Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξερει καποιος να μου πει,πως μπορω να δεχομαι κλησεις μονο απο επιλεγμενους αριθμους,δεν μπορω να το βρω

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Εγώ.  Αναγκαστικά έβαλα Outlook.  Γιατί καθυστερούσε 

Και εγω το παρατηρησα πριν λίγο πρωτη φορά...Κατι εχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

gmail και γω προβλημα. Ειδοποιησεις με το κυαλι και γενικα αργει.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostis2001 said:

Και εγω το παρατηρησα πριν λίγο πρωτη φορά...Κατι εχει γίνει.

Με το iphone δίπλα εκεί έρχονται άμεσα τα email . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση ρε παιδιά το πρόβλημα τις φωτεινότητας του AOD υπάρχει τρόπος να λυθεί, ειναι πολυ σπαστικό να έρχονται οι ενημερώσεις και όταν είσαι σε σκοτεινό μέρος να σου βγαίνουν τα μάτια να τις δείς ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, giannismal said:

Καλησπέρα, μια ερώτηση ρε παιδιά το πρόβλημα τις φωτεινότητας του AOD υπάρχει τρόπος να λυθεί, ειναι πολυ σπαστικό να έρχονται οι ενημερώσεις και όταν είσαι σε σκοτεινό μέρος να σου βγαίνουν τα μάτια να τις δείς ...

Βάλτο σε αυτόματη φωτεινότητα ή κατέβασε την τελευταία έκδοση του lockstar που προσθέτουν την λειτουργία να ρυθμίζεις την φωτεινότητα

https://www.sammobile.com/news/lockstar-update-aod-brightness-settings-one-ui-6-1/

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240403_194047_LockStar.thumb.jpg.e85a9acf8bd1f00bbc37e3a061639dbe.jpg

2 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Βάλτο σε αυτόματη φωτεινότητα ή κατέβασε την τελευταία έκδοση του lockstar που προσθέτουν την λειτουργία να ρυθμίζεις την φωτεινότητα

https://www.sammobile.com/news/lockstar-update-aod-brightness-settings-one-ui-6-1/

Την κατέβασα αλλά δεν δουλεύει δεν μου βγάζει την μπάρα για να αυξήσω την φωτεινότητα του AOD

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος Iphone 11 Pro Max. Πρόκειται να αλλάξω συσκευή σύντομα και σκέφτομαι να πάω στο S24 Ultra. Η αλλαγή θα γίνει όχι γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος με τα Iphone αλλά έτσι.... για αλλαγή. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποιος τελευταία και πως προσαρμόστηκε. Έχω φύγει από τα android απο το 2014 και λίγο με αγχώνει αυτό. Η χρήση που κάνω εκτός από τηλέφωνα είναι social , κάποια ιατρικά app, φωτογραφίες  και ελαφριά παιχνίδια. Αυτό που με κράτησε στα iPhone είναι η ταχύτητα αποκρίσεις μέχρι και σήμερα μετά από σχεδόν 5 χρόνια που το έχω. Πατάς και ανοίγει χωρις να περιμένεις. Κανένα κόλλημα όπως όταν το πήρα. Ισχύει αυτό στα android? Επειδή ο λόγος που είχα αφήσει το 2014 το android ήταν οτι μετά από 1-1,5χρονο χρήσης άρχισαν και κολλούσαν ακόμα και στις επαφές (σε συσκευές τότε άξιας 500-800€)

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα με την εφαρμογή των λεωφορείων εξακολουθεί να υφίσταται και μάλιστα κάποιες φορές δεν λειτουργεί καθόλου όσες φορές και να την ανοίξω η εφαρμογή κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, unwise said:

Δυστυχώς το θέμα με την εφαρμογή των λεωφορείων εξακολουθεί να υφίσταται και μάλιστα κάποιες φορές δεν λειτουργεί καθόλου όσες φορές και να την ανοίξω η εφαρμογή κλείνει.

Καλημέρα. Υποτίθεται την έκαναν ενημέρωση τις προάλλες και διόρθωσαν αυτό το ζήτημα αλλά από ότι φαίνεται ήταν..  αεροενημέρωση. Μόνο στα λόγια. 😂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Chaleas said:

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος Iphone 11 Pro Max. Πρόκειται να αλλάξω συσκευή σύντομα και σκέφτομαι να πάω στο S24 Ultra. Η αλλαγή θα γίνει όχι γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος με τα Iphone αλλά έτσι.... για αλλαγή. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποιος τελευταία και πως προσαρμόστηκε. Έχω φύγει από τα android απο το 2014 και λίγο με αγχώνει αυτό. Η χρήση που κάνω εκτός από τηλέφωνα είναι social , κάποια ιατρικά app, φωτογραφίες  και ελαφριά παιχνίδια. Αυτό που με κράτησε στα iPhone είναι η ταχύτητα αποκρίσεις μέχρι και σήμερα μετά από σχεδόν 5 χρόνια που το έχω. Πατάς και ανοίγει χωρις να περιμένεις. Κανένα κόλλημα όπως όταν το πήρα. Ισχύει αυτό στα android? Επειδή ο λόγος που είχα αφήσει το 2014 το android ήταν οτι μετά από 1-1,5χρονο χρήσης άρχισαν και κολλούσαν ακόμα και στις επαφές (σε συσκευές τότε άξιας 500-800€)

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος.

Φίλε εγώ πρόσφατα άλλαξα από το 15 Μαξ στο 24 η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο να συνηθίσω ήθελα να μεταφέρω και συνομιλίες από το whats up τα κατάφερα αλλά από το viber όχι έπρεπε να συνηθίσω και την οθόνη η οποία δυστυχώς είναι αρκετά διαφορετική ειδικά χρώματα αλλά και στο είναι ψυχρό το λευκό iphone είναι πολύ καλύτερο ς αλλά από κει και μετά έρχονται μόνα τους και ρολόι όλες οι εφαρμογές δυστυχώς δεν μπορούν να συγχρονίσουν με το android παρόλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή γενικά 

Ένα πράγμα που πρέπει να σου τονίσω είναι ότι θα έχεις ίσως πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο gmail δεν έρχονται άμεσα μηνύματα και αναγκαστικά έβαλα το outlook γιατί δεν μπορώ να περιμένω

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς φωνητική πληκτρολόγηση αλλά δυστυχώς στο android λειτουργεί χάλια

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dimitris_w said:

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς φωνητική πληκτρολόγηση αλλά δυστυχώς στο android λειτουργεί χάλια

Η φωνητική πληκτρολόγηση στο Android είναι εκπληκτική, Χρησιμοποιώ το gboard Το οποίο μάλιστα μου δίνει και άμεση μετάφραση ακόμα και φωνητικά από την γλώσσα μου σε οποιαδήποτε άλλη και αντίστροφα πράγμα που το μήλο δεν κάνει αυτή τη στιγμή… Και επειδή έχω iPad σε διαβεβαιώ ότι είναι πολύ χειρότερο από το Android Στον τομέα της φωνητικής υπαγορεύσης 

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Φίλε εγώ πρόσφατα άλλαξα από το 15 Μαξ στο 24 η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο να συνηθίσω ήθελα να μεταφέρω και συνομιλίες από το whats up τα κατάφερα αλλά από το viber όχι έπρεπε να συνηθίσω και την οθόνη η οποία δυστυχώς είναι αρκετά διαφορετική ειδικά χρώματα αλλά και στο είναι ψυχρό το λευκό iphone είναι πολύ καλύτερο ς αλλά από κει και μετά έρχονται μόνα τους και ρολόι όλες οι εφαρμογές δυστυχώς δεν μπορούν να συγχρονίσουν με το android παρόλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή γενικά 

Ένα πράγμα που πρέπει να σου τονίσω είναι ότι θα έχεις ίσως πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο gmail δεν έρχονται άμεσα μηνύματα και αναγκαστικά έβαλα το outlook γιατί δεν μπορώ να περιμένω

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς φωνητική πληκτρολόγηση αλλά δυστυχώς στο android λειτουργεί χάλια

Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά μπορώ να πω οτι με προβλημάτισες περισσότερο... 😉 ( με την καλή την έννοια) Πριν λίγο πήγα σε ένα κατάστημα να το πιάσω στα χέρια μου. Νομίζω οτι παρά είναι οι γωνίες μυτερές. Στο μάτι για τα δικά μου γούστα είναι πανέμορφο (πιο ωραίο απο το σχεδόν ίδιο επι 4 χρόνια iPhone) άλλα δεν ξέρω αν μετά από 20-30 λεπτά αν θα ενοχλεί στο χέρι. Όσο για τα χρώματα όντως μου φάνηκε πιο ψυχρό, νομίζω όμως οτι το μάτι θα το συνηθίσει, καθώς και το οτι δεν είναι  τοσο smooth στις κινήσεις. Τώρα δεν ξέρω αν αυτά αλλάζουν με ρύθμιση. Έβγαλα και κάποιες φωτό με zoom και νομίζω οτι χάνει εκεί πολύ.

Αυτό με τα mail ελπίζω να είναι θέμα λειτουργικού και οτι λογικά θα το βελτιώσουν με κάποια ενημέρωση στο μέλλον.

Ρολόι έχω Huawei και σκέφτομαι να πάω σε Garmin οπότε δεν με δεσμεύει αυτό στα iPhone.

Το δίλημμα μου έρχεται στο ότι δεν αλλάζω συχνά συσκευή. Κι αν δεν μου κάτσει αυτό θα μείνω χρόνια με ένα τηλ που δεν με βόλεψε.

Μου άρεσε εμφανισιακά + το πενάκι + το οτι έχει ΑΙ. Από χρώματα οθόνης και κύλιση νομίζω είναι πιο ωραίο το iPhone. 

Edited by Chaleas
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Φίλε εγώ πρόσφατα άλλαξα από το 15 Μαξ στο 24 η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο να συνηθίσω ήθελα να μεταφέρω και συνομιλίες από το whats up τα κατάφερα αλλά από το viber όχι έπρεπε να συνηθίσω και την οθόνη η οποία δυστυχώς είναι αρκετά διαφορετική ειδικά χρώματα αλλά και στο είναι ψυχρό το λευκό iphone είναι πολύ καλύτερο ς αλλά από κει και μετά έρχονται μόνα τους και ρολόι όλες οι εφαρμογές δυστυχώς δεν μπορούν να συγχρονίσουν με το android παρόλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή γενικά 

Ένα πράγμα που πρέπει να σου τονίσω είναι ότι θα έχεις ίσως πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο gmail δεν έρχονται άμεσα μηνύματα και αναγκαστικά έβαλα το outlook γιατί δεν μπορώ να περιμένω

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς φωνητική πληκτρολόγηση αλλά δυστυχώς στο android λειτουργεί χάλια

Κανεις λαθος το τελευταιο update εχει ρυθμιση για τα χρωματα της οθονης...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnpapad24 said:

Κανεις λαθος το τελευταιο update εχει ρυθμιση για τα χρωματα της οθονης...

Οτι πεις.  Εγώ μιλάω για την ψυχρότητας στο λευκό.  Και δεν φτάνει τιυ iphone. Δίπλα δίπλα τα έχω. Και από το s22 φιλου που πήγε στο 24 την βλέπει την διαφορά.  

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dimitris_w said:

Οτι πεις.  Εγώ μιλάω για την ψυχρότητας στο λευκό.  Και δεν φτάνει τιυ iphone. Δίπλα δίπλα τα έχω. Και από το s22 φιλου που πήγε στο 24 την βλέπει την διαφορά.  

Εμένα πάντως αυτή η ψυχρότητα οπως το λες μου αρεσει. Μου φαίνεται αρκετά καλό (δεν κιτρινίζει όπως έχω στο 21+ παρόλο που φαίνεται πιο θερμό) συν του ότι δεν κουράζει το μάτι. Είναι κάτι που απλά το συνηθίζεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Οτι πεις.  Εγώ μιλάω για την ψυχρότητας στο λευκό.  Και δεν φτάνει τιυ iphone. Δίπλα δίπλα τα έχω. Και από το s22 φιλου που πήγε στο 24 την βλέπει την διαφορά.  

Αδερφέ κ με την εξισορρόπηση λευκού στο πιο ψυχρό πάλι είναι περισσότερο στο iPhone ;;;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, duck7 said:

Αδερφέ κ με την εξισορρόπηση λευκού στο πιο ψυχρό πάλι είναι περισσότερο στο iPhone ;;;;

Ναι είναι περισσότερο.  Εμένα προσωπικά πάντα μου άρεσε πολύ.  Δυσκολεύτηκα αρκετά με το σ24. Πολλές φορές προσπάθησα να το φτιάξω καλύτερα. 

6 ώρες πριν, samih said:

Εμένα πάντως αυτή η ψυχρότητα οπως το λες μου αρεσει. Μου φαίνεται αρκετά καλό (δεν κιτρινίζει όπως έχω στο 21+ παρόλο που φαίνεται πιο θερμό) συν του ότι δεν κουράζει το μάτι. Είναι κάτι που απλά το συνηθίζεις 

Γούστα είναι αυτά.  Άλλως θέλει θερμό άλλος ψυχρό.  Αλλά δεν γίνεται η Apple με Πάβελ samsung να σεταρει τόσο καλά το πάνελ.  

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dimitris_w said:

Ναι είναι περισσότερο.  Εμένα προσωπικά πάντα μου άρεσε πολύ.  Δυσκολεύτηκα αρκετά με το σ24. Πολλές φορές προσπάθησα να το φτιάξω καλύτερα.

Όταν έχω την ευκαιρία θα τσεκαρω κ εγώ δίπλα δίπλα για να δω την διαφορά. Γιατί έτσι χωρίς το άλλο δίπλα δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά, με την ρύθμιση στο εντελώς ψυχρό μου δίνει την εντύπωση πως φεύγει το κιτρίνισμα εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, duck7 said:

Όταν έχω την ευκαιρία θα τσεκαρω κ εγώ δίπλα δίπλα για να δω την διαφορά. Γιατί έτσι χωρίς το άλλο δίπλα δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά, με την ρύθμιση στο εντελώς ψυχρό μου δίνει την εντύπωση πως φεύγει το κιτρίνισμα εντελώς.

Κατέβασε και μια φωτογραφία σε καλή ποιότητα και βαλτες δίπλα δίπλα 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 9:43 ΠΜ, Dimitris_w said:

Φίλε εγώ πρόσφατα άλλαξα από το 15 Μαξ στο 24 η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο να συνηθίσω ήθελα να μεταφέρω και συνομιλίες από το whats up τα κατάφερα αλλά από το viber όχι έπρεπε να συνηθίσω και την οθόνη η οποία δυστυχώς είναι αρκετά διαφορετική ειδικά χρώματα αλλά και στο είναι ψυχρό το λευκό iphone είναι πολύ καλύτερο ς αλλά από κει και μετά έρχονται μόνα τους και ρολόι όλες οι εφαρμογές δυστυχώς δεν μπορούν να συγχρονίσουν με το android παρόλα αυτά όμως είναι πολύ καλή η αλλαγή γενικά 

Ένα πράγμα που πρέπει να σου τονίσω είναι ότι θα έχεις ίσως πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο gmail δεν έρχονται άμεσα μηνύματα και αναγκαστικά έβαλα το outlook γιατί δεν μπορώ να περιμένω

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς φωνητική πληκτρολόγηση αλλά δυστυχώς στο android λειτουργεί χάλια

Η φωνητική πληκτρολόγηση στο android μέσω gboard είναι εκπληκτική και ανώτερη από το ios keyboard. Αν ψάξεις βιντεάκια με head to head αντιπαράθεση μεταξύ pixel και iphone θα καταλάβεις τι εννοώ..το ίδιο επιβεβαιώνω και εγώ από τη δική μου εμπειρία

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 7:05 ΠΜ, unwise said:

Δυστυχώς το θέμα με την εφαρμογή των λεωφορείων εξακολουθεί να υφίσταται και μάλιστα κάποιες φορές δεν λειτουργεί καθόλου όσες φορές και να την ανοίξω η εφαρμογή κλείνει.

Φιλε μου μη τρεχεις την εφαρμογη  πηγαινε Πρωτα μεσα στις πληροφοριες εφαρμογης   βαλε να επιτρεπεται το παρακατω και θασαι κομπλε .

Εχω κανει αναφορα στο υπουργειο για το βλημα και την ατελειωτη ταλαιπωρια πολιτων σε επιπεδο βασανισμου περιμενει ο κοσμος χωρις να μπορει να δει εαν ερχεται το λεωφορειο  ειδικα σε πολλα σημεια που δεν υπαρχει ηλεκτρονικη πινακιδα .

Στελνει την εφαρμογη συνεχεια Δηθεν ανανεωμενη με το συγκεκριμενο ιδιο  bug  Εδω και 2 μηνες και βαλε ... Μιλαμε για μεγαλο Νουμερο . . 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...