Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ebay υπάρχουν μερικοί πωλητές που πουλάνε σε χονδρική τα Ν80. Μίνιμουμ παραγγελία ειναι 5 κινητά προς 1000 ευρώ... Όσοι ψήνονται... ;-)
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ο processor θα ναι 320 mhz? Εχουμε καμμια αλλη ενημερωση?? Το μονο παραπονο απο τα nokia ειναι αυτο. Σχετικος αργα... Το ν70 θα μπορουσε να ειναι πιο γρηγορο :)

 

Αποστολος

 

PS To μαυρο σκιζει!

 

ΟΡΙΣΤΕ; Μα εγω νομιζα οτι θα ηταν 220! Τα 320 ειναι υπεροχα!

Χμ, εγω ακομα προσπαθω να αποφασισω χρωμα. Ελπιζω μονο να τα φερουν και τα 2 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay υπάρχουν μερικοί πωλητές που πουλάνε σε χονδρική τα Ν80. Μίνιμουμ παραγγελία ειναι 5 κινητά προς 1000 ευρώ... Όσοι ψήνονται... ;-)

 

Έχει αναφερθεί ξανά οτι οι τύποι αυτοί λένε μπαρούφες..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Και απ' ότι φαίνεται το world of cellphones.com ειναι legitimate site...

 

Εγω δεν το βρισκω και πολυ legit. Τα μισα χαρακτηριστα που λεει για το κινητο ειναι λαθος. Λεει κατι 60 mb μνημης, auto focus camera, και μεγιστη αναλυση βιντεο 176*144.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά οτι οι τύποι αυτοί λένε μπαρούφες..;)

 

Περίεργο μου φαίνεται αυτό μιας και οι περισσότεροι εχουν feedback 100% και τα accounts και sales τους υπάρχουν για πολύ καιρό (συνήθως το ebay κλείνει υποπτες πωλήσεις αβέρτα)...

 

Τώρα για το world of cellphones όντως τα specs ειναι λίγο off... Και δυστυχώς δεν υποστηρίζει πληρωμή με πιστωτική αλλα μόνο με Western Union (Danger Will Robinson, Danger!:mad: )

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ν80 θα εχει fullscreen mode στη ληψη φωτογραφιας οπως το 6270? μετα την ληψη θα υπαρχει δυνατοτητα επεξεργασιας κ περιστροφης των φωτογραφιων?

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν απαντάτε σε μερικές ερωτήσεις... επειδή έχει ξαναειπωθεί και σας φαίνεται γελοία? Δηλαδή το παλικάρι που ρώτησε τι είναι το ακουστικό και δεν έχει ξαναρωτηθεί το βρήκατε πιο ενδιαφέρον? (φιλικά)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν απαντάτε σε μερικές ερωτήσεις... επειδή έχει ξαναειπωθεί και σας φαίνεται γελοία? Δηλαδή το παλικάρι που ρώτησε τι είναι το ακουστικό και δεν έχει ξαναρωτηθεί το βρήκατε πιο ενδιαφέρον? (φιλικά)

 

Συνηθως ,εαν δεν απαντησει καποιος, σημαινει οτι δεν γνωριζει .

Το Ν80 οπως γνωριζεις ,δεν εχει κυκλοφορησει για να γνωριζουμε

πληρως τα χαρακτηριστικα του απο κοντα .;)

 

Kαποιες σελιδες πισω ,μπορεις να βρεις το manual .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται αυτό μιας και οι περισσότεροι εχουν feedback 100% και τα accounts και sales τους υπάρχουν για πολύ καιρό (συνήθως το ebay κλείνει υποπτες πωλήσεις αβέρτα)...

 

Αν δοκιμάσεις να κάνεις την παραγγελία οι περισσότεροι απο αυτούς σου ζητάνε τα λεφτά προκαταβολικά,και αφού τους τα δώσεις σου λένε μετά οτι το τηλέφωνο δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και θα σου το στείλουν αμέσως μόλις παραλάβουν..Δεν είναι λοιπόν οτι χάνεις τα λεφτά σου..Η "κοροϊδία" είναι οτι θα πάρεις το τηλέφωνο όταν θα κυκλοφορήσει επίσημα στην αγορά και ας το έχεις πληρώσει κάποιο χρονικό διάστημα νωρίτερα..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

telika pote tha bgei to n80?epishma pragmata thelw giati skeftomai i oxi na dwsw to n70.ama arghsei ta pathw sundromo sterhshs s60 giauto lew.

 

Το Ν90 να πεις οτι έχει ποιότητα κατασκευσης, ναι. Καλά υλικα, στιβαρότητα, ναι. Αλλά το Ν70 ειναι πλακιστουρα και μαλιστα άσχημη. Το κρατάς, το πιέζεις λίγο και νιώθεις ότι θα διαλυθεί.

Ελπίζω το Ν80 να ειναι σαν το Ν90

 

 

file eixa palia kai to sx1 kai mporw na sou pw oti to n70 exei idia poiothta kataskeuhs an oxi kaluterh.oso gia to pisw kapaki fusiologiko einai na trizei afou anevaokatevainei kai de sthrizetai kapou stathera

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι θα γινει με αυτό το Symbian Signed. Δηλαδή με τα cra****s τι θα γίνει δεν θα μπορούν να γινουν με τίποτα signed;

Όταν θα έχεις μια Unsigned εφαρμογή δεν θα την τρέχει καθόλου;

Τέλος διάβασα στο site της Symbian ότι τα freeware δεν θα χρειάζεται να γίνουν signed ή κατι τέτοιο. :cry:

 

 

mia proti skepsh pou mou irthe molis diavasa auto einai oti de tha anoigei kanena ngage game mias kai den iparxoun me k e y g e n alla mono spasmena gia alla kinhta!!!!!!!!!!!!!!sovaro thema de sumfeneite?exete kammia idea sxetika mauto?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

file eixa palia kai to sx1 kai mporw na sou pw oti to n70 exei idia poiothta kataskeuhs an oxi kaluterh.oso gia to pisw kapaki fusiologiko einai na trizei afou anevaokatevainei kai de sthrizetai kapou stathera

 

Ναι το διαπίστωσα και εγώ τελικά και έστειλα πάλι post διωρθόνοντας το λάθος μου.

Παρεπιπτόντος, εγώ έχω ακόμα το sx1 και ψάχνω για διάδοχο :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα σε Νοκια σοπ και μου ειπαν διαθεση απο 27 Μαρτιου!!!:rolleyes:

Για καντε και σεις κανα τηλ να δουμε τι παιζει!!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαπίστωσα και εγώ τελικά και έστειλα πάλι post διωρθόνοντας το λάθος μου.

Παρεπιπτόντος, εγώ έχω ακόμα το sx1 και ψάχνω για διάδοχο :)

 

 

na eisai sigouros oti to n70 einai axios diadoxos.to n80 einai elaxista kalutero apo to n70.thats all!

 

giauto pou eipa parapanw gia ta ngage games sto n80?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ν80 θα εχει fullscreen mode στη ληψη φωτογραφιας οπως το 6270? μετα την ληψη θα υπαρχει δυνατοτητα επεξεργασιας κ περιστροφης των φωτογραφιων?

 

Το έπιασα σήμερα στα χέρια μου και η λήψη φωτογραφίας είναι όπως και στο Ν90. Δηλαδή με 2 μικρές λωρίδες θέματος πάνω και κάτω. Είναι όμως πολύ μικρό αν και λίγο πιο χοντρούλι από το Ν70. Το πληκτρολόγιο αρκετά καλό αν και όχι τοσο όσο του Ν70 και ο μηχανισμός slide φαινόταν προχειροφτιαγμένος. Βέβαια μιλάμε για κομμάτι προπαραγωγής που σίγουρα η ποιότητα κατασκευής διαφέρει αρκετά από την τελική. Η οθόνη τρομερή φυσικά, το μενού πιο γρήγορο προς το παρόν από το Ν90 αλλά όχι και από το Ν70.

 

Γενικός είναι πολύ όμορφο από κοντά αλλά προς το παρόν μάλλον θα μείνω με το Ν70.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

na eisai sigouros oti to n70 einai axios diadoxos.to n80 einai elaxista kalutero apo to n70.thats all!

 

giauto pou eipa parapanw gia ta ngage games sto n80?

 

Φιλικά πάντα,αλλά πιστεύω πως αυτό ΘΕΛΕΙΣ να ελπίζεις.Ότι δηλαδή,το Ν80 έχει ελάχιστη διαφορά από το Ν70.Και αυτό λογικό είναι,αφού αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...Απλά στο λέω,το Ν80 έχει τεράστιες διαφορές από το Ν70!Τουλάχιστον ας μην παραπληροφορούμε!

Link to comment
Share on other sites

na eisai sigouros oti to n70 einai axios diadoxos.to n80 einai elaxista kalutero apo to n70.thats all!

 

giauto pou eipa parapanw gia ta ngage games sto n80?

 

Elaxista ? :blink: i mipos arketa ?

 

Φιλικά πάντα,αλλά πιστεύω πως αυτό ΘΕΛΕΙΣ να ελπίζεις.Ότι δηλαδή,το Ν80 έχει ελάχιστη διαφορά από το Ν70.Και αυτό λογικό είναι,αφού αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...Απλά στο λέω,το Ν80 έχει τεράστιες διαφορές από το Ν70!Τουλάχιστον ας μην παραπληροφορούμε!

 

Simfono apolita me afto

 

Endiktika na se anafero ta kiriotera

 

Wi-Fi 802.11g !

3 MP camera

New Symbian 3rd Edition (Simfona me osa legonte, anabathmisi software apo to spiti) :D

2plasia analisi othonis apo to N70

UPnP technology

 

Tou lipi tpt alo aftou tou kinitou ? (kai idika gia tin timi pou tha kostizi)

 

Παιδια ρωτησα σε Νοκια σοπ και μου ειπαν διαθεση απο 27 Μαρτιου!!!:rolleyes:

 

Euxarista nea afta, ala makari na bgi alithia afto pou se eipane :O

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα σήμερα στα χέρια μου και η λήψη φωτογραφίας είναι όπως και στο Ν90. Δηλαδή με 2 μικρές λωρίδες θέματος πάνω και κάτω. Είναι όμως πολύ μικρό αν και λίγο πιο χοντρούλι από το Ν70. Το πληκτρολόγιο αρκετά καλό αν και όχι τοσο όσο του Ν70 και ο μηχανισμός slide φαινόταν προχειροφτιαγμένος. Βέβαια μιλάμε για κομμάτι προπαραγωγής που σίγουρα η ποιότητα κατασκευής διαφέρει αρκετά από την τελική. Η οθόνη τρομερή φυσικά, το μενού πιο γρήγορο προς το παρόν από το Ν90 αλλά όχι και από το Ν70.

 

Γενικός είναι πολύ όμορφο από κοντά αλλά προς το παρόν μάλλον θα μείνω με το Ν70.

Πέρασες καμμία εφαρμογή; Τι επεξεργαστή έχει; Μέχρι τώρα οι φήμες λένε για 330 mhz. Μνήμη RAM;
Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα σήμερα στα χέρια μου και η λήψη φωτογραφίας είναι όπως και στο Ν90. Δηλαδή με 2 μικρές λωρίδες θέματος πάνω και κάτω. Είναι όμως πολύ μικρό αν και λίγο πιο χοντρούλι από το Ν70. Το πληκτρολόγιο αρκετά καλό αν και όχι τοσο όσο του Ν70 και ο μηχανισμός slide φαινόταν προχειροφτιαγμένος. Βέβαια μιλάμε για κομμάτι προπαραγωγής που σίγουρα η ποιότητα κατασκευής διαφέρει αρκετά από την τελική. Η οθόνη τρομερή φυσικά, το μενού πιο γρήγορο προς το παρόν από το Ν90 αλλά όχι και από το Ν70.

 

Γενικός είναι πολύ όμορφο από κοντά αλλά προς το παρόν μάλλον θα μείνω με το Ν70.

Ειδες πουθενα VoIP μεσα στα Tools????

Σε ενα βιντεακι που εχει βγει στο νετ δειχνει οτι εχει!!!

Ο filemanager τα δειχνει ολα???:p (τα αρχεια εννοω)

Επεξεργαστης-Μνημη-Ηχειο????

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

to n80 einai elaxista kalutero apo to n70.thats all!

 

Γράφε διαφορές:

1MP παραπάνω κάμερα, τετραπλάσια ανάλυση οθόνης (διπλάσια ανάλυση σε κάθε διάσταση - ύψος-πλάτος - άρα τραπλάσια ανάλυση συνολικά), τετραπλάσια ανάλυση καταγραφής βίντεο (επίσης όπως στην οθόνη, διπλάσια ανάλυση σε κάθε διάσταση - ύψος-πλάτος - άρα τραπλάσια ανάλυση συνολικά), Wi-Fi, νέο λειτουργικό, αναβάθμιση κατευθείαν από το δίκτυο, υπέρυθρες και τόσα άλλα. Όλα αυτά το κάνουν ελάχιστα καλύτερο; Για μένα όχι. Τα παραπάνω το κάνουν απλά το καλύτερο Series 60 μέχρι τώρα, το οποίο ξεπερνάει ό,τι έχουμε δει μέχρι τώρα, και φυσικά και το Ν70. Και χωρίς αμφιβολία είναι το καλύτερο Series 60 μέχρι το επόμενο καλύτερο Series 60.

 

 

Edit:

 

Τι εύχονται σε ένα topic όταν φτάνει τα 1000 posts, "να τα χιλιάσουμε"??? :p

 

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε το Ν80 και φτάσαμε τα 1000 posts. Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν κυκλοφορήσει επίσημα. :!:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To N80 γραφει βιντεο με την ΙΔΙΑ αναλυση που γραφει το Ν70...οχι με τετραπλασια!

 

Δηλαδή και το N70 γράφει σε 352 x 288 pixels? Οκ, δεν το ήξερα, γράψε λάθος. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του Ν80 δε σου φτάνουν????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και το N70 γράφει σε 352 x 288 pixels? Οκ, δεν το ήξερα, γράψε λάθος. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του Ν80 δε σου φτάνουν????

ναι, το ιδιο βιντεο εχει.:)

ενταξει παιδια, μην το κανουμε και διαξιφισμους, θα φτασουμε 1εκ. ποστς:D

Link to comment
Share on other sites

Γράφε διαφορές:

1MP παραπάνω κάμερα, τετραπλάσια ανάλυση οθόνης (διπλάσια ανάλυση σε κάθε διάσταση - ύψος-πλάτος - άρα τραπλάσια ανάλυση συνολικά), τετραπλάσια ανάλυση καταγραφής βίντεο (επίσης όπως στην οθόνη, διπλάσια ανάλυση σε κάθε διάσταση - ύψος-πλάτος - άρα τραπλάσια ανάλυση συνολικά), Wi-Fi, νέο λειτουργικό, αναβάθμιση κατευθείαν από το δίκτυο, υπέρυθρες και τόσα άλλα. Όλα αυτά το κάνουν ελάχιστα καλύτερο; Για μένα όχι. Τα παραπάνω το κάνουν απλά το καλύτερο Series 60 μέχρι τώρα, το οποίο ξεπερνάει ό,τι έχουμε δει μέχρι τώρα, και φυσικά και το Ν70. Και χωρίς αμφιβολία είναι το καλύτερο Series 60 μέχρι το επόμενο καλύτερο Series 60.

 

 

Edit:

 

Τι εύχονται σε ένα topic όταν φτάνει τα 1000 posts, "να τα χιλιάσουμε"??? :p

 

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε το Ν80 και φτάσαμε τα 1000 posts. Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν κυκλοφορήσει επίσημα. :!:

malon den eides to N92;)
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...