Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που μπορώ να το αγοράσω από Πολωνία?εχετε κάποιο Λίνκ?

Για αποστολή από Πολωνία εννοώ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

59 minutes ago, nikolasn80 said:

Από που μπορώ να το αγοράσω από Πολωνία?εχετε κάποιο Λίνκ?

Για αποστολή από Πολωνία εννοώ.

OnePlus.com

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Stratoz said:

Πάντως εγώ και μετά το κατέβασμα των drivers σε windows 11 ακόμα έχω ακριβώς αυτό το πρόβλημα...

Αφοτου κατεβασα και ετρεξα τους drivers στα windows 11 μετά ξανα-εβαλα το usb και μου πεταξε ενα πτυσομενο μενου το κινητο αν θελω μονο charging ή και μεταφορα φωτο/αρχειων κλπ. Αυτο δεν το βλεπεις καν μετα την εγκατασταση των drivers; Βεβαια μετά απο κανα 10λεπτο ξανα-εχανε το drive και επρεπε να αφαιρεσω και να ξαναβαλω το usb για να επιλεξω παλι μεταφορα φωτογραφιων. Μια ταλαιπωρια με λιγα λογια αλλα τουλαχιστον εκανα τη δουλεια. Αυτο εδω φαινεται να ειναι ο τελευταιος driver:

https://oneplususbdrivers.com/oneplus-12-usb-driver/

On 12/8/2024 at 10:11 ΜΜ, chris1974 said:

Μετά την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας μου πετάει διαφημίσεις στο ξεκαρφωτο εκεί που είμαι στο μενού μου βγάζει διαφήμιση συμβαίνει σε κανένα άλλο;

 

Παιζει οντως αυτο τελικά;

18 ώρες πριν, apitanos said:

Καλησπέρα ερώτηση για το πού να αντικαταστήσω την οθόνη του OnePlus 12R που με έσπασε . περιοχή Αττική ξέρει κάποιος που και το κόστος ευχαριστώ εκ των προτέρων

Smartec, επισημο σερβις στην αθηνα. Ειτε το πας απο εκει ο ιδιος ή το στελνεις με courier και στο στελνουν πισω. Κοστος δεν ξερω, επικοινωνησε μαζι τους και αν μπορεις βαλτο κι εδω οταν μαθεις, να παρουμε μια ιδεα τι παιζει.
Παρεπιπτοντως εσπασε με κανα μικροχτυπημα ή οθονη ή εφαγε γερή βουτια;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Κυκλοφόρησε η 840 στην Ινδια. Δεν διορθωνει ουτε το παγωμα οταν αλλαζεις apps ουτε τα υπολοιπα. Καλα κρασια. 

Το παντρευτήκαμε αυτό. Δεν μπορώ να το αποδείξω αλλά πιστεύω ότι με αυτό το πάγωμα καλύπτουν κάποιο άλλο bug.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alanthast0s said:

Το παντρευτήκαμε αυτό. Δεν μπορώ να το αποδείξω αλλά πιστεύω ότι με αυτό το πάγωμα καλύπτουν κάποιο άλλο bug.

Πάντως στο xda εχουν βρει καποιο fix (χρειαζεται root) https://xdaforums.com/t/app-switching-lag-investigation-and-frida-script-fix-for-technical-users-only.4685450/

Απλα στην Oppo/Oneplus μάλλον πετάνε χαρταετό

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε

CPH2581_14.0.0.840(EX01)

System• Adds a switch to show or hide media playback info in the status bar• Improves the user experience of scrolling screenshots. Notifications and Live Alerts messages won't pop up and floating windows won't be displayed when you take a scrolling screenshot.• Integrates the August 2024 Android security patch to enhance system security.• Optimizes the face verification feature to ensure a higher level of security.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikatapi said:

Πάντως στο xda εχουν βρει καποιο fix (χρειαζεται root) https://xdaforums.com/t/app-switching-lag-investigation-and-frida-script-fix-for-technical-users-only.4685450/

Απλα στην Oppo/Oneplus μάλλον πετάνε χαρταετό

 

10 ώρες πριν, alanthast0s said:

Το παντρευτήκαμε αυτό. Δεν μπορώ να το αποδείξω αλλά πιστεύω ότι με αυτό το πάγωμα καλύπτουν κάποιο άλλο bug.

 

Νομιζω πως ειναι απλα αχρηστοι και καθολου εξυπνοι για να καλυπτουν αλλο bug με αυτο. Οποτε ειτε δεν εχουν εντοπισει το προβλημα ή αδυνατουν να το λυσουν χωρις να δημιουργησουν μεγαλυτερα προβληματα. Αν ανανεωσει κανεις στην 840 ας μας πει αν υπαρχει καμια αλλαγη προς το καλυτερο ή προς το χειροτερο στο συγκεκριμενο θεμα. Ακομα στην 802 ειμαι, εχω φτασει στο σημειο να φοβαμαι να κανω update. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update σε 840 και το πρόβλημα του scrolling καθώς και το lag στον chrome έχει λυθεί 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκανα ενημερωση και δεν εχω καποιο θεμα. Επισης, πολλες διορθωσεις και βελτιωσεις γινονται χωρις απαραιτητα να το αναγραφουν στο changelog. Οπως πχ οταν μπηκε το ΑΙ για τις φωτο, δεν το εγραφε ο,το εγινε προσθηκη κτλ.

Τελος, θεωρω πως μια μεγαλη βελτιωση κτλ θα την δουμε με την 15αρα, ισως καποια bugs να τα αφηνουν ωστε να διορθωθουν μαζικα με την 15, λεω εγω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, teopanta1 said:

Μόλις έκανα update σε 840 και το πρόβλημα του scrolling καθώς και το lag στον chrome έχει λυθεί 

 

7 ώρες πριν, FoT1s said:

Κι εγω εκανα ενημερωση και δεν εχω καποιο θεμα. Επισης, πολλες διορθωσεις και βελτιωσεις γινονται χωρις απαραιτητα να το αναγραφουν στο changelog. Οπως πχ οταν μπηκε το ΑΙ για τις φωτο, δεν το εγραφε ο,το εγινε προσθηκη κτλ.

Τελος, θεωρω πως μια μεγαλη βελτιωση κτλ θα την δουμε με την 15αρα, ισως καποια bugs να τα αφηνουν ωστε να διορθωθουν μαζικα με την 15, λεω εγω τωρα.

Ευχαριστω. Θα δοκιμασω να την κατεβασω την 840 οταν ερθει και μακαρι ναναι καλυτερη. 

Δεν εχω περασει ακομα τα προηγουμενα updates. Ειμαι στην 802. Την 810 δεν την ειδα ποτε. Η 830 παραμενει pending. Ξερει κανεις αν πρεπει να εγκαταστησω την 830 πρωτα για να δω την 840 ή οταν σκασει ερχεται ειδοποιηση και μπορω να εγκαταστησω απευθειας την 840;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

 

Ευχαριστω. Θα δοκιμασω να την κατεβασω την 840 οταν ερθει και μακαρι ναναι καλυτερη. 

Δεν εχω περασει ακομα τα προηγουμενα updates. Ειμαι στην 802. Την 810 δεν την ειδα ποτε. Η 830 παραμενει pending. Ξερει κανεις αν πρεπει να εγκαταστησω την 830 πρωτα για να δω την 840 ή οταν σκασει ερχεται ειδοποιηση και μπορω να εγκαταστησω απευθειας την 840;

Oxygen update γιατί δεν βάζεις ..να δεις πια θα σου πετάξει...;;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2024 at 11:42 ΠΜ, Mikepan_1 said:

Αφοτου κατεβασα και ετρεξα τους drivers στα windows 11 μετά ξανα-εβαλα το usb και μου πεταξε ενα πτυσομενο μενου το κινητο αν θελω μονο charging ή και μεταφορα φωτο/αρχειων κλπ. Αυτο δεν το βλεπεις καν μετα την εγκατασταση των drivers; Βεβαια μετά απο κανα 10λεπτο ξανα-εχανε το drive και επρεπε να αφαιρεσω και να ξαναβαλω το usb για να επιλεξω παλι μεταφορα φωτογραφιων. Μια ταλαιπωρια με λιγα λογια αλλα τουλαχιστον εκανα τη δουλεια. Αυτο εδω φαινεται να ειναι ο τελευταιος driver:

https://oneplususbdrivers.com/oneplus-12-usb-driver/

Παιζει οντως αυτο τελικά;

Smartec, επισημο σερβις στην αθηνα. Ειτε το πας απο εκει ο ιδιος ή το στελνεις με courier και στο στελνουν πισω. Κοστος δεν ξερω, επικοινωνησε μαζι τους και αν μπορεις βαλτο κι εδω οταν μαθεις, να παρουμε μια ιδεα τι παιζει.
Παρεπιπτοντως εσπασε με κανα μικροχτυπημα ή οθονη ή εφαγε γερή βουτια;

Από Δευτέρα θα τους ενοχλήσω... Το έβγαλα από την μπροστινή τσέπη του παντελονιού μου και έχει ραγίσει περίπου στο ύψος του αριστερού κουμπιού πώς έγινε δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, STATYSS said:

Oxygen update γιατί δεν βάζεις ..να δεις πια θα σου πετάξει...;;

Το oxygen updater μου βγαζει την 840 αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε. Περιμενω παντα να ρθει OTA κι εκει η τελευταια ειναι η 830.

Αν το κατεβασω απο το updater ειναι το ιδιο; Βλεπω μεγεθος update 6.39 gb. Τοσο μεγαλο ειναι?! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Το oxygen updater μου βγαζει την 840 αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε. Περιμενω παντα να ρθει OTA κι εκει η τελευταια ειναι η 830.

Αν το κατεβασω απο το updater ειναι το ιδιο; Βλεπω μεγεθος update 6.39 gb. Τοσο μεγαλο ειναι?! 

Είναι ολόκληρη η Ρομ. Που για μένα είναι πολύ καλύτερα  από την οτα ... Γιατί περνάς ξανά ολόκληρο το λογισμικό καθαρά από πάνω ..

Είναι ακριβώς το ίδιο. Την κατεβάζεις και την περνάς..

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 

Επειδή συνεχίζω να σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από s24u σε op12 αυτό το bug με το πάγωμα στην εναλλαγή των εφαρμογών τι είναι ακριβώς? 

Φοβάμαι μην φάω μεγάλη ξενερα...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Επειδή συνεχίζω να σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από s24u σε op12 αυτό το bug με το πάγωμα στην εναλλαγή των εφαρμογών τι είναι ακριβώς? 

Φοβάμαι μην φάω μεγάλη ξενερα...

Ενα παραδειγμα εδω:

https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/1as8hue/anyone_else_having_this_lag_when_switching_apps/

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Με την 840 ενημέρωση έχει λυθεί το θέμα, τουλάχιστον σε εμένα 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Επειδή συνεχίζω να σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή από s24u σε op12 αυτό το bug με το πάγωμα στην εναλλαγή των εφαρμογών τι είναι ακριβώς? 

Φοβάμαι μην φάω μεγάλη ξενερα...

Δεν ισχύει με την καινούργια αναβάθμιση 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, teopanta1 said:

Με την 840 ενημέρωση έχει λυθεί το θέμα, τουλάχιστον σε εμένα 

Στο community αναφερουν οτι λυθηκε στο chrome και παραμενει σε αρκετα αλλα apps οπως στο youtube κλπ. Ισχυει; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Στο community αναφερουν οτι λυθηκε στο chrome και παραμενει σε αρκετα αλλα apps οπως στο youtube κλπ. Ισχυει; 

Όχι δεν παρατήρησα κάποιο θέμα 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Στο community αναφερουν οτι λυθηκε στο chrome και παραμενει σε αρκετα αλλα apps οπως στο youtube κλπ. Ισχυει; 

Πουθενά. Έχουν λυθεί όλα. Βαλτην.

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί, αν δεν μπορείτε να το δείτε μη λέτε ότι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alanthast0s said:

Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί, αν δεν μπορείτε να το δείτε μη λέτε ότι δεν υπάρχει.

Ουτε εγω εχω το συγκεκριμενο "προβλημα" που αναφερεται παραπανω περι chrome. Μην γενικευεις ενα προβλημα που εχεις εσυ, ο,τι το εχουμε και ολοι ντε και καλα.

Εκδοση chrome: 127.0.6533.105

Υπηρεσιες google services: 24.32.34

Os: 840 EU

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...