Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ από εμένα.  Ορίστε και οι θήκες και το πώς κάθεται η μεμβράνη πάνω στο κινητό. 

Πρώτες εμπειρίες, ήθελα λίγο περισσότερη φωτεινότητα.  Όχι ότι είναι άσχημη αλλά έχω δει σε άλλες ναυαρχίδες κάτι παραπάνω.

Ο ήχος καλός, δεν τσιριζει, ωραίο μπάσο. Ήθελα Κ εδώ κάτι παραπάνω. 

Στον ήχο το nord 2 η φωνή ακούγεται λίγο πιο δυνατά. Βέβαια στο 12 είναι πιο ισορροπημένα.

Κάμερες, πολύ καλές, ο ευρυγώνιος Τούμπανο. Πολύ ωραίο και το ζουμ Κ είδικα σε βίντεο. 

Αυτά για την ώρα.

 

IMG20240206183104.jpg

IMG20240206183206.jpg

IMG20240206183352.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εεκανες αναβαθμιση λογισμικου? Σου εβγαλε καποια ενημερωση?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, STATYSS said:

Εεκανες αναβαθμιση λογισμικου? Σου εβγαλε καποια ενημερωση?

ναι ηρθε μολις συνδεθηκα στο wifi. ολα καλα

 

Οριστε και δυο βιντεο σημερινα με ζουμ να δειτε πως τα παει.
ενα σπασιμο που κανει ειναι καποια εναλλαγη απο τον ευρυγωνιο στον κανονικο νομιζω.  

https://youtube.com/shorts/5EJrGYccqxo?si=odJaVIgYQOosCdae

https://youtube.com/shorts/hYRO94YKwXU?si=RQYjLWewLDoxhzc8

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις μεχρι ποτε θα ισχυει η εκτπωσει με το δωρο παιδια.? 

9 minutes ago, xirosiman said:

ναι ηρθε μολις συνδεθηκα στο wifi. ολα καλα

 

Οριστε και δυο βιντεο σημερινα με ζουμ να δειτε πως τα παει.
ενα σπασιμο που κανει ειναι καποια εναλλαγη απο τον ευρυγωνιο στον κανονικο νομιζω.  

https://youtube.com/shorts/5EJrGYccqxo?si=odJaVIgYQOosCdae

https://youtube.com/shorts/hYRO94YKwXU?si=RQYjLWewLDoxhzc8

 

Μια χαρα ειναι.. Τι θελουμε δηλαδη.. Καμερες ναυαρχιδας... Πολυ καλη δουλεια μπραβο. Δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο τον ανταγωνισμο..Φερτε μου S24 να τα σκισω....χαχααα😄

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, xirosiman said:

Οριστε και δυο βιντεο σημερινα με ζουμ να δειτε πως τα παει.
ενα σπασιμο που κανει ειναι καποια εναλλαγη απο τον ευρυγωνιο στον κανονικο νομιζω.  

https://youtube.com/shorts/5EJrGYccqxo?si=odJaVIgYQOosCdae

https://youtube.com/shorts/hYRO94YKwXU?si=RQYjLWewLDoxhzc8

Με 'γεια και να το χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο. Κάτι τέτοια ζουμ βλέπω και θα πάω να το παραγγείλω! 🙂 Από ό,τι βλέπω είναι από τα λίγα κινητά που το ζουμ στο βίντεο φτάνει στο 18Χ.

Όταν μπορέσεις δες λίγο και στη φωτογραφία το ζουμ και όχι μόνο στο 6Χ, αλλά και 10, 15 κλπ. Θα με ενδιέφερε να μου πεις μέχρι πόσο επί έχει σχετικά καλή ποιότητα η φωτογραφία.

9 minutes ago, STATYSS said:

Ξερει κανεις μεχρι ποτε θα ισχυει η εκτπωσει με το δωρο παιδια.? 

Καλησπέρα. Αν ενδιαφέρεσαι να το αγοράσεις πρέπει να βιαστείς. Σήμερα μου έστειλε mail η OnePlus στις 12 το μεσημέρι και έλεγε ότι σε 12 ώρες η προσφορά των προπαραγγελιών λήγει. Άρα δηλαδή μέχρι τα μεσάνυχτα ώρα Ελλάδας. Δες και τη φωτογραφία που θα επισυνάψω.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-06 191656.png

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ostvarivanje said:

Με 'γεια και να το χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο. Κάτι τέτοια ζουμ βλέπω και θα πάω να το παραγγείλω! 🙂 Από ό,τι βλέπω είναι από τα λίγα κινητά που το ζουμ στο βίντεο φτάνει στο 18Χ.

Όταν μπορέσεις δες λίγο και στη φωτογραφία το ζουμ και όχι μόνο στο 6Χ, αλλά και 10, 15 κλπ. Θα με ενδιέφερε να μου πεις μέχρι πόσο επί έχει σχετικά καλή ποιότητα η φωτογραφία.

Καλησπέρα. Αν ενδιαφέρεσαι να το αγοράσεις πρέπει να βιαστείς. Σήμερα μου έστειλε mail η OnePlus στις 12 το μεσημέρι και έλεγε ότι σε 12 ώρες η προσφορά των προπαραγγελιών λήγει. Άρα δηλαδή μέχρι τα μεσάνυχτα ώρα Ελλάδας. Δες και τη φωτογραφία που θα επισυνάψω.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-06 191656.png

καλα λες αδερφε.. και εμενα μου εστειλαν ναι.. Τωρα το ειδα.. Ευχαριστω.. Εγω το τσιμπησα.. Και περιμενω..Για ενα φιλο ρωτησα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, STATYSS said:

καλα λες αδερφε.. και εμενα μου εστειλαν ναι.. Τωρα το ειδα.. Ευχαριστω.. Εγω το τσιμπησα.. Και περιμενω..Για ενα φιλο ρωτησα

Πότε παραλαμβάνεις;

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ostvarivanje said:

Πότε παραλαμβάνεις;

 

πιστευω μεχρι παρασκευη να το χω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ostvarivanje said:

Όταν μπορέσεις δες λίγο και στη φωτογραφία το ζουμ και όχι μόνο στο 6Χ, αλλά και 10, 15 κλπ. Θα με ενδιέφερε να μου πεις μέχρι πόσο επί έχει σχετικά καλή ποιότητα η φωτογραφία.


Πες μου αν σου ανοιγουν.  Νομιζω εχει ακριβως αυτο που ψαχνεις. Συν κανα δυο επιπλεον.

Απο τον ευρυγωνιο μεχρι τερμα ζουμ. 


https://drive.google.com/drive/folders/1-ABauGAYLaQioAvFPFBvK-95ugSE9NzI?usp=drive_link

Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xirosiman said:


Πες μου αν σου ανοιγουν.  Νομιζω εχει ακριβως αυτο που ψαχνεις. Συν κανα δυο επιπλεον.

Απο τον ευρυγωνιο μεχρι τερμα ζουμ. 


https://drive.google.com/drive/folders/1-ABauGAYLaQioAvFPFBvK-95ugSE9NzI?usp=drive_link

Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ πολύ. 

Μου ζήτησε αίτημα και έστειλα αίτημα και γράφει (όταν μάλλον το αποδεχτείς εσύ) ότι θα μου στείλει email gdrive.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ostvarivanje said:

Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ πολύ. 

Μου ζήτησε αίτημα και έστειλα αίτημα και γράφει (όταν μάλλον το αποδεχτείς εσύ) ότι θα μου στείλει email gdrive.

Για δες τωρα?  ηταν μαλλον για προσβαση σε συγκεκριμενα ατομα κ το αλλαξα .  πες μου αν ανοιγει

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, xirosiman said:

Για δες τωρα?  ηταν μαλλον για προσβαση σε συγκεκριμενα ατομα κ το αλλαξα .  πες μου αν ανοιγει

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πιστεύω πολύ καλά. Είσαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής από την κάμερα; Και επίσης ποιο ήταν το προηγούμενο τηλέφωνό σου;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ostvarivanje said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Πιστεύω πολύ καλά. Είσαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής από την κάμερα; Και επίσης ποιο ήταν το προηγούμενο τηλέφωνό σου;

nord 2 ειχα, χωρις να με ενδιαφερει η καμερα τοσο. Ασχολουμαι ομως με τη φωτογραφια ερασιτεχνικά σε αλλο επιπεδο σε σχεση με τις καμερες των κινητων. 
Επειδη το πηρα σημερα, απο αυτες που εβγαλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Σε συγκριση με φιλου περσινο iphone 14  νομιζω το πατουσε. 
Γενικα νομιζω οτι αξιζει.  θελω να δω κ τις νυχτερινες φωτογραφιες.

Για την ιστορια, με το ταπεινο  oneplus 3T ειχα βγαλει αυτη: 
σε raw αρχειο με edit photoshop 

 

IMG_20171124_132302.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xirosiman said:

nord 2 ειχα, χωρις να με ενδιαφερει η καμερα τοσο. Ασχολουμαι ομως με τη φωτογραφια ερασιτεχνικά σε αλλο επιπεδο σε σχεση με τις καμερες των κινητων. 
Επειδη το πηρα σημερα, απο αυτες που εβγαλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Σε συγκριση με φιλου περσινο iphone 14  νομιζω το πατουσε. 
Γενικα νομιζω οτι αξιζει.  θελω να δω κ τις νυχτερινες φωτογραφιες.

Για την ιστορια, με το ταπεινο  oneplus 3T ειχα βγαλει αυτη: 
σε raw αρχειο με edit photoshop 

Άρα και εσύ χρόνια με τα OnePlus. Και εγώ όπως βλέπεις στην υπογραφή μου είχα αυτά τα 4 OnePlus και τώρα έχω το 8Pro. 

Στις νυχτερινές, πιστεύω, θα σου φανεί ακόμα πιο καλό. Το 3Τ ήταν το πρώτο μου OnePlus και το έχω ακόμα. Από επεξεργασία εγώ χρησιμοποιώ περισσότερο Lightroom.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ostvarivanje said:

Άρα και εσύ χρόνια με τα OnePlus. Και εγώ όπως βλέπεις στην υπογραφή μου είχα αυτά τα 4 OnePlus και τώρα έχω το 8Pro. 

Στις νυχτερινές, πιστεύω, θα σου φανεί ακόμα πιο καλό. Το 3Τ ήταν το πρώτο μου OnePlus και το έχω ακόμα. Από επεξεργασία εγώ χρησιμοποιώ περισσότερο Lightroom.

Αντε ρε ειχες LG g2?  πωωω ερωτας μαζι με το 3Τ.  Ο λογος που ηθελα να ερθει το 12 σε ασπρο. 

το 3Τ τι να πω? 400 ευρω τοτε κ ποιοτητα κατασκευης.  

τι lighroom τι photoshop οτι βολευει τον καθενα. τα βασικα κ τα δυο τα κανουν.  Αντε σε βλεπω με 12 συντομα 😛
 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, xirosiman said:

Αντε ρε ειχες LG g2?  πωωω ερωτας μαζι με το 3Τ.  Ο λογος που ηθελα να ερθει το 12 σε ασπρο. 

το 3Τ τι να πω? 400 ευρω τοτε κ ποιοτητα κατασκευης.  

τι lighroom τι photoshop οτι βολευει τον καθενα. τα βασικα κ τα δυο τα κανουν.  Αντε σε βλεπω με 12 συντομα 😛
 

Αν αφαιρέσεις το Lg G2 και το Optimus G που το είχα πάρει από μια προσφορά της Vodafone, όλα τα άλλα ήταν Nexus επειδή τότε είχα τρέλα με ρομ και αυτός ο λόγος ήταν που πήγα στην OnePlus και μετά κόλλησα για τα καλά. Βολεύομαι απίστευτα με το λογισμικό (και ας το κατηγορούν κάποιοι ότι δεν είναι το ίδιο καλό όσο το παλιό Oxygen, εμένα τώρα με βολεύει). 

Όσο για το 3Τ με έκανες και μπήκα στο λογαριασμό μου στην OnePlus, 439€ και παραγγελία 22 Δεκεμβρίου του 2016 για να μου το φέρει ο Άι Βασίλης! 😀

Όσο για το 12, να σου πω την αλήθεια, χρησιμοποιώ δύο τηλέφωνα το 8προ και το 7προ. Δουλεύουν άψογα, χωρίς κανένα πρόβλημα και λίγο "λυπάμαι" να αφήσω το 7προ στο συρτάρι (το 8 προ θα γίνει δεύτερο όταν πάρω το 12).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 9:29 ΜΜ, teopanta1 said:

Μόλις έκανα παραγγελία από κωτσο ήταν ξεκάθαρο και μου είπαν στης 8/2 παραλαμβάνουν τα καταστήματα και από της 12/2 ξεκινάνε είτε η αποστολές είτε η παραλαβές από καταστήματα. 

Κλασικος κωτσος.. Η ημερομηνια κυκλοφοριας αλλαξε απ οτι βλεπω στην ιστοσελιδα τους απο 8 Φεβρ για τις 13 Φεβρ... 

Εν τω μεταξυ υπαρχει δυνατοτητα παραλαβης απ το καταστημα; Μονο αποστολη βλεπω να αφηνει για την ωρα. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις για την μπαταρία όπου όλοι αναφέρουν για αυτήν ότι είναι καλή

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, teopanta1 said:

Περιμένουμε εντυπώσεις για την μπαταρία όπου όλοι αναφέρουν για αυτήν ότι είναι καλή

και για τα buds εννοειται...αν τα συνδεσατε και δεν τα πουλησατε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Κλασικος κωτσος.. Η ημερομηνια κυκλοφοριας αλλαξε απ οτι βλεπω στην ιστοσελιδα τους απο 8 Φεβρ για τις 13 Φεβρ... 

Εν τω μεταξυ υπαρχει δυνατοτητα παραλαβης απ το καταστημα; Μονο αποστολη βλεπω να αφηνει για την ωρα. 

 

Έκανα και εγώ τηλεφωνική παραγγελία από Κωτσόβολο στις 31 Ιανουαρίου και η πρώτη ερώτηση που του έκανα ήταν αν μπορώ να το παραλάβω από το κατάστημα. Μου απάντησε ¨φυσικά και μπορείτε¨.  Του είπα ότι με διευκολύνει το κατάστημα στη Σταδίου.

Θα κάνω υπομονή άλλες 6 ημέρες από σήμερα μέχρι τις 13 Φεβρουαρίου……

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, craneman400 said:

 

Έκανα και εγώ τηλεφωνική παραγγελία από Κωτσόβολο στις 31 Ιανουαρίου και η πρώτη ερώτηση που του έκανα ήταν αν μπορώ να το παραλάβω από το κατάστημα. Μου απάντησε ¨φυσικά και μπορείτε¨.  Του είπα ότι με διευκολύνει το κατάστημα στη Σταδίου.

Θα κάνω υπομονή άλλες 6 ημέρες από σήμερα μέχρι τις 13 Φεβρουαρίου……

Μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί εγώ που το παρήγγειλα ηλεκτρονικά δεν υπήρχε η δυνατότητα για παραλαβή από το κατάστημα αλλά μόνο αποστολή την οποία χρεώνουν και 10€...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LOUKASGR said:

Μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί εγώ που το παρήγγειλα ηλεκτρονικά δεν υπήρχε η δυνατότητα για παραλαβή από το κατάστημα αλλά μόνο αποστολή την οποία χρεώνουν και 10€...

Σωστα απο την ιστοσελιδα δεν αφηνε την επιλογη για παραλαβη απο το καταστημα - ελεγε οτι δεν υπαρχει το προιον και μονο παραδοση εδινε σαν επιλογη. Κι εγω προτιμουσα παραλαβη απο το καταστημα αλλα εκανα την παραγγελια την Κυριακη για να επωφεληθω της προσφορας με το κουπονι 300 ευρω κ δεν υπηρχε αυτη η εναλλακτικη. Αγνωστο εαν μπορουν να το αλλαξουν μεταγενεστερα μεσω του τηλεφωνικου κεντρου. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LOUKASGR said:

Μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί εγώ που το παρήγγειλα ηλεκτρονικά δεν υπήρχε η δυνατότητα για παραλαβή από το κατάστημα αλλά μόνο αποστολή την οποία χρεώνουν και 10€...

Αυτό είδα και εγώ στο site τους και πριν ξεκινήσω την τηλεφωνική παραγγελία ρώτησα τον υπάλληλο και με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να πάω να το πάρω στο κατάστημα. Είναι κοροϊδία τα 10 ευρώ. Άσε που θα κάνει το courier 2-3 ημέρες να στο φέρει….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...