Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, LOUKASGR said:

Παίδες με ανησυχεί λίγο το ram management τη συσκευής. Χωρίς καμία εφαρμογή ανοιχτή, είναι διαθέσιμα μόνο 6,86 gb από τα 16 της συσκευής. Δεν είναι πολύ λίγο αυτό; 

 

Screenshot_2024-02-25-15-09-42-51_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Νομιζω ολα τα android ανεξαρτητως μνημης δεσμευουν το 40-60% ανα πασα στιγμη. Συσκευη με 16γιγα ραμπ που εχει τα 12-13γιγα αδεια εχει κακη διαχειριση ραμ. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την λειτουργία υψηλής απόδοσης την έχετε ενεργοποιημένη?
Εγώ την έβαλα μόλις για να δω, εφόσον την έχει πάει να πει πως έχουν βάλει την απόδοση του κινητού χαμηλότερα απ' ότι έχει ταβάνι. Σα να έχεις πάρει Ferrari και το έχεις σε λειτουργία Datsun ... 😛 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, hasiotis_john said:

Την λειτουργία υψηλής απόδοσης την έχετε ενεργοποιημένη?
Εγώ την έβαλα μόλις για να δω, εφόσον την έχει πάει να πει πως έχουν βάλει την απόδοση του κινητού χαμηλότερα απ' ότι έχει ταβάνι. Σα να έχεις πάρει Ferrari και το έχεις σε λειτουργία Datsun ... 😛 

ναι γιατι αλλιως ειναι σα να εχεις παλιο τηλεφωνο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marlboro man said:

ναι γιατι αλλιως ειναι σα να εχεις παλιο τηλεφωνο.


Δεν χρειάζονται ειρωνείες αδερφέ, πες την γνώμη σου και πάμε παρακάτω.
Αν δεις σε προηγούμενες σελίδες λένε μερικοί ότι σέρνεται ο default browser με την λειτουργία αυτή απενεργοποιημένη και ότι διορθώνετε με το που την ανοίξεις. Άρα σημαίνει πως έχουν βάλει κόφτη για κάποιον λόγο. ( αυτονομία μπαταρίας πχ)  Μπορεί κάποιος να θέλει το κινητό του στην ΜΕΓΙΣΤΗ λειτουργία και ας έχει μια μικρή χασούρα στην μπαταρία!
Δεν σου είπε κανείς να την ενεργοποιήσεις, άσε την εσύ κλειστή!
Ψαχνόμαστε εδώ μπας και τελειοποιήσουμε το μαραφέτι, όχι να πετάμε εξυπνάδες.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορα ακριβως το Oneplus 12 αλλα σημερα το 12R της γυναικας ξαφνικα κολλησε εντελως - μαυρη οθονη και αναβοσηνε η κοκκινη τελεια στο logo της Oneplus που δειχνει οταν ενεργοποιεις τη συσκευη. Επρεπε να πατησω power button και το πανω volume για 10-15 δευτερολεπτα για να κανει reset και να επανελθει...Ειχα να δω τετοιο φαινομενο απο τις "τιμημενες" εποχες μου με Samsung. 

1 hour ago, hasiotis_john said:


Δεν χρειάζονται ειρωνείες αδερφέ, πες την γνώμη σου και πάμε παρακάτω.
Αν δεις σε προηγούμενες σελίδες λένε μερικοί ότι σέρνεται ο default browser με την λειτουργία αυτή απενεργοποιημένη και ότι διορθώνετε με το που την ανοίξεις. Άρα σημαίνει πως έχουν βάλει κόφτη για κάποιον λόγο. ( αυτονομία μπαταρίας πχ)  Μπορεί κάποιος να θέλει το κινητό του στην ΜΕΓΙΣΤΗ λειτουργία και ας έχει μια μικρή χασούρα στην μπαταρία!
Δεν σου είπε κανείς να την ενεργοποιήσεις, άσε την εσύ κλειστή!
Ψαχνόμαστε εδώ μπας και τελειοποιήσουμε το μαραφέτι, όχι να πετάμε εξυπνάδες.

Δεν το εχω ενεργοποιησει. Το power mode θα επρεπε να ειναι για παιχνιδια ή αλλες απαιτητικες λειτουργιες. Δεν θα επρεπε να χρειαζεται η μεγιστη αποδοση σε τετοιο επεξεργαστη και ραμ για να λειτουργει αψογα καθημερινες λειτουργιες. Προφανως τα εχουν κανει λιγο ανω κατω στη διαχειριση του Hardware απο το software. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα θέματα του responsiveness τα επιβεβαιώνω και εγώ. Μερικές φορές για διάφορες λειτουργίες πρέπει να κάνεις δύο swipes στην οθόνη.

Μακάρι να διορθωθούν τα θεματάκια με κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, LOUKASGR said:

Πάντως τα θέματα του responsiveness τα επιβεβαιώνω και εγώ. Μερικές φορές για διάφορες λειτουργίες πρέπει να κάνεις δύο swipes στην οθόνη.

Μακάρι να διορθωθούν τα θεματάκια με κάποιο update.

Με το support που επικοινωνησα μου εστειλαν μια γενικη απαντηση οτι δεν υπαρχουν αναφορες για τετοια θεματα με το software τους 😂 και αν εξακολουθω να εχω θεμα ισως θα πρεπει να παει η συσκευη στο support για ελεγχο. Ο,τι ναναι. Δεν ασχοληθηκα παραπανω - ελπιζω απλα να απαντησαν ετσι για τυπικους λογους και να μην κοιμουνται. Ισως αν αναφερθει το θεμα απο περισσοτερους βοηθησει να το κοιταξουν σε καποιο software update. 

Edit: Στο community της 1+ που υπαρχουν threads για το θεμα γραφεται εκτος των αλλων πως ισως οφειλεται στο aqua touch feature. Αλλα δεν νομιζω πως ισχυει. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, LOUKASGR said:

Πάντως τα θέματα του responsiveness τα επιβεβαιώνω και εγώ. Μερικές φορές για διάφορες λειτουργίες πρέπει να κάνεις δύο swipes στην οθόνη.

Μακάρι να διορθωθούν τα θεματάκια με κάποιο update.

Τώρα κατάλαβα τι λέτε ρε σεις με το θέμα αυτό, μιας και το είχα δει και σε προηγούμενα ποστ αλλά δεν το ανέλυσα πολύ στο μυαλό μου και περίμενα να το δω και γω. Θα σας απαντήσω με την εμπειρία μου, αλλά και επειδή μόλις το τσέκαρα και στο δικό μου, μπορείτε και σεις να το κάνετε και θα το επιβεβαιώσετε.
Είμαι 100% ότι δεν φταίει κανένα λογισμικό ή χρειάζεται κάποιο update, απλά το παθαίνετε αυτό όταν κατά λάθος ακουμπάτε με το άλλο χέρι που κρατάτε το κινητό της γωνίες της οθόνης που επειδή είναι καμπυλωτές είναι πανεύκολο να το πιάσεις κάπως γεμάτα και ν' ακουμπάει δέρμα πάνω στην οθόνη, δίνοντας συγχρόνως μια εντολή με την επαφή.
Οπότε όταν γίνεται αυτό και συγχρόνως με το άλλο χέρι κάνετε swipes, παρατηρείτε εύλογα το "θέμα" αυτό που είναι καθαρά θέμα προσοχής πως θα το κρατάς σωστά. Το ΙΔΙΟ ακριβώς είχα (έχω μιας και ακόμα δουλεύει το θηρίο) με το Huawei mate 20 pro που και αυτό έχει ίδια οθόνη και συμπεριφορά.
Δείτε το λίγο και μόνοι σας , εννοώ κρατήστε γεμάτα το κινητό ακουμπώντας την οθόνη στην γωνία και ξεκινήστε swipes, θα δείτε πως σε κάποια θα θέλει 2!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, hasiotis_john said:

Τώρα κατάλαβα τι λέτε ρε σεις με το θέμα αυτό, μιας και το είχα δει και σε προηγούμενα ποστ αλλά δεν το ανέλυσα πολύ στο μυαλό μου και περίμενα να το δω και γω. Θα σας απαντήσω με την εμπειρία μου, αλλά και επειδή μόλις το τσέκαρα και στο δικό μου, μπορείτε και σεις να το κάνετε και θα το επιβεβαιώσετε.
Είμαι 100% ότι δεν φταίει κανένα λογισμικό ή χρειάζεται κάποιο update, απλά το παθαίνετε αυτό όταν κατά λάθος ακουμπάτε με το άλλο χέρι που κρατάτε το κινητό της γωνίες της οθόνης που επειδή είναι καμπυλωτές είναι πανεύκολο να το πιάσεις κάπως γεμάτα και ν' ακουμπάει δέρμα πάνω στην οθόνη, δίνοντας συγχρόνως μια εντολή με την επαφή.
Οπότε όταν γίνεται αυτό και συγχρόνως με το άλλο χέρι κάνετε swipes, παρατηρείτε εύλογα το "θέμα" αυτό που είναι καθαρά θέμα προσοχής πως θα το κρατάς σωστά. Το ΙΔΙΟ ακριβώς είχα (έχω μιας και ακόμα δουλεύει το θηρίο) με το Huawei mate 20 pro που και αυτό έχει ίδια οθόνη και συμπεριφορά.
Δείτε το λίγο και μόνοι σας , εννοώ κρατήστε γεμάτα το κινητό ακουμπώντας την οθόνη στην γωνία και ξεκινήστε swipes, θα δείτε πως σε κάποια θα θέλει 2!

Οχι δυστυχως δεν ειναι αυτο το θεμα. Ειναι καθαρα θεμα software υπαρχει ενα delay στα animations και στο touch το οποιο ειναι εμφανες οταν κανεις γρηγορες κινησεις (οσο πιο γρηγορα δουλευεις τοσο πιο εντονο θα ειναι το προβλημα) και το οποιο δεν βελτιωνεται με καμια ρυθμιση (μονο τις ρυθμισεις στο developers menu δεν δοκιμασα να πειραξω). Το απλουστερο που μπορεις να κανεις για να το δεις ειναι να κανεις ενα swap τη σελιδα στη κεντρικη οθονη να πας σε διπλανη σελιδα και μολις αλλαξει η σελιδα γρηγορα να κανεις swap κατω να ανοιξει το notification panel. Αν το κανεις γρηγορα δεν θα κατεβει και θα πρεπει να κανεις και δευτερο swap για να πιασει η εντολη. 

Τετοιου ειδους θεματα εχει σε πολλα σημεια το κινητο αλλα ειναι εμφανη μονο αν κανεις γρηγορες ή νευρικες κινησεις. Οι χρηστες που κανουν σχετικα αργες ή εστω ηρεμες κινησεις με το κινητο τους πιθανον να μην καταλαβουν τιποτα απολυτως ως αρνητικο.

Υπαρχουν αρκετες αναφορες τοσο στο reddit οσο και στο community της OP. Ελπιζω να διορθωθει. Επισης δοκιμασα και το 12R που τρεχει κι αυτο στο ιδιο λογισμικο και κανει κι αυτο πανω κατω τα ιδια, αν κι εκει το scrolling μου φανηκε ελαφρως smoother. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, hasiotis_john said:


Δεν χρειάζονται ειρωνείες αδερφέ, πες την γνώμη σου και πάμε παρακάτω.
Αν δεις σε προηγούμενες σελίδες λένε μερικοί ότι σέρνεται ο default browser με την λειτουργία αυτή απενεργοποιημένη και ότι διορθώνετε με το που την ανοίξεις. Άρα σημαίνει πως έχουν βάλει κόφτη για κάποιον λόγο. ( αυτονομία μπαταρίας πχ)  Μπορεί κάποιος να θέλει το κινητό του στην ΜΕΓΙΣΤΗ λειτουργία και ας έχει μια μικρή χασούρα στην μπαταρία!
Δεν σου είπε κανείς να την ενεργοποιήσεις, άσε την εσύ κλειστή!
Ψαχνόμαστε εδώ μπας και τελειοποιήσουμε το μαραφέτι, όχι να πετάμε εξυπνάδες.

μα δεν ειρωνευομαι! Οντως το εχω ενεργοποιημενο γιατι αλλιως η αποδοση δεν ειναι αυτη που πρεπει

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί η έκδοση του theme store com.heytap.themestore_9.4.0_expt-940003_minAPI22(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com

Δουλεύει άψογα και Native.Αλλαζεις πανεύκολα γραμματοσειρά και θέματα χωρίς να πας από Μιανμάρ μεριά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Punker said:

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί η έκδοση του theme store com.heytap.themestore_9.4.0_expt-940003_minAPI22(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com

Δουλεύει άψογα και Native.Αλλαζεις πανεύκολα γραμματοσειρά και θέματα χωρίς να πας από Μιανμάρ μεριά 

Και η 9.8.0 βλέπω ότι δουλεύει. Η google sans υπάρχει εκεί μέσα; Με μια γρήγορη ματιά δεν την βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Υπάρχει μια άλλη sans που είναι παρόμοια

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω στην άκρη το bug που έχει ο launcher με το delay που δεν αφήνει άμεσο δεύτερο scroll μετά από άλλο, δεν έχω καταλάβει που έχετε δει θέματα στο scrolling και μπαίνετε στη διαδικασία να επιλέξετε performance mode.
Έχετε κάποιο παράδειγμα; Μπορώ να μπω κάπου με Chrome και να δω τι εννοείτε;... ή κάποια άλλη εφαρμογή που δεν τσουλάει όπως έπρεπε. Εγώ το νιώθω βούτυρο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alanthast0s said:

Αν βάλω στην άκρη το bug που έχει ο launcher με το delay που δεν αφήνει άμεσο δεύτερο scroll μετά από άλλο, δεν έχω καταλάβει που έχετε δει θέματα στο scrolling και μπαίνετε στη διαδικασία να επιλέξετε performance mode.
Έχετε κάποιο παράδειγμα; Μπορώ να μπω κάπου με Chrome και να δω τι εννοείτε;... ή κάποια άλλη εφαρμογή που δεν τσουλάει όπως έπρεπε. Εγώ το νιώθω βούτυρο το κινητό

Μου εχει τυχει σε διαφορες περιπτωσεις να πιανω τον εαυτο μου να πρεπει να σκρολλαρω ή να δωσω εντολη και δευτερη φορα σε διαφορα σημεια, ενω η εμπειρια σκρολλινγκ μου φαινεται γενικα πιο αργη. Ακομα και στο viber σε ενα τσατ αν μπω και θελω να κανω σκρολ προς τα πανω να δω μηνυματα 3-4 μερες πισω, κανει "μια ωρα" ενω στο Huawei πηγαινα μεχρι και μηνες πισω ευκολα. Εδω δεν νομιζω πως παιζει αυτο - νιωθω αισθητη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ για δοκιμή το performance mode και όντως έχει διαφορά. Χρησιμοποιώ μόνο Firefox και είναι αρκετά πιο ομαλό και το scrolling και η χρήση παντού, ακόμα και μπαίνοντας στις ρυθμίσεις εμένα μου φαίνεται πιο ομαλή η περιήγηση. Είναι φυσιολογικό να βάζουμε performance mode για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες sorry, το κινητό πετάει... ανοίγω/κλείνω το performance mode και είναι το ίδιο όπου και να μπω. Λες και έχουμε διαφορετικά κινητά
@Arinosδεν σε βολεύει ο Chrome; Ο Firefox σε όλα τα android κινητά που τον δοκίμασα είναι παντού χειρότερος σε scrolling

Link to comment
Share on other sites

Απερνεργοποίησα και το RAM expansion - υπάρχουν αναφορές οτι αυτό ειναι που κανει τη συσκευη πιο αργή αλλά δεν βλέπω διαφορά προς το καλυτερο. Ισως αφορα χρηστες που εχουν γεμισει μεγαλο μερος της ROM απο προηγουμενο backup etc και ειδαν καποια διαφορά ετσι.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, alanthast0s said:

@Arinosδεν σε βολεύει ο Chrome; Ο Firefox σε όλα τα android κινητά που τον δοκίμασα είναι παντού χειρότερος σε scrolling

Όχι, καθόλου, ούτε extensions έχει. Στα προηγούμενα κινητά δεν υπήρχε διαφορά στο scrolling. Τώρα δεν έχω ανοίξει ποτέ τον chrome για να σου πω αν υπάρχει διαφορά ή όχι αλλά από την στιγμή που λένε τόσα άτομα ότι έχει διαφορά και στον chrome το scrolling με το performance mode κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, alanthast0s said:

Μάγκες sorry, το κινητό πετάει... ανοίγω/κλείνω το performance mode και είναι το ίδιο όπου και να μπω. Λες και έχουμε διαφορετικά κινητά
@Arinosδεν σε βολεύει ο Chrome; Ο Firefox σε όλα τα android κινητά που τον δοκίμασα είναι παντού χειρότερος σε scrolling

Επειδή δεν μπορείς να διακρίνεις εσύ κάτι δεν σημαίνει οτι δεν υφίσταται ή οτι δεν είναι γενικό το θέμα.. Αν είχαν όλοι την ίδια διακριτική ικανότητα δεν θα υπήρχαν πχ καλύτεροι γιατροί και πιο medium range γιατροί, μηχανικοί και κάθε λογής ειδικότητα.. Έκαστος στο είδος του..

Ο πατέρας μου έχει μια sony 65 xh9505 full array και λέει οτι είναι οτι καλύτερο υπάρχει, ακόμα και σε εμένα που έχω μια A95k 77 oled, τα μαύρα του φαίνονται ίδια, όπως και το motion handling της τηλεόρασης σε γρήγορες σκηνές.. Και είναι 58 ο άνθρωπος δεν είναι ραμολι με καταρράκτη. Απλά δεν μπορούμε να διακρίνουμε όλοι τα πάντα το ίδιο και στον ίδιο βαθμο.. 

Ούτε το θεωρώ μη φυσιολογικό εάν έτσι ΘΕΛΕΙ η oneplus να λειτουργεί η συσκευή για δήθεν εξοικονόμηση μπαταρίας επειδή εμένα δεν μου κάθεται σωστά και θα ήθελα κάτι λίγο πιο smooth (παρόλο που το s23u έπαιζε νερό σε μη high performance mode) και ίσως χρειάζεται ραφιναρισμα και το δώσουν σε update.. 

Αλλά όχι και είναι το ίδιο με η χωρίς hpm... 

Αλλάζει όλη η συμπεριφορά και απόκριση της συσκευής παντού.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα συζητηση για το poor javascript performance στο Chrome απο συσκευες Oneplus και φαινεται πως σε καποιες συσκευες τo προβλημα υφισταται απο τα Android 13.

https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/1auztqg/chrome_performance_issues_are_getting_tiresome/

Επίσης φαινεται η σημαντική διαφορά αναμεσα στο normal mode με το performance mode...

 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ChrisNikol said:

Επειδή δεν μπορείς να διακρίνεις εσύ κάτι δεν σημαίνει οτι δεν υφίσταται ή οτι δεν είναι γενικό το θέμα.. Αν είχαν όλοι την ίδια διακριτική ικανότητα δεν θα υπήρχαν πχ καλύτεροι γιατροί και πιο medium range γιατροί, μηχανικοί και κάθε λογής ειδικότητα.. Έκαστος στο είδος του..

Ο πατέρας μου έχει μια sony 65 xh9505 full array και λέει οτι είναι οτι καλύτερο υπάρχει, ακόμα και σε εμένα που έχω μια A95k 77 oled, τα μαύρα του φαίνονται ίδια, όπως και το motion handling της τηλεόρασης σε γρήγορες σκηνές λ.. Και είναι 58 ο άνθρωπος δεν είναι ραμολι. Δεν μπορούμε να διακρίνουμε όλοι τα πάντα το ίδιο.. 

Ούτε το θεωρώ μη φυσιολογικό εάν έτσι ΘΕΛΕΙ η oneplus να λειτουργεί η συσκευή για δήθεν εξοικονόμηση μπαταρίας (παρόλο που το s23u έπαιζε νερό σε μη high performance mode) και ίσως χρειάζεται ραφιναρισμα και το δώσουν σε update.. 

Αλλά όχι και είναι το ίδιο με η χωρίς hpm... 

Αλλάζει όλη η συμπεριφορά και απόκριση της συσκευής παντού.. 

Όπως είπα και πιο πριν και εγώ έχω εντοπίσει το πρόβλημα του launcher που έχει delay στην απόκριση. Είμαι πάρα πολύ ψείρας και αυστηρός σε αυτό το θέμα γι΄αυτό και ζήτησα να μου πείτε παραδείγματα που εντοπίζετε αργό ή scrolling με lag σε σελίδες που επισκέπτεστε ή εντός άλλων εφαρμογών.
"Μπαίνω εκεί με τον chrome και δεν σκρολάρει καλά", η τάδε εφαρμογή έχει lag. Τέτοιου τύπου παραδείγματα για να το κάνω και γω για να καταλάβω τι λέτε.
Δεν είπα ποτέ ότι δεν υπάρχει αυτό που λέτε, ούτε χρειάζεται να είμαι εγώ "αυτός που δεν νιώθει" για να έχετε δίκιο εσείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα με τον Firefox δεν αντιμετωπίζω αργό scrolling αλλά μετά το performance mode σαν να φαίνεται αρκετά πιο smooth, πολύ πιο ομαλό. Λες και δεν ήταν 60 ή 120 hz μέχρι τώρα και μετά άλλαξε.

Επίσης και 2-3 άλλες εφαρμογές έγιναν πιο ομαλες ακόμα και οι ρυθμίσεις, όχι πως κόλλαγε ή ήταν αργό το scrolling στις ρυθμίσεις αλλά φαίνεται πολύ smooth τώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 5:49 ΜΜ, chris1974 said:

Εχω παρατηρηση οταν παω να κλεισω καποιες εφαρμογες που εχω ανοιχτες οταν παταω κλεισιμο ολων καποιες δεν κλεινουν και συνεχιζουν να μενουν ανοιχτες και τις κλεινω μια μια συμβαινει σε καποιον αλλο;

Συγγνώμη, πρώτη φορά είσαι με Android κινητό;

Είναι γνωστό εδώ και χρόνια ότι δεν γίνεται να κλείνουν όλες οι εφαρμογές γιατί το σύστημα αποφασίζει να κρατάει κάποιες μόνες του ανοιχτές. Απλά έτσι δουλεύει το Android.
Στην τελική δε χρειάζεται σε κινητά τούμπανο να ασχολείστε με τέτοια πράγματα και απλά χαρείτε το.

21 ώρες πριν, LOUKASGR said:

Παίδες με ανησυχεί λίγο το ram management τη συσκευής. Χωρίς καμία εφαρμογή ανοιχτή, είναι διαθέσιμα μόνο 6,86 gb από τα 16 της συσκευής. Δεν είναι πολύ λίγο αυτό; 

 

Screenshot_2024-02-25-15-09-42-51_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Πολύ σχετικό με το παραπάνω και αυτό.

Μην ασχολείστε με αυτό. Το Android θέλει να τρέχει πράγματα για να είναι οι εφαρμογές που θεωρεί απαραίτητες εύκολα να φορτώσουν άμεσα, όταν τις χρειαστεί ο χρήστης. Δεν έχει νόημα να ανοιγοκλεινετε εφαρμογές, να κοιτάτε πώς θα κερδίσετε ελεύθερα RAM κλπ.

Τα καλά κινητά όλα τα τελευταία χρόνια έχουν δικιά τους λογική στο τι μένει ανοιχτό ή όχι και μαθαίνουν τη χρήση του καθένα μετά από λίγο καιρό. Έτσι κάνει και το Oxygen εδώ και χρόνια.

Τώρα αν μετά από μέρες χρήσης, δείτε ότι έχει βαρύνει το κινητό και πετάει κανένα force close, οκ κανένα ρεσταρτ δε βλάπτει.

 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...