Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό μήνα παίδες :)

Έχω και μια άλλη απορία σχετικά με το μεγάφωνο του n71.

Πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε την ένταση του; Ακόμα και αν έχω στο προφίλ χαμηλή την ένταση των ήχων όταν χρησιμοποιώ κάποιες άλλες εφαρμογές, παιχνίδια π.χ. , ο ήχος είναι πολύ δυνατός και τον απενεργοποιώ. Έχει κανείς τίποτα υπόψιν του;

;-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως ξέρετε που να βρω το tom tom navigator? αυτο δουλευει με internet η θελει bluetooth?

 

Δε γνωρίζω πως λειτουργεί αλλά μπορείς να το βρείς στα γνωστά μαγαζάκια:

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες στο Ν71 μου συμβαίνει κάτι ενοχλητικό. Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει σε όλα τα smartphones της ΝΟΚΙΑ αλλά μου τρώει μνήμη data στο τηλέφωνο 10ΜΒ και στην κάρτα 64ΜΒ έλεος

 

Γιατί τόση πολύ;

Και το κακό είναι πως όσο πάει και γεμίζει :S

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Ν71 μου συμβαίνει κάτι ενοχλητικό. Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει σε όλα τα smartphones της ΝΟΚΙΑ αλλά μου τρώει μνήμη data στο τηλέφωνο 10ΜΒ και στην κάρτα 64ΜΒ έλεος

 

Γιατί τόση πολύ;

Και το κακό είναι πως όσο πάει και γεμίζει :S

 

Τι να σου πω; Στο δικό μου δε συμβαίνει κάτι τέτοιο! Πρώτη φορά το ακούω.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Ν71 μου συμβαίνει κάτι ενοχλητικό. Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει σε όλα τα smartphones της ΝΟΚΙΑ αλλά μου τρώει μνήμη data στο τηλέφωνο 10ΜΒ και στην κάρτα 64ΜΒ έλεος

 

Γιατί τόση πολύ;

Και το κακό είναι πως όσο πάει και γεμίζει :S

 

Βάλε έναν file explorer (σου προτείνω το X-plore 1.02), άνοιγε έναν έναν όλους τους υποφακέλους, τόσο στην μνήμη τηλεφώνου όσο και στην κάρτα μνήμης, και ότι βλέπεις περιττό, διέγραψέ το. Αλλά να είσαι σίγουρος οτι είναι περιττό, μη σβήσεις κάποιο αρχείο εγκατάστασης και μετά σταματήσει να σου δουλεύει κάτι.

 

Για παράδειγμα, κάθε φορά που έκανα σύνδεση το κινητό μου με τον υπολογιστή, ο windows media player έκανε μόνος του συγχρονισμό (πέραγε μουσικά κομμάτια) χωρίς να το πάρω χαμπάρι και ψαχνόμουν γιατί μειώνεται συνέχεια η ελεύθερη μνήμη της κάρτας μου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βλέπω ότι το κινητό δεν υπάρχει πλέον πουθενά για πώληση. Μήπως η νόκια το αποσύρει ή βγάζει καινούργιο μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το κινητό δεν υπάρχει πλέον πουθενά για πώληση. Μήπως η νόκια το αποσύρει ή βγάζει καινούργιο μοντέλο

 

Μάλλον δεν έψαξες καλά!!

 

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2290038

Link to comment
Share on other sites

 

Στη vodafon αυτή την στιγμή δεν υπάρχει (κις γράφουν στο site τους) ενώ και σε πολλά ελληνικά site δεν είανι πλέον διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα στο Ν71 μου (games , themes) ... Αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα ''Το Πιστοποιητικό έχει λήξει'' και έπειτα σταματά κάθε είδους εγκατάσταση.

 

Μήπως ξέρει κανέις κάποιο τρόπο επίλυσης ?? Ευχαριστώ

 

Προσπαθώ να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα στο Ν71 μου (games , themes) ... Αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα ''Το Πιστοποιητικό έχει λήξει'' και έπειτα σταματά κάθε είδους εγκατάσταση.

 

Μήπως ξέρει κανέις κάποιο τρόπο επίλυσης ?? Ευχαριστώ

 

 

Να προσθέσω επίσης ότι στις Ρυθμίσεις μου το 'Έλεγχος Πιστοπ. Συνδεσης' = 'Απενεργοποίηση' ... περίεργο δεν ειναι αυτό !!!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι στις Ρυθμίσεις μου το 'Έλεγχος Πιστοπ. Συνδεσης' = 'Απενεργοποίηση' ... περίεργο δεν ειναι αυτό !!!

 

αλλαξε την ημερομηνια απο 2007 σε 2006

περασε τι ειναι να περασεις και μετα ξαναβαλτην σε 2007.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να αγοράσω ένα Bluetooth GPS Receiver για το Ν71 ...

 

Βλέπω ότι υπάρχουν διάφορα (και σε διαφορετικές τιμές) έχετε κάτι να προτείνεται ?? Θα μπορεί το κινητό μου να 'χαμπαριάσει' όλα αυτά που υπάρχουν στην αγορα ή να αγοράσω κάποιο της Νοκια ??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινητό Ν71 (vodafone 240) και ένα Nokia 6270 (Q telecom) για να στέλνω μηνύματα και να κάνω κλήσεις στο εξωτερικό επειδή είναι πιο φθηνές οι χρεώσεις. Επειδή όμως η Q έχει καλύτερο σήμα, σε μερικά μέρη σκέφτομαι να κάνω προώθηση κλήσεων στο τηλέφωνο με την Q. Πρώτα από όλα πώς γίνεται και τι επιπλέον χρέωση θα επιβαρύνομαι; Το Ν71 ή το 6270 θα επιβαρύνεται;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοντευω να τρελαθω. αν και ειμαι power user στα pc και στα κινητα δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να συγχρονισω με το usb καλωδιο CA-53 το N71 απο τη μερα που εβαλα Vista Ultimate στο pc.

 

το κινητο φοραει το τελευταιο software/firmware επανω του.

κατεβασα και το τελευταιο PC suite.

κατεβασα και τον εξτρα driver......

 

μην μου πειτε να βαλω bluetooth γιατι δεν μου περισσευουν τα 20ευρω που κανει ενα dongle αυτες τις μερες.ισως τον αλλο μηνα να το τσιμπησω εαν δεν μπορω διαφορετικα.

 

το μηνυμα που μου πεταει ειναι οτι η κατασταση UI του κινητου ειναι σε storage mode και πρεπει να την αλλαξω απο εκει.....

 

ΑΛΛΑ το ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.εχω βαλει να με ρωταει οταν συγχρονιζει σε τι mode να μπαινει και του δηλωνω pc suite.

 

παιδια εχω να κανω καποιες πολυ σημαντικες δουλειες με το αυτοκινητο και χρειαστηκε να αγορασω gps με bluetooth ωστε να το συνδεσω με το Ν71 και το route66.

 

εχω ριξει πολλες ωρες διαβασματος σε φορουμ και εδω αλλα και στου εξωτερικου και ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το N71 εδώ και 8 μήνες και παρατηρώ ότι η κάμερα πίσω από το προστατευτικό τζαμάκι μαζεύει σκόνες. Το ερώτημα είναι πως μαζεύονται εκεί οι σκόνες αφού υποτίθεται υπάρχει το τζαμάκι που τις εμποδίζει και δεύτερον, πως μπορώ να ανοίξω το κινητό για να τις καθαρίσω. Έχει αντιμετωπίσει άλλος κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοντευω να τρελαθω. αν και ειμαι power user στα pc και στα κινητα δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να συγχρονισω με το usb καλωδιο CA-53 το N71 απο τη μερα που εβαλα Vista Ultimate στο pc.

 

το κινητο φοραει το τελευταιο software/firmware επανω του.

κατεβασα και το τελευταιο PC suite.

κατεβασα και τον εξτρα driver......

 

μην μου πειτε να βαλω bluetooth γιατι δεν μου περισσευουν τα 20ευρω που κανει ενα dongle αυτες τις μερες.ισως τον αλλο μηνα να το τσιμπησω εαν δεν μπορω διαφορετικα.

 

το μηνυμα που μου πεταει ειναι οτι η κατασταση UI του κινητου ειναι σε storage mode και πρεπει να την αλλαξω απο εκει.....

 

ΑΛΛΑ το ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.εχω βαλει να με ρωταει οταν συγχρονιζει σε τι mode να μπαινει και του δηλωνω pc suite.

 

παιδια εχω να κανω καποιες πολυ σημαντικες δουλειες με το αυτοκινητο και χρειαστηκε να αγορασω gps με bluetooth ωστε να το συνδεσω με το Ν71 και το route66.

 

εχω ριξει πολλες ωρες διαβασματος σε φορουμ και εδω αλλα και στου εξωτερικου και ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ

 

 

Δοκιμασε αυτα :

 

1.

) Select Start > Settings > Control Panel, and double-click Add or Remove Programs.

2) In the Add or Remove Programs window, search the list of currently installed programs for PC Connectivity Solution.

3) Select PC Connectivity Solution, and click the Change button. The PC Connectivity Solution Maintenance Program opens.

4) In the maintenance program, click Repair. Then wait for the operation to be completed.

5) Restart your PC, and try to connect your device to the PC again.

 

2.

Nokia PC Sync creates configuration files for synchronisation purposes. These files might have been corrupted. To fix the problem, delete these files from C:\Documents and Settings\%USERNAME%\Application Data\Nokia\PCSync\SynchData\%PHONEIMEI%. Your phone's IMEI code is located under the battery. After this, restart your computer and re-create the synchronisation settings.

 

3.

You need to set factory settings for your mobile phone by typing ''*#7370#'' on your phone. After you have typed in this code, your phone asks for a security code (the default security code is 12345). Use the security code supplied in your mobile phone's sales package or if you have changed the security code, use the new code.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια σημερα πενθω..... μου επεσε το 6260 κατω απο το 1 μετρο και κλαταρε η οθονη....

εκτος απο φανταρος που βλεπει απειρες ταινιες με το smartmovie στη σκοπια τωρα ειμαι και απελπισμενος... βρηκα σε αγγελια το Ν71 μεταχειρισμενο γυρω στα 150€ και σκεφτομαι να το παρω αλλά:

1)διαβαζω παντου οτι η οθονη γραντζουνιεται παρα πολυ απο τα πληκτρα(το εχω δει και σε ενα φιλο μου) εσας εχει αποκτησει αυτη τη χαρακτηριστικη οριζοντια γραντζουνια απο τα multimedia keys ή ειναι σπανιο φαινομενο?

2)η τιμη ειναι καλη για μεταχειρισμενο?

3)ποια ειναι τα πιο κλασσικα συμπτωματα (κολληματα) που πρεπει να προσεξω να μην εχει ωστε να μην κλαιω τα λεφτα μου?

Link to comment
Share on other sites

φιλε Papeipa

 

η οθονη σε καποια clamshell γρατσουνιεται οντως....αλλα αυτο συμβαινει εαν το βαζεις στην κ@λοτσεπη και πιεζεται αρκετα το κινητο. το χα παθει στο προηγουμενο μου κινητο ενα Motorola MPX220.

 

για το ερωτημα 2 και 3 θα σου δωσω λινκς.

δεν ξερω σε ποιο απο τα 2 μπορεις να μπεις οποτε παρε και απο τα 2 φορουμ.

 

http://insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=201144

και

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=40251

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Εχω τo εξής πρόβλημα... Το firmware μου ειναι το 2.0613.1.12.1. Μπήκα στο site της Nokia αφού έμαθα οτι υπάρχει update και όταν έδωσα τον κωδικό του κινητού (0535708), μου έβγαλε ότι η τελευταία εκδοση του firmware είναι η αυτήπου προανέφερα. Μήπως γνωρίζετε κάποιον άλλο τρόπο για αναβάθμιση; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε συνέχεια του παρακάτω thread:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181582

 

απλά να ρωτήσω πού μπορώ να βρω τον x-plore για εγκατάσταση.

 

PS: Θα έθετα το ερώτημά μου εδώ εξαρχής, απλά σκέφτηκα ότι θα μπορούσε ν' αποτελεί γενικότερα θέμα για τα 3rd edition S60 κινητά της Nokia. Τέσπα, συνεχίζουμε εδώ...

Link to comment
Share on other sites

@TimDeLAY διαβασε το 1 ποστ στης εφαρμογες εκει που λεει:

Που μπορω να βρω εφαρμογες για το κινητο μου

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το εγκατέστησα, ωραία. Από 'κει και πέρα; Κάτι μου είπες να πατήσω 4, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς ακριβώς. Πώς βλέπω τι εγκατεστημένες εφαρμογές έχω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...