Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα

έχω ενα p3300 και μολις απεκτησα και εναν τιτανα...αρχισα λοιπον το φορτωμα wm6 και μαζι τους πολλα προγραμματακια..προσπαθώ να συνδέσω και το bluetooth ακουστικό μου αλλά ...ο ήχος κλήσης χτυπάει μόνο απο αυτό και όχι και απο το κινητό...κάποια ιδέα για ταυτόχρονο κουδούνισμα...επίσης οταν με καλούν και απαντώ απευθείας αποσυνδέται και η κλήση μεταφέρεται στο κινητό..κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα

έχω ενα p3300 και μολις απεκτησα και εναν τιτανα...αρχισα λοιπον το φορτωμα wm6 και μαζι τους πολλα προγραμματακια..προσπαθώ να συνδέσω και το bluetooth ακουστικό μου αλλά ...ο ήχος κλήσης χτυπάει μόνο απο αυτό και όχι και απο το κινητό...κάποια ιδέα για ταυτόχρονο κουδούνισμα...επίσης οταν με καλούν και απαντώ απευθείας αποσυνδέται και η κλήση μεταφέρεται στο κινητό..κάποια ιδέα?

 

βαλε αυτοματη απαντηση η μην πατας τα πληκτρα της συσκευης για να απαντησεις μια εισερχομενη,αλλα πατησε το αντοιστιχο πληκτρο του bluetooth hands free σου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτοματη απαντηση η μην πατας τα πληκτρα της συσκευης για να απαντησεις μια εισερχομενη,αλλα πατησε το αντοιστιχο πληκτρο του bluetooth hands free σου :)

το κάνω αυτό αλλά μάταια.Υπάρχει περίπτωση να φταίει η cooked rom που έβαλα?¨εχω την black satin.

Κάτι ακόμα..δεν χρησιμοποιώ την videoκλήση.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο για αλλόν σκοπό?(το πλήκτρο δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη επιλογή στο ανάλογο menu των settings.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι ακόμα..δεν χρησιμοποιώ την videoκλήση.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο για αλλόν σκοπό?(το πλήκτρο δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη επιλογή στο ανάλογο menu των settings.

 

AE Button plus

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως με το AE Button Plus μπορείς να το κάνεις αυτό; Γιατί όσο και αν το έψαξα δεν τα κατάφερα...:(

btw άψογο προγραμματάκι το AE Button Plus ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

το κάνω αυτό αλλά μάταια.Υπάρχει περίπτωση να φταίει η cooked rom που έβαλα?¨εχω την black satin.

Κάτι ακόμα..δεν χρησιμοποιώ την videoκλήση.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι για να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο για αλλόν σκοπό?(το πλήκτρο δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη επιλογή στο ανάλογο menu των settings.

 

εμφανιζεται ομως στην επιλογη μενου κατω δεξια στην οθονη του τηλ οταν εχεις το dial pad ανοιχτο ;)

 

θα κοιταξω να σου βρω (αν δεν υπαρχει ενεργοποιημενη η βιντεο κληση στο τηλ σου) ενα cab που ενεργοποιουσε την βιτεοκληση στις black roms για τον τιτανα.;)

 

edit

 

το βρηκα :)

 

http://rapidshare.com/files/86540774/Black_VIDEO_CALL_Dialer.rar

 

αλλα χρησιμοποιησε το μονο αφου σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχει η επιλογη της βιντεοκλησης εκει που σου ειπα ;)

εγκατασταση μονο στην μνημη του τηλεφωνου.

και παντα κανουμε ενα καλο backup πριν απο καθε πειραμα!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά πολύ καλό προγραμματάκι, με βόλεψε πολύ αλλα δεν υποστηρίζει το κουμπί της videoκλήσης του tytn(ακριβώς πάνω και αριστερά απο το αριστερό softkey).Κάποια ιδέα?

Me to handsfree τελικά βρήκα λύση με το jetware και όλα λειτουργούν τέλεια.Η πλάκα είναι οτι χωρίς αυτό κάτι μάπα ακουστικά έπεζαν τέλεια αλλα οχι και τα πανάκριβα μου sony-ericsson(καλά να πάθω..ήθελα και αναγνώριση στα ακουστικά).

Σας ευχαριστώ πραγματικά όλουσς σας για τις γρήγορες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μόλις αγόρασα ένα Cingular 8525 από το e-bay και ενδιαφέρομαι να βρω gel skin σαν αυτά

http://stores.ebay.com/3acp_8525-Gel-skin_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ11707519QQftidZ2QQtZkm (το συγκεκριμένο δεν στέλνει στην Ελλάδα).

Αν έχετε κάποια ιδέα παρακαλώ ενημερώστε με.

Επίσης, αν μπορεί κάποιος από τους παλαιότερους χρήστες να με κατευθύνει που να κοιτάξω για να καταλάβω τι είναι τα roms και οι radio και πώς εγκαθίστανται ή αν μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια έκδοση να εγκαταστήσω η οποία να υποστηρίζει ελληνικά και με το hardware πληκτρολόγιο ή γίνεται μόνο με το AEKmap και το rasco? Δεν με πειράζει αν θα είναι ελληνική ή αγγλική η έκδοση αρκεί να είναι σταθερή και γρήγορη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μόλις αγόρασα ένα Cingular 8525 από το e-bay και ενδιαφέρομαι να βρω gel skin σαν αυτά

http://stores.ebay.com/3acp_8525-Gel-skin_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ11707519QQftidZ2QQtZkm (το συγκεκριμένο δεν στέλνει στην Ελλάδα).

Αν έχετε κάποια ιδέα παρακαλώ ενημερώστε με.

Επίσης, αν μπορεί κάποιος από τους παλαιότερους χρήστες να με κατευθύνει που να κοιτάξω για να καταλάβω τι είναι τα roms και οι radio και πώς εγκαθίστανται ή αν μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια έκδοση να εγκαταστήσω η οποία να υποστηρίζει ελληνικά και με το hardware πληκτρολόγιο ή γίνεται μόνο με το AEKmap και το rasco? Δεν με πειράζει αν θα είναι ελληνική ή αγγλική η έκδοση αρκεί να είναι σταθερή και γρήγορη.

Ευχαριστώ.

 

 

http://www.mrvanx.org/cms/

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Hermes

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_UpgradeGuide

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας, μόλις αγόρασα ένα Cingular 8525 από το e-bay και ενδιαφέρομαι να βρω gel skin σαν αυτά

http://stores.ebay.com/3acp_8525-Gel-skin_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ11707519QQftidZ2QQtZkm (το συγκεκριμένο δεν στέλνει στην Ελλάδα).

Αν έχετε κάποια ιδέα παρακαλώ ενημερώστε με.

Επίσης, αν μπορεί κάποιος από τους παλαιότερους χρήστες να με κατευθύνει που να κοιτάξω για να καταλάβω τι είναι τα roms και οι radio και πώς εγκαθίστανται ή αν μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια έκδοση να εγκαταστήσω η οποία να υποστηρίζει ελληνικά και με το hardware πληκτρολόγιο ή γίνεται μόνο με το AEKmap και το rasco? Δεν με πειράζει αν θα είναι ελληνική ή αγγλική η έκδοση αρκεί να είναι σταθερή και γρήγορη.

Ευχαριστώ.

 

Ολα υπάρχουν εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=355

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=306

Θέλει αρκετό διάβασμα πριν πειράξεις οτιδήποτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση, θα τα κοιτάξω τώρα.

 

έχετε μηπώς εσείς, ως πιο έμπειροι, να μου προτείνετε κάποια έκδοση?

 

ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια ερώτηση αν και πρέπει να έχει απαντηθεί αρκετές φορές.....

αν φέρω tytn από απ έξω μπορώ να το ξεκλειδώσω(xda-developers.com) και να βάλω ελληνική rom έτσι??

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, μια ερώτηση αν και πρέπει να έχει απαντηθεί αρκετές φορές.....

αν φέρω tytn από απ έξω μπορώ να το ξεκλειδώσω(xda-developers.com) και να βάλω ελληνική rom έτσι??

 

Φυσικά... κοίταξε στα links που έδωσα πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορώ να απεγκαταστήσω τα προγράμματα που είναι από την rom στο μηχάνημα? π.χ. το clearview pdf η το zip και να εγκαταστήσω αυτά που θέλω εγώ? η γίνεται μόνο με την εγκατάσταση άλλης rom που δεν τα περιέχει?

 

και κάτι ακόμα, πως μπορώ να λάβω κάτι μέσω bluetooth?ανοιξα το bluetooth, έκανα νεα σύνδεση με το άλλο κινητό (και ως com port και ως modem), έβαλα και κωδικό που ζητήθηκε και δόθηκε και από τα δύο κινητά αλλά δεν μπορώ να λάβω τίποτα, να στήλω μπορώ, να λάβω όχι. στις οδηγίες δεν είδα κάτι...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

kalhsera se olous. exei kaneis idea poso mporw na poulhsw ena xalasmeno tytn(ekdosh spv)? exei problhma sto akoustiko kai sto hxeio..ola ta alla leitourgoun kanonika, kai mporeis na to leitourghseis kai me handsfree..symferei na to poulhsw mhpws se kommatia?thanx
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

έχω το cingular 8525 με radio:1.54.30.10 απο τη μάνα του και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, έχω σύνδεση cosmote, με καινούρια 3g κάρτα και δεν έχω σχεδον πουθενά καλό σήμα. είμαι σε περιοχή που έχει καλό σήμα, ειδικά για cosmote αλλά εγώ το μέγιστο που έχω δει είναι 2 γραμμές. πιστεύετε πωσ αν αλλάξω radio θα διορθωθούν τα πράγματα? έχετε να μου προτείνετε κάποια radio που να αποδίδει καλό σήμα εσείς?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα TyTN με περασμένη την τελευταία έκδοση ρομ και τα τελευταία ελληνικά. Από πλευράς vodafone τα MMS είναι ενεργοποιημένα και από άλλη συσκευή με την ίδια Sim λαμβάνω κανονικά.

Προφανώς οι ρυθμίσεις που μπαίνουν στον τιτάνα μαζί με τα ελληνικά αφορούν προγράμματα σύνδεσης και όχι καρτοκινητής. Όσο είχα wm5 λάμβανα κανονικά. Μπορεί να μου πει κάποιος τι αλλαγές πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις για να μπορώ να λαμβάνω κανονικά mms?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η ρυθμισεις ειναι ιδιες,στο λεω γιατι στον τιτανα ειχα και συμβολαιο voda και cu χωρις προβλημα,βαλε αλλη καρτα(παροχου) και μετα ξανα την δικια σου να ξαναπεραστουν οι ρυθμισεις αυτοματα,ισως εχει κατι διαγραφει κατα λαθος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα TyTN με περασμένη την τελευταία έκδοση ρομ και τα τελευταία ελληνικά. Από πλευράς vodafone τα MMS είναι ενεργοποιημένα και από άλλη συσκευή με την ίδια Sim λαμβάνω κανονικά.

Προφανώς οι ρυθμίσεις που μπαίνουν στον τιτάνα μαζί με τα ελληνικά αφορούν προγράμματα σύνδεσης και όχι καρτοκινητής. Όσο είχα wm5 λάμβανα κανονικά. Μπορεί να μου πει κάποιος τι αλλαγές πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις για να μπορώ να λαμβάνω κανονικά mms?

 

Κάνε ένα έλεγχο με το παρακάτω link για να δεις ότι οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές.

 

http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση:confused:..Μπορείτε να μου πείτε στα πόσα frames ειναι το video που τραβάει?Thanx!:p

 

352x288 pixel @ 15 fps

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...