποδο. Αλλα μαλλον για καποιο λογο (που δεν τον καταλαβαινω) το εχουν σετταρει ετσι και πρεπει να χρησιμοποιεις το κινητο με πολυ γρηγορες κινησεις για να το διαπιστωσεις.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Από όσο έχω δει,νομίζω με καλύπτει απόλυτα, τοσο για το παρον όσο και για τα επόμενα χρόνια.

Μπαταρία δυνατή, δεν ζεσταίνεται,ικανοποιητική οθόνη,καλός επεξεργαστής. 

Μήπως αξίζει από θέμα τιμής να το πάρω από Κίνα?

Κάποιο αξιόλογο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 9:34 ΜΜ, Damian19741974 said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Από όσο έχω δει,νομίζω με καλύπτει απόλυτα, τοσο για το παρον όσο και για τα επόμενα χρόνια.

Μπαταρία δυνατή, δεν ζεσταίνεται,ικανοποιητική οθόνη,καλός επεξεργαστής. 

Μήπως αξίζει από θέμα τιμής να το πάρω από Κίνα?

Κάποιο αξιόλογο κατάστημα?

Έβγαλες άκρη τελικά? Κι εγώ ενδιαφέρομαι να το αγοράσω. Το GShopper το έχει με τελική τιμή 529,00 $ (περίπου 493,00 €).

Το Σκρουτζ το έχει 592,00 €. Αν εκπίπτει ο ΦΠΑ τότε η αξία του είναι 477,00 € + 115 περίπου ΦΠΑ, άρα δεν συμφέρει από ΚΙΝΑ.

Αν έχει global rom το κινητό παίρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις της εταιρείας?

Μήπως να κινηθούμε προς το Ace 3 που είναι το αντίστοιχο 12r των Κινέζων? Δεν ξέρω βέβαια πως σεταρεται το κινητό μετά.

Επισημαίνω ότι στην Κίνα έχει βγει το ACE 3 PRO με 6100 μπαταρία και Snapdragon 8 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος 12r προερχόμενος από το 8 . Θα ήθελα εάν κάποιος ξέρει πως μπορώ να βρω την εφαρμογή για της επαφές όπως είχε το 8 η κάποια άλλη εφαρμογή για της επαφές μου είναι αρκετά δύσκολο να την συνηθίσω την καινούργια δεκτή οποιοδήποτε συμβουλή ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...