Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa ( 2 Φεβ. 2004 , 07:50)

 

mipos pernis tin kainourgia sou 8esi san Co-Mod ligo sovara?? lol...astievo...den iksera pos prepi na alazoume kai to onoma crack...ooops..i mean cr@CK..!!

p.s ass mporoume na leme?.. :whistle: :p

 

 

Δε θα ηθελα να απαντησω στο προσωπικο σχόλιο που κανεις...

Αν θελεις Pm me

 

Ο λόγος που πρέπει να το αλλαζουμε ειναι οτι υπαρχουν Search engines που ψαχνουν υποπτες λεξουλες...

 

Τωρα αν θελεις να το γυρισεις στην ειρωνια...Κανε το...

Κι εγω μπορω να παρω ειρωνικο υφακι δεν νομιζω οτι ειμαστε ομως εδω για αυτο το λόγο...

Για να μαθουμε και να πουμε σε αλλους κατι που ξερουμε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, συμπάσχοντες και κάτοχοι τηλεφώνου Ν6600 σας χαιρετώ.

 

Εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ τα περισσότερα θέματα στο forum σιωπηλά.

 

Τελικά αποφάσισα να πάρω και γώ μέρος.

 

Πρώτα απ όλα θέλω να εκφράσω την εξής ιδέα μιας και αποφάσισα να αρχίσω το posting απο αυτό το θέμα.(έτσι για να τηρούμε και τους κανόνες του forum).

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για 6600 η οποία να ενναλάσει την εικόνα που έχουμε σαν background κάθε x χρόνο?.

 

Κάτι σαν το webshots δηλαδή.

 

Κλείνοντας αναφέρω τα εξής περιστατικα που έζησα απο την στιγμή που το πολυπόθητο 6600 έπεσε στα χέρια μου.

 

Πρώτο και καλύτερο το γνωστό σε όλους καμμένο pixel.

 

Μετά απο 5 αλλαγές και μετακινήσεις απο υποκατάστημα σε υποκατάστημα μου δώσανε ένα σωστό.

(Δεν χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση)

 

Δεύτερον.

Το πανάκριβο κινητό που πήρατε κύριε με Symbian OS 7.0 με, με, με, με, δε μπορεί να στείλει SMS με ελληνικούς χαρ. κλπ κλπ κλπ.

 

Κάθομαι και γω λοιπόν και γράφω ένα post στο forum της Nokia όπου αναφέρω το πρόβλημα και στολίζω φυσικά το νέο, καταπληκτικό δε λέω κινητάκι της Nokia.

 

Ε... μετά απο δύο μέρες το post μου ως δια μαγείας είχε εξαφανιστεί απο το forum..Απάντηση....καμίααααααα..

 

Αίντε να δούμε εκείνη τη ρημάδα την αναβάθμιση του Firmware.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (31 Ιαν. 2004 , 10:22)

 

Σας παρακλω πολυ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!!

 

Ειμαι κατοχος του 6600 και εδω και 2 μηνες οι φωντικες κλησεις μου λειτουργουν ΑΨΟΓΑ (οχι οι φωνητικες εντολες των εφαρμογων οι οποιες δε δουλευουν σε κανεναν...)

 

1- Ξαφνικα χθες παντωτας κανονικα το δεξι πληκτρο δε γινετε ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.

 

2-Οταν μπαινω στις επαφες και πηγαινω στη φραση να την αλλαξω ή ν ακουσω ή να διαγραψω την ηδη υπαχουσα φραση μου λεει : `` ΣΦΑΛΜΑ ΦΩΝΗΤΙΗΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ``

 

3-Οτα πηγαινω να βαλω ``φραση`` σε μια επαφη που δεν εχω φραση δεν τη δεχεται καθολου.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Μήπως παίζοντας με κάποιον File Manager διέγραψες κάποιο αρχείο συστήματος ή της ROM; Η αλλη περίπτωση είναι να προκαλείται μπέρδεμα (conflict επί το ελληνικότερον) με κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες. Αν είσαι σίγουρος πως δεν συμβαίνει κάτι απ'αυτά τα δύο τότε ίσως πριν το FORMAT πρέπει να πάς μια επίσκεψη απο κάποιο club Nokia.

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Re cs exei kaneis antimetopisei problhmma me to ZenoMorph??? Den mporw na to kanw install paei na 3ekinhsei alla me petaei sto menu eiserxomena xwris na ginei egatastash!!!! 3erei kaneis ti mporei na ftaiei??? :( :angry:
Link to comment
Share on other sites

Paidia yparxei ana poly kalo paixnidi Backgammon (Tayli) sthn dieythynsh: http://my-symbian.com/7650/applicat...o=591&faq=3

h sto

http://www.cascatagames.com/mobileg...backgammon.html

kai to psaxnw apegnwsmena spasmeno. Einai .sis kai oxi java kai einai teleio.

Opoios to brei spasmeno tha ton paradektw.

A, douleyei se ola ta symbian (7650,3650,6600,SX1) kai malista dokimasmena.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εχω γραψει το FCCaller και οταν δεχομαι μια κληση και βγαινει η εικονα το κινητο αλλαζει αυτοματα theme και βαζει το αρχικο!!!!!Με κλειστο το προγραμμα αυτο ολα ειναι οκ...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 ( 2 Φεβ. 2004 , 20:31)

 

Εχω γραψει το FCCaller και οταν δεχομαι μια κληση και βγαινει η εικονα το κινητο αλλαζει αυτοματα theme και βαζει το αρχικο!!!!!Με κλειστο το προγραμμα αυτο ολα ειναι οκ...

 

ayto to kanei to 2.04 pou eixa dokimasei.

 

evala tin 2.06 kai eixa en8ousiastei sthn arxh,to egrapsa kai edw sto thread,telika kai ayth efage petama apo to kinhto.

 

h 2.06 den allaze to theme alla paramorfone ta xrwmata tou theme (to epanw meros )

 

h monh periptosh na min paramorfone htan na eixes to clasiko aspro thema kai pali xwris tapetsaria giati mexri kai s aythn xtipouse!!!

 

akoma den exei bgei swsto fscaller gia to 6600.

 

kai an kapios thelisei na to parei apo to group mou 8a tou prothna kalitera na min to kanei

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 2 Φεβ. 2004 , 20:53)

 

ayto to kanei to 2.04 pou eixa dokimasei.

 

evala tin 2.06 kai eixa en8ousiastei sthn arxh,to egrapsa kai edw sto thread,telika kai ayth efage petama apo to kinhto.

 

h 2.06 den allaze to theme alla paramorfone ta xrwmata tou theme (to epanw meros )

 

h monh periptosh na min paramorfone htan na eixes to clasiko aspro thema kai pali xwris tapetsaria giati mexri kai s aythn xtipouse!!!

 

akoma den exei bgei swsto fscaller gia to 6600.

 

kai an kapios thelisei na to parei apo to group mou 8a tou prothna kalitera na min to kanei

Ki emena file to idio symvainei...kai to exw agorasei kiolas.Sthn arxh noiza pws htane provlhma tou kinhtou...alla teliks htane tou programmatos.Exw kai ena 7650 pou "paizei"teleia.Telika kathe kainoyrgio kinhto(6600)kai xeirotera!!!!!!OYTE wap (me cosmote)oute symvates efarmoges :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

int70.

a3izei na agorazeis kati to opoio se liges meres 8a ananeo8ei??

 

to para3eno re pedia einai oti se ka8e ekdosh ftiaxnoun ta bugs tis prohgoumenhs.

ma pws ginetai ayto??? anti na ftia3oun ola me thn mia !!!

 

diladi toso diskolo htan na katalaboun oti h 2.06 exei problhma??

ayto fenetai apo thn arxh !!!

 

ftiaxnoun kapia bugs kai emfanizontai kainouria!!

den to testaroun prin to bgaloun gia pwlhsh????

 

pantos software xwris bugs den exw dei akoma re gamwti.

kai oxi mono sta kinhta alla pantou!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard ( 1 Φεβ. 2004 , 22:14)

 

Πλάκα πλάκα κι εμένα θα μ'ενδιέφερε κάτι τέτοιο, τρομερή παράλλειψη κατά τη γνώμη μου στο 6600 μας.

 

yparhi to pocketcounter theli eggatastasi stin mnimi tou tielephonou gia na treksi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Evangelos ( 2 Φεβ. 2004 , 12:56)

 

Αγαπητοί φίλοι, συμπάσχοντες και κάτοχοι τηλεφώνου Ν6600 σας χαιρετώ.

 

Εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ τα περισσότερα θέματα στο forum σιωπηλά.

 

Τελικά αποφάσισα να πάρω και γώ μέρος.

 

Πρώτα απ όλα θέλω να εκφράσω την εξής ιδέα μιας και αποφάσισα να αρχίσω το posting απο αυτό το θέμα.(έτσι για να τηρούμε και τους κανόνες του forum).

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για 6600 η οποία να ενναλάσει την εικόνα που έχουμε σαν background κάθε x χρόνο?.

 

Κάτι σαν το webshots δηλαδή.

 

Κλείνοντας αναφέρω τα εξής περιστατικα που έζησα απο την στιγμή που το πολυπόθητο 6600 έπεσε στα χέρια μου.

 

Πρώτο και καλύτερο το γνωστό σε όλους καμμένο pixel.

 

Μετά απο 5 αλλαγές και μετακινήσεις απο υποκατάστημα σε υποκατάστημα μου δώσανε ένα σωστό.

(Δεν χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση)

 

Δεύτερον.

Το πανάκριβο κινητό που πήρατε κύριε με Symbian OS 7.0 με, με, με, με, δε μπορεί να στείλει SMS με ελληνικούς χαρ. κλπ κλπ κλπ.

 

Κάθομαι και γω λοιπόν και γράφω ένα post στο forum της Nokia όπου αναφέρω το πρόβλημα και στολίζω φυσικά το νέο, καταπληκτικό δε λέω κινητάκι της Nokia.

 

Ε... μετά απο δύο μέρες το post μου ως δια μαγείας είχε εξαφανιστεί απο το forum..Απάντηση....καμίααααααα..

 

Αίντε να δούμε εκείνη τη ρημάδα την αναβάθμιση του Firmware.

 

 

yparhi to screen saver tis psiloc h to power lock tis symbianware ean ta thelis kane pm

Link to comment
Share on other sites

Re cs mhpws 3erete an yparxei kapoai efarmogh gia to 6600 pou na metraei ta desibell (sorry gia thn or8ografia) ???? Epishs mporei na mou pei kapoios to registration coed tou Opera??? Giati me ekeinon ton opera apo to aivanet me tous fakelous klp den ebgala akrh!!! :o
Link to comment
Share on other sites

Guest spastis

@regezer

βασικα κατεβασε την εκδοση απο το aiva που λεει opera 6.10 6600 η κατι αναλογο.. δουλευει μια χαρα και ουτε registration codes ουτε φακελοι ουτε τιποτα..

 

Εγω ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται κανενα καλο επιστημονικο calculator προγραμμα για το κινητο μας.. Οχι το scicalc, κατι που- το βασικοτερο- να εχει πραξεις με παρενθεσεις και μετατροπη αριθμων σε αλλα συστηματα (δυαδικο, οκταδικο κτλ.).. Και δεν λεω να υπαρχει απαραιτητα cr@@cked. Οποιος εχει εχει κατι υποψιν του ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spastis ( 3 Φεβ. 2004 , 00:18)

 

@regezer

βασικα κατεβασε την εκδοση απο το aiva που λεει opera 6.10 6600 η κατι αναλογο.. δουλευει μια χαρα και ουτε registration codes ουτε φακελοι ουτε τιποτα..

 

Εγω ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται κανενα καλο επιστημονικο calculator προγραμμα για το κινητο μας.. Οχι το scicalc, κατι που- το βασικοτερο- να εχει πραξεις με παρενθεσεις και μετατροπη αριθμων σε αλλα συστηματα (δυαδικο, οκταδικο κτλ.).. Και δεν λεω να υπαρχει απαραιτητα cr@@cked. Οποιος εχει εχει κατι υποψιν του ας πει.

 

Φιλε μου δεν υπαρχει καποιο calculator με τοσα πολλα functions.Το ειχα ψαξει και εγω αλλα τζιφος :( .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Εγώ βρήκα πάντως έναν μετατροπέα μονάδων και είναι ΓΑΜΑΤΟΣ! Επειδή είμαι φοιτητής χημικός μηχανικός έψαχνα κάτι τέτοιο απεγνωσμένα και είναι πολύ βολικό! Μετατρέπει την πίεση σε ΟΛΑ τα είδη μονάδων, psia,atm,bar,ft/inch² κλπ, την θερμοκρασία σε °C,F,Rankine,Kelvin κλπ κλπ Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ! δείτε εδώ!!!

 

 

Υ.Γ. Όποιος το θέλει c r @ cked στείλτε πμ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mpori na mou pi kapoios an yparxi lysi pernao to Ulead.VideoStudio.M-Style.v1.0 . kai meta pao na peraso to rockitpinball kai mou leei oti iparxi egatestimeno sinexizo egatastasi kai mou petaei ekso to Ulead.VideoStudio kai pernaei sti thesi tou to rockitpinball. kamia lisei?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-SX1/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από georgi

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Evangelos ( 2 Φεβ. 2004 , 12:56)

 

Αγαπητοί φίλοι, συμπάσχοντες και κάτοχοι τηλεφώνου Ν6600 σας χαιρετώ.

 

Εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ τα περισσότερα θέματα στο forum σιωπηλά.

 

Τελικά αποφάσισα να πάρω και γώ μέρος.

 

Πρώτα απ όλα θέλω να εκφράσω την εξής ιδέα μιας και αποφάσισα να αρχίσω το posting απο αυτό το θέμα.(έτσι για να τηρούμε και τους κανόνες του forum).

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για 6600 η οποία να ενναλάσει την εικόνα που έχουμε σαν background κάθε x χρόνο?.

 

Κάτι σαν το webshots δηλαδή.

 

Κλείνοντας αναφέρω τα εξής περιστατικα που έζησα απο την στιγμή που το πολυπόθητο 6600 έπεσε στα χέρια μου.

 

Πρώτο και καλύτερο το γνωστό σε όλους καμμένο pixel.

 

Μετά απο 5 αλλαγές και μετακινήσεις απο υποκατάστημα σε υποκατάστημα μου δώσανε ένα σωστό.

(Δεν χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση)

 

Δεύτερον.

Το πανάκριβο κινητό που πήρατε κύριε με Symbian OS 7.0 με, με, με, με, δε μπορεί να στείλει SMS με ελληνικούς χαρ. κλπ κλπ κλπ.

 

Κάθομαι και γω λοιπόν και γράφω ένα post στο forum της Nokia όπου αναφέρω το πρόβλημα και στολίζω φυσικά το νέο, καταπληκτικό δε λέω κινητάκι της Nokia.

 

Ε... μετά απο δύο μέρες το post μου ως δια μαγείας είχε εξαφανιστεί απο το forum..Απάντηση....καμίααααααα..

 

Αίντε να δούμε εκείνη τη ρημάδα την αναβάθμιση του Firmware.

 

 

yparhi to screen saver tis psiloc h to power lock tis symbianware ean ta thelis kane pm

 

Kala auter oi efarmoges ti sxesh exoun me auta pou zhtaei o filos parapanw? To mono pou mou erxetai sto myalo einai to e-profiles me to opoio mporeis na allazeis wallpaper analoga me to profil kai exei kai programmatismo!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gold ( 3 Φεβ. 2004 , 01:59)

 

mpori na mou pi kapoios an yparxi lysi pernao to Ulead.VideoStudio.M-Style.v1.0 . kai meta pao na peraso to rockitpinball kai mou leei oti iparxi egatestimeno sinexizo egatastasi kai mou petaei ekso to Ulead.VideoStudio kai pernaei sti thesi tou to rockitpinball. kamia lisei?

 

pou mporo na vro to rocketpinball?? cracked?? kapios na mou pi please! thanks
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 1 Φεβ. 2004 , 00:54)

 

Kanena provlima ,exalloy prepei na voithame o enas ton allon etsi?? ;)

 

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΟ FS CALLER ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΙΝΑΙ TRIAL MODE.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ 13 ΜΕΡΕΣ ΤΟ EXPIRE.ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΥΛ ΕΚΔΟΣΗ.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa ( 3 Φεβ. 2004 , 07:41)

 

pou mporo na vro to rocketpinball?? cracked?? kapios na mou pi please! thanks

 

 

Ας προσεχουμε λιγο παραπάνω τις εκφρασεις που ειχα επισημανει και παραπανω...

 

Το εχω το παιχνιδι.

Πμ me με το mail σου ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgi ( 2 Φεβ. 2004 , 20:45)

yparhi to pocketcounter theli eggatastasi stin mnimi tou tielephonou gia na treksi

Eυχαριστώ. Άλλη φορά όμως να επισημαίνεις αν είναι αποκλειστικά για 6600 ή όχι γιατί έψαχνα σα χαζός και τελικά είναι εφαρμογή για 7650/3650... :o θα δω αν έχω προβλήματα συμβατότητας.

 

Αυτό το λέω γιατί προγράμματα που ανακαλούν τις "χρονο-υπολογιστικές" υπορουτίνες έχουν ασυμβατότητες ανάμεσα σε Symbian 6.0 με 7.0 και MIDP 1.0 με 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou kapoios ti akribos kanei to Wireless IRC??? Einai kati san to BeMused gia na elegxeis to mIRC h kapoio allo IRC script, h sou dinei thn dynatothta na syndeesai se IRC Servers mesw GRPS klp??
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...