Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, craneman400 said:

Δεν υπάρχουν αυτοί στο Κώτσο…….

Έλαβα τη Δευτέρα 12 Φεβρουάριου ένα μήνυμα όπου αναγράφει: ¨Η παραγγελία σου προετοιμάζεται στις αποθήκες μας και αναμένεται να φτάσει στο κατάστημά μας στις 13/02/2024. Θα ενημερωθείς με sms όταν θα είναι διαθέσιμο για παραλαβή¨.

Με τη κοινή λογική, τη Τέταρτη 14 Φεβρουάριου 2024, θα έρθει το sms να πάω να το παραλάβω……

Βαθιά νυχτωμένος…… 

Σήμερα το ίδιο μήνυμα αλλά η ημερομηνία που θα φτάσει στο κατάστημα άλλαξε και πήγε στις 15 Φεβρουαρίου 2024.

Οι υπάλληλοι, δεν γνωρίζουν το τι γίνεται στις αποθήκες. Είναι πιόνια. Ότι τους λένε οι από ¨πάνω¨ οι χαρτογιακάδες.  Καμία, μα καμία συνεννόηση……

Ας πουν από την αρχή ότι το τηλέφωνο θα είναι στα καταστήματά μας στις 20, στις 22, στις 25 Φεβρουάριου, να κάνουμε και εμείς το κουμάντο μας…..

Υ.Γ. εν τω μεταξύ, στο site, το κινητό φαίνεται ετοιμοπαράδοτο……  

Συγνώμη για την ¨έκθεση¨……

Edit: το κινητό είναι διαθέσιμο μόνο στο κατάστημα της Πάτρας…….. είναι για πολλά γέλια….😂😂😂😂😂😂

τα ιδια και εγω .. πηρα του γκαζωσα.. δεν εχουν ιδεα λεει ποτε θα παραλαβουν.. μια κοροιδια και μιση.. ενα μαυρο χαλι.. ασχετοι ολοι τους.. δεν ξερουν τι τους γινεται...μαλλον θα παω για ακυρωση

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, STATYSS said:

τα ιδια και εγω .. πηρα του γκαζωσα.. δεν εχουν ιδεα λεει ποτε θα παραλαβουν.. μια κοροιδια και μιση.. ενα μαυρο χαλι.. ασχετοι ολοι τους.. δεν ξερουν τι τους γινεται...μαλλον θα παω για ακυρωση

Αφου παρελαβα χθες απο κωτσο ρε παιδια τι λενε. Οτι ναναι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mikepan_1 said:

Αφου παρελαβα χθες απο κωτσο ρε παιδια τι λενε. Οτι ναναι.. 

τι χρωμα πηρες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marlboro man said:

ξεχασα να πω πως αυτο με την φωτεινοτητα το ειχα και στο 7T pro. Δεν λυθηκε ποτε. Περιμενω λιγες μερες να δω αν θα προσαρμοστει. (υποτιθεται πως το κανει)

Διαβαζω για το ιδιο ακριβως θεμα παραπονα στο forum της 1+ απο το "προσφατο" 2017! 😂

https://community.oneplus.com/thread/710487

Just now, STATYSS said:

τι χρωμα πηρες?

Το πρασινο. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο chat με Κώτσο. Δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Τους είπα για παραλαβή από κατάστημα που φαίνεται άμεσα διαθέσιμο σε διάφορα καταστήματα και μου είπαν μόνο στην Πάτρα. Ο ορισμός του ότι νά'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μήνυμα από DHL ότι παραλαμβάνω σήμερα. Παραγγελία 1η Φεβρουαρίου με free shipping 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αφου παρελαβα χθες απο κωτσο ρε παιδια τι λενε. Οτι ναναι.. 

Από κατάστημα το παρέλαβες ή στο έφεραν στο σπίτι;

Το εξόφλησες στην προ παραγγελία ή πλήρωσες στο κατάστημα;

Εγώ τους είπα ότι θέλω να πάω να το πάρω από το κατάστημα της Σταδίου.

Έχω κάνει τη προ παραγγελία από τις 31 Ιανουαρίου…….

Link to comment
Share on other sites

Just now, craneman400 said:

Από κατάστημα το παρέλαβες ή στο έφεραν στο σπίτι;

Το εξόφλησες στην προ παραγγελία ή πλήρωσες στο κατάστημα;

Εγώ τους είπα ότι θέλω να πάω να το πάρω από το κατάστημα της Σταδίου.

Έχω κάνει τη προ παραγγελία από τις 31 Ιανουαρίου…….

εγω απο 27-1 πρασινο και περιμενω.. ειναι τρελοι.. ασχετοι.. μπλεξαμε..μας δουλευουν...δεν ξερουν τι τους γινεται.. και την πληρωνουμε εμεις οι αθωοι..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alanthast0s said:

Έλαβα μήνυμα από DHL ότι παραλαμβάνω σήμερα. Παραγγελία 1η Φεβρουαρίου με free shipping 

και εγω το ιδιο..παραγγελια 1/2 και ενω μεχρι χτες έλεγε οτι θα παραδοθει χτις 19/2,σημερα ηρθε ειδοποιηση για παράδοση!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, craneman400 said:

Από κατάστημα το παρέλαβες ή στο έφεραν στο σπίτι;

Το εξόφλησες στην προ παραγγελία ή πλήρωσες στο κατάστημα;

Εγώ τους είπα ότι θέλω να πάω να το πάρω από το κατάστημα της Σταδίου.

Έχω κάνει τη προ παραγγελία από τις 31 Ιανουαρίου…….

Παραγγελια online πληρωμη με καρτα παραλαβη σπιτι με φορτηγο κωτσου. Τα ακουστικα δν μου τα εφεραν ειναι σε ελλειψη λεει στις αποθηκες τους θα ρθει με δευτερη αποστολη. 

Ισως περιμενουν κ τα ακουστικα να παραδωσουν, αναλογα με τροπο παραδοσης ή τροπο πληρωμης που εχει επιλεξει εκαστος. Ή απλα δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mikepan_1 said:

Παραγγελια online πληρωμη με καρτα παραλαβη σπιτι με φορτηγο κωτσου. Τα ακουστικα δν μου τα εφεραν ειναι σε ελλειψη λεει στις αποθηκες τους θα ρθει με δευτερη αποστολη. 

Ισως περιμενουν κ τα ακουστικα να παραδωσουν, αναλογα με τροπο παραδοσης ή τροπο πληρωμης που εχει επιλεξει εκαστος. Ή απλα δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται. 

τα ακουστικα εγω τα πηρα μετα απο 2 μερες.. δηλαδη στις 29-1. την συσκευη πειρμενω..

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, STATYSS said:

τα ακουστικα εγω τα πηρα μετα απο 2 μερες.. δηλαδη στις 29-1. την συσκευη πειρμενω..

 

Οσες φορες εχω παραγγειλει τηλεφωνικα απο εκει, γινεται ανω-κατω η κατασταση.. Την προηγουμενη φορα 10 μερες επαιρνα τηλ , εστελνα τσατ μου λεγανε αλλα ντι αλλων ο καθενας διαφορετικη ενημερωση. Καθε μερα εν τω μεταξυ μου λεγανε το βαλαμε να φυγει αυριο και δεν εφευγε. Ο ενας μου ελεγε εχει δεσμευτει σε αυτο το καταστημα, ο αλλος στο αλλο καταστημα, ο τριτος δεν υπαρχει στην αποθηκη μας. Θα ειχα ακυρωσει αλλα δεν το εκανα γιατι ειχα κανει παραγγελια με προσφορα bonus ποντους και δεν ηθελα να τους χασω. Απο την εμπειρια μου νομιζω πως κατι δεν λειτουργει σωστα με τις τηλεφωνικες παραγγελιες και η διαχειριση των logistics φαινεται πως ειναι διαφορετικη απο τις online παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο κουφο: Θελω να βαλω shortcut μιας επαφης στη κεντρικη οθονη. Το ακνω μεσα απο απο τις επαφες, αλλα δεν εμφανιζεται ποτε στην κεντρικη οθονη. Λεω, θα εκανα λαθος, το ξαναδοκιμασω και μου λεει "η επαφη υπαρχει ηδη στην κεντρικη οθονη"!

 

κανω κατι λαθος?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, marlboro man said:

Αλλο κουφο: Θελω να βαλω shortcut μιας επαφης στη κεντρικη οθονη. Το ακνω μεσα απο απο τις επαφες, αλλα δεν εμφανιζεται ποτε στην κεντρικη οθονη. Λεω, θα εκανα λαθος, το ξαναδοκιμασω και μου λεει "η επαφη υπαρχει ηδη στην κεντρικη οθονη"!

 

κανω κατι λαθος?

Μηπως μπηκε σε καποιον φακελο;

Edit: Αν δεν ειναι σε φακελο, βλεπω υπάρχει θεμα που εχει αναφερθει απο αρκετους χρηστες 1+ ειδικα μετα τα Android 12 και δεν αφορα μονο shortcuts σε επαφες αλλα σε οποιοδηποτε shortcut !!
Δοκιμασε αυτο να δεις αν γινεται τιποτα.

Long press on the home screen

Click on More -> Home Screen Mode

Turn On "Add apps to Home screen"

 

Edit2:  https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/11a6pay/op115g_add_to_home_screen_says_contact_name/

 

4 ώρες πριν, marlboro man said:

Δεν μπορεις να φτιαξεις την ημερομηνια με τον τροπο που θες, ακομη και αν βαλεις region την Ελλαδα.

Τι εννοεις με αυτό; Πως εμφανιζεται η ημερομηνία δηλαδή;!

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Labroukos66 said:

Για όλους εσάς που η προηγούμενη συσκευή σας ηταν OP, υπάρχει κανένας μπούσουλας στο ποιες εφαρμογες ειναι ασφαλές να σβηστουν (εννοω blootware της Oneplus) που δεν χρησιμεύουν σε τίποτα και απλά πιάνουν χώρο...Και δεν εννοω Fb και λοιπά..

Επίσης... 

Οταν παραλαμβανουμε από Dhl ανοίγουμε το πακέτο παρουσία του διανομέα; 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξε το status της παραγγελίας από κωτσοβολο, λέει ότι ησ συσκευή είναι έτοιμη για παραλαβή, ωστόσο τα buds όχι ακόμη 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, teopanta1 said:

Μόλις άλλαξε το status της παραγγελίας από κωτσοβολο, λέει ότι ησ συσκευή είναι έτοιμη για παραλαβή, ωστόσο τα buds όχι ακόμη 

Σε εμένα του. @@@@τους μλκς τους...απογοήτευση. μπλέξαμε 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Μηπως μπηκε σε καποιον φακελο;

Edit: Αν δεν ειναι σε φακελο, βλεπω υπάρχει θεμα που εχει αναφερθει απο αρκετους χρηστες 1+ ειδικα μετα τα Android 12 και δεν αφορα μονο shortcuts σε επαφες αλλα σε οποιοδηποτε shortcut !!
Δοκιμασε αυτο να δεις αν γινεται τιποτα.

Long press on the home screen

Click on More -> Home Screen Mode

Turn On "Add apps to Home screen"

 

Edit2:  https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/11a6pay/op115g_add_to_home_screen_says_contact_name/

 

Τι εννοεις με αυτό; Πως εμφανιζεται η ημερομηνία δηλαδή;!

δουλεψε αυτο που προτεινες, εβγαλε την επαφη, αλλα δεν την εχει το ιδιο κεντραρισμενη με τα υπολοιπα εικονιδια(!) και δεν σε αφηνει να κανεις απευθειας κληση στην επαφη, αλλα ανοιγει την καρτελα της επαφης. 

 

η μερομηνια πχ φαινεται Τεταρτη, Φεβ 14.

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, STATYSS said:

Σε εμένα του. @@@@τους μλκς τους...απογοήτευση. μπλέξαμε 

Υπομονη πιστευω μεχρι Παρασκευη θα παραλαβεις. Ισως εχει να κανει με το ποτε ανεφοδιαζεται απο την αποθηκη το καθε καταστημα.

22 minutes ago, marlboro man said:

δουλεψε αυτο που προτεινες, εβγαλε την επαφη, αλλα δεν την εχει το ιδιο κεντραρισμενη με τα υπολοιπα εικονιδια(!) και δεν σε αφηνει να κανεις απευθειας κληση στην επαφη, αλλα ανοιγει την καρτελα της επαφης. 

 

η μερομηνια πχ φαινεται Τεταρτη, Φεβ 14.

Δεν μας τα λεει καλά το Oxygen...

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ! 😁
Άντε να πάω σπίτι! Θα το πάω και μια βόλτα να του γνωρίσω την περιοχή και μετά για φαγητό

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alanthast0s said:

ΗΡΘΕ! 😁
Άντε να πάω σπίτι! Θα το πάω και μια βόλτα να του γνωρίσω την περιοχή και μετά για φαγητό

Καλοριζικοοο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site η κατάσταση της παραγγελίας είναι ακόμα "shipped" και ότι θα παραλάβω 27 του μηνός.
Πρέπει να έχουν χάσει το μπούσουλα με τις παραγγελίες. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πετύχει review που να μην λέει καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alanthast0s said:

Στο επίσημο site η κατάσταση της παραγγελίας είναι ακόμα "shipped" και ότι θα παραλάβω 27 του μηνός.
Πρέπει να έχουν χάσει το μπούσουλα με τις παραγγελίες. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πετύχει review που να μην λέει καλά λόγια

Αύριο θα τερματίσει. Το μέγιστο σου βγάζει εκεί . Σαν εκτιμώμενη ημερομηνία ... Κ όντως τονπαρελαβες πολύ νωρίτερα 😁

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έλεγε η DHL ότι θα έρθει στις 19 ενώ ήταν Αθήνα από την Δευτέρα.

Το έβαλα να έρθει σε box now locker οπότε παρέλαβα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, marlboro man said:

Πολυ λιγα αρχικα σχολια.

Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλευει οπως πρεπει. Εισαι σε δωματιο με λιγο φωτισμο, εχεις βαλει την φωτεινοτητα εκει που θες, κλειδωνεις το τηλ, και οταν το ανοιξεις παλι, εχει κατεβασει τη φωτεινοτητα μονο του παρα πολυ. Το κανει σχεδον παντα και ειναι εκνευριστικο.

Δεν μπορεις να φτιαξεις την ημερομηνια με τον τροπο που θες, ακομη και αν βαλεις region την Ελλαδα.

Η συσκευη ειναι πολυ γρηγορη αλλα περιστασιακα βλεπεις κατι χαμενα καρε, ειδικα στο scroll του weather, λες και ειναι στα 60hz (δεν ειναι).

Το AOD δουλευει μονο για 1-2 λεπτα και κλεινει. Τι AOD ειναι τοτε;

Τα ακουστικα που ειναι δωρο ειναι εξαιρετικα!

Με την αυτόματη φωτεινότητα εγώ δεν έχω παράπονο. Δεν με ενόχλησε κάπου όπως και να χει. Στην εφαρμογή του weather σε τι συνθήκες είδες stuttering; Εγώ πολεμάω και δε βλέπω. Aod εντάξει άχρηστη. Μόνο aod notify και πάλι σα το παραδοσιακό led δεν έχει 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...