Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ζουμί απο το πόστ του Γιάννη, Ελληνιστί, είναι:

 

Με την εγκατάσταση οπουδήποτε προγράμματος της psiloc απο δω και στο εξής, αυτόματα εγκαθίστανται και μερικά αρχεία ασφαλείας. Μόλις πας να περάσεις το κωδικό για σπάσιμο της εκάστοτε εφαρμογής με το γνωστό μας κιτζεν, η ασφάλεια του προγράμματος στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα στην psiloc και την προειδοποιεί για προσπάθεια χρησιμοποίησης εφαρμογής της χωρίς την σχετική της άδεια. Χωρίς δηλαδή να έχεις πληρώσει για αυτή.

 

Τα κιτζεν απο δω και στο εξής δεν θα δουλεύουν για καμία εφαρμογή της και ο μόνος τρόπος χρησιμοποίησης εφαρμογής χωρίς πληρωμή είναι τα γνωστά αποκωδικοποιημένα αρχεία .app τα οποία αντικαθιστούνε αυτά που δημιουργούνται αρχικά κατα την εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Προσοχή λοιπόν σε όλες τις εφαρμογές της psiloc μιας και η νέα αυτή πολιτική προστασίας έχει τεθεί ήδη σε λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 6 Ιούλ. 2004 , 22:23)

 

Το ζουμί απο το πόστ του Γιάννη, Ελληνιστί, είναι:

 

Με την εγκατάσταση οπουδήποτε προγράμματος της psiloc απο δω και στο εξής, αυτόματα εγκαθίστανται και μερικά αρχεία ασφαλείας. Μόλις πας να περάσεις το κωδικό για σπάσιμο της εκάστοτε εφαρμογής με το γνωστό μας κιτζεν, η ασφάλεια του προγράμματος στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα στην psiloc και την προειδοποιεί για προσπάθεια χρησιμοποίησης εφαρμογής της χωρίς την σχετική της άδεια. Χωρίς δηλαδή να έχεις πληρώσει για αυτή.

 

Τα κιτζεν απο δω και στο εξής δεν θα δουλεύουν για καμία εφαρμογή της και ο μόνος τρόπος χρησιμοποίησης εφαρμογής χωρίς πληρωμή είναι τα γνωστά αποκωδικοποιημένα αρχεία .app τα οποία αντικαθιστούνε αυτά που δημιουργούνται αρχικά κατα την εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Προσοχή λοιπόν σε όλες τις εφαρμογές της psiloc μιας και η νέα αυτή πολιτική προστασίας έχει τεθεί ήδη σε λειτουργία.

 

 

afora tis version pou afti ti stigmi ine sti selida tis psiloc ;)

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GRDune ( 6 Ιούλ. 2004 , 21:29)

 

Kalhspera to ekana post kai sto kentriko alla den apanthse kaneis!!

 

Koitaga tis photo apo to 7610 kai skeftika oti 8a htan kalytero na

mhn tis sympieze o algorithos tou jpeg kai na tis esoze san epilogh

kai se kapoio raw format. Yparxei kapoia tetoia efarmogh h' kapoios

tropos na kaneis overide thn epilogh sto thlephono.

 

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Όλες οι Photos σε όλα τα προγράμματα αποθηκεύονται σε .jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα εγκατασταση το taskman της Psiloc και ενω βαζω τον "κωδικο" κανονικα μου βγαζει "application expired" και μου λεει να κατεβασω το προγραμμα απο το official site!!! :cry: :wacko: :wacko:

μπορει να βοηθησει κανεις??

και γενικα αν δεν δουλευει αυτο το προγραμματακι υπαρχει αναλογο για το 7610???

Link to comment
Share on other sites

freddaras μην μπλεκεις με εφαρμογες τις Psiloc.Βαλε το AppMan να βρεις την υγεια σου!!! ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 7 Ιούλ. 2004 , 00:44)

 

ρε παιδια εκανα εγκατασταση το taskman της Psiloc και ενω βαζω τον "κωδικο" κανονικα μου βγαζει "application expired" και μου λεει να κατεβασω το προγραμμα απο το official site!!! :cry: :wacko: :wacko:

μπορει να βοηθησει κανεις??

και γενικα αν δεν δουλευει αυτο το προγραμματακι υπαρχει αναλογο για το 7610???

 

Όταν βάζεις τον κωδικό πρέπει να έχεις την ημερομηνία ένα χρόνο πίσω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν προβληματικότατες οι εφαρμογές της psiloc μας έβαλε τώρα και εκτεταμένο security... Μην ξανασχοληθεί κανείς με εφαρμογές της. Όλες σχεδόν υπάρχουν και απο άλλες εταιρίες και χωρίς τα γνωστά προβλήματα. Πριν καμιά βδομάδα κατάργησα τα πάντα της psiloc.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 7 Ιούλ. 2004 , 00:54)

 

Ήταν που ήταν προβληματικότατες οι εφαρμογές της psiloc μας έβαλε τώρα και εκτεταμένο security... Μην ξανασχοληθεί κανείς με εφαρμογές της. Όλες σχεδόν υπάρχουν και απο άλλες εταιρίες και χωρίς τα γνωστά προβλήματα. Πριν καμιά βδομάδα κατάργησα τα πάντα της psiloc.

 

 

Καλα και εγω με το που παρω το 7610 θα φανε ποδι,εκτος και αν βγουν τηλεορασεις με bluetooth και βγαλει η Psiloc BluetoothRemote... :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 6 Ιούλ. 2004 , 22:58)

 

Καλα και εγω με το που παρω το 7610 θα φανε ποδι,εκτος και αν βγουν τηλεορασεις με bluetooth και βγαλει η Psiloc BluetoothRemote... :p

 

 

Eχουν φαει ποδι απο το 6600 μου εδω και καιρο,

και ουτε τολμησα να βαλω στο 7610 τωρα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι η symbianware θα βγάλει καλύτερο bluetoothremote έκδοσης 2.0 και όχι 1.1 που χρησιμοποιούν όλοι. Και δεν θα λύγει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giannis42 ( 6 Ιούλ. 2004 , 22:30)

 

afora tis version pou afti ti stigmi ine sti selida tis psiloc ;)

 

 

Και συν τοις αλλοις αν θελουν να μας καταφερουν να τις περασουμε στα κινητα μας θα πρεπει οι αναβαθμισμενες εκδοσεις να εχουν να προσφερουν εστω και κατι παραπανω απο τις παλαιοτερες. Εγω προσωπικα δεν εχω δει καμια απολυτως διαφορα μεταξυ των ακριβως προηγουμενων και αυτων με το καινουριο ser1al.. Οποτε no worries προς το παρον.. ;)

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος meres ( 7 Ιούλ. 2004 , 19:37)

 

Auto to mobiluck kseroume kathe poso scannarei gia siskeues kai petaei kathe toso "new device found"? giati ama scanarei sixna, tote pithanws kapoios o opoios na prospathei na sidethei mazi sou, na min ta kataferei eukola

 

συνεχως,αλλα δεν υπαρχει προβλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το απενεργοποιείτε όταν το κλείνετε; Πατάτε hide και όχι exit; Γιατί αν πατήσεις έξοδο κλείνει τελείως και φυσικά δεν κάνει ανίχνευση.

 

Εξάλλου δεν υπάρχει λόγος να είναι μονίμως ανοιχτό. Το χρησιμοποιούμε μόνο όταν θέλουμε να στείλουμε κάποιο κλειδωμένο αρχείο και μετά τέλος. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Ιούλ. 2004 , 00:52)

 

Όταν βάζεις τον κωδικό πρέπει να έχεις την ημερομηνία ένα χρόνο πίσω! ;)

 

Thanks....

το χα ξεχασει τελειως αυτο το "κολπακι" ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 7 Ιούλ. 2004 , 00:48)

 

freddaras μην μπλεκεις με εφαρμογες τις Psiloc.Βαλε το AppMan να βρεις την υγεια σου!!! ;)

 

επισης ειχα ξεχασει και αυτο το προγραμματακι....

thanks που μου το ξαναθυμισες....

παρασχοληθηκα με το π900 μου φαινεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το phonesecure δουλευει για το 7610???

υποτιθεται οτι κλειδωνει το τηλ και στελνει μην με τον αριθμο του "κλεφτη" αλλα εγω οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να το δουλεψω το προγραμματακι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 8 Ιούλ. 2004 , 00:30)

 

ρε παιδια αυτο το phonesecure δουλευει για το 7610???

υποτιθεται οτι κλειδωνει το τηλ και στελνει μην με τον αριθμο του "κλεφτη" αλλα εγω οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να το δουλεψω το προγραμματακι...

 

 

Για δοκιμασε το Theft Alert.Θεωρητικα κανει την ιδια δουλεια με το Phone Secure αν δεν ξερω αν δουλευει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα υποτιθεται οτι βγηκε εκδοση και για το 6600 :wacko: :wacko:

εγω αυτην εβαλα στο 7610 αλλα ενω το προγραμμα μπαινει κανονικα στο κινητο δεν κανει τιποτα....

περιεργο παντως..

κατι αναλογο υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites

πως ειχα την εντυπωση οτι δουλευαν για το 6600...

τεσπα...

να μην ψαχνω τζαμπα τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε οταν λετε οτι δεν δουλευει το phonesecure? Ουσιαστικα δουλευει μια χαρα αλλα δεν εχει νοημα. Αν περιμενετε να αλλαξετε sim και να σας στειλει τον αριθμο σε ενα αλλο κινητο δεν παιζει.. Αν το εκανε αυτο θα το ειχα αγορασει. Αυτο που πρεπει να γινει για να λειτουργησει ειναι σε περιπτωση που χασετε το κινητο σας να στειλετε ενα μηνυμα στο δικο σας νουμερο (με την προυποθεση οτι δεν το εχει βρει κανεις και δεν εχει αλλαξει sim) και να το κλειδωσετε και απο κει και περα αν αλλαχθει η sim να λειτουργησει. Προσωπικα το βλεπω ως αχρηστο αφου μεχρι να καταλαβει κανεις οτι ξεχασε καπου το κινητο του η οτι του το κλεψανε η sim του θα βρισκεται εκτος κινητου..
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...