Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exeis balei cooked ROM? Ean exeis tin official kai eksakoloutheis na exeis problima meta apo hard reset... fobamai gia hardware problima. Mipws na dokimaseis alli mpataria?
οχι εχω την επισημη,ξαναπερασα την επισημη αλλα τιποτα μαλλον με βλεπω να τρεχω Αγ.Παρασκευη στην ACE παντως σ'ευχαριστω;)
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας!:)Τελικά τα κατάφερα και εμφανίζει Αθήνα και παραμένει η αλλαγή μετα από αρκετές επανεκκινήσεις που το έχω κάνει..:yahoo:

 

Μια άλλη ερώτηση,ξέρεις κανείς κάποιο καλό μετρητή sms ο οποίος όμως θα μετράει και τα διπλά-τριπλά sms που στέλνονται???(Δηλαδή sms με πάνω από 160 χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση,ξέρεις κανείς κάποιο καλό μετρητή sms ο οποίος όμως θα μετράει και τα διπλά-τριπλά sms που στέλνονται???(Δηλαδή sms με πάνω από 160 χαρακτήρες)

Battery Status

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ,το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν κατάφερα να κάνω τον μετρητή να δουλέψει..:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν κατάφερα να κάνω τον μετρητή να δουλέψει..:(

Πού συνάντησες πρόβλημα ; Θα έπρεπε να είναι αρκετά απλό. Αν θέλεις πες ακριβώς που "κόλλησες", και θα βγάλουμε άκρη. Εγώ έχω δοκιμάσει διάφορα (δεν είναι και πολλά) για αυτή τη δουλειά, αλλά και πάλι στο BS κατέληξα, και το θεωρώ το καλύτερο (εκτός του ότι μπορείς να κάνεις και άπειρα άλλα πράγματα, αλλά ακόμα και μόνο σαν μετρητής πάλι νομίζω είναι ο καλύτερος).

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και εγω το δουλευω το Battery Status και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αλλα αν καταλαβα καλα η κοπελα θελει οταν στελενει ενα μηνυμα που ειναι πανω απο 160 χαρακτηρες να το μετραει σαν 2 δεν ξερω αν το κανει αυτο το battery
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ακριβώς κατάλαβα κι εγώ ότι εννοεί, και ναι, ο μετρητής του BS το κάνει αυτό. Και 2, και 3 SMS "ενωμένα" σε ένα, τα μετράει και τα "χρεώνει" σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Πού συνάντησες πρόβλημα ; Θα έπρεπε να είναι αρκετά απλό. Αν θέλεις πες ακριβώς που "κόλλησες", και θα βγάλουμε άκρη. Εγώ έχω δοκιμάσει διάφορα (δεν είναι και πολλά) για αυτή τη δουλειά, αλλά και πάλι στο BS κατέληξα, και το θεωρώ το καλύτερο (εκτός του ότι μπορείς να κάνεις και άπειρα άλλα πράγματα, αλλά ακόμα και μόνο σαν μετρητής πάλι νομίζω είναι ο καλύτερος).

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!:happy:

Το εγκατέστησα και τελικά είναι πάρα πολύ καλό!Κάτι τέτοιο έψαχνα..Τελικά εγώ είχα αρκετά παλιότερο version το 0.04 (:wacko:!!!) ενώ αυτό είναι το 1.05!Και σ'εκείνο που είχα, ενώ ενεργοποιούσα το sms counter δεν το εμφανιζε πουθενα!Τέσπα το θεμά ειναι οτι αυτό δουλεύει μια χαρα!Thanks και πάλι:)!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ'ότι είδα μόλις τώρα,το 0.04 ειναι το προηγούμενο version δεν ειναι πολύ παλιό..Το 1.05 είναι beta..Τεσπά αφου αυτο δουλεύει κανονικά όλα οκ!:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα TyTN μεταχειρισμένο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? πχ κάποια βλάβη που έχουν παρουσιάσει πολλά, κάποια ελλατωματική παρτίδα, διάρκεια μπαταρίας, χαλάρωμα πληκτρολογίου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα TyTN μεταχειρισμένο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? πχ κάποια βλάβη που έχουν παρουσιάσει πολλά, κάποια ελλατωματική παρτίδα, διάρκεια μπαταρίας, χαλάρωμα πληκτρολογίου?

 

-ψάξε για κάποιο το οποίο έχει και εγγύηση....

 

-θα ελέγξεις αυτά που είπες παραπάνω καθώς και το alignment της οθόνης, δηλαδή θα ανοίξεις τις "Σημειώσεις" και θα δεις αν το πενάκι γράφει στο σημείο που ακουμπάς εκείνη τη στιγμή και όχι αλλού

-το χαλάρωμα πληκτρολογίου είναι ανάλογα με τη χρήση,

-επίσης από το μενού έναρξης->ρυθμίσεις->σύστημα-> Πληροφορίες συσκευής μπορείς να δεις πόσες ώρες έχει μιλήσει η συγκεκριμένη συσκευή, αλλά αν έχει εγγύηση δεν σε χαλάει....

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το 1.05 είναι beta..Τεσπά αφου αυτο δουλεύει κανονικά όλα οκ!:p

 

Θεωρητικά είναι beta αλλά είναι η έκδοση Advanced που είναι πολύ καλύτερη από την απλή και δουλεύει το ίδιο απροβλημάτιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους.Ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα TyTN μεταχειρισμένο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? πχ κάποια βλάβη που έχουν παρουσιάσει πολλά, κάποια ελλατωματική παρτίδα, διάρκεια μπαταρίας, χαλάρωμα πληκτρολογίου?

 

Εάν θα το πάρεις στα χέρια σου δε θα δυσκολευτείς να καταλάβεις σε τι κατάσταση βρίσκεται. Σημαντικό είναι αυτό που είπε και ο φίλος πιο πάνω... να έχει εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις αλλά κάνοντας μια μικρή αναζήτηση στο ιντερνετ βρήκα ότι έχει τεράστιο sar (1.16). Αληθεύει? Έχει κάποιος το manual η κάποια άλλη έγκυρη πηγη που να λέει πόσο είναι το sar του TyTN?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις αλλά κάνοντας μια μικρή αναζήτηση στο ιντερνετ βρήκα ότι έχει τεράστιο sar (1.16). Αληθεύει? Έχει κάποιος το manual η κάποια άλλη έγκυρη πηγη που να λέει πόσο είναι το sar του TyTN?

 

ναι, επάνω στο κουτί το γράφει!!!!

Head:SAR 0.572 mW/g@10g

Body:SAR 0.663 mW/g@10g

 

να ξέρεις ότι τα ppc έχουν πάρα πολύ μικρούς SAR... το qtek 9100 που είχα είχε 0.317 και το ΜΙΟ Α701 έχει λίγο λιγότερο από 0.2!!!!!

και πριν κάποια χρόνια θεωρούσαν ελάχιστο δυνατό το 0.3!!!!

 

αν συγκρίνεις τα πρόσφατα sony-ericsson-τοστιέρες θα καταλάβεις.....

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα πρόσφατα sonyericsson είναι πραγματικές τοστιέρες αλλα κάτι καινούρια νόκια σαν το Ν76 και το Ε51 είναι από φούρνοι μικροκυμάτων και πάνω!

Υπάρχει κάποια εξήγηση που έχουν μικρό sar τα ppc?Το μέγεθός τους ίσως?

Βέβαια δεν έχει και πολύ σημασία γιατί τώρα που μου είπες την τιμή sar που έχει το tytn θα το πάρω 99%.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα πρόσφατα sonyericsson είναι πραγματικές τοστιέρες αλλα κάτι καινούρια νόκια σαν το Ν76 και το Ε51 είναι από φούρνοι μικροκυμάτων και πάνω!

Υπάρχει κάποια εξήγηση που έχουν μικρό sar τα ppc?Το μέγεθός τους ίσως?

Βέβαια δεν έχει και πολύ σημασία γιατί τώρα που μου είπες την τιμή sar που έχει το tytn θα το πάρω 99%.

 

δεν ξέρω, τη μόνη εξήγηση που θα μπορούσα να δώσω είναι τα 800€ που κοστίζουν!!!!! σε σύγκριση των 100-300€ των άλλων συσκευών...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Τα TyTN έχουν 1 ή 2 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς από ελληνικό κατάστημα?

Τώρα όσα έχουν απομείνει ξεχασμένα σε e-shops λένε 2 χρόνια εγγύηση αλλά εμένα με απασχολεί αν ήταν έτσι και στις παλαιότερες συσκευές καθώς αυτή που θα πάρω είναι 14-15 μηνών και έχει και απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω. Εαν παρω ενα TyTN σε αγγλικη εκδοση (αγγλικη ROM?) τα μηνυματα, οι επαφες, το γραψιμο σε excel,word κλπ θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω ελληνικα?Επισης μπορει να διαβασει αρχεια ελληνικα στο word και στο excel? Γιατι θελω να αγορασω απο δημοπρασια ενα αλλα δεν ξερω τι να κανω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω. Εαν παρω ενα TyTN σε αγγλικη εκδοση (αγγλικη ROM?) τα μηνυματα, οι επαφες, το γραψιμο σε excel,word κλπ θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω ελληνικα?Επισης μπορει να διαβασει αρχεια ελληνικα στο word και στο excel? Γιατι θελω να αγορασω απο δημοπρασια ενα αλλα δεν ξερω τι να κανω.

 

Ευχαριστω

 

επειδη δεν εχεις προσβαση στις αγγελιες ριξε μια ματια και σε αυτο ακουγεται καλο πακετο σε καλη τιμη;)

 

""Τιμή: 270

:: Περιεχόμενο Αγγελίας:

Kat'arxhn sygnwmh gia ta greeklish alla grafw apo kinito mesw wind plus non stop kai den emfanizontai swsta ta ellhnika. Pwleitai HTC Tytn (Hermes) sthn timh twn 270 euro. Einai me apodeiksh agoras agorasmeno apo Ellada. Sthn timh perilamvanetai bluetooth gps me 2 mpataries, 2h original mpataria gia to Tytn, 3 original penakia, epitrapezios fortisths gia fortish mpatarias ektos kinhtou, diafores 8hkes kai polla alla. Exei flasharistei me Windows Mobile 6.1 rom (cooked) kai pragmatika petaei! Ennoeitai pws dinetai sto kouti tou me oti perieixe afto arxika. Osoi endiaferontai ka8ws kai gia perissoteres plhrofories parakalw epikoinwnhste sto 6939560124 Lazaros. . Euxaristw""

 

οσο για τα ελληνικα υπαρχει λυση και για ελληνικο hardware alla kai software πληκτρολογιο οπως και φυσικα να διαβαζεις ελληνικα αρχεια :)

 

+ οτι ενα αγγλικο pda δεν μπορεις να το κανεις ελληνικο ποτε!!

ενω ενα ελληνικο οπως πχ αυτο της αγγελιας μπορεις ανα πασα στιγμη να το κανεις πληρως ελληνικο!!!!

 

κοιτα εκει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2312059#post2312059

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια βοηθεια παρακαλω. Εαν παρω ενα TyTN σε αγγλικη εκδοση (αγγλικη ROM?) τα μηνυματα, οι επαφες, το γραψιμο σε excel,word κλπ θα μπορω με καποιο τροπο να γραφω ελληνικα?Επισης μπορει να διαβασει αρχεια ελληνικα στο word και στο excel? Γιατι θελω να αγορασω απο δημοπρασια ενα αλλα δεν ξερω τι να κανω.

 

Me ta katallila programmatakia den tha exeis kanena problima sto na grafeis ellinika. Na diabazeis einai akoma pio efkolo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...