Jump to content

Samsung SGH-D800 & SGH-D820


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ?

TO ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΤΟ PLAYER ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ

ΤΟ D-500 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ ΕΒΑΖΑ ΓΙΑ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ MP4.

sorazal!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1) Από πλευράς ποιότητας κατασκευής έχω ακούσει τα καλύτερα για το D600, ισχύουν τα ίδια και για το D820; Με ενδιαφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η αντικειμενική άποψη σας, ιδίως αυτών που το έχουν συγκρίνει.

2) Με 10 λεπτά ομιλία τη μέρα, 15 sms περίπου και γενικά πείραγμα του κινητού (μουσική κλπ) κάπου 45 λεπτά, πόσο περίπου θα μου κρατήσει η μπαταρία;

3) Η ηχογράφηση συνομιλίας διαρκεί όσο ελεύθερο χώρο έχεις στην κάρτα ή έχει κάποιο χρονικό όριο;

4) D600 και D820 έχουν την ίδια τιμή, ποιό αξίζει να πάρω; Υπόψιν πως δε με ενδιαφέρουν τα 2 ΜΡ του D600.

5) Όταν σε καλούν χτυπάει όπως το D600, στην αρχή για λίγο σιγά και μετά κανονικά; Ο ήχος του ακούγεται δυνατά ή όχι;

6) Η μπαταρία του D600 κάνει για το D820; Και αν όχι υπάρχει τελοσπάντων μια μπαταρία που να κάνει για το D820 με μεγαλύτερη ισχύ;

Θα ήθελα πάρα πολύ την άποψη σας μιας και έχω επιδότηση και σε λίγες μέρες λήγει, οπότε καταλαβαίνεται πως θα με επηρεάσσουν άμεσα αυτά που θα πείτε στην αγορά κινητού μιας και είμαι από επαρχία και δεν έχω τη δυνατότητα να δω κάποια κινητά από κοντα (δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο κατάστημα π.χ. Γερμανός και δεν έχω τη δυνατότητα λόγω δουλειάς να επισκεφτώ κάποιο).

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1) Από πλευράς ποιότητας κατασκευής έχω ακούσει τα καλύτερα για το D600, ισχύουν τα ίδια και για το D820; Με ενδιαφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η αντικειμενική άποψη σας, ιδίως αυτών που το έχουν συγκρίνει.

2) Με 10 λεπτά ομιλία τη μέρα, 15 sms περίπου και γενικά πείραγμα του κινητού (μουσική κλπ) κάπου 45 λεπτά, πόσο περίπου θα μου κρατήσει η μπαταρία;

3) Η ηχογράφηση συνομιλίας διαρκεί όσο ελεύθερο χώρο έχεις στην κάρτα ή έχει κάποιο χρονικό όριο;

4) D600 και D820 έχουν την ίδια τιμή, ποιό αξίζει να πάρω; Υπόψιν πως δε με ενδιαφέρουν τα 2 ΜΡ του D600.

5) Όταν σε καλούν χτυπάει όπως το D600, στην αρχή για λίγο σιγά και μετά κανονικά; Ο ήχος του ακούγεται δυνατά ή όχι;

6) Η μπαταρία του D600 κάνει για το D820; Και αν όχι υπάρχει τελοσπάντων μια μπαταρία που να κάνει για το D820 με μεγαλύτερη ισχύ;

Θα ήθελα πάρα πολύ την άποψη σας μιας και έχω επιδότηση και σε λίγες μέρες λήγει, οπότε καταλαβαίνεται πως θα με επηρεάσσουν άμεσα αυτά που θα πείτε στην αγορά κινητού μιας και είμαι από επαρχία και δεν έχω τη δυνατότητα να δω κάποια κινητά από κοντα (δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο κατάστημα π.χ. Γερμανός και δεν έχω τη δυνατότητα λόγω δουλειάς να επισκεφτώ κάποιο).

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
to 820 den einai 3g apla gyrnaei h camera toy gia photo kai pairnei kartes mnhmhs micro sd

 

einai **** ta thlefona alla den 3erw an vgaloyn kapoy games !

 

exei 65 mb ram kai exei fovero hxo ! paizei mp3 mp4 3gp

 

syndeetai me tv na vlepeis tis photo soy h ta video

 

 

ενδιαφερομαι για το D820 και βρηκα τα παρακατω:

 

Ψυχαγωγία & υπηρεσίες προσωποποίησης

- Φορέας μουσικής (MP3/ACC/ACC+)

- Πολυφωνικά 64 τόνων

- Διπλή ανοικτή ακρόαση

- Ψηφιακός ενισχυτής δύναμης

- Ενσωματωμένα JAVA™ παιχνίδια

- Ενσωματωμένα Wallpers

 

(AΠO TO CLUB)

 

The sound in the dynamics is pure; there is no any extraneous noise. The volume of 64- polyphony is average, and the volume of mр3 melodies is sufficient to hear the device on a bustling street.

 

A weak place for both models is the dynamic, at the maximal volume it can leave out of operation (it depends on the type of mр3 ring used and of its frequencies). It is not desirable to experiment with the menu of the latent dynamic's settings, because it is possible to destroy the basic dynamic.

 

(Απο mobile-review.com)

 

Στη δευτερη παραγραφο εννοει ισοσταθμιστες κτλ... και με ο destroy τι λεει?! θα χασεις το ιδανικο?...

Ενταση ηχου πως θα την κρινατε???, σχετικα ΚΥΡΙΩΣ με D600 KAI SE K750i.....????

:!:

 

 

Οποιδηποτε απαντηση θα την εκτιμησω

Ο Ηχος ειναι κατι που Μ'Αρεσει (αλλα δεν θα ηθελα SE) και σκεφτομαι μηπως το αναβαλλω για το D900... (??)

Τι λετε?...............:!:

Οποιος εχει εμπειρια just share it εδω στα forum, γιατι κατι τετοια δεν μπορουμε να τα μαθουμε απο γερμανους πλαισια και αντιπροσωπειες.............;):shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε μου στα samsung δεν λειτουργει ταυτοχρονα δονηση και ηχος.. Πρωτα δονηση και μετα ηχος.. Δεν ξερω αν σ αυτο το χει φτιαξει..

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει απο τα χερι μου το T28s το ΝΟΚΙΑ 8310 και αλλα στυλατα κινητα......

φοβερο ....αεροδυναμικο σχεδιο, τρελα....:!: :!: :!:

οπως καταλβαινετε δινω προτεραιοτητα στο design χωρις βεβαια να παραβλεπω εντελως τις δυνατοτητες......

και τα τυπου smart phone δεν με ελκυουν γιατι ειναι τουβλα κτλ.....

μειονεκτημα η μπαταρια με 2 μερες αντοχη - λογικη χρηση...

sms, ακομα ψαχνω να βαλω ηχους ακομα και, περαν των προεπιλεγμενων

εχει και τv out....

ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ!....

Α και ο ηχος mp3 αρκετα δυνατος και κερδιζει στην ενταση το SE K750i που εχει ο brother, με τη διφορα ομως οτι στο τελευταιο τα παιζει λιγο πιο καθαρα

τρεεεελα τα videakia ,ταινιες κτλ.... σε full screen (πατας το 1)

 

design rulesssss hard:p

εχει πολυ καλο επεξεργαστη εικονας, τις βλεπετε full screen στην οθονη 320 χ 240 (αφου τις τοποθετησετε στο <<αλλα αρχεια>>)

ποιοτικο video .mp4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia eida ena d820 mapa!!entaksei einai poli lepto,omorfo kali poiotita kataskeyis,alla aparedkti i kamera gia 1,3mp,se sygkrisi me to sharp 770 poli piso.To xeirotero einai to ixeio tis syskeyis!!dn akoygete tpt!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ανοιγω τις οδηγιες λεει βαλτε την την με την ετικετα πανω....

καλα ναι σου λεω....

και μια χαρα μπηκε και κλικ κανονικα εκανε με την ετικετα κατω (χρυσες λωριδες πανω)

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΩ.... :wacko: :rolleyes:

 

 

ΑΝΟΙΓΩ το κινητο, την καρτα την βλεπει κανονικα σε ολα τα μενου διαχειριση αρχειων και εμφανιζει την λεξη "καρτα μνημης" στο μενου ΚΑΘΩΣ και το σημαδακι στην κατασταση αναμονης πανω δεξια που υποδηλωνει, οτι εχετε βαλει καρτα!!!!...

 

 

 

ΕΛΑ ΝΤΕ......που ναι η καρτα οεο????:worry:

ουτε μπορω να αντιγραψω τιποτα, ουτε καν να μπω μεσα να δω τι περιεχει...

αρχικα εβγαζε "μη επιτρεπτο" και μετα απο μεσα εξω μπασε βγαλε.... λεει "μορφοποιηση?" και ειτε πατησεις ναι ή οχι σε γραφει κανονικα.... και στο ναι λεει σφαλμα!......

Μετα το συνεδεσα μετα το samsung pc studio και βγαζει ενα καινουριο μυνημα "πραγματοποιηση εκκινησης" οταν κανω κλικ παντα στο καρτα μνημης του μενου.....

 

usb settings and change to mass storage....

ουτε αυτο δουλεψε!

 

 

 

HELP!

 

:blink: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

anybody?....

 

γενικα τι παιζει ρε παιδια?...!:worry:

ωραια παω στην αντιπροσωπεια και το φτιαχνουν με καποιο φορματ της καρτας ισως για να διαβαζεται απο το κινητο...

μετα αν βαλω αλλη καρτα μνημης στο κινητο παλι τα ιδια παλι αντιπροσωπεια δηλαδη?

 

 

service που?.... να παω omnitech πειραια?:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του d820 σχετικά με τη χρήση του handsfree. Οι εισερχόμενες κλήσεις δεν προωθούνται μέσω των ακουστικών? Ακούγονται μόνο από το εξωτερικό ηχείο της συσκευής? Έχω προσπαθήσει να κάνω διάφορους συνδυασμούς αλλά τίποτα....Ποιος ο λόγος να έχει υποστήριξη handsfree ενώ δεν ακούγονται οι εισερχόμενες??:X

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Αυτο το κουκλι γιατι να μην κυκλοφορει Ελλαδα σε ροζακι;; :(

 

http://img84.imageshack.us/img84/7349/samsungd800pinkqj9.jpg

 

We wanse it precioussss :happy: :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
παιδες χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια..πως απενεργοποιειται ο ηχος του πληκτρολογιου σε ενα σαμσουγκ D820???Απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης δεν γινετε,χαμηλωνει μεν αλλα δεν φευγουν εντελως οι τονοι.και απο το μενου εχει μεν την επιλογη τονος πληκτρολογιου αλλα δεν μπαινει μεσα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις βαλει τυπο γραμματοσειρας "φτερο" η "αυτοκολλητο σημειωμα" δεν μπορεις να βγαλεις τους τονους πληκτρολογιου. σπαστικο ε? :O
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα!! Βρήκα αυτό το κινητό στην παραλία και προέρχεται από εξωτερικό! Θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος;; Θέλω να το ξεκλειδώσω και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να του κάνω αναβάθμιση η φορμάτ από τον υπολογιστή μου Όπως κάνω στο Νόκια Ν80 για παράδειγμα! Λογικά δεν θα έχει Ελληνικά, θα μπορέσω να του βάλω;; Τα δέχεται όλα αυτά;; Αν ξέρει κάποιος παρακαλώ ας μου στείλει!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...