Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τελικά το πήρα το TyTN και έχω παρατηρήσει ότι το φωτάκι του πράσινου κουμπιού που απαντάμε τις εισερχόμενες κλήσεις δεν ανάβει ποτέ.Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιος τρόπος να δω αν λειτουργεί ή είναι καμμένο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά από τα πλήκτρα που βρίσκονται κάτω από την οθόνη το μοναδικό που ανάβει είναι το κόκκινο :(

 

Έπρεπε να ανάβει και το πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Γράφω αυτό το post για όσους ρώτησαν για αναβάθμιση σε wm 6.1 cooked rom.

 

Μετα απο αρκετή σκέψη, άπειρο διάβασμα στο xda-developers και δοκιμη 2-3 διαφορετικών roms, κατέληξα στο ότι η cooked rom tou CRC version 9.1 (θα την βρείτε στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=387990 )

ειναι κορυφαία.

 

Διαβάστε τα χαρακτηριστικά της στο παραπάνω site.

 

Την έχω 10 μέρες και δουλευει ανέλπιστα καλά. Ουτε ΈΝΑ κόλλημα σε οποιαδήποτε λειτουργία. Δουλεουν τα πάντα, ειναι πολύ πιο γρήγορη απο την 6 της ACE. DEstinator, activesync, opera, media player, φωτογραφική, όλα άψογα.

 

Βάζοντας το greek-smart-dialing και το ΑΕΚΜΑP και το icontacts, ουτε που θα καταλάβετε ότι δεν εχετε ελληνική ROM.

 

Όσοι είστε "τολμηροί" δοκιμάστε την.

 

 

 

P.S. Λείπουν τα παιχνίδια απο μέσα :-(

 

P.S. 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν CRC. Αν καταστραφεί το πλυντήριό σας θα κάνουν τον κινέζο...don't blame them.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δουλεουν τα πάντα, ειναι πολύ πιο γρήγορη απο την 6 της ACE.

 

 

ολες οι cooked ρομς δουλευουν πολυ πιο γρηγορα απο την γνησια της ace την ελληνικη :lol::lol:

 

παντως μπορουσες να βαλεις το ποστ σου εκει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85936

που ειναι και το πιο σωστο μερος ;)

 

ετσι δεν χρειαζεται να φορτωνουμε το myphone με νεα(ασκοπα) threads :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα..Ορισμένες φορες(όχι πάντα,όποτε του κατέβει απ'ότι κατάλαβα:mad:) όταν πάω να βγάλω φωτογραφία με 2Megapixel,βγάζει μια μαυρη φωτό,δλδ δεν εμφανίζεται τίποτα παρα μόνο μαύρο..Και όταν πάω να ανοίξω την φωτό λέει ότι είναι 0ΚΒ και εμφανίζεται γκρι(δηλαδή κατεστραμένη απ'ότι κατάλαβα).Σε άλλη ανάλυση, την ίδια στιγμή βγάζει κανονικά φωτογραφία.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα..Ορισμένες φορες(όχι πάντα,όποτε του κατέβει απ'ότι κατάλαβα:mad:) όταν πάω να βγάλω φωτογραφία με 2Megapixel,βγάζει μια μαυρη φωτό,δλδ δεν εμφανίζεται τίποτα παρα μόνο μαύρο..Και όταν πάω να ανοίξω την φωτό λέει ότι είναι 0ΚΒ και εμφανίζεται γκρι(δηλαδή κατεστραμένη απ'ότι κατάλαβα).Σε άλλη ανάλυση, την ίδια στιγμή βγάζει κανονικά φωτογραφία.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:confused:

Αυτό νομίζω ότι το κάνει όταν με μεγάλη ανάληση κάνεις ζούμ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω ότι το κάνει όταν με μεγάλη ανάληση κάνεις ζούμ.

 

Μα δεν κάνει ζούμ στα 2Μegapixel...

Μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμα που έχω εγκατεστημένο?(έχω και αρκετα..)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To pio pithano einai afto.

 

Egw gia na sigourevomoun oti den einai hardware problima, tha epairna ena backup me to sprite backup kai tha ekana ena hard reset. Ean to problima den emfanistei einai software problima. Opws kai na xei kai analoga me tin oreksi sou gia stisimo tis syskevis apo tin arxi, pernas to backup sou oti wra theleis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καποια 6.1 ρομ τοτε backup μονο με το

 

Sprite.Backup.v6.2.1.Build.2270 :!:

 

το spb backup εχει πολλα προβληματα κατα τo backup-restore σε ρομς 6.1 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Dimitri den kserw ean milas gia ti sygkekrimeni syskevi, alla sti dikia mou syskevi i teleftaia ekdosi v6.2.2 Build 2280 doulevei mia xara xwris problimata se WM6.1 ROM.

 

απλα δεν ειχα δει για ποιο νεα εκδοση :)

 

μονο το sprite backup δουλευει πλεον σωστα se 6.1 roms :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες ψάχνω να βρώ πως να το ρυθμίσω να αποθηκεύει τα αρχεία που λαμβάνει από bluetooth στην κάρτα μνήμης και δεν έχω καταφέρει τίποτα :mad: Γίνεται ή άδικα παιδεύομαι :wacko: ?

 

Διάβασα πως για να γράφω αλληνικά με το hardware qwerty πρέπει να εγκαταστήσω αυτό : LEng_national_Greek_HTC_TyTN.exe σωστά ?

Μου ζητάει serial :cry:

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm το serial :whistle: ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και 2 μέρες ψάχνω να βρώ πως να το ρυθμίσω να αποθηκεύει τα αρχεία που λαμβάνει από bluetooth στην κάρτα μνήμης και δεν έχω καταφέρει τίποτα :mad: Γίνεται ή άδικα παιδεύομαι :wacko: ?

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

 

Διάβασα πως για να γράφω αλληνικά με το hardware qwerty πρέπει να εγκαταστήσω αυτό : LEng_national_Greek_HTC_TyTN.exe σωστά ?

 

Oxi kai toso. H lysi sou legetai AEKMap kai einai free. Des edw.

 

Μου ζητάει serial :cry:

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm το serial :whistle: ?

 

De nomizw oti to xreiazesai pia... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά Θανάση είσαι με το όπλο στην σκανδάλη!

Ότι ερώτηση και να κάνω μου την απαντάς με τον πιο κατατοπιστικό τρόπο σε χρόνο dt !

Σε ευχαριστώ λοιπόν για άλλη μια φορά.

 

Πάντως αυτό με το bluetooth είναι πολύ άκυρο που δεν έχει ρυθμιση η HTC και πρέπει να βάλω πρόγραμμα...

Συμβαίναει και σε άλλα pda ή πήγα και πήρα το μοναδικό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως αυτό με το bluetooth είναι πολύ άκυρο που δεν έχει ρυθμιση η HTC και πρέπει να βάλω πρόγραμμα...

Συμβαίναει και σε άλλα pda ή πήγα και πήρα το μοναδικό?

 

Είναι θέμα Windows Mobile και όχι συσκευής. Σε όλες (ακόμα και στις πιο καινούργιες) το ίδιο συμβαίνει.

 

Παρεμπιπτόντως... Γιάννη με λένε! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρανα Θανάσης από το athanaso αλλά μάλλον από αλλού βγαίνει...

Ένας φίλος, μου είπε ότι στο eten x600 που έχει μπορεί να το κάνει να δέχεται στην κάρτα μνήμης. Παίζει να γίνεται ή μου λέει φιδιές...?

Αυτό το προγραμματάκι για το bluetooth δεν ανοίγει όσο και να το πατάω παρα μόνο βγάζει ένα εικονίδιο δίπλα από αυτο της μπαταρίας και του AEKmap κλπ, είναι φυσιολογικό?Αν ναι υποθέτω θα πετάγεται κάθε φορά που μου στέλνουν κάτι σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Βρε το άτιμο που θέλει και διπλό tap !

 

ακριβως :)

 

και στο κλεισιμο αλλα και στην ενεργοποιηση ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μία βοήθεια για ένα χαζοπρόβλημα που προέκυψε.

Στον συνχρονισμό δεν μπορώ να δω στο pc τον φάκελο των windows.Ενώ μέχρι χθες τον έβλεπα κανονικά.:hypno: Έχω το ActiveSync 4.5.0. Καμιά ιδέα?:help:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στον συνχρονισμό δεν μπορώ να δω στο pc τον φάκελο των windows.

 

Πρέπει να πας στα Folder Options του explorer στο PC σου και να τσεκάρεις την επιλογή "Show Hidden files and folders" και να ξετσεκάρεις το "Hide protected operating system files".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στα Folder Options του explorer στο PC σου και να τσεκάρεις την επιλογή "Show Hidden files and folders" και να ξετσεκάρεις το "Hide protected operating system files".

 

Ευχαριστώ athanaso77 όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...