Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (19 Φεβ. 2004 , 18:42)

 

Pos mporoume na metaferoume mp3 stin MMC? Me to PcSuite to dokimasa alla ta metatrepei se morfi wav. Exei kanena programma?

 

 

Με το pc suite την κάνεις τη δουλειά (και στη phone και στη mmc memory). Απλά πριν στείλεις mp3 στο κινητό πηγαίνεις:

control panel>file converters - εκεί επιλέγεις selection και ξεκλίκάρεις τα mp3 files . Απλό :cool: :cool: :cool:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (19 Φεβ. 2004 , 22:39)

 

Μάλλον ήταν απλή σύμπτωση... :( Έχω τις ίδιες ρυθμίσεις που έβαλα την πρώτη ημέρα που το πήρα (το Νοέμβρη). Άλλωστε φαίνεται να είναι θέμα δικτύου κι όχι της συσκευής.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μόνο η Vodafone "φιλτράρει" τα MMS από το MMS_It. Λέω να τους πάρω ένα τηλέφωνο δω μήπως τυχόν μπορεί να γίνει κάτι. Ο Μιχάλης άραγε τι γνώμη έχει για το θέμα μετά από τα παραπάνω;

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει το MMSit, νομίζω ξέρω τι φταίει. Το ΜMSit στέλνει τα ΜΜS μέσω GPRS; Aν ναι, φταίει η Voda γιατί δεν το υποστηρίζει. Όπως και για το SMSXtender που το αναφέρει στο site της εφαρμογής.

http://www.simeda.com/smsxtender-coverage.html

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pamth (19 Φεβ. 2004 , 11:57)

 

Exo 1 provlima me to Nokia 6600. Prospathisa na valo to Handy Reminder pano sto kinito mou alla den douleue. To aferesa meta diladi ekana format tin mmc alla exei mini pano stin othoni to koudounaki gia tin afipnisi kai den feugei me tipota. Ekana xana format tin mmc meta ekana epanafora ergostasiakon rithmiseon alla tipota. Sas parakalo ti mporo na kano gia na figei??

Sas euxaristo!!!

 

 

Δοκίμασε να κάνεις πάλι εγκατάσταση το Handy Reminder. Όταν ανοίξει θα βρει την αφύπνιση, οπότε μπορείς να την απενεργοποιήσεις και μετά να το απεγκαταστήσεις πάλι. Αν δεν λυθεί το πρόβλημα με αυτόν τον τρόπο δοκίμασε με έναν file manager (π.χ. Seleq ) να σβήσεις το C:\System\install\install.log και να κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο. Αν δεν λυθεί και έτσι, τότε πας για Format του τηλεφώνου. :(

http://www.karpathia.gr/images/Evol4.gif

Link to comment
Share on other sites

Erebos, έπεσες έξω! Το MMS_It λειτουργεί μόνο ως MMS Editor, η αποστολή γίνεται από την εφαρμογή μηνυμάτων του κινητού (δηλ. μπαίνει στο outbox).

Πάντως FYI ο "φορέας" των MMS είναι έτσι κι αλλιώς το GPRS!

 

Αλλά και για το SMSXtender έπεσες έξω (χωρίς να το ξέρεις)! Υποστηρίζει ελληνικά στο δίκτυο Vodafone, μάλλον έκαναν λάθος στη Simeda. Η Cosmote έχει πρόβλημα! Και δεν έχει σχέση το GPRS σε αυτή την περίπτωση, πίστεψέ με, συνεργάστηκα μαζί τους για την υποστήριξη των ελληνικών στο SMSXtender και ξέρω κάτι παραπάνω... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Wow, petran!!! Ομολογώ μου τα έφραξες! ;-) Προσκυνώ! :-) Thanxs που ξεκαθάρισες το θέμα με το SMSXtender γιατί είχα ψιλομπερδευτεί.
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

"Σου τα έφραξα"??? :confused: Ομολογώ δεν το είχα ξανακούσει... Τι εννοείς;

Πάντως αυτή τη στιγμή μιλάω στο ICQ με τη Simeda που προσπαθεί να λύσει και το θέμα της Cosmote... Μάλλον θα είναι ΟΚ εντός ολίγου.

 

UPDATE: Τώρα είναι ΟΚ και με cosmote!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (19 Φεβ. 2004 , 22:19)

 

to spycall to kaneis hide ohi EXIT otan vgeis apo to pragramma,den to eho perasei prosopika epeidi eho to power dictaphone kai to extended recorder ara kano ti douleia moy,tora oso afora ta 2004 psiloc apps mipos prepei na ta peraso xehorista epeidi einai megalo file???3mb++

 

re su john74 xwris na 8elw na se prosbalw molis ebala thn trial ekdosh tou programmatos kai mou leitourgei...KANONIKA!!!!!!!!

H "SPASMENH" APO TO SITE SOU ADUNATON NA MOU DOULEPSEI....!

Epishs kai me to power dictaphone eixa problems...

enw h trial mou doulebe kanonika epishs molis ebala thn spasmenh apo to site sou eixa kai pali problems...

enw patas px to plhktro gia na stamathsei h hxografhsh auth ksekinaei ksana kai genika mou ginetai ena psilompaxalo....

tespa den sta lew ola auta gia na 8iksw esena kai to site sou-pros 8eou bebaia-apla tsekare to opote mporeis....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (20 Φεβ. 2004 , 00:24)

 

re su john74 xwris na 8elw na se prosbalw molis ebala thn trial ekdosh tou programmatos kai mou leitourgei...KANONIKA!!!!!!!!

H "SPASMENH" APO TO SITE SOU ADUNATON NA MOU DOULEPSEI....!

Epishs kai me to power dictaphone eixa problems...

enw h trial mou doulebe kanonika epishs molis ebala thn spasmenh apo to site sou eixa kai pali problems...

enw patas px to plhktro gia na stamathsei h hxografhsh auth ksekinaei ksana kai genika mou ginetai ena psilompaxalo....

tespa den sta lew ola auta gia na 8iksw esena kai to site sou-pros 8eou bebaia-apla tsekare to opote mporeis....

 

 

Ακριβως μα ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κι εγω και χθες το εγραψα σε pm στο φιλο `john 74``.

 

Ωστοσο εβαλα το powerdictaphone (με τo γνωστο αρχειο app.) που υπαρχει απο σημερα στο AIVΑ και ειναι Ο.Κ.!!!

 

Οσο για το SPYCALL αναμονη...

 

καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husq (20 Φεβ. 2004 , 12:35)

 

kalimera se oloys den ksero an exete dokimasi to smsrtmovie ine poli kalo, to mono provlima ine oti oso kai an epsaksa den vrika cr@ck an lipon kseri kanis kati the ithela na matho kai ego.

 

 

Tι ακριβως κανει;

 

πες μου αν θες

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husq (20 Φεβ. 2004 , 12:35)

 

kalimera se oloys den ksero an exete dokimasi to smsrtmovie ine poli kalo, to mono provlima ine oti oso kai an epsaksa den vrika cr@ck an lipon kseri kanis kati the ithela na matho kai ego.

Μια αναζήτηση στο Series 60 Forum με λέξη-κλειδί smartmovie και επιλογή εμφάνισης αποτελεσμάτων ως μηνύματα, θα σου δείξει τι έχουμε συζητήσει ως τώρα γι αυτό. :)

 

Ομοίως & για τον COMCAT! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

mhpws xerei kapoios ti extra ry8miseis xreiazontai gia prosvash sto my cosmos menu ths cosmote?exw parei to msg diamorfwshs gia to wap to exw egkatasthsei alla arneitai na mpei sto menu.mhpws xreiazetai ari8mos 8yras diakomisth ktlp opws sta mms?

eyxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα χτες το TaskManager,μου εβγαλε οτι ολοκηρωθηκε η εγκατασταση,αλλα δεν δημιουργησε εικονιδιο με αποτελεσμα να ψαχνω ολο το κινητο να το βρω και να μην το βρισκω με τιποτα.Τι μπορω να κανω? :(

 

Εγκατεστησα και το dictaphone.Ωραιο προγραμμα.Αλλα,θελω να ρωτησω,αν ειναι οκ να τρεχει συνεχεια στο background σαν εφαρμογη.Μηπως μετα απο καποιες ωρες που μενει ανοιχτο δημιουργει καποιο προβλημα και κλεινει?

Σχετικα με το blacklist,μπορει να απορριπτει την κληση του ανεπιθυμητου αριθμου χωρις να χτυπαει καθολου το κινητο?

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Prospa8o edo kai arketo kairo na balo ena ebook sto kinito mou alla DEN ta kataferno exo to ReadM kai to quick word kai to ebook pou stelno sto kinito mou ine se morfi PDF (KANO KATI LATHOS ?)pou prepi na to stilo gia na to doulepsi :?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (19 Φεβ. 2004 , 22:39)

 

Μάλλον ήταν απλή σύμπτωση... :( Έχω τις ίδιες ρυθμίσεις που έβαλα την πρώτη ημέρα που το πήρα (το Νοέμβρη). Άλλωστε φαίνεται να είναι θέμα δικτύου κι όχι της συσκευής.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μόνο η Vodafone "φιλτράρει" τα MMS από το MMS_It. Λέω να τους πάρω ένα τηλέφωνο δω μήπως τυχόν μπορεί να γίνει κάτι. Ο Μιχάλης άραγε τι γνώμη έχει για το θέμα μετά από τα παραπάνω;

 

Βασικά, από ότι κατάλαβα είναι θέμα δικτύου. Άρα μάλλον δεν χρειάζεται καμία διόρθωση το MMS It (βέβαια σε κάποια μελλοντική έκδοση θα ήθελα να το κάνω να έχει έναν πιο ολοκληρωμένο editor, ώστε να στέλνει και κείμενο με τα συννημένα)

Link to comment
Share on other sites

Για το MMS It έκανα μία δοκιμή από Vodafone a la Carte (6600) σε Cosmote What's Up (3650) και λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600 (20 Φεβ. 2004 , 13:29)

 

Βασικά, από ότι κατάλαβα είναι θέμα δικτύου. Άρα μάλλον δεν χρειάζεται καμία διόρθωση το MMS It (βέβαια σε κάποια μελλοντική έκδοση θα ήθελα να το κάνω να έχει έναν πιο ολοκληρωμένο editor, ώστε να στέλνει και κείμενο με τα συννημένα)

Μπορείς μεν να επισυνάψεις ένα .txt αρχείο, αλλά δεν υποστηρίζει Ελληνικά! :( Ίσως χρειάζεται μετατροπή σε UTF-8?

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600 (20 Φεβ. 2004 , 13:29)

 

Για το MMS It έκανα μία δοκιμή από Vodafone a la Carte (6600) σε Cosmote What's Up (3650) και λειτουργεί κανονικά.

Το πρόβλημα μάλλον είναι μόνο σε παραλήπτες με vodafone, δεν έχει σχέση ο αποστολέας!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husq (20 Φεβ. 2004 , 12:35)

 

kalimera se oloys den ksero an exete dokimasi to smsrtmovie ine poli kalo, to mono provlima ine oti oso kai an epsaksa den vrika cr@ck an lipon kseri kanis kati the ithela na matho kai ego.

 

 

 

Εξαιρετική ποιότητα ομολογουμένως. Στα video ομως που φτιάχνεις το audio με το video είναι συγχρονισμένα ή το ένα έπεται του άλλου;

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα!

Ενω εγκατεστησα το photographer 2.4 κανινικα στο 6600 και μου δουλευε χωρις προβλημα χθες μου εβγαλε ειδοποιηση για τραιαλ εκδοση

και πατωντας ο.κ μου εστειλε μηνυμα σε καποιον αριθμο (εκτος Ελλαδος)

και συνεχεισε να δουλευει ξανα.Σας εχει παρουσιασει κατι τετοιο εσας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksssk (20 Φεβ. 2004 , 13:15)

 

Εγκατεστησα χτες το TaskManager,μου εβγαλε οτι ολοκηρωθηκε η εγκατασταση,αλλα δεν δημιουργησε εικονιδιο με αποτελεσμα να ψαχνω ολο το κινητο να το βρω και να μην το βρισκω με τιποτα.Τι μπορω να κανω? :(

 

Αν εννοείς το task manager της Psint,δεν δημιουργεί εικονίδιο,απλώς αντικαθιστά το standard task manager του τηλεφώνου.Είναι προσβάσιμο πατώντας και κρατώντας πατημένο το πλήκτρο του μενού. ;)

 

Σχετικα με το blacklist,μπορει να απορριπτει την κληση του ανεπιθυμητου αριθμου χωρις να χτυπαει καθολου το κινητο?

 

Δέν βρήκα κάποιο setting που να το επιτρέπει αυτό,το ξέρω ότι τη δίνει στα νεύρα. :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksssk (20 Φεβ. 2004 , 13:15)

 

Εγκατεστησα και το dictaphone.Ωραιο προγραμμα.Αλλα,θελω να ρωτησω,αν ειναι οκ να τρεχει συνεχεια στο background σαν εφαρμογη.Μηπως μετα απο καποιες ωρες που μενει ανοιχτο δημιουργει καποιο προβλημα και κλεινει?

 

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να τρέχει στο background. Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε σωστά, δεν κατάφερα ποτέ να γράψω πάνω από 2 δευτερόλεπτα συνομιλίας :blink:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...