Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ κι εγώ,  αλλά μου βγάζει επιλογή για προσθήκη στο wallet και μετά τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, toxotis70 said:

Προσπαθώ κι εγώ,  αλλά μου βγάζει επιλογή για προσθήκη στο wallet και μετά τι κάνεις?

Όταν επιλέξεις "προσθήκη στο wallet" σου δείχνει διάφορα προγράμματα για να πατήσεις. Εγώ έχω εγκαταστήσει το File Manager+ και πατάω αυτό το πρόγραμμα και το σώζω κάπου. Μετά πάω στο FM+ και ανοίγω το αρχείο που έχει κατάληξη .pkpass με το google wallet και έτσι το περνάει σε αυτό. Ωστόσο όπως ειπώθηκε και παραπάνω, δεν το δείχνει, όπως στο gov.gr wallet, δηλαδή με τη φωτογραφία σου.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, toxotis70 said:

Προσπαθώ κι εγώ,  αλλά μου βγάζει επιλογή για προσθήκη στο wallet και μετά τι κάνεις?

Πατας προσθηκη, μετα το νοιγεις με το googlr drive τελος το αρχειο που εσωσες στο drive στις επιλογες ανοιγματος εχει και το wallet

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

OK...ευχαριστώ 

 

Υπαρχει τροπος να δω YouTube χωρίς  διαφημίσεις, μέσω του vanced ίσως?

Είναι ασφαλές αυτο το πρόγραμμα ή υπάρχει κάτι άλλο? 

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Το youtube έχω πολλά χρόνια να το χρησιμοποιήσω, revance extended με microg εδώ και χρόνια και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά την ασφάλεια κλπ. 

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω στο pc, συνεχω ρωταει να του δωσω την αδεια κλπ... υπαρχει τροπος να μην ξαναβγαζει αυτο το μυνημα, να γινει μια και καλη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω .... ποσα update  έχετε παρει γιατι εγω εχω κάνει την αλλαγή crc για τις έγραφες κλήσης και εχω πάρει ενα μονο εως τωρα !!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, toxotis70 said:

Υπαρχει τροπος να δω YouTube χωρίς  διαφημίσεις, μέσω του vanced ίσως?

Είναι ασφαλές αυτο το πρόγραμμα ή υπάρχει κάτι άλλο? 

YouTube ReVanced με GmsCore (microG). Δεν υπάρχει θέμα με ban λογαριασμού ή ασφάλειας αρκεί αν δεν το πατσάρεις μόνος σου να το κατεβάσεις έτοιμο από κάπου ασφαλές για να μην αρπάξεις κανένα malware. 
Διαφορετικά μπορείς να εγκαταστήσεις το NewPipe ή μέσα από browser με adblock.

1 hour ago, azaaza said:

Καλημέρα να ρωτήσω .... ποσα update  έχετε παρει γιατι εγω εχω κάνει την αλλαγή crc για τις έγραφες κλήσης και εχω πάρει ενα μονο εως τωρα !!!

Με THL δεν έχω κανένα πρόβλημα σε ενημερώσεις, η καθυστέρηση κάποιες φορές οφείλεται στην διαθεσιμότητα της εκάστοτε χώρας. Αν το πήρες τελευταία, λογικό να σου περάσει μόνο την τελευταία που είναι 1 Απριλίου.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα να φανταστώ δεν έχει καμία βελτίωση στην κάμερα με τα λεγόμενα του changelog.

Κάτι έλεγαν ότι σε αυτό το update θα βελτίωναν ακόμη περισσότερο την κάμερα....

Μάλλον πάμε για το επόμενο update.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Gorge said:

Screenshot_20240423_143130_Software update.jpg

Η ενημέρωση έχει να κάνει με την ποιότητα σήματος στο 4G.
Συγκεκριμένα μεταφέρω αυτούσιο σχόλιο χρήστη σε ομάδα FB...
"Το TDD είναι Time Division Duplexing.
Είναι μια τεχνική μετάδοσης δεδομένων στις τηλεπικοινωνίες που επιτρέπει αμφίδρομη μετάδοση πληροφοριών χρησιμοποιώντας το ίδιο κανάλι επικοινωνίας. Μέσω της χρονικής διαίρεσης, η επικοινωνία επιτρέπεται να είναι ταυτόχρονη και προς τις δύο κατευθύνσεις χωρίς να παρεμβαίνει η μία στην άλλη. Είναι μια τεχνική που χρησιμοποιείται σε διάφορα συστήματα επικοινωνιών, όπως δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δορυφορικές επικοινωνίες. Το TDD έχει αποδειχθεί πολύτιμο εργαλείο στη μετάδοση δεδομένων και φωνής, βελτιώνοντας την ποιότητα και την αποτελεσματικότητα των επικοινωνιών."

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, xalaros said:

Η ενημέρωση έχει να κάνει με την ποιότητα σήματος στο 4G.
Συγκεκριμένα μεταφέρω αυτούσιο σχόλιο χρήστη σε ομάδα FB...
"Το TDD είναι Time Division Duplexing.
Είναι μια τεχνική μετάδοσης δεδομένων στις τηλεπικοινωνίες που επιτρέπει αμφίδρομη μετάδοση πληροφοριών χρησιμοποιώντας το ίδιο κανάλι επικοινωνίας. Μέσω της χρονικής διαίρεσης, η επικοινωνία επιτρέπεται να είναι ταυτόχρονη και προς τις δύο κατευθύνσεις χωρίς να παρεμβαίνει η μία στην άλλη. Είναι μια τεχνική που χρησιμοποιείται σε διάφορα συστήματα επικοινωνιών, όπως δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δορυφορικές επικοινωνίες. Το TDD έχει αποδειχθεί πολύτιμο εργαλείο στη μετάδοση δεδομένων και φωνής, βελτιώνοντας την ποιότητα και την αποτελεσματικότητα των επικοινωνιών."

Καλημέρα. Έως τώρα δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά πάντως ...

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 7:49 ΠΜ, azaaza said:

Καλημέρα να ρωτήσω .... ποσα update  έχετε παρει γιατι εγω εχω κάνει την αλλαγή crc για τις έγραφες κλήσης και εχω πάρει ενα μονο εως τωρα !!!

Εγώ έχω CSC THL και τα έχει πάρει κανονικά όλα όσα έχει δώσει..

 

 

Εάν έχεις κολλήσει στον Μάρτιο πχ άλλαξε το πάλι σε EUX κάνε τα updates και μετά πάλι csc THL 

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 7:49 ΠΜ, azaaza said:

Καλημέρα να ρωτήσω .... ποσα update  έχετε παρει γιατι εγω εχω κάνει την αλλαγή crc για τις έγραφες κλήσης και εχω πάρει ενα μονο εως τωρα !!!

Το χθεσινο ειναι το τεταρτο για μενα κατεβαζεις απο εδω https://samfw.com/firmware/SM-S928B/THL το πρωτελευταιο  S928BXXU1AXCA και το περνας με οντιν εφοσον γνωριζεις πως γινεται και μολις βγει η τελευταια αναβαθμιση για ταυλανδη ακομα δεν εχει βγει θεωρω οτι δεν θα εχεις προβλημα διαφορετικα πολυ πιθανον σε καθε update να αλλαζεις csc το θεωρω βασανιστικο...😁

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάζεις κανένα CSC για να παίρνει ενημερώσεις 😏

Βέβαια το παλληκάρι δεν μας έχει πει ούτε ποιας χώρας έχει αλλάξει, ούτε με ποια μέθοδο αν π.χ. έχει φλασάρει όλη την rom ή απλά μέσω εφαρμογής αλλαγή μόνο το CSC, ούτε πότε αγόρασε το κινητό και ποια ενημέρωση έχει τώρα.

Χωρίς επαρκή δεδομένα σε ερώτηση, μόνο εικασίες κι υποθέσεις κάνουμε 😃

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2024 at 11:36 ΠΜ, xalaros said:

Δεν χρειάζεται να αλλάζεις κανένα CSC για να παίρνει ενημερώσεις 😏

Βέβαια το παλληκάρι δεν μας έχει πει ούτε ποιας χώρας έχει αλλάξει, ούτε με ποια μέθοδο αν π.χ. έχει φλασάρει όλη την rom ή απλά μέσω εφαρμογής αλλαγή μόνο το CSC, ούτε πότε αγόρασε το κινητό και ποια ενημέρωση έχει τώρα.

Χωρίς επαρκή δεδομένα σε ερώτηση, μόνο εικασίες κι υποθέσεις κάνουμε 😃

Σωστός !!! Ελλείπεις πληροφορίες !!!ειχα αλλαξει μονο το csc  , αγορασμενο την πρωτη -δευτερη ηερα της κυκλοφοριας του απο samsung greece και ειχα παρει μονο το 1ο update πριν αλλαξω το csc τωρα ειμαι σε thl πριν ημουν σε ilo νομιζω!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, azaaza said:

Σωστός !!! Ελλείπεις πληροφορίες !!!ειχα αλλαξει μονο το csc  , αγορασμενο την πρωτη -δευτερη ηερα της κυκλοφοριας του απο samsung greece και ειχα παρει μονο το 1ο update πριν αλλαξω το csc τωρα ειμαι σε thl πριν ημουν σε ilo νομιζω!

Με τετοιο μπερδεμα περα απο την πλακα δεν προκειται να παρεις αν δεν κανεις κατι...οπως αυτο που σου περιγραφω πιο πανω...γνωμη μου παντα..😁

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, zorbas100 said:

Με τετοιο μπερδεμα περα απο την πλακα δεν προκειται να παρεις αν δεν κανεις κατι...οπως αυτο που σου περιγραφω πιο πανω...γνωμη μου παντα..😁

Το έκανα ήδη αδερφέ μου !!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην κάμερα τι ρυθμίσεις έχετε γιατί οι νυχτερινές φώτο είναι χειρότερες και από κάτι παλια Nokia ,τις βγαζει ωραίες και μετά από λίγο τις διορθώνει και τις χαλάει.Επρεπε να κρατήσω το s21 ultra μου μου φαίνεται.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Ferb said:

Παιδιά, στην κάμερα τι ρυθμίσεις έχετε γιατί οι νυχτερινές φώτο είναι χειρότερες και από κάτι παλια Nokia ,τις βγαζει ωραίες και μετά από λίγο τις διορθώνει και τις χαλάει.Επρεπε να κρατήσω το s21 ultra μου μου φαίνεται.

δοκίμασε από τις ρυθμίσεις της κάμερας να βάλεις την έξυπνη βελτιστοποίηση στο minimum, αν και δεν είμαι αισιόδοξος. Τις ημέρες με τη σκόνη, τράβηξα τον ουρανό με το 24u και το s23u και ο ουρανός φαινόταν σχεδόν αίθριος, ενώ η Αθήνα είχε γίνει Σαχάρα. Τράβηξα παράλληλα με το redmi note 8 pro και έβγαζε ό,τι έβλεπα ακριβώς. Κάτι πρέπει να γίνει στο θέμα των καμερών, δεν τα λέμε επειδή είμαστε γκρινιάρηδες, αλλά επειδή σκάμε 1,5k...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dark_Lord said:

δοκίμασε από τις ρυθμίσεις της κάμερας να βάλεις την έξυπνη βελτιστοποίηση στο minimum, αν και δεν είμαι αισιόδοξος. Τις ημέρες με τη σκόνη, τράβηξα τον ουρανό με το 24u και το s23u και ο ουρανός φαινόταν σχεδόν αίθριος, ενώ η Αθήνα είχε γίνει Σαχάρα. Τράβηξα παράλληλα με το redmi note 8 pro και έβγαζε ό,τι έβλεπα ακριβώς. Κάτι πρέπει να γίνει στο θέμα των καμερών, δεν τα λέμε επειδή είμαστε γκρινιάρηδες, αλλά επειδή σκάμε 1,5k...

Αυτό που περιγράφεις με την σκόνη το είχα δει τον χειμώνα με ομίχλη σε S23U προσπάθησα να βγάλω μια φωτογραφία για να δείξω πόσο ομίχλη έχει και φαινόταν σχεδόν καθαρός ο καιρός. Βέβαια στην οδήγησε βοήθησε σε σημεία που δεν έβλεπες στα 5 μέτρα μέσα από την κάμερα του κινητού φαινόταν καθαρά ο δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Dark_Lord said:

δοκίμασε από τις ρυθμίσεις της κάμερας να βάλεις την έξυπνη βελτιστοποίηση στο minimum, αν και δεν είμαι αισιόδοξος. Τις ημέρες με τη σκόνη, τράβηξα τον ουρανό με το 24u και το s23u και ο ουρανός φαινόταν σχεδόν αίθριος, ενώ η Αθήνα είχε γίνει Σαχάρα. Τράβηξα παράλληλα με το redmi note 8 pro και έβγαζε ό,τι έβλεπα ακριβώς. Κάτι πρέπει να γίνει στο θέμα των καμερών, δεν τα λέμε επειδή είμαστε γκρινιάρηδες, αλλά επειδή σκάμε 1,5k...

Αυτό με την μέγιστη και ελάχιστη το πείραξα...να δεν κατάλαβα καμία διαφορά....τι στο @@@@ ... μπορούμε να βρούμε καμία άλλη λύση σε ρύθμιση ούτως ώστε να βγάζουμε καλύτερη νυχτερινή.... ειδικά τον ουρανό τον κάνει ουράνιο τόξο.... Με όλα τα update του S24ULTRA 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lepe_21 said:

Με όλα τα update του S24ULTRA 

Για την καμερα νομιζω 1 εχει βγει. Ετοιμαζουν ενα μεγαλο τωρα αλλα λεει ισως καθυστερήσει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...