Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι ο καλύτερος. Μπράβο. Μου έγραφε για permissions όταν έκλεινε η εφαρμογή, αλλά είχα βάλει allow σε όλα. Δε είχα προσέξει και το ξυπνητήρι και υπενθυμίσεις.

Επιτέλους. Σ ευχαριστώ πάρα πολύ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostis2001 said:

Το ξυπνητήρι δουλευει με τη συσκευή κλειστή?

Υπάρχει συσκευή που να είναι κλειστή και να λειτουργεί το ξυπνητήρι;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, anastasg said:

Υπάρχει συσκευή που να είναι κλειστή και να λειτουργεί το ξυπνητήρι;

Ναι, παλιά είχα huawei προ ban και λειτουργούσε το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό. Άναβε μόνο του λίγο πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vastegial_74 said:

Ναι, παλιά είχα huawei προ ban και λειτουργούσε το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό. Άναβε μόνο του λίγο πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι.

Huawei δούλευε όπως λες πριν ban, samsung όόόχχχιιι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastasg said:

Υπάρχει συσκευή που να είναι κλειστή και να λειτουργεί το ξυπνητήρι;

Xiaomi και realme δουλεύει επίσης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εφαρμογές health ποια προτιμάτε την google fit ή  samsung health?  και αυτές πώς τις έχετε με βελτιστοποίηση μπαταρίας η  να λειτουργούνε συνέχεια στο background?

 

Edited by godjet1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, godjet1 said:

Μια ερώτηση από εφαρμογές health ποια προτιμάτε την google fit ή  samsung health?  και αυτές πώς τις έχετε με βελτιστοποίηση μπαταρίας η  να λειτουργούνε συνέχεια στο background?

 

Τώρα έχω το Garmin connect. Ναι συνέχεια λειτουργεί στο background.

Παλιότερα είχα το Samsung Health και αυτό συνέχεια και το Samsung ρολόι.

Πολύ καλύτερο από το Garmin ως smart watch αλλά δεν έχει τις δυνατότητες για τρέξιμο που έχει το Garmin γι αυτό και άλλαξα. Καμιά φορά φοράω και τα δύο!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anastasg said:

Υπάρχει συσκευή που να είναι κλειστή και να λειτουργεί το ξυπνητήρι;

Ναι το oneplus nord που είχα πριν.Περιςργο να μη το κάνει το s24.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, unwise said:

Τώρα έχω το Garmin connect. Ναι συνέχεια λειτουργεί στο background.

Παλιότερα είχα το Samsung Health και αυτό συνέχεια και το Samsung ρολόι.

Πολύ καλύτερο από το Garmin ως smart watch αλλά δεν έχει τις δυνατότητες για τρέξιμο που έχει το Garmin γι αυτό και άλλαξα. Καμιά φορά φοράω και τα δύο!

Εχω garmix fenix 4 χρονια.Αλλο το smartwatch κι αλλο ενα polar ή ενα garmin που ειναι αθλητικα ρολογια με καποιες λειτουργιες smart.Αν καποιος ασχολειτε σοβαρα ή καπως σοβαρα μ αθλητισμο και θελει και ζωνη καρδιακων παλμων ή candence ή γενικα σενσορες που συνδεονται με ble ή ant+,τ αθλητικα ρολογια ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

Όπως κι αν το δει κανείς τα garmin δεν νοούνται ως smartwatch.

Παρότι έχω το fenix δεν το συνδέω ποτέ με το κινητό γιατί δεν έχει νόημα.

Σαν αθλητικό ρολόι βέβαια είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 7:39 ΜΜ, giannismal said:

Screenshot_20240403_194047_LockStar.thumb.jpg.e85a9acf8bd1f00bbc37e3a061639dbe.jpg

Την κατέβασα αλλά δεν δουλεύει δεν μου βγάζει την μπάρα για να αυξήσω την φωτεινότητα του AOD

Απενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα (Always On Display Auto Brightness) και θα εμφανισθεί η μπάρα.

Πρέπει να έχεις AOD v8.7.99.11 και LockStar v6.1.00.11

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/always-on-display/always-on-display-8-7-99-11-release/
https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/lockstar/lockstar-6-1-00-11-release/

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agriniopk said:

ποιες είναι οι διαφορές του Samsung Galaxy S24 Ultra με την έκδοση Enterprise Edition ?

 

https://www.google.com/amp/s/techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition/%3famp

Το ίδιο λογικά ισχύει και το 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xalaros said:

Απενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα (Always On Display Auto Brightness) και θα εμφανισθεί η μπάρα.

Πρέπει να έχεις AOD v8.7.99.11 και LockStar v6.1.00.11

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/always-on-display/always-on-display-8-7-99-11-release/
https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/lockstar/lockstar-6-1-00-11-release/

Πως απενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα ? δεν μου το βγάζει αυτό πουθενά, τις εφαρμογές τις έχω αυτές.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, giannismal said:

Πως απενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα ? δεν μου το βγάζει αυτό πουθενά, τις εφαρμογές τις έχω αυτές.

Κατέβασε την κουρτίνα. Μόλις δεις την μπάρα της φωτεινότητας δεξιά έχει 3 τελείες πάτα εκεί και απενεργοποιησε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mips said:

Κατέβασε την κουρτίνα. Μόλις δεις την μπάρα της φωτεινότητας δεξιά έχει 3 τελείες πάτα εκεί και απενεργοποιησε.

Την κατέβασα αλλά δεν μου βγαζει τίποτα δεν έχω την αυτόματη φωτειν'οτητα ενεργοποιημένη

Screenshot_20240409_140026_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giannismal said:

Την κατέβασα αλλά δεν μου βγαζει τίποτα δεν έχω την αυτόματη φωτειν'οτητα ενεργοποιημένη

Screenshot_20240409_140026_One UI Home.jpg

Στην φωτογραφία που ανέβασες δεν φενεται να ειναι ενεργοποιημενη η αυτόματη φωτεινότητα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mips said:

Στην φωτογραφία που ανέβασες δεν φενεται να ειναι ενεργοποιημενη η αυτόματη φωτεινότητα.

Ποιά αυτόματη φωτεινότητα εννοείς? Γιατί δεν καταλαβαίνω 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, giannismal said:

Ποιά αυτόματη φωτεινότητα εννοείς? Γιατί δεν καταλαβαίνω 

Εννοώ την προσαρμοσιμη φωτεινότητα  στην ουσία το ίδιο είναι. Άμα είναι κλικαρισμενη ο φωτισμός της οθονης μεταβάλλεται ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί το εφέ οταν ακούς μουσική από εφαρμογές σταμάτησε και πλέον είναι όπως στις παλιότερες εκδόσεις 

Screenshot_20240409_215641_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, giannismal said:

Πως απενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα ? δεν μου το βγάζει αυτό πουθενά, τις εφαρμογές τις έχω αυτές.

Μέσα στο LockStar θα έπρεπε να σου δίνει την επιλογή χειροκίνητης αλλαγής φωτεινότητας στο AOD.
Δυστυχώς δουλεύει αυτή η μέθοδος στα Samsung που έχουν πάρει One UI 6.1 π.χ. S23 αλλά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ στο S24.
https://www.youtube.com/watch?v=B8os4cNG4cM
Άρα προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αναμονή μέχρι να επαναφέρουν την ρύθμιση πίσω.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xalaros said:

Μέσα στο LockStar θα έπρεπε να σου δίνει την επιλογή χειροκίνητης αλλαγής φωτεινότητας στο AOD.
Δυστυχώς δουλεύει αυτή η μέθοδος στα Samsung που έχουν πάρει One UI 6.1 π.χ. S23 αλλά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ στο S24.
https://www.youtube.com/watch?v=B8os4cNG4cM
Άρα προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αναμονή μέχρι να επαναφέρουν την ρύθμιση πίσω.

Ναι τελικά αυτό κατάλαβα ότι δεν δουλεύει τελικά στο S24Ultra. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια σου.

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...