Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει βάλει ez fit Spigen τζαμί μπορεί να μας επιβεβαιώσει αν η λειτουργία του αποτυπώματος επηρεάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει  το τζαμακι της spigen,τι κάλυψη έχει στην οθόνη? Για σε βίντεο που είδα φαίνεται να έχει αρκετό κενό γύρω γύρω 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dkon84 said:

Όποιος έχει βάλει  το τζαμακι της spigen,τι κάλυψη έχει στην οθόνη? Για σε βίντεο που είδα φαίνεται να έχει αρκετό κενό γύρω γύρω 

Με το μάτι να σου πω... 

Πάνω κάτω ένα χιλιοστό από το σασί. 

Δεξιά αριστερά λίγο περισσότερο, 1.5-2 χιλιοστά. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kountoura said:

Με το μάτι να σου πω... 

Πάνω κάτω ένα χιλιοστό από το σασί. 

Δεξιά αριστερά λίγο περισσότερο, 1.5-2 χιλιοστά. 

Ευχαριστώ πολύ. Γενικά εντυπώσεις? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dkon84 said:

Ευχαριστώ πολύ. Γενικά εντυπώσεις? 

Ένα τέτοιο τύπου και μάρκας tempered glass που πάντα ήθελα για την συσκευή μου και ποτέ δεν μπορούσα να έχω λόγο κυρτής οθόνης. 

Τώρα ήρθε η ώρα! 

Πολύ ευχαριστημένος σχεδόν από όλες τις απόψεις. 

Το μόνο που δεν μ αρέσει είναι ότι δεν έχει τρύπα ή κάποιο κενό στην σελφι. Την καλύπτει δηλαδή και αυτό με χαλάει λίγο. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kountoura said:

Ένα τέτοιο τύπου και μάρκας tempered glass που πάντα ήθελα για την συσκευή μου και ποτέ δεν μπορούσα να έχω λόγο κυρτής οθόνης. 

Τώρα ήρθε η ώρα! 

Πολύ ευχαριστημένος σχεδόν από όλες τις απόψεις. 

Το μόνο που δεν μ αρέσει είναι ότι δεν έχει τρύπα ή κάποιο κενό στην σελφι. Την καλύπτει δηλαδή και αυτό με χαλάει λίγο. 

Thanks. Το μόνο που με χάλαγε έτσι όπως το έβλεπα ήταν τα κενά που αφήνει αλλά μάλλον από κοντά θα είναι κομπλέ.φτανει να βρω και κάπου ετοιμοπαραδοτο να πάρω γιατί όλοι το έχουν με παραγγελία 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dkon84 said:

φτανει να βρω και κάπου ετοιμοπαραδοτο να πάρω γιατί όλοι το έχουν με παραγγελία 

Βλέπω το έχει το Kinitorama μέσω Skroutz.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, xalaros said:

Βλέπω το έχει το Kinitorama μέσω Skroutz.

κανενας απο Θεσσαλονικη να του αγοράσω το δεύτερο τζαμάκι είτε σε spigen είτε σε esr????

Link to comment
Share on other sites

Έχει τοποθετηθεί κανένας το τζαμακι της esr να μας πει εντυπώσεις και κυρίως αν δουλεύει καλά το δακτυλικο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dkon84 said:

Έχει τοποθετηθεί κανένας το τζαμακι της esr να μας πει εντυπώσεις και κυρίως αν δουλεύει καλά το δακτυλικο 

Το εβαλα πριν καν ανοιξω για πρωτη φορα το κινητο. Μπηκε πανευκολα σε δευτερολεπτα. Αψογο. Δεν εχει φυσαλίδες, αισθηση τελεια, καλυπτει απολυτα ολη την οθονη, καμια παραμορφωση της μπροστινης καμερας, ταιριαζει απολυτα με την θηκη της Supcase UB MAG XT, εχει φαει τουμπες, ειναι σε τσεπες με κλειδια, γενικα εχει ταλαιπωρηθει. Υπαρχουν ανεπαισθητες γρατζουνιες που πρεπει να προσπαθησεις πολυ να τις δεις. Το δαχτυλικο δουλευει ελαχιστα καλυτερα απο το Whitestone που εχω στο 23 αλλα νομιζω ελαχιστα χειροτερα απο την γυμνη οθονη. Θελει λιγο περισσοτερο πιεση. Γενικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Οπως με ολα τα παρομοια προιοντα, το παν ειναι να προσεξεις στην εφαρμογη. Καλο καθαρισμα κτλ. 

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αγοράσει κάποιος την Spigen Cryo Back Cover για το S24 Ultra για να μου πει αν υπάρχει χώρος για τα προστατευτικά της κάμερας της ESR?

xlarge_20240126172252_spigen_cryo_back_cover_anthektiko_mple_galaxy_s24_ultra.jpeg.bf1e8589c09d3caf7f516c6e041e5c3d.jpeg20240119144313_esr_0_3mm_tempered_glass_galaxy_s24_ultra.thumb.jpeg.860725caa98d998759b5c79ddfa70805.jpeg

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, netgeo said:

Δες εδώ στο 2.42 δε φαίνεται να υπάρχει χώρος:

https://www.youtube.com/watch?v=xMlNI_jJkt0

Σε ευχαριστώ, όντως δεν υπάρχει χώρος 

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ αφού το έψαξα αρκετά κατέληξα στο tempered-glass της panzerglass. Το τζαμάκι πιάνει σχεδόν από άκρης άκρη αφήνει ελάχιστα σχεδόν καθόλου έχει μαύρο πλαίσιο το οποίο δεν καταλαβαίνω να καλύπτει καθόλου από το μέρος της οθόνης και είναι καλό γιατί δεν φαίνεται και το όποιο χνούδι πιάνει γύρω-γύρω. Έχει οπή για την κάμερα.ειναι πολυ λεπτό οπότε και η θήκη της spigen πού το φόρεσα πάνω από το τζαμάκι οπότε δεν έχει κανένα θέμα το δακτυλικό αποτύπωμα χωρίς να το ξαναπεράσω δουλεύει ακαριαία χωρίς να το πιέσω περισσότερο είναι λίγο ακριβότερο αλλά νομίζω αξίζει τα λεφτά του

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

η μεμβράνη της Samsung μόνο στο σάιτ τς υπάρχει; 

δεν έχω καταλήξει αν θέλω να χάσω το πλεονέκτημα της οθόνης με το να βάλω τζαμακι και λέω να πάω σε μεμβράνη 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sakis88888 said:

η μεμβράνη της Samsung μόνο στο σάιτ τς υπάρχει; 

δεν έχω καταλήξει αν θέλω να χάσω το πλεονέκτημα της οθόνης με το να βάλω τζαμακι και λέω να πάω σε μεμβράνη 

Για δες εδώ πάνω-πάνω τι γράφω...
https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7239954

18 ώρες πριν, dkon84 said:

Λοιπόν εγώ αφού το έψαξα αρκετά κατέληξα στο tempered-glass της panzerglass. Το τζαμάκι πιάνει σχεδόν από άκρης άκρη αφήνει ελάχιστα σχεδόν καθόλου έχει μαύρο πλαίσιο το οποίο δεν καταλαβαίνω να καλύπτει καθόλου από το μέρος της οθόνης και είναι καλό γιατί δεν φαίνεται και το όποιο χνούδι πιάνει γύρω-γύρω. Έχει οπή για την κάμερα.ειναι πολυ λεπτό οπότε και η θήκη της spigen πού το φόρεσα πάνω από το τζαμάκι οπότε δεν έχει κανένα θέμα το δακτυλικό αποτύπωμα χωρίς να το ξαναπεράσω δουλεύει ακαριαία χωρίς να το πιέσω περισσότερο είναι λίγο ακριβότερο αλλά νομίζω αξίζει τα λεφτά του


Ακριβώς το αντίθετο λέει χρήστης εδώ στο skroutz...
"Ξεχνάτε το αποτύπωμα και έχει αντανάκλαση μεγάλη σε σχέση με την οθόνη χωρίς την προστασία. Σήμερα το έβαλα και το μετάνιωσα ήδη.
Στα συν...Εφαρμογή, Τοποθέτηση, Προστασία, Αντοχή
Στα πλην...Επηρεάζει το χειρισμό, Αλλοιώνει την εικόνα"

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, xalaros said:

Για δες εδώ πάνω-πάνω τι γράφω...
https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7239954


Ακριβώς το αντίθετο λέει χρήστης εδώ στο skroutz...
"Ξεχνάτε το αποτύπωμα και έχει αντανάκλαση μεγάλη σε σχέση με την οθόνη χωρίς την προστασία. Σήμερα το έβαλα και το μετάνιωσα ήδη.
Στα συν...Εφαρμογή, Τοποθέτηση, Προστασία, Αντοχή
Στα πλην...Επηρεάζει το χειρισμό, Αλλοιώνει την εικόνα"

Πραγματικά ανάκουγα του skroutz μάλλον δεν θα είχα πάρει ούτε το τηλέφωνο. Ειλικρινά αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι το πόσο ωραία έκατσε αποτύπωμάτο είναι ακαριαίο και χωρίς να το ξαναπεράσω. Τώρα για την αντανάκλαση τζαμάκι είναι θα έχει αντανάκλαση όπως είχε και το κανονικό τζάμι στα samsung τηλέφωνα πριν μάθουμε το καινούργιο gorilla glass armor. Κάτι χάνεις κάτι παίρνεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα εγώ απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας εμένα μου ταίριαξε πολύ καλά

11 minutes ago, dkon84 said:

Πραγματικά ανάκουγα του skroutz μάλλον δεν θα είχα πάρει ούτε το τηλέφωνο. Ειλικρινά αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι το πόσο ωραία έκατσε αποτύπωμάτο είναι ακαριαίο και χωρίς να το ξαναπεράσω. Τώρα για την αντανάκλαση τζαμάκι είναι θα έχει αντανάκλαση όπως είχε και το κανονικό τζάμι στα samsung τηλέφωνα πριν μάθουμε το καινούργιο gorilla glass armor. Κάτι χάνεις κάτι παίρνεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα εγώ απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας εμένα μου ταίριαξε πολύ καλά

Όπως επίσης νομίζω πως στο skroutz δεν έχει κριτικές για το s24 έχει για παλιότερα με κυρτή οθόνη που στη θέση του δακτυλικού είχαν ένα θάμπωμα μία κόλλα αυτό δεν το έχει γιατί φαντάζομαι δεν το χρειάζεται ίσως εκεί να είναι η διαφορά. Νομίζω για το s24 όχι μία κριτική σε πάντζεργκλας αλλά όχι στο τζαμάκι σ ένα flex κάτι που έχει βγάλει

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το full cover skin απο Ultra skins. Καλη εφαρμογη, αλλα οχι τελεια. Θελει λιγο δουλιτσα για να κατσει καλα, οπως ολα βεβαια. Την δουλεια του την κανει παντως η οποια ειναι να προστατευει το φινιρισμα μεσα απο την θηκη. Εχει λιγο καλυτερη εφαρμογη απο το αντιστοιχο που εχω στο 23U. 

20240212_141139.jpg

20240212_142552_resized.jpg

20240212_142502.jpg

20240212_141301.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Σημερα μου ηρθε το full cover skin απο Ultra skins. Καλη εφαρμογη, αλλα οχι τελεια. Θελει λιγο δουλιτσα για να κατσει καλα, οπως ολα βεβαια. Την δουλεια του την κανει παντως η οποια ειναι να προστατευει το φινιρισμα μεσα απο την θηκη. Εχει λιγο καλυτερη εφαρμογη απο το αντιστοιχο που εχω στο 23U. 

20240212_141139.jpg

20240212_142552_resized.jpg

20240212_142502.jpg

20240212_141301.jpg

Συγνώμη που θα το πω αλλά χάλασες όλη την αισθητική του τηλεφώνου..

Titanium και δε συμμαζεύεται και εσύ πήγες και έβαλες δερμα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gorge said:

Συγνώμη που θα το πω αλλά χάλασες όλη την αισθητική του τηλεφώνου..

Titanium και δε συμμαζεύεται και εσύ πήγες και έβαλες δερμα; 

Ουτως η αλλως στην θηκη ειναι. Δεν φαινεται. Ο μονος λογος που το εβαλα ειναι να προστατευσω το φινιρισμα του τηλεφωνου εσωτερικα. Ακομα και με θηκη σε πεσιμο το πλαστικο της θηκης μπορει να σου γραζουνισει και το γυαλι πισω αλλα περισσοτερο το βαμμενο αλουμινιο ή τιτανιο ειδικα αν εχουν παγιδευτει σωματιδια μεσα. Εχω μπολικες γραζουνιες σε ολες τις συσκευες που δεν ειχαν βγει ποτε απο θηκη. Ειδικα εκει που μπαινει ο φορτιστης αργα ή γρηγορα θα βγει το χρωμα. Στο 23U περασα απο την πρωτη μερα skin και το κινητο ειναι σαν να βγηκε σημερα απο την κουτα. Ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα. Δεν με  νοιαζει πως φαινεται το κινητο, αρκει να ξερω πως ειναι προστατευμενο και αψογο απο μεσα. Δες ποση διαφορα εχει το Note 9  με το s23u στην υποδοχη φορτισης. Εχει φυγει ολο το φινιρισμα. 

20240213_111947.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 11:06 ΜΜ, Geo_F1 said:

Μαλιστα. Και γω για αυτη θα παω τη δερματινη. Προσωρινα εβαλα αυτη

https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/galaxy-s24-ultra-silicone-case-violet-ef-ps928tvegww/

Καλη ειναι.

προστατευει καθολου η ετσι και ετσι,σκεφτομουν για την ασπρη

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

πήρα αυτή τη θήκη που μου άρεσε πολύ και τη μεμβράνη της Samsung 

Ως άσχετος έχει δύο μικρές φουσκάλες πάνω δεξιά και στο πλάι που με ανοιχτή την οθόνη δεν φαίνονται ευτυχώς αλλά το ocd μου με κάνει να με ενοχλεί 

Ελπίζω όταν περάσω τη δεύτερη να γίνει τέλεια 

Όντως είναι αυτό που λέει η μεμβράνη οπότε μια χαρά 

Screenshot_20240214_123754_Skroutz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...