Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, vwbestakos said:

 

Δυστυχώς τα κουπόνια είναι ήδη υπό εξαφάνιση ειδικά τα 20% εγώ ειμουν πολύ τυχερός που βρήκα 20ρί.

Κράτησα τον φορτιστή από το παλιό μου κινητό (Note 20 Ultra) που φόρτιζε στα 25W, το S24 Ultra δίνει 45W αλλά διαβάζω σε πολλά τεχνολογικά site οτι η φόρτιση απο τα 25W στα 45W δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Αξίζει να αγοράσω τον καινούριο φορτιστή 45W η πεταμένα λεφτά???

Με το 23αρι είχα πάρει τον 65αρι επειδή έδινε 3 εξοδους 65-25-15.

Οπότε με τον ίδιο φορτιστή έχω τσεκάρει και τις 3 αποδώσεις.

Η διαφορά που έχει σε σχέση με 15 και 25 η 45w φόρτιση είναι μέχρι το ~60%.

Μέχρι εκεί είναι αισθητή η διαφορά, από κει και πάνω επειδή κατεβάζει τα watt Η ψαλίδα κλείνει πολύ.

Προσωπικά το φορτίζω με 15w σε καθημερινή βάση γιατί το κάνω είτε ενώ είμαι στο γραφείο είτε το βράδυ,

SFC δουλεύω μόνο αν για κάποιο λόγο έχω μείνει λαμπάκι και πάλι δε θα το φορτίσω τέρμα αλλά παρά μόνο όσο χρειαστεί άμα δεν θα έχω πρόσβαση σε καλώδιο.

Αυτό βέβαια είναι το πως είναι η καθημερινότητα του καθενός.

9 minutes ago, james9t said:

Μου είπαν Δευτέρα θα έχουν πάλι αλλά το 20% είναι διπλάσιο για αυτό το ψάχνω... 

Καλά εννοείται ότι δεν είναι μικρή διαφορά. Απλά τα 20άρια λογικά ήταν για μπουστάρισμα στις αρχές. αν δεν έχουν φέρει τα νούμερα που περίμεναν λογικά θα ξανα δούμε αλλα αν έφεραν τα νούμερα που ήθελαν, αυτό ήταν...

Πέρσυ θυμάμαι πολλοί περίμεναν να βρουν κουπόνι 10% και όταν βρήκαν, είχε γίνει sold out το χρώμα που ήθελαν.Στο αναφέρω αυτό γιατί αν έχεις αποφασίσει να το πάρεις, να εχεις και υπόψιν αυτό. Γιατί μετά μετά το preorder οι τιμές πάνε θεό.

Όπως είχε πει και κάποιος άλλος, τώρα έφτασε το 23 τις τιμές που τα είχαμε αγοράσει πέρσι με preorder vouchers κτλπ

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω κουπονι 10% αν ενδιαφερεται καποιος. 

αποφασισα να μην το παρω τελικα. θα μεινω με το 23 και του χρονου θα παω για το 25αρι και θα δωσω στη συζυγο το 23u.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, OverClocker said:

Με το 23αρι είχα πάρει τον 65αρι επειδή έδινε 3 εξοδους 65-25-15.

Οπότε με τον ίδιο φορτιστή έχω τσεκάρει και τις 3 αποδώσεις.

Η διαφορά που έχει σε σχέση με 15 και 25 η 45w φόρτιση είναι μέχρι το ~60%.

Μέχρι εκεί είναι αισθητή η διαφορά, από κει και πάνω επειδή κατεβάζει τα watt Η ψαλίδα κλείνει πολύ.

Προσωπικά το φορτίζω με 15w σε καθημερινή βάση γιατί το κάνω είτε ενώ είμαι στο γραφείο είτε το βράδυ,

SFC δουλεύω μόνο αν για κάποιο λόγο έχω μείνει λαμπάκι και πάλι δε θα το φορτίσω τέρμα αλλά παρά μόνο όσο χρειαστεί άμα δεν θα έχω πρόσβαση σε καλώδιο.

Αυτό βέβαια είναι το πως είναι η καθημερινότητα του καθενός.

Καλά εννοείται ότι δεν είναι μικρή διαφορά. Απλά τα 20άρια λογικά ήταν για μπουστάρισμα στις αρχές. αν δεν έχουν φέρει τα νούμερα που περίμεναν λογικά θα ξανα δούμε αλλα αν έφεραν τα νούμερα που ήθελαν, αυτό ήταν...

Πέρσυ θυμάμαι πολλοί περίμεναν να βρουν κουπόνι 10% και όταν βρήκαν, είχε γίνει sold out το χρώμα που ήθελαν.Στο αναφέρω αυτό γιατί αν έχεις αποφασίσει να το πάρεις, να εχεις και υπόψιν αυτό. Γιατί μετά μετά το preorder οι τιμές πάνε θεό.

Όπως είχε πει και κάποιος άλλος, τώρα έφτασε το 23 τις τιμές που τα είχαμε αγοράσει πέρσι με preorder vouchers κτλπ

Το σκέφτηκα και αυτό να πάω στο s23 ultra αλλά αλλάζω κινητό κάθε 4 περίπου χρόνια και να πω την αλήθεια έχω βαρεθεί τις κυρτές οθόνες. Αλλιώς το s23 ultra είναι κοντά στα 1200 ουσιαστικά με το κουπόνι της Samsung παίρνεις στα ίδια χρήματα το s24u

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, james9t said:

Το σκέφτηκα και αυτό να πάω στο s23 ultra αλλά αλλάζω κινητό κάθε 4 περίπου χρόνια και να πω την αλήθεια έχω βαρεθεί τις κυρτές οθόνες. Αλλιώς το s23 ultra είναι κοντά στα 1200 ουσιαστικά με το κουπόνι της Samsung παίρνεις στα ίδια χρήματα το s24u

Δε στο είπα για να πας στο 23, αλλά ότι ακόμα και με το 10%, το voucher των 100ε απο trade in και το storage upgrade η τιμή είναι και πάλι "χαμηλή"

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

το voucher των 100 ευρώ τι ακριβώς αφορά γνωρίζουμε?

είναι μετρητά σε λογαριασμό ή κουπόνι και που χρησιμοποιείται αν ειναι κουπονι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OverClocker said:

Δε στο είπα για να πας στο 23, αλλά ότι ακόμα και με το 10%, το voucher των 100ε απο trade in και το storage upgrade η τιμή είναι και πάλι χαμηλή

Έχεις δίκιο δεν διάβασα καλά το μήνυμα σου 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panoslvd said:

Τα κουπόνια δεν ισχύουν για της γνωστές αλυσίδες?

Οι κωδικοί για τα 20% 10% και 50€, είναι αποκλειστικά για το samsung eshop

Οι αλυσίδες μπορούν να κάνουν τις δικές τους εκπτώσεις αλλά δεν μπορεί να βάλεις κάποιος απ αυτούς τους κωδικούς

15 minutes ago, supermario said:

το voucher των 100 ευρώ τι ακριβώς αφορά γνωρίζουμε?

είναι μετρητά σε λογαριασμό ή κουπόνι και που χρησιμοποιείται αν ειναι κουπονι

 

On 18/1/2024 at 12:20 ΜΜ, OverClocker said:

Απο pandas μπορείς να ζητήσεις κατάθεση χρημάτων σε όποιον λογαριασμό θέλεις, αλλά αυτό γίνεται ΑΦΟΥ παραλάβεις πρώτα τη συσκευή(S24), ώστε να σου δώσουν το voucher code για pandas από Samsung(χρειάζεται να τους στείλεις s/n imei).

Όταν σου δώσουν τον κωδικό, πας στην pandas από το λινκ που σου δίνει η samsung, επιλέγεις τι συσκευή θες να κάνεις trade in(μπορείς και nokia 3310)

Μόλις παραλάβουν σου στέλνουν προσφορά + 100ε λόγο του voucher και σου στέλνουν μια φόρμα να βάλεις iban κτλπ

 

On 18/1/2024 at 7:12 ΜΜ, OverClocker said:

Για το trade in μπορείς να δώσεις και 3310 ακομα και να μην δουλευει, απλά θα στο κοστολογίσουν 0€. Οποτε θα σου δωσουν 0+100€.

Αν δώσεις κάποια συσκευή που στην κοστολογισουν 250ε, θα σου δώσουν 250€+100€

 

Εγώ πέρσι έδωσα ένα Galaxy S3 neo που είχε πεθάνει

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, supermario said:

το voucher των 100 ευρώ τι ακριβώς αφορά γνωρίζουμε?

είναι μετρητά σε λογαριασμό ή κουπόνι και που χρησιμοποιείται αν ειναι κουπονι

Κατάθεση σε τράπεζα με ελάχιστο ποσό τα 100€, πχ αν στείλεις ένα παλιό κινητό που δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάποιος γνωρίζει πως γίνεται η διαδικασία αν παραγγείλω 2 κινητά σε ένα τιμολόγιο?

θα μπορούμε σαν 2 άτομα ξεχωριστά με το ίδιο τιμολόγιο να πάρουμε ο καθένας το 100αρικο ή θα πρέπει να γίνει απο τον έναν στον οποίο θα κοπει το τιμολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, supermario said:

μήπως κάποιος γνωρίζει πως γίνεται η διαδικασία αν παραγγείλω 2 κινητά σε ένα τιμολόγιο?

θα μπορούμε σαν 2 άτομα ξεχωριστά με το ίδιο τιμολόγιο να πάρουμε ο καθένας το 100αρικο ή θα πρέπει να γίνει απο τον έναν στον οποίο θα κοπει το τιμολόγιο?

Με κωδικό για ποσοστό(πχ 10%) θα πάρετε 10% επι του συνολικού κόστους των συσκευών με φπα.

Με κωδικό για 100€ απλά θα πάρετε έκπτωση 100€ στην αξία του συνόλου των 2 συσκευών.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, OverClocker said:

Με κωδικό για ποσοστό(πχ 10%) θα πάρετε 10% επι του συνολικού κόστους των συσκευών με φπα.

Με κωδικό για 100€ απλά θα πάρετε έκπτωση 100€ στην αξία του συνόλου των 2 συσκευών.

μα αν κατάλαβα καλά η διαδικασία γίνεται μέσα απο το κάθε κινητό και αφου θα γίνουν δύο ξεχωριστές διαδικασίες για ποιό λόγο να μην δωθούν δύο ξεχωριστές επιταγές - επιστροφές σε λογαριασμό ?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, supermario said:

μα αν κατάλαβα καλά η διαδικασία γίνεται μέσα απο το κάθε κινητό και αφου θα γίνουν δύο ξεχωριστές διαδικασίες για ποιό λόγο να μην δωθούν δύο ξεχωριστές επιταγές - επιστροφές σε λογαριασμό ?

Ααα σορρυ, μιλάς για το trade in εσύ έχοντας αγοράσει 2 κινητά στο ίδιο τιμολόγιο. Εγώ νόμιζα ότι έλεγες για τους κωδικούς εκπτώσεων. Γράψε λάθος στο προηγούμενο τοτε.

Την  κατάθεση χρημάτων(100€) μπορείτε να την πάρετε ο καθένας στον λογαριασμό του, και ναι είναι χωριστά για κάθε συσκευή

Δεν θυμάμαι μόνο αν στην εφαρμογή της samsung πρέπει να βάλετε τα ίδια στοιχεία. Νομίζω πως οχι

Να ξέρεις όμως στο samsung members θα σας ζητήσει φωτογραφίες από το κουτί με το IMEI+s/n αλλά και την απόδειξη/τιμολογιο  αγοράς για να επιβεβαιώσουn την ημερομηνια οτι ηταν στο preorder.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, supermario said:

μήπως κάποιος γνωρίζει πως γίνεται η διαδικασία αν παραγγείλω 2 κινητά σε ένα τιμολόγιο?

θα μπορούμε σαν 2 άτομα ξεχωριστά με το ίδιο τιμολόγιο να πάρουμε ο καθένας το 100αρικο ή θα πρέπει να γίνει απο τον έναν στον οποίο θα κοπει το τιμολόγιο?

Συμπληρώστε τη φόρμα συμμετοχής επισυνάπτοντας αποδεικτικό προπαραγγελίας ή φωτογραφία του email επιβεβαίωσης της προπαραγγελίας σας, το παραστατικό αγοράς σας (καλή ανάλυση φωτογραφιώντου παραστατικού προπαραγγελίας και αγοράς του Προϊόντος ώστε να είναι ευανάγνωστα τα κείμενα) και παρέχοντας τις παρακάτω πληροφορίες: Email, Ονοματεπώνυμο, Ημερομηνία γέννησης, Αριθμό Τηλεφώνου, Όνομα/ Κωδικό Προϊόντος, IMEI συσκευής (Ρυθμίσεις > Πληροφορίες για το τηλέφωνο), ημερομηνία αγοράς και κατάστημα αγοράς του Προϊόντος. Από το Samsung Account συμπληρώνονται αυτόματα στην Φόρμα Συμμετοχής τα εξής στοιχεία: Email, Ονοματεπώνυμο, Ημερομηνία γέννησης και Ημερομηνία Καταχώρισης Συμμετοχής.

Ο ίδιος που έκοψε το τιμολόγιο θα κάνει 2 φορές το παραπάνω με τα 2 ιμει των νέων συσκευών, έτσι θα πάρει 2 vouchers τα οποία θα δοθούν ξεχωριστά στην pandas και θα σταλούν 2 κινητά.

Αυτό καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, supermario said:

μα αν κατάλαβα καλά η διαδικασία γίνεται μέσα απο το κάθε κινητό και αφου θα γίνουν δύο ξεχωριστές διαδικασίες για ποιό λόγο να μην δωθούν δύο ξεχωριστές επιταγές - επιστροφές σε λογαριασμό ?

Λογικά θα γίνεται αφού πήρες 2 συσκευές, ρώτα και στο chat της Samsung.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήμουν σε μεγάλο δίλημμα καθώς από τη μία το s 24 ultra φαινόταν ως η μόνη επιλογή λόγω snap 8 gen 3, από την άλλη όμως δεν ήθελα να το παραγγείλω λόγω βάρους, γιατί στα 233gr της συσκευής αν προσθέσεις θήκη και τζαμακι, το βάρος εκτοξεύεται.. Παρόλα αυτά, δε ψηνόμουν και να παραγγείλω το s24+ λόγω της κακής φήμης των exynos. 

Μέχρι που σήμερα είδα αυτά τα βίντεο και προχώρησα σε preorder του s24+ 512gb.

Πραγματικά έπαθα πλάκα με την απόδοση του exynos 2400 σε σχέση με τον snap 8 gen 3, σε σημείο που δεν είναι απλά στα ίδια επίπεδα, αλλά ίσως να τον ξεπερνάει κιόλας σε stability και fps. Αν ψαχτείτε και σε διάφορα stress test στο διαδίκτυο, θα δείτε τι εννοώ.

Δείτε τα βίντεο και θα καταλάβετε! Από ότι φαίνεται ο exynos 2400 είναι πολύ δυνατός.. 😎  

https://youtu.be/TAB8w4Qv8VQ?si=iojO3oABAzm-jlIa

https://youtu.be/h_8qoq1bxHM?si=U0WiVLLDfORPfcZg

https://youtu.be/YTvh7o53Dco?si=BdGMObGEj2Rbjw9c

Edit: μια τελευταία σκέψη.. Υπάρχει πάντως μια καλή πιθανότητα η samsung ηθελημένα να έριξε κάπως την απόδοση του snap 8 gen 3, ώστε να μη φαίνεται πως ο exynos 2400 υστερεί σημαντικά σε σχέση με αυτόν, καθώς μη ξεχνάτε πως εδω και καιρό η samsung είχε ανακοινώσει πως θα χρησιμοποιήσει μια ειδική έκδοση του snap 8 gen 3, αποκλειστικά για τα samsung κινητά. Αυτό το λέω διότι ειδικά στο antutu, βλέπουμε πολλά κινητα άλλων εταιρειών με τον snap 8 gen 3 και 12 gb ram να προσεγγίζουν ή και να ξεπερνάνε τα 2.000.000, ενώ το s 24 ultra με τον snap 8 gen 3 φτάνει μετα βίας τα 1.750.000.. Μάλλον δε θα μάθουμε ποτέ το τι πραγματικά συμβαίνει.. 😅 

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν πρόκειται να δείτε διαφορά είτε με exynos είτε με sd απλά είναι όλα για ψυχολογικούς λόγους. Αν από όλους εσάς εδώ μέσα σας εδειναν το s24u με τον  exynos δεν θα καταλαβαινατε την διαφορά στην καθημερινή σας χρήση.  Κ αν στα χαρτιά υπάρχουν διαφορές πάλι στην καθημερινή σας χρήση δεν θα καταλαβαίνετε διαφορά.  Αγοράστε αυτό που σας αρέσει με την καρδιά σας κ ευχαριστηθητε την συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλησπέρα! Ήμουν σε μεγάλο δίλημμα καθώς από τη μία το s 24 ultra φαινόταν ως η μόνη επιλογή λόγω snap 8 gen 3, από την άλλη όμως δεν ήθελα να το παραγγείλω λόγω βάρους, γιατί στα 233gr της συσκευής αν προσθέσεις θήκη και τζαμακι, το βάρος εκτοξεύεται.. Παρόλα αυτά, δε ψηνόμουν και να παραγγείλω το s24+ λόγω της κακής φήμης των exynos. 

Μέχρι που σήμερα είδα αυτά τα βίντεο και προχώρησα σε preorder του s24+ 512gb.

Πραγματικά έπαθα πλάκα με την απόδοση του exynos 2400 σε σχέση με τον snap 8 gen 3, σε σημείο που δεν είναι απλά στα ίδια επίπεδα, αλλά ίσως να τον ξεπερνάει κιόλας σε stability και fps. Αν ψαχτείτε και σε διάφορα stress test στο διαδίκτυο, θα δείτε τι εννοώ.

Δείτε τα βίντεο και θα καταλάβετε! Από ότι φαίνεται ο exynos 2400 είναι πολύ δυνατός.. 😎  

https://youtu.be/TAB8w4Qv8VQ?si=iojO3oABAzm-jlIa

https://youtu.be/h_8qoq1bxHM?si=U0WiVLLDfORPfcZg

https://youtu.be/YTvh7o53Dco?si=BdGMObGEj2Rbjw9c

Edit: μια τελευταία σκέψη.. Υπάρχει πάντως μια καλή πιθανότητα η samsung ηθελημένα να έριξε κάπως την απόδοση του snap 8 gen 3, ώστε να μη φαίνεται πως ο exynos 2400 υστερεί σε σχέση σημαντικά σε σχέση με αυτόν, καθώς μη ξεχνάτε πως εδω και καιρό η samsung είχε ανακοινώσει πως θα χρησιμοποιήσει μια ειδική έκδοση του snap 8 gen 3, αποκλειστικά για τα samsung κινητά. Αυτό το λέω διότι ειδικά στο antutu, βλέπουμε πολλά κινητα άλλων εταιρειών με τον snap 8 gen 3 και 12 gb ram να προσεγγίζουν ή και να ξεπερνάνε τα 2.000.000, ενώ το s 24 ultra με τον snap 8 gen 3 φτάνει μετα βίας τα 1.750.000.. Μάλλον δε θα μάθουμε ποτέ το τι πραγματικά συμβαίνει.. 😅 

Δε μου κανει καθόλου εντύπωση ακομα και αν λέει οτι είναι σε pre production os build.

Λογικό να έκαναν θετικα βηματα ειδικά σε 3D με τον exynos. Απο θεμα θερμοκρασιων αραγε τι κανει.  

Πάντως τα 2 αυτά κινητά είναι σε άλλη κατηγορία. Μου κάνει εντύπωση που σκεφτόσουν το S24u μόνο και μόνο για το chipset.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, OverClocker said:

Λογικό να έκαναν θετικα βηματα ειδικά σε 3D με τον exynos. Απο θεμα θερμοκρασιων αραγε τι κανει.  

Και σε ενεργειακή απόδοση φυσικά... 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, OverClocker said:

Δε μου κανει καθόλου εντύπωση ακομα και αν λέει οτι είναι σε pre production os build.

Λογικό να έκαναν θετικα βηματα ειδικά σε 3D με τον exynos. Απο θεμα θερμοκρασιων αραγε τι κανει.  

Πάντως τα 2 αυτά κινητά είναι σε άλλη κατηγορία. Μου κάνει εντύπωση που σκεφτόσουν το S24u μόνο και μόνο για το chipset.

Φυσικά και σκεφτόμουν το ultra και για τις κάμερες.. Εννοείται.. Απλά κύριος αποτρεπτικος παράγοντας ήταν το βάρος για το s24 ultra και ο επεξεργαστής για το s24 plus. Από τη στιγμή που φαίνεται να είναι περίπου στα ίδια επίπεδα από άποψη επεξεργαστών, είπα να πάω στο plus και ας μην έχει κορυφαίες κάμερες. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι προχθές ούτε σκεφτόμουν να πάρω καινούργιο τηλέφωνο αφού ήμουν  πολύ ευχαριστημένος με το z fold2 , αλλά μετά από μία ανώμαλη προσγείωση έμεινα χωρίς κινητό και από τα νεύρα μου βρέθηκε και ένα κουπόνι 20% και έκανα προπαραγγελία το s24 ultra.. ελπίζω να μη μου κακοφανει πολύ η μετάβαση από την τεράστιο οθόνη του  fold πάλι σε μία κανονική  οθόνη 6.8 ..

Πάντως για να δώσω 1500€ ξανά για μία συσκευή που σε αρκετούς παρουσίασε ξαφνικό  πρόβλημα στους μεντεσέδες η στην μέση της οθόνης  δύσκολευομαι . 

Edited by godjet1
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε 23 του μήνα έρχεται λένε το πρώτο update για τις κάμερες...https://www.sammyfans.com/2024/01/21/samsungs-first-galaxy-s24-update-on-the-way-to-improve-camera/?fbclid=IwAR04crgAA44srs91fRqlfwBpIzEN6XGjxKdKXhYq5fF34hEoZfGGaZI8s9s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά από τζαμάκι τι προτείνετε ανάμεσα σε Spigen EZ Fit και Whitestone Dome;

Στο S23U έχω έως τώρα το Whitestone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ωστόσο σκέφτομαι εάν κάνει εξίσου καλή δουλειά και το Spigen.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα.

Παιδιά από τζαμάκι τι προτείνετε ανάμεσα σε Spigen EZ Fit και Whitestone Dome;

Στο S23U έχω έως τώρα το Whitestone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ωστόσο σκέφτομαι εάν κάνει εξίσου καλή δουλειά και το Spigen.

Καλημέρα.Εδώ έχει βάλει της Dome.

https://youtu.be/gaYDJeJ1O5w?si=RTndp6GoeryIiBlk

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...