Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάτι πιο κοντά στην πραγματικότητα...;

Ρύθμηση του στερεοφωνικού μέσω WiFi επειδή έχει και UPnP... Φυσικά μόνο με συμβατά στερεοφωνικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η σελίδα της ΝΟΚΙΑ γράφει ότι υπάρχει η συμβατότητα

Data transfer (from compatible S40 phones S60 phones)

 

Αυτό σημαίνει οτι θα μπορείς να μεταφέρεις τα δεδομένα σου απο το παλιό σου series 40 ή 60 sto N80 (επαφές, σημειώσεις ημερολογίου κτλ).

 

Δεν έχει καμία σχέση με εφαρμογές, κάτι που φυσικά δεν έχει νόημα στην περίπτωση των series 40 μιας και η συγκεκριμένη πλατφόρμα περιορίζεται σε java εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας ,

μηπως γνωριζει κανεις τι θα γινει με τον κωδικο ασφαλειας και το κλειδωμα

του τηλεφωνου-πληκτρολογιου???

τι εννοεις φιλε μου; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εννοω πως π.χ. στο 6230 στο6600 ν70 κλειδωνεις το πληκτρολογιο

με κωδικο ασφαλειας. Στο ν80 τι θα γινεται???(λογω slidding)

ο κυριοτερος λογος που κλειδωνουν τα πληκτρολογια με κωδικο ασφαλειας, δεν ειναι επειδη ειναι εκτεθειμενα τα πληκτρα αλλα για να μην πεσουν σε αδιακριτα βλεμματα και χερια. εκτος αυτου, το Ν80 εχει εκτεθειμενα πληκτρα που δε γινεται να μην κλειδωνουν. επισης, δεν υπαρχει κινητο νοκια που να μην κλειδωνουν τα πληκτρα αρα γιατι να μη βαλουν και κωδικο στο κλειδωμα, εκτος απο απλο κλειδωμα. αλλα ακομα κι αν δεν κλειδωνουν, υπαρχουν εφαρμογες που το κανουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας ,

μηπως γνωριζει κανεις τι θα γινει με τον κωδικο ασφαλειας και το κλειδωμα

του τηλεφωνου-πληκτρολογιου???

Noμίζω είναι όπως του 7650.

Δηλαδή όταν το κλείνεις σε ρωτάει αν θέλεις να κλειδώσεις τα πλήκτρα (όσα μένουν).

Το κλείδωμα της συσκευής με κωδικό γίνεται με το power button.

Link to comment
Share on other sites

ο κυριοτερος λογος που κλειδωνουν τα πληκτρολογια με κωδικο ασφαλειας, δεν ειναι επειδη ειναι εκτεθειμενα τα πληκτρα αλλα για να μην πεσουν σε αδιακριτα βλεμματα και χερια. εκτος αυτου, το Ν80 εχει εκτεθειμενα πληκτρα που δε γινεται να μην κλειδωνουν. επισης, δεν υπαρχει κινητο νοκια που να μην κλειδωνουν τα πληκτρα αρα γιατι να μη βαλουν και κωδικο στο κλειδωμα, εκτος απο απλο κλειδωμα. αλλα ακομα κι αν δεν κλειδωνουν, υπαρχουν εφαρμογες που το κανουν. ;)

 

Αυτο εννοω και εγω για τα αδιακριτα, και με προβληματιζει πως θα λειτουργει

εδω.

 

Δηλ Johner ,ενταξει κλειδωνει με το power (αν και σε αυτα που ανεφερα γινεται κανονικα) με προβληματιζει ο τροπος που ξεκλειδωνει,

ανεφερε αν μπορεις τον τροπο στο 7650 για ξεκλ.

Ισως μετο που ανοιγεις το πληκτρολογιο(ενω χωρις κωδικο ξεκλ αυτοματα)

νασου ζηταει τον κωδικο.

Τεσπα οποιoς ξερει ας βοηθησει

THANKS:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ισως μετο που ανοιγεις το πληκτρολογιο(ενω χωρις κωδικο ξεκλ αυτοματα)

νασου ζηταει τον κωδικο.

Τεσπα οποιoς ξερει ας βοηθησει

THANKS:rolleyes:

 

Έτσι όπως το γράφεις ήταν στο 7650, δε νομίζω να είναι διαφορετικό και στο Ν80.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τι βοηθεια σας...

 

Ποιες ειναι οι βασικες και ουσιαστικες διαφορες του Ν70 απο το Ν80 και κατα ποσο αξιζει κανεις να το περιμενει μεχρι το Μαρτιο;

 

Μου το ειπε στο Πλαισιο ο πωλητης τους. Σημερα πηγα και χαζευα το Ν70 γιατι εχω επιδοτηση. Και τα λεγαμε εκει. Επισης μου ειπε οτι την αλλη βδομαδα ερχεται και το 6280.

 

Ποσο λοιπον αξιζει να περιμενεις το Ν80; Ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες με το Ν70;

 

Ευχαριστω παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τι βοηθεια σας...

 

Ποιες ειναι οι βασικες και ουσιαστικες διαφορες του Ν70 απο το Ν80 και κατα ποσο αξιζει κανεις να το περιμενει μεχρι το Μαρτιο;

 

Μου το ειπε στο Πλαισιο ο πωλητης τους. Σημερα πηγα και χαζευα το Ν70 γιατι εχω επιδοτηση. Και τα λεγαμε εκει. Επισης μου ειπε οτι την αλλη βδομαδα ερχεται και το 6280.

 

Ποσο λοιπον αξιζει να περιμενεις το Ν80; Ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες με το Ν70;

 

Ευχαριστω παιδια...

 

Παρακολούθησε τον αντίστοιχο διαξιφισμό, θα σε βοηθήσει αρκετά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90893

 

Επίσης, μπορείς να πας στο My Devices και να διαβάσεις το review του Ν70 και το preview του Ν80. ;)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω και εγω για τα αδιακριτα, και με προβληματιζει πως θα λειτουργει

εδω.

 

Δηλ Johner ,ενταξει κλειδωνει με το power (αν και σε αυτα που ανεφερα γινεται κανονικα) με προβληματιζει ο τροπος που ξεκλειδωνει,

ανεφερε αν μπορεις τον τροπο στο 7650 για ξεκλ.

Ισως μετο που ανοιγεις το πληκτρολογιο(ενω χωρις κωδικο ξεκλ αυτοματα)

νασου ζηταει τον κωδικο.

Τεσπα οποιoς ξερει ας βοηθησει

THANKS:rolleyes:

Ανοίγεις το πορτάκι πατάς ξεκλείδωμα, πληκτρολογείς τον κωδικό και είσαι ok.

Tι πιο απλό;:p

Αν θέλεις να το ξεκλειδώσεις χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου..γινεται,με την εγκατασταση των καταλληλων εφαρμογων..απλα κατα την ηχογραφηση συνομιλιας θα ακουγεται ενα μπιπ-μπιπ..αλλα ενταξει..δεν ειναι τιποτα φοβερο..

 

αυτα ομως στο τοπικ με τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ... ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου..γινεται,με την εγκατασταση των καταλληλων εφαρμογων..απλα κατα την ηχογραφηση συνομιλιας θα ακουγεται ενα μπιπ-μπιπ..αλλα ενταξει..δεν ειναι τιποτα φοβερο..

 

αυτα ομως στο τοπικ με τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ... ;)

 

Με SX1 και την default εφαρμογή για ηχογράφηση, δεν ακούω κανένα μπιπ-μπιπ πάντως. Δεν ξέρω αν ισχύει σε symbian 7 ή 8. Τώρα που το σκέφτομαι όμως, σε ένα 3650 που είχα παλιά, ακουγόταν ένας ήχος κατά την ηχογράφηση συνομιλίας, οπότε μήπως είναι θέμα της nokia μόνο. Τον ήχο τον κάνει και με εφαρμογές τρίτου κατασκευαστή?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα της Nokia και το εφαρμόζει σε όλες τις συσκευές της που υποστηρίζουν ηχογράφηση συνομιλίας. Ακόμα και αν γίνει ηχογράφηση σε συσκευή Series 60 με ιδική εφαρμογή ηχογραφήσεων, ο ήχος αυτός ακούγετε κάθε 5 ή 10 δευτερόλεπτα.:confused:

 

Αυτό γίνετε καθαρά για την προστασία προσωπικών δεδομένων του συνομιλή σας. Ο συνομιλητής ακούει το χαρακτηριστικό τόνο και καταλαβαίνει ότι η κλήση ηχογραφείται....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά σε αυτό αυτό που θα το χρειαστεί ο φίλος ck- δε θα υπάρχει πρόβλημα. Η εξωτερική ηχογράφηση μπορεί να πραγματοποιηθεί για απεριόριστο χρόνο (ουσιαστικά περιορίζεται απο την ελεύθερη μνήμη) με πολύ καλή ποιότητα (wav).

 

Το θέμα είναι, στο Ν80 και γενικά σε όλ ατα νέα symbian 9, θα υπάρχει η δυνατότητα για απεριόριστηη ηχογράφηση ή περιορίζονται και σε αυτά στα 60 δευτερόλεπτα και θα χρειαζόμαστε την βοήθεια του dictaphone; Στο Ν91 πιστεύω δεν θα υπάρχει ο περιορισμός του ενός πεπτού και λογικά και στο Ν92.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι πέρα απο super. Σκεφτόμουν για n90 ή n70 κλήνοντας προς n70 για τιμη και μέγεθος αλλά με προβλημάτιζαν τα σχόλια για την αυτονομία. Το n80 ήρθε στην κατάληλη στιγμή και με εντυπωσίασε κυρίως το μέγεθος και η πληθώρα ολοκαίνουργιων και εντυπωσιακών χαρακτηριστήκων που χωρεσαν σε αυτό. Μπράβο στη Nokia...το περιμένουμε με ανυπομονησία...
http://www.myphone.gr/devices/thumb-359.jpg. . .I'm loving it!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Ν80 το ερώτημα περι αναμονής μας απασχολεί σε μεγαλύτερο βαθμό συγκρινόμενο με την περιπτωση του Ν70, το οποίο διαθέτει και μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με την μπαταρια ειναι οντως λιγο περιεργο γιατι ειναι σχετικα μικρη!

Κατι αλλο!!!!Ισως ειναι αυτονοητο αλλα θα ηθελα να το ρωτησω.Βιντεο θα παιζει full screen??

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου..γινεται,με την εγκατασταση των καταλληλων εφαρμογων..απλα κατα την ηχογραφηση συνομιλιας θα ακουγεται ενα μπιπ-μπιπ..αλλα ενταξει..δεν ειναι τιποτα φοβερο..

 

αυτα ομως στο τοπικ με τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ... ;)

στο Ν80 συγκεκριμενα δε χρειαζεται τριτη εφαρμογη, ηχογραφει συνομιλια απο τη μανα του :).

 

ισως παιδια το os9.1 να κανει πολυ καλη ενεργειακη διαχειρηση και να μη χρειαζεται μεγαλυτερη μπαταρια. παντα βεβαια μια μεγαλη μπαταρια ειναι ευπροσδεκτη αλλα αν ειναι στα κλασσικα επιπεδα, οκ.

 

για του λογου το αληθες

http://img234.imageshack.us/img234/3209/untitled2copy7of.jpg

 

αλλα ρε παιδια, αυτο γινεται και στο 6600 μου, τωρα το πηρα χαμπαρι. τοσο πισω ημουν;:lol:. εσεις το ξερατε οτι ηχογραφει κλησεις η ηχογραφηση;:blink:

Link to comment
Share on other sites

στο Ν80 συγκεκριμενα δε χρειαζεται τριτη εφαρμογη, ηχογραφει συνομιλια απο τη μανα του :).

 

ισως παιδια το os9.1 να κανει πολυ καλη ενεργειακη διαχειρηση και να μη χρειαζεται μεγαλυτερη μπαταρια. παντα βεβαια μια μεγαλη μπαταρια ειναι ευπροσδεκτη αλλα αν ειναι στα κλασσικα επιπεδα, οκ.

 

για του λογου το αληθες

http://img234.imageshack.us/img234/3209/untitled2copy7of.jpg

 

αλλα ρε παιδια, αυτο γινεται και στο 6600 μου, τωρα το πηρα χαμπαρι. τοσο πισω ημουν;:lol:. εσεις το ξερατε οτι ηχογραφει κλησεις η ηχογραφηση;:blink:

ναι φαινεται..ειναι καθαρος ο ηχος..αφου οταν το ειχα δοκιμασει..μου λεει σε μια στιγμη..τι κανει ετσι συνεχεια??:X :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι.Θα ήθελα να υποβάλλω ενα ερώτημα ζωτικής(για πολλούς) σημασίας.Τα symbian κινητά (ή δεν έχει σχέση αυτό) πόσες σημειώσεις μπορούν να δεχτούν (γιατί το π.χ. SE w800 δέχεται μέχρι 25 πεδία σημειώσεων),και συγκεκριμένα το Ν80 που όλα φαίνεται να τα έχη,πόσες σημειώσεις θα μπορεί να "πάρει" ;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...